PDA

Επιστροφή στο Forum : Arnold Classic 2015 (5-8 Μαρτίου - Columbus,Ohio)



Polyneikos
17-12-14, 10:19
To Arnold Classic, ο 2ος μεγαλυτερος επαγγελματικός αγώνας της IFBB μετά το Mr Olympia, θα πραγματοποιηθεί από τις 5-8 Μαρτίου του 2015

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89708&stc=1


Και φέτος ειναι προσκεκλημένος ο Μιχάλης Κεφαλιανός


2015 Arnold Classic - Open Bodybuilding

Mohamad Ali Bannout
Lionel Beyeke
Evan Centopani
Justin Compton
Brandon Curry
Marius Dohne
Vitaley Fateev
Toney Freeman
Dexter Jackson
Michael Kefalianos
Cedric McMillan
Ben Pakulski
Branch Warren
Roelly Winklaar

2015 Arnold Classic - 212
Aaron Clark
Eduardo Correa
Charles Dixon
Eduard Duque
Shawn Joseph-Tavernier
Cory Mathews
Jose Raymond
Marco Rivera
Angel Manuel Rangel Vargas
Hidetada Yamagishi

2015 Arnold Classic - Men’s Physique
Mathew Acton
Andre Adams
Michael Anderson
Mark Anthony
Anton Antipov
George Brown
Xavisus Gayden
Sadik Hadzovic
Jason Poston
Rodney Razor

2015 Arnold Classic - Fitness International
Michelle Blank
Myriam Capes
Bethany Cisternino
Regiane Da Silva
Ryall Graber
Oksana Grishina
Fiona Harris
Tanji Johnson
Whitney Jones
Sara Kovach
Ashley Sebera
Melinda Szabo
Aurika Tyrgale
Trish Warren


2015 Arnold Classic - Figure International
Dana Ambrose
Ava Cowan
Heather Dees
Amanda Doherty
Cydney Gillon
Candice Keene
Candice Lewis
Vera Mallet
Julie Mayer
Andressa Ribeiro
Camala Rodriguez-McClure
Myra Rogers
Gennifer Strobo
Ann Titone
Latorya Watts



2015 Arnold Classic - Bikini International
Noy Alexander
Nicole Ankney
Narmin Assria
Sara Back
Bianca Berry
Christina Strom Fjaere
Ashley Kaltwasser
Janet Layug
Sarah Elizabeth LeBlanc
Stephanie Mahoe
Justine Munro
Noemi Olah
India Paulino
Anna Starodubteseva
Kenea Yancy


2015 Arnold Classic - Women’s Physique International
Dana Linn Bailey
LaDrissa Bonivel
Tycie Coppett
Heather Grace
Juliana Malacarne
Karina Nascimento
Mindi O’Brien
Jillian Reville
Jennifer Robinson
Sabrina Taylor

Δημητρης 1924
17-12-14, 10:43
Καλλημερα Κώστα υπάρχει περίπτωση να δούμε τον αγώνα live μέσω κάποιου streaming όπως γίνεται και με το Mr Olympia γιατι το A.C. ειναι ο 2ος μεγαλύτερος αγώνας μετα το Olympia,η αν ξερεις ποιο κανάλι θα το μετάδοση live στης Η.Π.Α.και τη ωρα.

Polyneikos
17-12-14, 11:08
Δημήτρη είναι νωρίς ακόμα, δεν ξερω αν θα υπάρχει καποιο streaming από το Βοdybuilding.com, θα το μάθουμε αυτό, τωρα για τα κανάλια της USA δεν γνωρίζω.

reignman007
17-12-14, 15:41
Νομιζω ηρθε η ωρα να δουμε τις πραγματικες δυνατοτητες του McMillan.Αν το σχεδιασει σωστα θα ειναι ο νικητης μιας και θεωρω οτι εχει το καλυτερο καλουπι και γονιδια απο τους αλλους.

No Fear
17-12-14, 15:58
Kαι εγω πιστευω παρα πολυ στον Mc Millan και ευχομαι να συνεχισει να πιανει φορμα οπως στον τελευταιο του αγωνα και να ανεβει στις καταταξεις!
Αυτο το σωμα αξιζει για 3αδα και γιατι οχι καποια στιγμη για την κορυφη!

Physique
17-12-14, 16:16
Εγώ περιμένω τον Centopani μιας και έβαλε στόχο το Arnold και γιαυτό δεν πήρε μέρος στο Ολυμπια . Ο Freeman πόσο χρονών είναι?

Polyneikos
18-01-15, 21:36
Είναι λίγο φορτωμένος ο Dexter Jackson ή είναι ιδέα μου;:shock:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90166&stc=1

Billys51
18-01-15, 21:50
Πσσσσ πως έγινε έτσι? Αντί να πέφτει όσο μεγαλώνει αυτός ανεβαινει. Πιστεύω μέσα στην 6αδα θα είναι.Πήχης όλα τα λεφτά !

sobral
19-01-15, 03:03
έχει ξεφύγει το πράγμα..:shock::shock: θα σκάσει πραγματικά! Λαδάκι μάλλον ε?

Polyneikos
05-02-15, 11:56
Για να δούμε τον Centopani, θα καταφέρει να βγάλει τον καλό του εαυτό;

1 μήνας ακριβώς πριν το Arnold Classic

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90545&stc=1

Muscleboss
06-02-15, 04:43
Ο Centopani αγωνιστικά μας συνήθισε σε μία μετριότητα, ενώ ξεκίνησε με πολύ καλές κριτικές. Μακάρι να δούμε κάτι διαφορετικό...

Όσο για τη φώτο του Dexter πιο πάνω, πιο πολύ για "τραβηγμένη" φώτο μου κάνει.

NASSER
06-02-15, 12:20
Muscleboss τελευταία μέχρι και οι φώτο έχουν γίνει αναξιόπιστες. Αυτό το φαινόμενο έχει ένα χρόνο και περισσότερο για εντυπώσεις το κάνουν.
Μέχρι και η τελευταία φώτο του Centopani δείχνει όμοια με μια περσινή, τραβηγμένη στο ίδιο σημείο.
Ο ανταγωνισμός έχει περιοριστεί σε καλές αναλογίες και καλό φινίρισμα. Δεν θα έλεγα πως κυνηγάνε τον όγκο όπως συνέβαινε παλαιότερα, ίσως επειδή έχει γίνει πιο προσιτός με την εξέλιξη της προπονητικής.

TRIANTAFYLLOU
06-02-15, 17:33
οι φωτο με την τεχνολογία έχουν γίνει πλέον το πιό αναξιόπιστο κριτήριο αξιολόγησης , αφού πλέον τις πειράζουν με το γάντι και γίνετε δουλειά που δύσκολα καταλαβαίνεις
ο Σεντοπάνι απο ότι βλέπω στην φωτο αν εξαιρέσει κανείς τα χέρια που εντυπωσιάζουν κατα τα άλλα δείχνει να κινείτε στα ίδια επίπεδα με παλιότερα , γιατι μιλάμε για επαγγελματίες και όχι για ενα απλό παγκόσμιο και εκεί όλοι είναι γορίλες

Polyneikos
12-02-15, 09:37
Kαι αλλη μια φωτογραφία του Centopani, 3.5 εβδομάδες πριν το Arnold Classic

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90674&stc=1

No Fear
12-02-15, 14:38
Για να δουμε τι θα καταφερει παρεα με τον Oscar Arnold αν πραγματικα συνεργαζονται!

Γιώργος Βασιλικόπουλος
22-02-15, 18:30
Εγω πιστευω πως θα τα παει κ πολυ καλα ο justin Compton εχει εξελιχθει κι αλλο απο περυσι. Τον εχει αναλαβει ο προπονητης του Heath, υστερει στη πλατη αλλα ειναι κατι που κατα τη γνωμη μου μπορει να βελτιωσει!

Polyneikos
06-03-15, 22:40
To live webcasting του αγώνα :

http://streaming.bodybuilding.com/2015-arnold-webcast/

Το Σαββάτο το απόγευμα στις 20:30 είναι το Predgudging και στις 01:30 το πρωί της Κυριακής οι τελικοι!

