PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα 2 ημερών



kutsup
09-12-08, 16:58
Καλημέρα, έχει να προτείνει κανείς πρόγραμμα 2 ημερών / εβδομάδα; Έτσι για καμιά αλλαγή σ' αυτά που κάνω.

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα περιλαμβάνει 2 ημέρες βάρη, 1 tae kwon do, 2 τρέξιμο, 1 κατάδυση.

RUHL
09-12-08, 17:05
γιατι τρεχεις?

BRaWNy
09-12-08, 17:07
Τα βαρη θα είναι το βασικό σου άθλημα και όλα τα άλλα σαν βοηθητικά/συμπηρωματικά, ή κάποιο άλλο?

by the way, εσύ είσαι στην φωτό του άβαταρ?

RUHL
09-12-08, 17:16
αυτος ειναι εχει και βιντεακι στα μελη

kutsup
09-12-08, 19:53
Τα βαρη θα είναι το βασικό σου άθλημα και όλα τα άλλα σαν βοηθητικά/συμπηρωματικά, ή κάποιο άλλο?

by the way, εσύ είσαι στην φωτό του άβαταρ?

Ναι εγώ είμαι 18 χρόνια πίσω. Αν εξαιρέσεις τα πόδια δεν έχω αλλάξει ιδιαίτερα.
Αν εννοείς τι μου αρέσει πιο πολύ τότε τα βάρη (πιο παλιά αγάπη). Βασικά είναι όλα, για χόμπυ τα κάνω.


γιατι τρεχεις?

Τρέχω γιατί μου αρέσει και γιατί με βοηθάει στην κατάδυση.

slaine
09-12-08, 19:55
γιατι τρεχεις? αμάν ρε ρούλ

RUHL
09-12-08, 20:48
γιατι τρεχεις? αμάν ρε ρούλ

αν ελεγε για υγεια θα ειχα επηχηρημα :green: αλλα δεν εχω αφου δεν ειπε

BRaWNy
09-12-08, 21:58
Εγω πάντως καταλαβαίνω ότι ξέρει τι κάνει, κι ας τρέχει, καταδύεται κλπ, απο την εμφάνισή του και επειδή θεωρώ ότι έχει σωματικά καλύτερο επίπεδο απο μένα.

kutsup, σε όποιο πλάνο και να καταλήξεις, θα πρότεινα βάλεις μέσα και ολυμιακές κινήσεις (αν δεν έχεις βάλει ποτέ), ετσι για αλλαγή, αλλά και για να σου δωσουν έκρηξη και μπορουν να βοηθήσουν και στα άλλα.
Πιστευω ότι η τεχνική τους μαθαίνεται εύκολα ειτε απο coach, ειτε απο βιντεος κλπ, ειδικά αν είσαι και γενικά έμπειρος με τα βαρη και καταλαβαίνεις τις διαδικασίες των κινήσεων.
Δεν ξέρω κατα πόσο θα έχεις αντοχές για όλα αυτά, μιας και καταλαβαίνω ότι είσαι και μεγάλος στην ηλικία, όταν λες ότι η φωτό είναι 18 χρόνια πριν.
Είναι η πρώτη φορά που θα τα δοκιμάσεις όλα μαζί?

kutsup
10-12-08, 09:03
Δεν ξέρω κατα πόσο θα έχεις αντοχές για όλα αυτά, μιας και καταλαβαίνω ότι είσαι και μεγάλος στην ηλικία, όταν λες ότι η φωτό είναι 18 χρόνια πριν.
Είναι η πρώτη φορά που θα τα δοκιμάσεις όλα μαζί?

Τα τελευταία τρία χρόνια που τα κάνω όλα μαζί αντέχω.


αν ελεγε για υγεια θα ειχα επηχηρημα

Εσύ δηλαδή γυμνάζεσαι μόνο για να φαίνεσαι γυμνασμένος και όχι για τα οφέλη της γυμναστικής? Μάλλον θα τα παρατήσεις εύκολα.
Ενοείται ότι γυμνάζομαι και για την υγεία μου.

Polyneikos
10-12-08, 09:29
Αυτό που έχω να πω είναι ότι θα συμφωνησω με τον kutsup,είναι καλό να κανουμε εναλλακτικες προπονησεις σε σχεση με το άθλημα μας για την καλή μας φυσική κατάσταση.Ένα δυνατό κορμί πρέπει να είναι και υγιές ,όχι απλά να φαίνεται υγιές,και με άλλα αθλήματα "ξεμπουκώνει" ο οργανισμός,μην ξεχναμε ότι όταν καποιος ασχολειται 20 και 30 χρόνια με βάρη πρέπει να προφυλάσσει το σώμα του και να το "καλοπιάνει" γιατί τοσα χρόνια έχει φορτιστει. :awesome:

NASSER
10-12-08, 12:11
Αυτό που έχω να πω είναι ότι θα συμφωνησω με τον kutsup,είναι καλό να κανουμε εναλλακτικες προπονησεις σε σχεση με το άθλημα μας για την καλή μας φυσική κατάσταση.Ένα δυνατό κορμί πρέπει να είναι και υγιές ,όχι απλά να φαίνεται υγιές,και με άλλα αθλήματα "ξεμπουκώνει" ο οργανισμός,μην ξεχναμε ότι όταν καποιος ασχολειται 20 και 30 χρόνια με βάρη πρέπει να προφυλάσσει το σώμα του και να το "καλοπιάνει" γιατί τοσα χρόνια έχει φορτιστει. :awesome:

+1 :awesome:

Eχουμε και εναν μυ που λεγεται ''καρδια'', δεν κανει να τον αμελουμε! Και οι καταδυσεις και το τροχαδι που κανει ο kutsup ειναι πολυ καλος συνδιασμος. Τα συγχαρητηρια μου :thumbsup: