PDA

Επιστροφή στο Forum : Gold Standard Pre Workout (Optimum Nutrition)



ευθυμης
29-11-14, 23:02
καινουργιο pre απο την αγαπημενη εταιρια πολλων τα συστατικα καλα αλλα στα δυο scoop που εκει η καφεινη παει στο θεο! προσωπικα εμενα τοση καφεινη την επομενη μερα με διαλυει!αντε με γεια!


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89461&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89462&stc=1

ArgoSixna
30-11-14, 06:00
Σιγα την καφεινη , το white blood εχει 300 στο σκουπ :P

No Fear
30-11-14, 07:29
Το ειδα και εγω χθες τυχαια στο site της ΟΝ,αν δεν γινει δοκιμη ακρη δεν βγαινει οπως σε ολα.
Οντως δεν εχει πολυ καφεινη,ειδικα για καποιον που πινει 2-3 καφεδες την ημερα.

zisis.z
30-11-14, 20:01
http://youtu.be/sl0rs7fYcZk
89470

sticky fingaz
07-02-15, 13:37
Το έχει δοκιμασει κανείς? Αξίζει?

Billys51
07-02-15, 16:34
Δν αξίζει και τόσο. Συγκριτικά με αυτό και αν θέλεις κάτι με κρεατινη καλύτερα να δοκιμάσεις το c4 για παράδειγμα. Έχει και κρεατινη και λιγότερο καφεΐνη.

sobral
07-02-15, 17:28
Δν αξίζει και τόσο. Συγκριτικά με αυτό και αν θέλεις κάτι με κρεατινη καλύτερα να δοκιμάσεις το c4 για παράδειγμα. Έχει και κρεατινη και λιγότερο καφεΐνη.

Που το στηρίζεις αυτό? το ότι το C4 είναι καλύτερο από αυτό?:unsure:

Billys51
07-02-15, 19:43
Απλά συγκρινε τα πινακακια τους. Και το c4 σαν όνομα το είπα γτ ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό αλλα ναι και αυτό είναι καλύτερο

sobral
07-02-15, 22:22
Απλά συγκρινε τα πινακακια τους. Και το c4 σαν όνομα το είπα γτ ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό αλλα ναι και αυτό είναι καλύτερο

εγώ λέω να τα κοιτάξεις λίγο καλύτερα. Γιατί δεν βγαίνει πως το c4 είναι καλύτερο από αυτό με τίποτα.

Αλλά για να μιλήσω με επιχειρήματα ας το πάρουμε λίγο με τις ετικέτες:

Β-αλανίνη 1.6γρ με 1.5γρ. καμία διαφορά δηλ.
arginine AAKG 1γρ. έναντι 1.5γρ citrulline malate, προτιμώ τη δεύτερη σαν συστατικό για pumps
creatine nitrate 1γρ έναντι 3γρ μονουδρικής, για αύξηση στη δύναμη προτιμώ την δεύτερη, για pumps την πρώτη
καφείνη στα 150μγ έναντι 175μγ
n-acetyl-l-tyrosine σε άγνωστη ποσότητα έναντι 250μγ

Δεν διαφωνώ στο ότι μοιάζουν, αλλά δεν βγαίνει από τα παραπάνω πως το c4 είναι καλύτερο...

Billys51
08-02-15, 14:07
Για μένα στο ότι έχει λιγότερο καφεΐνη είναι θετικό παρά αρνητικό. Σκέψου τι γίνεται και με αλλα που έχουν 300 μγ χαμός. Και όσο για την nitrate είναι πως πιάνει τον καθένα. Εμένα με πιάνει πολύ καλύτερα η νιτρατε. Η μονουδρικη δν με πιάνει καθόλου

Source Of Energy
21-04-15, 17:31
Νεο Προεξασκητικό συμπληρωμα απο optimum

92858

92859

92860

92861

92862

sobral
23-04-15, 16:57
Υπήρχε ήδη θέμα κ μάλιστα το προϊόν έχει ήδη καλές κριτικές. Ήρθε κ Ελλάδα στη γνωστή αλυσίδα κ λογικά θα βρίσκεται κ στον Αθλητή.:toast:

Metalhead|T|
28-04-15, 23:56
Το εχω και το τεστάρω,λιγο πρίν βγεί στα ράφια...στη γευση fruit punch...μολις τελειωσω την ποσοτητα που μου εχει μεινει θα γράψω...