Polyneikos
07-03-15, 17:59
IFBB PRO 212


1. JOSE RAYMOND
2. HIDETADA YAMAGISHI
3. EDUARDO CORREA
4. AARON CLARK
5. CHARLES DIXON
6. CORY MATHEWS
7. MARCO RIVERA
8. SHAUN JOSEPH-TAVERNIER
9. ANGEL RANGEL VARGAS

JOSE RAYMOND , WINNER

http://www.musculardevelopment.com//contests/1870-arnold-classic/2015/2034-jose-raymond/2034-jose-raymond-47_final.JPG



http://www.musculardevelopment.com//contests/1870-arnold-classic/2015/2034-jose-raymond/2034-jose-raymond-9_final.JPG



http://www.musculardevelopment.com//contests/1870-arnold-classic/2015/2034-jose-raymond/2034-jose-raymond-95_final.JPG


http://www.musculardevelopment.com//contests/1870-arnold-classic/2015/2034-jose-raymond/2034-jose-raymond-33_final.JPG

goldenera
07-03-15, 18:28
To 'τανκ από τη Βοστόνη' τα κατάφερε, μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν πολύ καλό Yamagishi και στον Κορέα ο οποίος είχε την ατυχία του τραυματισμού του αριστερού του δικεφάλου κάτι που δυστυχώς ήταν αρκετά εμφανές
και του στέρησε μια μεγαλύτερη θέση αν και ίσως ήταν ο πιο 'κομμένος' του αγώνα.



To live webcasting του αγώνα :

http://streaming.bodybuilding.com/2015-arnold-webcast/

Το Σαββάτο το απόγευμα στις 20:30 είναι το Predgudging και στις 01:30 το πρωί της Κυριακής οι τελικοι!

Ευχαριστούμε Κώστα για την ενημέρωση, πολύ καλή η κίνηση του ΒΒ.com για live μετάδοση και φυσικά να πούμε κακλή επιτυχία στο δικό μας Μιχάλη που θα έχει δύσκολο έργο αφού οι συναγωνιζόμενοι είναι κορυφαία ονόματα του χώρου.


91297



Ο Ντεξ φαίνεται ότι θα είναι σε κορυφαία φόρμα:


91298


ενώ και ο Μπρανς φαίνεται πολύ καλός:


91299


Για να δούμε........

Muscleboss
08-03-15, 08:08
Dexter νικητής για άλλη μια φορά...

1st - Dexter Jackson
2nd - Branch Warren
3rd - Justin Compton
4th - Cedric McMillan
5th - Evan Centopani
6th - Roelly Winklaar

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91316&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91317&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91318&stc=1

beefmeup
08-03-15, 10:46
5 τιτλοι σε αυτο τον διαγωνισμο για τον Dex πραγμα που αν δεν απατωμαι τον κανει αυτο με τους περισοτερους με τον Flex να ακολουθει.
Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η ηλικια του ,κ το οτι συνεχιζει..σε αντιθεση με αρκετους αλλους ,πραγμα που μας δειχνει οτι less is more τελικα.
Βεβαια σιγουρα τον βηθαει το καλαισθητο καλουπι του ,αλλα εκανε κ τις σωστες επιλογες στην πορεια..απο τις φωτο που ειδα δεν μπορω να κρινω σιγουρα ,αλλα νομιζω οτι εχει πιασει κ καλυτερες φορμες ,πραγμα που σημαινει οτι οι υπολοιποι στην καταταξη θα ηταν αρκετα πισω εκτος ισως απο τον branch γιατι διαβαζω οτι ηταν οριακα κοντα κ αρκετοι μαλιστα λενε οτι επρεπε να νικησει αυτος...

αν κρινω απο την τελικη καταταξη ,κουρασμενα πραγματα..ειναι καλο βεβαια να βλεπεις παλιους αθλητες να συνεχιζουν ,αλλα καλυτερο θα ηταν να περναει κ η σκυταλη σε νεοτερους.

NASSER
08-03-15, 11:30
αν κρινω απο την τελικη καταταξη ,κουρασμενα πραγματα..ειναι καλο βεβαια να βλεπεις παλιους αθλητες να συνεχιζουν ,αλλα καλυτερο θα ηταν να περναει κ η σκυταλη σε νεοτερους.

Προσωπικά δεν έχω δει ακόμα καμία φώτο, αλλά αν οι νεότεροι δεν μπορούν να πάρουν τη σκυτάλη και ειδικά από έναν Dexter, σημαίνει πολλά. Κατώτερη ποιότητα ή κατώτερες αναλογίες ή κατώτερο φινίρισμα ή μη ολοκληρωμένοι μυικά.
Το ότι υπάρχει μια αυστηρότητα στο να επιδιώκεται να υπάρχει καλύτερη αισθητική, είναι θετικό.

beefmeup
08-03-15, 11:37
Προσωπικά δεν έχω δει ακόμα καμία φώτο, αλλά αν οι νεότεροι δεν μπορούν να πάρουν τη σκυτάλη και ειδικά από έναν Dexter, σημαίνει πολλά. Κατώτερη ποιότητα ή κατώτερες αναλογίες ή κατώτερο φινίρισμα ή μη ολοκληρωμένοι μυικά.


