PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεστοστερόνη και γυμναστική



mitsakos
09-12-08, 21:10
ή μαλλον πιο σωστα τεστοστερονη και αδυνατισμα

οταν συζηταγα με εναν φιλο μου το οτι θελω να χασω λιπος μου ειπε να παρω λιποδιαλιτες και να μην μ@μαω για να μενει ψηλα η τεστοστερονη...

τι σχεση εχουν μεταξυ τους αυτα?υσχιει κατι τετοιο?

TRIANTAFYLLOU
09-12-08, 21:32
η καλύτερη μέθοδος για κάψιμο λίπους είναι να μ@μας και όχι το αντίθετο δεν υπάρχει καλύτερος και πιό ευχάριστος τρόπος , δοκιμασμένα ακόμη και πρίν τούς αγώνες , κάτι τέτοια που σου είπαν άκουσα μια μέρα στην τηλεόραση απο συνέντευξη σε κάποιον άσχετο και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό .

ββ και σεχ πάνε πακέτο αφού ανεβαίνουν τα επίπεδα τεστο η αυτοπεποίθηση η επιθυμία και να μην το κάνεις είναι καθαρή τρέλα , με μια διευκρήνηση να υπάρχει επιθυμία όχι απλά για να γίνει . κι αν το κάνεις σε τακτική βάση λόγω επιθυμίας ακόμη και να μήν κάνεις αερόβια θα κάψεις λίπος .

και δεν χοράει αμφιβολία σ αυτό που λέω και μπορώ να το στηρίξω.
και καλά είναι να λύνονται τέτοιες απορίες γιατί θα γελάει μαζί μας και ο κάθε πικραμένος :clapping:

BRaWNy
09-12-08, 21:46
Πες τα Ηλία !
Συμφωνώ

RUHL
09-12-08, 23:05
βασικα χεχε πεφτουν αλλα ειναι λογος αυτος τωρα? θα σταματουσες ας για αυτο τον λογο να μ44333 ας σοβαρευτουμε λιγο

οποιος ενδιαφερετε για αναγνωση εδω

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=110099901&highlight=jamie+eason

αλλα μην τρελαθουμε κιολας ενταξη αν ειναι να γηνουμε χειροτεροι ας ειναι :rolf: :rolf: :rolf: νασερ συμφωνεις????????????? :rolf: :rolf: :rolf:


1. Lowering prolactin tends to result in body-fat reductions -- especially abdominal fat
2. Increasing prolactin tends to result in body-fat increases
3. Orgasm increases prolactin


Endocrine response to masturbation-induced orgasm in healthy men following a 3-week sexual abstinence.

These data demonstrate that acute abstinence does not change the neuroendocrine response to orgasm but does produce elevated levels of testosterone in males.

slaine
09-12-08, 23:26
μπορώ να το στηρίξω
:affraid: :shock: :evil2: :wave:

RUHL
09-12-08, 23:27
Καλυτερα να γραμμωσουμε τωρα που το σκεφτομε και ας πουμε σε αυτη οχι δεν σε θελω σε αυτη αν το ζητησει

http://www.imageshack.gr/files/1wxrtmtbr63bmxfmmb5m.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=1wxrtmtbr63bmxfmmb5m.jpg)

NASSER
09-12-08, 23:46
Eγω θα συμφωνησω με τον Ηλια.
Πεφτει βασικα η ενδογενης εκρηση τεστοστερονης και με την παυση της χορηγιας αας ισως οι ορμονες βρεθουν στη χειροτερη κατασταση.

Οσο ομως βρισκεσαι σε θεραπεια αας οι σεξουαλικη επιθυμια ειναι ανεβασμενη και οσο ικανοποιουνται οι επιθυμιες, το σωμα κανει αυξημενες καυσεις. Επομενω ειναι να εχουμε μια μορφη αεροβικης που συνεπαγεται καυση λιπους.

