PDA

Επιστροφή στο Forum : Isolate FX (FX Foods)



Keysersoze27
09-12-08, 23:16
Χαιρετώ τους πάντες....

Λοιπών στο γυμναστήριο που πάω έχει φέρνει μια σουηδική Cross-Flow microfiltered Whey Isolate σε σακουλάκι τον 750gr στα 35 euro με το ονομα Isolate FX !!!!

Το site τις εταιρίας είναι εδώ http://www.handlafx.se και τα στοιχεια για της πρωτεινης τα είδα εδώ http://www.nutrex.se/specs/PDF/IsolateFx.pdf (της Nutrex μαλλον ειναι η πρωτεινη).

http://www.bodycore.dk/images/products/isolatefx.jpg
INGREDIENSER:
Cross-Flow och mikrofiltrerat vassleproteinisolat, arom, kakao, f228;rg228;mne (karamellf228;rg E150d), s246;tningsmedel (sukralos), sojalecitin.

per 100 gram Energy 380 kcal
Protein, TS 89.0 gram
varav EAA ca 47,5 %
Moisture 4.0 gram
Carbohydrat/Lactose 0.5 gram
Fat 1.0 gram
Fiber 0.5 gram
Mineral 5.0 gram

Την ξέρει κανεις? είναι καλή???
:cursing:

slaine
09-12-08, 23:22
κατ'αρχάς καλώς ήρθες. πες και τίποτα ρε να γνωριστούμε στο "νέα μέλη"

τεσπα την πρωτείνη προσωπικα δεν την ξέρω ούτε την εταιρεία. από τα συστατικά φαίνεται καλή αλλά πρώτον δεν ξέρεις αν γευστικά είναι καλή και δέυτερον είναι απλά πανάκριβη, αν και για δεδομένα ελλάδας δεν είναι και εξωπραγματική.

θα πρότεινα να μείνεις σε πιο γνωστές μάρκες που είναι σχετικά πιο φερέγγυες και από γεύση λένε όπως EAS, ON, REFLEX κλπ

Keysersoze27
10-12-08, 00:02
Εχω ενα 10Lbs ON 100% whey gold standard και μου δημιουργεί αέρια και φούσκωμα στην κοιλια και ψάχνω για μια καλή isolate (έπαιρνα την EAS Presition Protein πριν 8~10 χρονια---Bill Phillips εποχη οταν η EAS ηταν πολυ καλυτερη απο τωρα--) στην Αγγλία σαν φοιτητης και ήταν μια χαρα για μενα.(25 ευρω τα 900γρ το επερνα στα GNC :shock: τοτε )

Την Dynamize Iso-100 την βρίσκω 55 ευρώ τα 900gr Αθηνα, (47Euro τα 750gr δηλαδή) και δεν είναι cross-flow :?

slaine
10-12-08, 00:05
από isolate καλές θεωρούνται
reflex
dymatize
nature's best

pikolo
10-12-08, 00:28
εγω ουτε που την εχω ξαναδει και ειναι και ακριβη!

Keysersoze27
10-12-08, 00:41
από isolate καλές θεωρούνται
reflex
dymatize
nature's best

Καμια τιμη για nature's best και Reflex απο Αθηνα??? τα 900γρ :)

Muscleboss
10-12-08, 01:29
κοίτα στους χορηγούς μας, στους καταλόγους τους θα βρείς κάποιες από τις καλύτερες isolate που κυκλοφορούν (όπως VP2 από την εταιρία AST)

για το θέμα των τιμών και των συμπληρωμάτων τα έχουμε ξαναπεί...

ΜΒ

mantus3
10-12-08, 01:43
τα γυμναστιρια δυστοιχως εκτως του οτι παντα εχουν τρελες τιμες, απαγορευετε να πουλανε συμπληροματα διατροφης.... σορυ αν σε ξενερωνω αλλα μονο κ μονο για αυτους τους 2 λογους εγω δεν θα επερνα κατι απο γυμν....

τωρα οσο για τα συστατικα, αν εξερεσουμε την τιμη που εμενα μου φαινετε καπως :nana: , απο συστατικα φαινεται οκ... αλλα οσο ναναι ειναι κ μια μαρκα σχετικα "ανωνιμη...."

Keysersoze27
16-12-08, 12:22
Ok . πήρα την Dymatize Iso-100 στα 2,275kg και γεύση Gourmet Berry.

Πολύ καλή γεύση και τέρμα τα φουσκώματα και η στομαχικές διαταραχές...

Πολύ καλή Isolate protein ... θα περνώ μόνιμα αυτήν ... την βρήκα εδώ σε τιμή ίδια με εξωτερικό(σε σχέση εάν την έπαιρνα από internet από γνωστό online site από UK με +19 euro μεταφορικά)...

(για πέταμα τα 4,5 κιλά ON Whey Gold standard :| )

slaine
16-12-08, 14:59
καλοφάγωτη! :green:

αν σου περισσεύει κάποια πρωτείνη και την έχεις όπως λες για πέταμα είτε χρησιμοποίησε τη για να φτιάξεις κανά φαγητό-γλυκό(αν και καταστρέφεται ένα μεγάλο μέρος της έτσι) ή πούλα τη :idea: .