ναι αυτο εννοω κ εγω.
απλα εγω το πηγα παρα περα με την εννοια οτι ο dex ετσι κ αλλιως απο αγγαρια κατεβαινει μιας κ οπου κ να παιξει θα εχει θεση στην 4αδα (στην χειροτερη) κ το κανει μονο για λεφτα ,το εχει δηλωσει αλλωστε.
αν δεν υπαρξει μια αλλαγη φρουρας καποια στιγμη βλεπω το επιπεδο να πεφτει αισθητα ,οπως εχει ηδη κανει ακομα κ στα ολυμπια..οποτε εκει αυτη η αυστηροτητα που αναφερεις αναγκαστικα θα εκλειψει κ θα υπαρξουν συμβιβασμοι σε ολα ,απο ολες τις πλευρες.

NASSER
08-03-15, 11:47
Η αυστηρότητα ευνοεί τους λίγους και αυτό ανεβάζει τον ανταγωνισμό. Ίσως απογοητεύει τους νεότερους αλλά θα πρέπει να μάθουν να αντιμετωπίζουν το bodybuilding με καλαισθησία και όχι μόνο όγκο.
Καταντήσαμε να ψάχνουμε ποιος δεν έχει φαρδιά μέση και πρησμένη κοιλιά... για να βαθμολογήσουμε θετικά αυτων που έχει την μικρότερη μέση και ξεφούσκωτη κοιλιά...

beefmeup
08-03-15, 11:52
ναι παλι δεν διαφωνω ,αλλα αυτο που γραφω ειναι οτι αν δεν γινει κατι κ απο την "νεοτερη φρουρα" αυτο που θα βλεπεις ,θα ειναι αυτο που περιγραφεις στο ποστ σου για μεσες κ κοιλιες μιας κ δεν θα υπαρχει εναλλακτικη.
η κατι αντιστοιχο κ στο θεμα conditioning.
ο dex κ καποιοι αλλοι δινουν μια εναλλακτικη στους κριτες αλλα ως ποτε?

Δημητρης 1924
08-03-15, 12:12
Καλημέρα σε ολους,εγω προσωπικά περίμενα κατι πιο δυνατό αλλα χαλάλι το ξενύχτι.Δικαια ο Dexter πρώτος,ο Branch σε πολυ καλη κατάσταση αρκετά σκληρός γρανιτένιος ,θεωρώ οτι ο Mc Millan δεν ηταν για τεταρτη θέση αλλα για τριάδα,ο τρίτος δεν θύμαμαι το ονομα του γιατι τριτος δεν εχω καταλάβει,και ο Centopani στεγνός μεν αλλα φλατ παλι στο στήθος φαινόταν άδειος περίμενα να παει πολυ καλητερα ,καμία σχέση με την κατάσταση που είχε στης φωτο 1 εβδομάδα πρην,ο Μιχαλης θα μπορούσε 6αδα πολυ καλός παντού θεοστεγνος όπως πάντα,ήθελε καλύτερο χρωμα πιο σκούρο φαινόταν η διαφορά ανάμεσα στους υπόλοιπους,το μαγιό του Freeman ολα τα λεφτά υπερπαραγωγή.Αντε και του χρόνου ναμαστε καλα,τωρα πάμε για Olympia τον Σεπτέμβρη.

beefmeup
08-03-15, 12:30
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91332&stc=1

NASSER
08-03-15, 16:45
Ο Μιχάλης 13ος..? Γιατί ρε παιδιά?
Από τη μια το επίπεδο έχει πέσει και από την άλλη ένας ολοκληρωμένος αθλητής βγαίνει 13ος?

goldenera
08-03-15, 18:22
Δε θέλω να 'ευλογήσω τα γένια μας' αλλά πραγματική αδικία για το Μιχάλη η τελευταία θέση, αφού τουλάχιστον σε σκληράδα και προσδιορισμό ήταν καλύτερος από πολλούς συναθλητές του και ας υπερτερούσαν σε μάζες. Όπως είπαμε αν δεν έχεις υποστήριξη και σε άλλα επίπεδα ΔΥΣΤΥΧΩΣ αδικείσαι και αυτό είναι κοινώς παραδεκτό.