Παλια υπηρχε ο μυθος μην κανετε σεξ αμα εχετε να αγωνιστειτε στο ββ... και καλα πεταει νερα το σωμα και θολωνεις... Ηταν απλα ενας μυθος!

slaine
09-12-08, 23:51
:eleph:
:wave:

RUHL
09-12-08, 23:54
δεν περνουμε αας 8) 8) 8)

mitsakos
10-12-08, 00:13
μου εφυγε ενα αγχος :lol:

billys15
10-12-08, 00:22
Καλυτερα να γραμμωσουμε τωρα που το σκεφτομε και ας πουμε σε αυτη οχι δεν σε θελω σε αυτη αν το ζητησει

http://www.imageshack.gr/files/1wxrtmtbr63bmxfmmb5m.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=1wxrtmtbr63bmxfmmb5m.jpg)

Εγω δεν προκειται να ερχομουν σε σεξουαλικη επαφη με την κυρια :shifty: :clown2:

TRIANTAFYLLOU
10-12-08, 00:22
Παλια υπηρχε ο μυθος μην κανετε σεξ αμα εχετε να αγωνιστειτε στο ββ... και καλα πεταει νερα το σωμα και θολωνεις... Ηταν απλα ενας μυθος!

πραγματικά αυτό είναι μυθος και ξέρετε γιατί το σώμα δεν είναι μια μηχανή να έχει σταθερή ιποδύναμη σε ανάλογες στροφές ούτε είμαστε ρομπότ .

οι ψυχολογικοί παράγοντες όλοι γνωρίζουμε επηρεάζουν και το σώμα εδώ πχ άλλος παθαίνει νεύρωση στομάχου απο στρές , η διάφορα προβλήματα που όταν είναι κάποιος επιρεπείς η έχει προδιάθεση το στρες και η κακή ψυχολογική κατάσταση θα του βγάλουν και πόσα άλλα που δεν έχουν αποδειχθεί επιστημονικά αλλά ξέρουμε οτι γίνονται.

και δεν μπορούμε όλα να τα εξηγούμε επιστημονικά γιατί δεν γίνετε όταν υπάρχει έντονη επιθυμία για σεχ και βγαίνει αβίαστα οχι μόνο δεν επηρεάζει αλλά μπορει να βγεί και καλύτερη φόρμα αν όμως υπάρχει ο φόβος και αμφιβολία τότε σίγουρα θα την πάθεις την ζημιά και θα κρατήσεις νερά είναι το φαινόμενο που λέγετε αλδοστερονισμός απο την ορμόνη αλδοστερόνη.

ειδικά σε φόρμα αγώνων με τεστοστερόνη στο φούλ καλή υδατανθράκωση και επειδή το σέχ είναι εγκεφαλική υπόθεση αν το τρελό και<< άρωστο >> μυαλό εκείνη την ώρα έχει τρέλα και είσαι και με την κοπέλα που γουστάρεις και είσαι ερωτευμένος , σιγά μην κάνεις κάτι και χαλάσεις την φόρμα σου μάλον θα την κάνεις καλύτερη και θα έχεις στον αγώνα και αυτοπεποίθηση .

οι επιθυμίες όμως δεν είναι ίδιες για όλους αν κάποιος δεν του βγαίνει ας το αφήσει καλύτερα και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τούς αγώνες αλλά γενικότερα.

εγώ το θεωρώ μάλον κάτι σαν φάρμακο όταν είναι ποιοτικό γιατί βοηθάει και στην φυσική κατάσταση και υγεία σωματική και ψυχική .

και λέω ευτυχώς που δεν είναι απαγορευμένο από την ολυμπιακή επιτροπή :bowdown:

απλά συμβαίνει σε μερικούς λόγω στρές αγώνων και ψυχολογίας να μην έχουν διάθεση πράγμα που δεν είναι καλό θα έλεγα γιατί πολλές φορές η διάθεση για σεχ δείχνει και μια γενικότερη ευεξία .

slaine
10-12-08, 00:31
Ηλία τι γίνεται άμα θέλουμε να κάνουμε συνέχεια και δεν κουραζόμαστε? 8)