πάντως μεχρι στιγμης ,εχω μονο θετικα !

Polyneikos
13-05-15, 21:07
Εχω στα χερια μου το Preworkout της Οptimum, σε γευση fruit punch,ειναι πιο κοντινή στα γούστα μου σε σχέση με το watermelon και το green apple.
Διαλυτότητα πολύ καλή και η σκόνη ψιλή, χωρίς να δημιουργεί παχιά γεύση, που προσωπικά με αναγουλιάζει στα συμπληρώματα. Γεύση πολύ καλή,επίσης.
Εχει αυτα που πρέπει και στις κατάλληλες ποσότητες , για κάποιον που δεν θέλει να τρελλαθεί από τα stims.
Φυσικά, αν πας σε 2 scoops, είναι μια χαρά και για τους πλέον απαιτητικούς.
Στην προπόνηση εχει ωραία Pumps και focus, χωρίς να σου βγαίνει μούρλια, αλλά είχα το αισθημα ότι όταν τελειωσε η προπονησή μου, είχα και αλλο να δώσω.
Μετά την προπόνηση,δεν ειχα crashαρισμα. :thumbup:

ct fletcher
29-05-15, 17:37
Παιδιά να ρωτήσω! Πριν πόση ώρα τη γυμναστική πρέπει να το πάρω? Και πρέπει να το διαλύσω με νερό?

beefmeup
29-05-15, 19:22
οχι με σφυρι παντως:green:
νερο θελουν ολα αυτα..μιση ωρα πριν την προπονηση ειναι οκ.

ct fletcher
02-06-15, 10:55
πριν ποση ωρα θα πρεπει να εχω φαει πριν το παρω?

reignman007
02-06-15, 14:27
Το δοκιμασα σε δειγμα.Παιρνω white flood αυτή την περιοδο.
2 δοσεις πηρα ένα 45 λεπτο πριν την προπονηση(ετυχε και αργησα λιγο)
Ισως το καλυτερο που εχω παρει. Σταθερα ψηλα σε τσιτες δυναμη αντοχή φοκους και πρηξιμο σε προπονηση πλατης/τρικεφαλα.Κανενα κρασαρισμα.
Αν πρεπει να βρω αρνητικο είναι ότι αφηνει σκονη στο ποτηρι και θελει λιγο νερο ακομα για να την κατεβασεις ολη.
Πραγματικα ευχαριστη εκπληξη.

Polyneikos
03-06-15, 14:38
Μισή ώρα πριν την προπόνηση, με άδειο στομάχι, το ανακατευεις με νερο (τουλάχιστον 500ml)

ct fletcher
03-06-15, 23:42
Μισή ώρα πριν την προπόνηση, με άδειο στομάχι, το ανακατευεις με νερο (τουλάχιστον 500ml)

Όταν λέμε με άδειο στομάχι αν έχω φάει 1.30 ώρα πριν είναι καλά η χρειάζεται παραπάνω?

sobral
04-06-15, 00:19
Όταν λέμε με άδειο στομάχι αν έχω φάει 1.30 ώρα πριν είναι καλά η χρειάζεται παραπάνω?