Δίκαιη η νίκη του συνήθως ύποπτου Ντέξτερ και δεν περίμενα κάτι λιγότερο από έναν αθλητή που χρόνια τώρα είναι συνεπής και σταθερός με τα πλεονεκτήματα που όλοι ξέρουμε, αν και τελευταία έχει θέμα με τον έλεγχο της μέσης του.

Σε πολύ καλή κατάσταση (φόρμα, σκληράδα, προσδιορισμό) ο Μπρανς, πολλοί τον είχαν και πάλι ξεγραμμένο, όμως τους απέδειξε το αντίθετο, και ας υστερεί σε καλαισθησία και αρμονία πήρε τη 2η θέση για τα προηγούμενα χαρακτηριστικά που ανέφερα.

Ελπιδοφόρος ο Compton νομίζω πως είναι από τα νέα ταλέντα που έχου τις δυνατότητες να διακριθούν τα επόμενα χρόνια.

Cedric και Winklaar υψηλώτατων δυνατοτήτων και οι δύο δεν κατάφερα και πάλι να πετύχουν κορυφαία φόρμα την ημέρα του αγώνα και έχασαν την ευκαιρία για μεγαλύτερη διάκριση.

Και τέλος η μεγάλη απογοήτευση ο Centpopani δημιούργησε μεγάλες προσδοκίες τις προηγούμενες εβδομάδες παρουσιαζόμενος ως φαβορί για την νίκη και με τη στήριξη ενός δημοφιλούς site, όμως τελικά μια από τα ίδια' με τις γνωστές αδυναμίες (στήθος κλπ) και κρατώντας και αρκετά νερά. Κρίμα, γιατί πέρα από τα σωματικά του πολύ καλά προσόντα, είναι και πολύ καλός χαρακτήρας στοιχείο που έχει ανάγκη ο χώρος.

ΥΓ. Σκέφτομαι που οι σημερινοί αθλητές έχουν οι περισσότεροι του λεγόμενους 'γκουρού' που τους καθηδηγούν διατροφικά κλπ για να πιάσουν τη φόρμα που χρειάζεται και πάλι πετυχαίνουν' μια τρύπα στο νερό' και μετά έρχεται στο νου μου ο Ντόριαν που έκανε προετοιμασία ολομόναχος και τους κατέστρεφε όλους την ημέρα του αγώνα:(

NASSER
08-03-15, 18:38
ΥΓ. Σκέφτομαι που οι σημερινοί αθλητές έχουν οι περισσότεροι του λεγόμενους 'γκουρού' που τους καθηδηγούν διατροφικά κλπ για να πιάσουν τη φόρμα που χρειάζεται και πάλι πετυχαίνουν' μια τρύπα στο νερό' και μετά έρχεται στο νου μου ο Ντόριαν που έκανε προετοιμασία ολομόναχος και τους κατέστρεφε όλους την ημέρα του αγώνα:(

Έγραψες Γιάννη :thumbup:

goldenera
08-03-15, 18:44
Daxter

91358


Warren

91359


Compton

91360


MacMilan

91361


Centopani


91362


Winklaar


91363

goldenera
08-03-15, 18:45
Και ο Μιχάλης.....


9136491365

beefmeup
08-03-15, 18:46
απορω με τι κριτηρια εβγαλαν τις 2 πρωτες θεσεις..τελειως αντιδιαμετρικα πραγματα.

NASSER
08-03-15, 19:02
Από τις φώτο που βλέπω μόνο ο Compton μου αρέσει ιδιαίτερα. ο Dexter είναι σταθερή αξία και το αξιόλογο είναι πως σε σχέση με όσους τους υπόλοιπους βγάζει μια φρεσκάδα. Επί αυτού στο άλλο άκρο θα έβαζα τον Warren...