TRIANTAFYLLOU
10-12-08, 00:39
τότε να βρείτε παρτενέρ που να αντέχει ασε που όπως λέει η παροιμία το πηγάδι δεν παθαίνει τίποτε ο κουβάς χαλάει .
ασε εσείς που είστε και κ@@λοπιτσιρικάδες θα αποκτήσετε και φυσική κατάσταση μουλαριού γι αυτό όρεξη να υπάρχει και να στέκεστε στο ύψος των περιστάσεων . σε απλή μετάφραση βαράτε αλύπητα :rifle: :shoot:

slaine
10-12-08, 00:51
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Muscleboss
10-12-08, 02:21
1. Lowering prolactin tends to result in body-fat reductions -- especially abdominal fat
2. Increasing prolactin tends to result in body-fat increases
3. Orgasm increases prolactin

μπαίνουμε στα χωράφια της ενδοκρινολογίας και αυτή η αύξηση της προλακτίνης μετά τον οργασμό είναι πολύ σύντομη και μικρή σε μέγεθος. η παραπάνω λογική που θέτει ο τύπος είναι σωστή, αλλά ανίσχυρη.

από το σπίτι που είμαι τώρα δεν έχω προσβαση σε δημοσιέυσεις, και θα ήμουν περιέγος να δώ τι αύξηση τεστοστερόνης μετρήθηκε στους ανθώπους που απήχαν από σεξουαλική δραστηριότητα. αν η αύξηση ήταν μικρότερη από 1.5ng/ml τότε μυικά δε σημαίνει τίποτα...

εγώ και σε αυτό το θέμα υποστηρίζω πάν μέτρο άριστο. και αν κάποιος θέλει να ανησυχήσει για την επίδραση της σεξουαλικής πράξης στην μυική ανάπτυξη ίσως θα πρέπει να κοιτάξει εξίσου αν όχι περισσότερο την κατανάλωση μυικού γλυκογόνου, και όχι την ορμονολογική πλευρά του θέματος.

εν ολίγης, καμία ανησυχία... :thumbup:

ΜΒ

alexandros91
24-12-10, 21:10
μπαίνουμε στα χωράφια της ενδοκρινολογίας και αυτή η αύξηση της προλακτίνης μετά τον οργασμό είναι πολύ σύντομη και μικρή σε μέγεθος. η παραπάνω λογική που θέτει ο τύπος είναι σωστή, αλλά ανίσχυρη.

από το σπίτι που είμαι τώρα δεν έχω προσβαση σε δημοσιέυσεις, και θα ήμουν περιέγος να δώ τι αύξηση τεστοστερόνης μετρήθηκε στους ανθώπους που απήχαν από σεξουαλική δραστηριότητα. αν η αύξηση ήταν μικρότερη από 1.5ng/ml τότε μυικά δε σημαίνει τίποτα...

εγώ και σε αυτό το θέμα υποστηρίζω πάν μέτρο άριστο. και αν κάποιος θέλει να ανησυχήσει για την επίδραση της σεξουαλικής πράξης στην μυική ανάπτυξη ίσως θα πρέπει να κοιτάξει εξίσου αν όχι περισσότερο την κατανάλωση μυικού γλυκογόνου, και όχι την ορμονολογική πλευρά του θέματος.

εν ολίγης, καμία ανησυχία... :thumbup:

ΜΒ


μετα τη γυμναστικη,τεστοστερονη βοηθαει καθολου στην αναπληρωση μυων?δλδ μετα τη γυμναστικη να ριχνω?

beefmeup
24-12-10, 21:12
μετα τη γυμναστικη,τεστοστερονη βοηθαει καθολου στην αναπληρωση μυων?δλδ μετα τη γυμναστικη να ριχνω?

τι να ριχνεις δλδ???:unsure:

arisfwtis
24-12-10, 21:18
ενα πηδουλο
:rolf::rolf::rolf:

NASSER
24-12-10, 23:17
ενα πηδουλο
:rolf::rolf::rolf:

Αμα μπορει να ρίξει πηδουλο, καλο θα ηταν να ξαναπαει και για προπονηση, γιατι κατι αλλο δεν θα εχει κανει σωστα... :weights:

Μετα την προπονηση καλη διατροφη θελει. Δεν πρεπει να μας απασχολει η φαρμακευτικη αγωγη. Αυτην την προγραμματιζουμε καποιες σταθερες ωρες της ημερας και κατα προτειμηση το πρωι γιατι οσο γρηγορη επιδραση και να εχουν, δεν βοηθουν σε καμια αναπληρωση.