Μην τρελαίνεσαι, μισή ώρα πάνω κάτω δεν κάνει διαφορά. Αν έχεις φάει κύριο γεύμα, μία-δύο ώρες αναλόγως τι έχεις φάει.

beefmeup
15-06-15, 16:09
το παρελαβα σε συλλεκτικη συσκευασια με διαφορα μεσα..
ειναι στα υποψιν για δοκιμη:thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=95790&stc=1

sobral
15-06-15, 23:20
Σωραίιοος! Τι είχε μέσα πετσέτα και σέϊκερ? Στα 2 σκουπ να φανταστώ θα το τρέξεις?:green:

beefmeup
15-06-15, 23:33
ειχε μια συσκευασια κανονικη ,3 δειγματα απο ολες τις γευσεις που κυκλοφορουν σε φακελακια κ μια μεγαλη πετσετα γυμναστηριου της εταιριας..
λογικα ναι στα 2 σκουπ ,δεν εχω κ τοσο θεμα με καφεινη οποτε καπου εκει...σιγουρα θα το τουρμπισω κ με επιπλεον κιτρουλινη ομως εκτος απο τις δοκιμες που θα κανω απο μονο του:green:

Metalhead|T|
16-06-15, 16:07
Εμενα στα 2 σκούπ με επιανε καλα..αλλα ηταν περιεργο νιτρικο σε σχέση με αλλα που ειχα δοκιμάσει...

Εδινε σιωπηλά πρηξίματα,όχι τοσο τσίτα αλλα αντοχή..αλλα οταν σταματουσα για λιγο παραπάνω για διάλειμμα ειχα μια αισθηση οτι ημουν αδειος....

θα ηθελα πολυ να το ξαναδοκιμασω σε αλλη γευση,γιατι η fruit punch δε μου αρεσε καθολου

Nive
16-06-15, 16:45
Tόσο καλό είναι ρε παίδες??
Θα το πάρω λοιπόν.... :P

Chaz
25-06-15, 07:17
Πάνω κάτω τα ίδια με τους προλαλήσαντες στη προπόνηση (στα 2 σκουπς). Γεύση πράσινο μήλο, το όποιο προσωπικά δεν συνιστώ. Σε μυρωδιά σκέτη φαρμακίλα, γεύση πιο απαλή αλλά after taste αφήνει αυτή τη φαρμακίλα της μυρωδιάς.

beefmeup
08-09-15, 13:36
το εχω ξεκινησει αυτες τις μερες, αφου ειχα δοκιμασει κατι δειγματακια πριν αρκετο καιρο..
θα γραψω κατι μετα απο μερικες προπονησεις, που θα εχω ολοκληρωμενη αποψη.

COBRA_STYLE
08-09-15, 13:41
Εδωσα τα 2 τελευταια scoops σε ενα φιλο που δεν παιρνει τιποτα τιποτα...τρελαθηκε.

Ακουραστος,διαθεση,συγκεντρωση και ολα τα συναφη.

Ειναι 1.80 γυρω στα 81-82 κιλα.

Nive
08-09-15, 15:16
χαχαχα τρελάθηκε ε? Εμ αν δεν παίρνει τίποτα ο άνθρωπος λογικό. :P

COBRA_STYLE
08-09-15, 16:07
Χαχαχα ασε...ειχε ερθει σπιτι αρχικα για να του δωσω glycergrow να δοκιμασει(4 scoop)...και λεω αφου εχω 2 τελευταια σκουπ και απο αυτo,ας τον κουμπωσω:rolf:
Σκεψου με τα χιλια ζορια ηπιε το νιτρικο...μετα μονο που δεν προσκυνησε το κουτακι

Δεν πιστευε στα ματια του και απο πρηξιματα-γεμισμα και τα υπολοιπα nootropic effects απο το pre.:thumbup:

Εμενα νταξ,δε με πιανουν ιδιαιτερα.Το μοναδικο που εχω νιωσει τρελη διαφορα ηταν το Maximize V.2 που ειχε methyl-synephrine :bowdown::bowdown::bbbiceps:

Δυστυχως δεν προλαβα γερανιο.