Physique
09-03-15, 18:42
Αίσχος 13 ο Μιχάλης σε καλή φόρμα στεγνός αλλά τι να κάνουμε χορηγοί και λεφτά είναι και αυτά κριτήρια του αγώνα . Branch Warren 2oς ??? Ο Compton πολύ ωραίο καλούπι έχει μέλλον . . O McMillan θηρίο και όπως πρέπει (αν μας μπορούσε καλύτερα) για μένα 1ος . Ο dexter σταθερή αξία αλλά όχι και 1ος . Είδα live τον αγώνα και αυτά μου έμειναν . Και έχω μια ερώτηση αν κάποιος ξέρει , ποιος παίρνει την πρόκριση για το Ολυμπία? μιας και ο dexter είναι κάτοχος και πάει αυτόματα χωρίς πρόκριση

TRIANTAFYLLOU
10-03-15, 00:13
εγω κακώς σχολιάζω εφόσον τα έχω πεί πολλες φορες ότι σε υψηλό επεγγελματικό επίπεδο τα αποτελέσματα όπως και να τα βγάλουν κανείς η σπάνια θα μιλήσει γιατι σε τετοιο επίπεδο θα μπορούσαν και τον γουάρεν να τον βγάλουν 3ο η 4ο η 5ο και να πούν μπορεί να είχε μάζα και γράμμωση αλλα και οι άλλοι είχαν γράμωση και ίσως λιγότερη μάζα αλλα είχαν πιο καλή αισθητική και αρμονία

και αντικειμενικά τωρα ο Μιχάλης δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλοι ήταν καλύτεροί του , γιατι μπορεί να ήταν πιο λίγος απο μερικούς αλλα λίγο δεν τον λές και υπερήχε σε ποιότητα γράμωση διαχωρισμό , αλλα στην ιστορία του ββ έχουν γίνει πολλες κραβγαλέες αδικίες και δεν είναι η μόνη φορά ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία

Nive
10-03-15, 11:16
Kατάφορη αδικία για τον Μιχάλη. Τιτάνας, καθαρός, μάζες...τρομερός. Η 13η θέση σίγουρα είναι φιάσκο.

Καλή δύναμη Μιχάλη!!! :clap:

storm68
10-03-15, 11:19
Κι εγώ με βάση τις φωτογραφίες πιστεύω ότι ο Μιχάλης θα έπρεπε να πάρει καλύτερη θέση.
Από την στιγμή που δεν είδα τους αθλητές από κοντά δεν μπορώ να έχω και την τέλεια άποψη για το πόσο καλύτερη θέση θα έπρεπε να πάρει.
Γεγονός είναι πάντως ότι αθλητές που σπονσοράρονται από μεγάλες εταιρίες, θα τους δοθεί η ευκαιρία (τουλάχιστον) να βγουν σε κάποια comparisons παραπάνω με ότι αυτό συνεπάγεται..

SOLID
10-03-15, 13:13
απορω με τι κριτηρια εβγαλαν τις 2 πρωτες θεσεις..τελειως αντιδιαμετρικα πραγματα.


Απο το στομα μου το πηρες πραγματικα.
Ενω ο Ντεξτερ περα απο το ειναι συνεπης αθλητης με ενα απο τα καλυτερα σχηματα με πολυ μυικοτητα χωρις ομως να εχει ξεφυγει και να παει στα ορια του αντιαισθητικου σε σχεση με αλλους και ο χρονος πιο πολυ καλο του κανει σαν το κρασι που λεμε,ωριμαζει συνεχως,ο Γουωρεν που ποτε μα ποτε δεν μου αρεσε εμενα προσωπικα (ασχημο σχημα πολυ ασχημη φλεβικοτητα κακο σχημα θωρακικων και χεριων μονο τα ποδια ειναι που μετρανε κατ εμε) ισως για πολλους ακουστει παραλογο αυτο που θα πω αλλα απορω γιατι εχει παρει τοσο καλες θεσεις σε διαφορους διαγωνισμου εδω βγηκε δευτερος ενω ΑΝΕΤΑ πολλοι θα μπρουσαν να ειναι σε αυτη την θεση μεσα σε αυτους και ο Μιχαλης.

Ο Κεφαλιανος τουλαχιστον απο αυτες τις φωτο δειχνει πολυ συμμετρικος με πολυ καλες γραμμες παντου πληρης χωρις να εχει να ζηλεψει τιποτα (ειδικα απο τον Γουωρεν).Ο Κομπτον πολυ καλος και αν συνεχισει ετσι λογικα θα εχει δυνατη παρουσια στους μελλοντικους διαγωνισμους.

Μακμιλλαν, συμπαθης αθλητης αλλα ισως δεν ηταν τοσο κομμενος οσο θα μπορουσε να ειναι συμφωνα με τις φωτο παντα.