Nive
08-09-15, 16:13
πφφφφ... αν σου πω πως μου`χει λήψει αυτό το ``με πιάνει τρελά΄΄..... :P

Marios1991
08-09-15, 17:22
Γεια σας,
Μπορω να προμηθευτω μια συγκεκριμενη εκδοση του pre workout αυτου.
97500

Την εχει δοκιμασει κανεις αυτη την εκδοση ? Τα σχολια του thread αναφερονται γι'αυτην ή για την εκδοση που υπαρχει στην πρωτη σελιδα ?
ευχαριστω

beefmeup
08-09-15, 17:28
εγω για αυτη που αναφερεις γραφω..
υπαρχει στον αθλητη
http://athlitis.gr/simpliromata/pre-workout/gold-standard-pre-workout-330gr-optimum/

Marios1991
08-09-15, 18:14
Ευχαριστω φιλε, θα ηταν καλο να γινουν update τα labels με τα νεα συστατικα , ή οι χρηστες να λενε σε πιο αναφερονται.

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-09-15, 19:55
Καλη ενεργεια στην προπονηση κ στην αποκατασταση (σε συνδιασμο με whey) αλλα προσωπικα μου εφερνε αυπνια το βραδυ:awesome: για καποιες ωρες.

Nive
08-09-15, 19:58
Xρήστο πόση ώρα πριν τον ύπνο το λάμβανες?

Feth
08-09-15, 20:10
Εδωσα τα 2 τελευταια scoops σε ενα φιλο που δεν παιρνει τιποτα τιποτα...τρελαθηκε.

Ακουραστος,διαθεση,συγκεντρωση και ολα τα συναφη.

Ειναι 1.80 γυρω στα 81-82 κιλα.


Εγω δηλαδή που ανηκω στην κατηγορια του φίλου σου, δεν παίρνω κανενα pre-workout και πίνω καφέ σπάνια θα με στείλει κανονικά να υποθέσω? :P Θα βάλω παραγγελια από εβδομάδα στον αθλητη και θα αφήσω και εγώ με την σειρά μου Review :green: με ψησαν τα ποστσ σας

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-09-15, 20:21
Συνηθως 7-8 η ωρα το βραδυ ,οποτε 11-12-1 που ηθελα να:sleeping: ειχα καποιο προβλημα ,οταν το επαιρνα ομως σε πρωινη προπονηση 10-11 η ωρα δεν ειχα θεμα μετα. Και ο Τολης οτι ωρα κ να το επαιρνε δεν ειχε θεμα ,αλλα αυτος ειναι νυχτοπουλι.:P

COBRA_STYLE
08-09-15, 21:10
Εγω δηλαδή που ανηκω στην κατηγορια του φίλου σου, δεν παίρνω κανενα pre-workout και πίνω καφέ σπάνια θα με στείλει κανονικά να υποθέσω? :P Θα βάλω παραγγελια από εβδομάδα στον αθλητη και θα αφήσω και εγώ με την σειρά μου Review :green: με ψησαν τα ποστσ σας

Aυτος πινει καθημερινα ενα καφε.Δε σε στελνει...ειχε πολυ διαθεση,ορεξη και συγκεντρωση.Τιποτα το αρνητικο.:thumbup:

beefmeup
08-09-15, 21:54
Ευχαριστω φιλε, θα ηταν καλο να γινουν update τα labels με τα νεα συστατικα , ή οι χρηστες να λενε σε πιο αναφερονται.

δεν ξερω ομως αν το προσεξες, αλλα τα συστατικα ειναι 99% ιδια..το μονο που αλλαζει ειναι η σειρα κ κ τροπος γραφης.

sobral
08-09-15, 22:00
Το πρότεινα κ εγώ σε φίλο από Αθήνα και έχει τις καλύτερες εντυπώσεις. Μου είπε για τρελό τσίμπημα από την β-α και καλά πρηξίματα, χωρίς κρασάρισμα, στο 1 scoop όλα αυτά.