Σεντοπανι,με αυτον τον αθλητη δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και οταν ερχεται η μερα του αγωνα εμφανιζεται πολυ διαφορετικος απο'τι μας εχει συνηθησει σε φωτος αλλα και βιντεος λιγο πριν τον αγωνα.Τον κατατρωει η κορτιζολη?Δεν μπορω να καταλαβω.

Παντως ενω ο Ντεξτερ δικαια (με βαση τις φωτο παντα) και απο αυτα που λενε πολλοι πηρε τον τιτλο,ο ανθρωπος πρεπει να εχει μεγαλη αντοχη στο φαρμακο παντως μετα απο τοσα χρονια,ακομα και μην εβλεπα τις φωτο η τον ιδιο τον αγωνα αν μου ελεγαν πως βγηκε ο Ντεξτερ δεν θα μου εκανε εντυπωση και οτι εχει παρει το εχει παρει με το σπαθι του,ΚΡΙΜΑ μεγαλο για τον Μιχαλη που θα (οχι μπορουσε) θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι πολυ πιο ψηλα ευκολα μεσα στην τετραδα.Κριμα.

TRIANTAFYLLOU
10-03-15, 18:25
ο σεντοπάνι μόνο αν οι άλλοι δεν είναι καλοί θα κάνει κατι , δεν έχει κατι να εντυπωσιάσει το σώμα του και σταθερα στάσιμος , αν κατεβει ακόμα μερικές φορές και δεν κάνει τίποτε καλύτερα να αλλάξει άθλημα :P

bizooki
10-03-15, 22:45
Ειδα oτον αγωνα ολον live. Mεγαλη αδικια για τον Μιχαλη. Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται ο (παλια αγαπημενος μου) Freeman να κατεβαινει με αυτο σωμα και να περνει 3 θεσεις πανω απτον Μιχαλη.Που κανονικα θα πρεπε να χει αποσυρθει εδω και καιρο.Ειδικα στα ποδια ηταν αδιαφορος εντελως.Oπως επισης και αυτος ο Dohne που κακως κατεβηκε που λεει ο λογος.Μια χαρα ηταν ο Μιχαλης,μονο λιγο καλυτερο condition ηθελε,που στην τελικη αρκετοι αθλητες ειχαν θεμα στο condition ,και ηταν αρκετα χειροτεροι απτον Μιχαλη oπως ο Curry ο οποιος βγηκε 7ος...

Centopani οπως παντα απογοητευτικος,και δεν μπορω να καταλαβω πως πηρε μια θεση πανω απτο θηριο τον Winklaar (o οποιος κατεβαινει στους αγωνες στα 130 κιλα! δηλαδη 30 κιλα πανω απτον Dexter...)

McMillan λιγη δουλεια θελει και θα σαρωσει,πολυ εντυπωσιακο σωμα ειδικα το πανω μερος

Μεγαλη αδικια και για την πρωτη θεση για μενα. Μακραν ο καλυτερος Warren που εχουμε δει τα τελευταια χρονια,διπλα σε ενα απλως καλο οπως παντα Dexter ,οπου δεν ειχε κανενα σημειο να ξεχωριζει ,απλα ειχε τη συνηθισμενη του καλη συμμετρια. Απειρως καλυτερο condition, φοβερη φλεβικοτητα ,και εκπληκτικα ποδια,ειδικα τα hamstrings που νομιζω εχουμε καιρο να δουμε παρομοια. Ναι ενταξει,να δινεται σημασια στην καλαισθησια,αλλα ειναι κριμα να μην βραβευεται η σκληρη προσπαθεια. Σαν να σου λενε,οτι και να κανεις εμεις θα το δωσουμε στον αλλον και ας ειναι σε μετρια φορμα (οπως εγινε και στο οlympia)