Nive
09-09-15, 09:52
Συνηθως 7-8 η ωρα το βραδυ ,οποτε 11-12-1 που ηθελα να:sleeping: ειχα καποιο προβλημα ,οταν το επαιρνα ομως σε πρωινη προπονηση 10-11 η ωρα δεν ειχα θεμα μετα. Και ο Τολης οτι ωρα κ να το επαιρνε δεν ειχε θεμα ,αλλα αυτος ειναι νυχτοπουλι.:P

Xρήστο λογικό βρε...κάποια pre αποφεύγονται μετά τις 6 πχ...τώρα 4-5 ώρες πριν τον ύπνο το θεωρώ απαγορευτικό και μάλιστα για καλό pre και όχι σάπιο :P
Ο Τόλης είναι λαμόγιο, θα τον περιλάβω εγώ από τον χειμώνα, κάτσε να δω τίποτα πρωινές απουσίες... :turtle::turtle::green:

Marios1991
09-09-15, 12:48
Τελεια, το πιο πιθανο ειναι οτι θα το αγορασω σημερα μιας και μου εχει τελειωσει το C4 (οπου και απογοητευτηκα παρα πολυ). Απο γευσεις τι προτεινετε ?

Polyneikos
09-09-15, 12:52
Το fruit Punch Θα προτεινα , εχωντας δοκιμάσει και το watermelon Και το πράσινο μηλο από δειγματακια , τα οποία δεν μου άρεσαν. Ειναι και υποκειμενικό βεβαια.

beefmeup
09-09-15, 19:21
ισχυει κ μενα απο τα 3 περισοτερο μου αρεσε το fruit punch:thumbup:

procop
09-09-15, 21:13
σκεφτομαι να το αγορασω και εγω..

Βασικα επαιρνα το c4 και ημουν ικανοποιημενος αλλα θελω να αλλαξω λιγο

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η γευση του να ειναι απαλη και να μην μ φερνει αναγουλα ..

απο γευση και εγω fruit punch λεω να παρω

Απο συστατικα παντως λεει

That_last_rep
14-09-15, 17:52
Εχω κανει 3 προπονησεις με το συγκεκριμενο Pre-Workout και εχω να σημειωσω τα εξης:

1. Εξυπηρετει τον σκοπο του: δινει ενεργεια, συγκεντρωση
2. Δεν εχει ιδιαιτερο κρασαρισμα
3. Δεν κανει τιποτα τρελα νευρα η τσιτες
4. Διευκολυνει σε περισσοτερη προπονηση, μερικα ακομη reps η sets, η και να βαλεις κανενα κιλο παραπανω.
5. Αν καποιος θελει να κανει αεροβια μετα τα βαρη, ισως αν εχει παρει pre-workout πιο πριν να ειναι πιο ευκολο να κανει και αεροβια.
6. Ισως να εισαι λιγοτερο κουρασμενος μετα την προπονηση αν το εχεις παρει.

Γευση fruit punch > μια χαρα!

Καλες προπονησεις!

beefmeup
16-01-16, 22:59
μιας κ αυτες τις μερες εκανα καποιες τελευταιες προπονησεις με αυτο, να γραψω οτι τελικα μου βγηκε αρκετα καλο..τουλαχιστον καλυτερο αποτι ελπιζα δλδ, κ με δοση οχι πανω απο 1μιση σκουπ..
διαλυτοτητα, αριστη, γευση πολλη καλη για fruit punch, κ απο πλευρας ενεργειας κ συγκεεντρωσης μεσα στην προπονηση, ηταν ο,τι επρεπε..γενικα εμεινα πολυ ευχαριστημενος:thumbup:

bjj
18-01-16, 13:57
Sugar content was measured at 0.23 g/serving.
Caffeine content was measured at 159.3 mg/serving, 8.97% below its 175 mg label claim.
Creatine content was measured at 2980.1 mg/serving, 0.66% below its 3000 mg label claim.
Acetyl-Tyrosine content was measured at 286.3 mg/serving, 14.52% over its 250 mg label claim.
Beta-Alanine content was measured at 1564.2 mg/serving, 4.28% over its 1500 mg label claim.
πηγη labdoor.com
κοιταγα μερικα απο τα reports αυτου το site πταγματικα πανικος με τα pre η ταμπελα με τα facts στο κουτι μεγαλη διαφορα με την πραγματικοτητα

beefmeup
18-01-16, 15:29
oxi ρε συ, τι μεγαλες διαφορες, ιδια ειναι πανω κατω με ελαχιστες αποκλισεις απο τις αναγραφομενες..τετοιες μικρες αποκιλσεις, ειναι λογικο να υπαρχουν..σε κανενα συμπληρωμα δεν ειναι 100% ακριβως τα συστατικα ανα δοση, γιατι ακομα κ η αλλαγη της συστασης του λογω υγρασιας κλπ ,μπορει να παιξει ρολο..