sobral
11-03-15, 00:11
Εγώ δεν είδα τον αγώνα live αλλά απ τις φωτογραφίες μπορώ να πω τα εξής: 1. Ο Dexter φοβερά συμμετρικός και καλαίσθητος, τι να πούμε γι αυτόν σε τέτοια ηλικία να παρουσιάζεται τόσο καλός, τον βοηθάει πιστεύω το καλούπι του. 2. Ο Warren παρότι δεν είναι καλαίσθητος παρουσιάστηκε καλύτερος από ποτέ. Τρομακτική φλεβικότητα και απίστευτα πόδια. 3. Ο Compton είναι το νέο αίμα και με τον Rambod θα πάει καλά. 4. Ο Mcmillan εμένα μου άρεσε σε καλή κατάσταση κ αυτός. 5. Ο Centopani δε ξέρω πάντως δεν κάνει για την κατηγορία, άδικα επιβαρύνεται. Δεν παρουσιάζεται καλός και πάλι καλά που τον βγάζουν σχετικά ψηλά. 6. Ο Winklaar δεν μου αρέσει καθόλου γενικά. Σα γουρούνι είναι...δεν τον συμπαθώ γενικά υπερεκτιμημενος. Πολύς όγκος, καθόλου ποιότητα...Ο Μιχάλης όπως πάντα ποιοτικός, αλλά δεν ξέρω τι παίζει και δεν εκτιμάται η δουλειά του. Χάνει σε όγκο το ξέρουμε αλλά η ποιότητά του είναι πάντα σε εξαιρετικά επίπεδα.

S. KTISTAKIS
11-03-15, 22:55
ΛΕΠΙΔΑΣ : Κουρασμενο σωμα κατι απο Κωλ(ο)εμαν στα τελευταια του.....(απιστευτοι γλουτοι του Ρονυ μην παρεξηγηθω) !

ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ : Μην περιμενετε ψηλες θεσεις απο καποιον που του λειπουν κομματια απο κρεας (αποκολλησεις τραυματισμοι)

ΚΟΠΤΟΝ(Ε): Moνο κομμενος που δεν ητανε.....

Απο εκει και κατω το χαος........εξαλλου ειναι νωρις για φως στο τουνελ χρονικα !

ΑΥΣΤΡΑΛΕ οσο αγαπας και το διασκεδαζεις πανω στη σκηνη σε θελω οταν δεις οτι σε χαλαει σε περιμενω διακοπες Κρητη !

NASSER
11-03-15, 23:00
Σκληρός ο Στέλιος αλλά δεν έχει άδικο σε μερικά. :) Εγώ τους βλέπω όλους κουρασμένους όχι μόνο τον Dexter...
Προσωπικά πιστεύω πως και οι φώτο και τα βίντεο δεν είναι αντικειμενικά να τους κρίνουμε, αλλά σε θέματα συμμετρίας και κρέατα που λείπουν, δεν θέλει και υψηλή ανάλυση για να τα δει κάποιος...

S. KTISTAKIS
11-03-15, 23:11
Σκληρός ο Στέλιος αλλά δεν έχει άδικο σε μερικά. :) Εγώ τους βλέπω όλους κουρασμένους όχι μόνο τον Dexter...
Προσωπικά πιστεύω πως και οι φώτο και τα βίντεο δεν είναι αντικειμενικά να τους κρίνουμε, αλλά σε θέματα συμμετρίας και κρέατα που λείπουν, δεν θέλει και υψηλή ανάλυση για να τα δει κάποιος...

Και μην ακουσω απο κανενα σας οτι δεν κοβει κανεις απο ολους αυτους !

Προσωπικα ολοι οι αθλητες που κατεβηκαν μου φερνουν διαβητικοι και σε καποιους κανει μπαμ !

goldenera
14-03-15, 14:07
ΛΕΠΙΔΑΣ : Κουρασμενο σωμα κατι απο Κωλ(ο)εμαν στα τελευταια του.....(απιστευτοι γλουτοι του Ρονυ μην παρεξηγηθω) !

ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ : Μην περιμενετε ψηλες θεσεις απο καποιον που του λειπουν κομματια απο κρεας (αποκολλησεις τραυματισμοι)

ΚΟΠΤΟΝ(Ε): Moνο κομμενος που δεν ητανε.....

Απο εκει και κατω το χαος........εξαλλου ειναι νωρις για φως στο τουνελ χρονικα !

ΑΥΣΤΡΑΛΕ οσο αγαπας και το διασκεδαζεις πανω στη σκηνη σε θελω οταν δεις οτι σε χαλαει σε περιμενω διακοπες Κρητη !

Xαχαχαχα, δεικτικός και απολαυστικός όπως πάντα.....πώς τον είπες Στέλιο τον Τεξανό....γελαδάρη?????????:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Πάντως και ο Μακ Μίλαν αν δε σοβαρευτεί και καθώς τα χρόνια παιρνούν (δεν είναι μικρός) και ενώ έχει δυνατότητες θα το 'χάσει το τρένο' στο τέλος.

rorocoleman
28-03-15, 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=kn4kA_DLNGw


http://www.youtube.com/watch?v=Hq49hp5uwiw