bjj
18-01-16, 15:31
και αυτο ειναι πολυ κοντα σε αλλα γινεται πανικος βεβαια το εχει πολυ χαμηλα στο INGREDIENT SAFETY

bjj
18-01-16, 15:32
oxi ρε συ, τι μεγαλες διαφορες, ιδια ειναι πανω κατω με ελαχιστες αποκλισεις απο τις αναγραφομενες..τετοιες μικρες αποκιλσεις, ειναι λογικο να υπαρχουν..σε κανενα συμπληρωμα δεν ειναι 100% ακριβως τα συστατικα ανα δοση, γιατι ακομα κ η αλλαγη της συστασης του λογω υγρασιας κλπ ,μπορει να παιξει ρολο..
ναι αυτο ηθελα να πω οτι σε αλλα γινεται πανικος

beefmeup
18-01-16, 15:32
για ποιο λογο ομως αυτο που γραφεις το δικαιολογει καπως?
γιατι σαν συστατικα μια χαρα ειναι ολα , κ χωρις αναφερομενες παρενεργεις πουθενα, κ ειδικα στις δοσεις που δινονται ως εχουν.

bjj
18-01-16, 15:36
για ποιο λογο ομως αυτο που γραφεις το δικαιολογει καπως?
γιατι σαν συστατικα μια χαρα ειναι ολα , κ χωρις αναφερομενες παρενεργεις πουθενα, κ ειδικα στις δοσεις που δινονται ως εχουν.
παραθετω την αναλυση απο το site δεν ειναι δικη μου γνωμη

This product contains Acesulfame Potassium (Ace K), which is a controversial artificial sweetener linked to a negative influence on taste preference. Pending research is testing hypotheses regarding Ace K's negative effects on cognitive function, prenatal development, and carcinogenicity.
This product contains Sucralose (Splenda), considered a safer artificial sweetener. Sucralose has been suggested to be a trigger of migraines in those who have previously suffered from migraines, but has shown no conclusive carcinogenic, reproductive, or neurological adverse effects in existing clinical research.
Red No. 40 has been been linked to increased incidence of allergy and hypersensitivity. According to the Center for Science in the Public Interest (CSPI), Red No. 40 led to DNA damage and a subsequent increase in the incidence of tumors in animal studies; human toxicity studies, however, are currently lacking.
https://labdoor.com/report/optimum-nutrition-gold-standard-pre-workout

beefmeup
18-01-16, 15:43
αχα, στα προσθετα κανει μια αναφορα..υπερβολικη βεβαια, μιας κ το ενα απο τα τρια, δεν εχει καμια παρενεργεια πουθενα, κ τα αλλα 2 βιρσκονται σχεδον στο 90% των παρασκευασμενων τροφιμων/σνακ του εμποριου, εκτος απο τα συμπληρωματα..καλα κανουν κ το αναφερουν παντως, αλλα δινεται με λαθος τροπο η αναφορα αυτη, imo..λες κ ανακαλυψαν τον τροχο το γραφουν..:turtle:

bjj
18-01-16, 16:22
εχεις δικιο... πανντως σαν καλυτερο σχετικα με ποιοτητα συστατικα κλπ βγαζουν το platinum παλι της on

sticky fingaz
27-08-16, 21:39
Θα το παρω την Δευτέρα εχω ακουσει καλες κριτικές...........ημουν αναμεσα σ αυτο και το c4 αλλα το c4 πάει πολύ η τιμή.