PDA

Επιστροφή στο Forum : Frappe - Καφεϊνη



peterpo
10-12-08, 17:25
kalispera !

Os klassikos ellinas ke latris tu frape , tha ithela na ksero ta sin ke ta plin tou , kathos gnorizo oti piotikos ine kakos kafes.

Episis , se to voitha , i cafeini genika sto bodybuilding ?

Thanks

pikolo
10-12-08, 17:31
γραφε ελληνικα!Κανονας του φορουμ!κανε edit!

Muscleboss
10-12-08, 17:56
φίλε μου γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και πάρε μια απάντηση στο παρακάτω λινκ

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=841

ΜΒ

peterpo
10-12-08, 19:03
ευχαριστω παιδια,

ειμαι καινουργιος , και δεν ηξερα τους κανονισμους !

Muscleboss
10-12-08, 19:38
σιγά σιγά θα τους μάθεις, και καλωσήρθες :wave:

ΜΒ

mantus3
24-12-08, 23:39
η καφεινη σε μορφη φραπε τιποτα.

ειναι πολυ μικρη η ποσοτιτα, αντε να εχεις λιγο παραπανω ενεργεια στην αρχη της προπονισης αλλα χανετε ευκολα.

επισεις σκεψου οτι ο καφες εχει και καποιες θερμιδες.... για να μην μιλισω για την ζαχαρη αμα δεν τον πινεις σκετο

RUHL
24-12-08, 23:42
επισεις σκεψου οτι ο καφες εχει και καποιες θερμιδες.
Ποσες 0,1? 3? 1/10 και αυτες σιγουρα μετρανε ε? και κανουν ζημια?



ειναι πολυ μικρη η ποσοτιτα, αντε να εχεις λιγο παραπανω ενεργεια στην αρχη της προπονισης αλλα χανετε ευκολα.
Γιατι ειπε ποσο βαζει? :cyclops: :cyclops:

Παρε 4 κουταλιες καφε σκετο και δωσε μου αναφορα για ενεργεια σε προπονηση η αεροβια

mantus3
25-12-08, 01:53
επισεις σκεψου οτι ο καφες εχει και καποιες θερμιδες.
Ποσες 0,1? 3? 1/10 και αυτες σιγουρα μετρανε ε? και κανουν ζημια?



ειναι πολυ μικρη η ποσοτιτα, αντε να εχεις λιγο παραπανω ενεργεια στην αρχη της προπονισης αλλα χανετε ευκολα.
Γιατι ειπε ποσο βαζει? :cyclops: :cyclops:

Παρε 4 κουταλιες καφε σκετο και δωσε μου αναφορα για ενεργεια σε προπονηση η αεροβια

4 κουταλιες τις μεταφραζω σε 200mg και κατι παραπανω... οποτε γυρο στις 50 θερμιδουλες + τα συστατικα που εχει ο φραπες κοινως καλο κατουριμα....

προφανος ο φιλος μας ομως δεν νομιζω να αναφεροταν σε 4 κουταλιες σε ενα ποτιρι...... με την ιδια λογικη κ μια απλη ασπιρινη να παρεις παλι θα σπερνεις στην προπονιση....

Gasturb
30-12-08, 01:18
προσωπικά η καφείνη με βοηθούσε εμφανώς πριν την αεροβική το πρωί (200 γρ). Στην προπόνηση με έφερνε ταχυπαλμία κ με ενοχλούσε. Ο καθένας ας το τσεκάρει στον εαυτό του.

RUHL
30-12-08, 01:50
προφανος ο φιλος μας ομως δεν νομιζω να αναφεροταν σε 4 κουταλιες σε ενα ποτιρι...... με την ιδια λογικη κ μια απλη ασπιρινη να παρεις παλι θα σπερνεις στην προπονιση....

:rolf: :rolf: :rolf: τι θα σπερνεις? το χωραφι? :rolf: energy booster η ασπηρινη απο ποτε :drunken: αν παρεις 1 γραμ ασπηρινη μεγαλη δοση δλδ μονο προβληματα στο στομαχι θα εχεις μαλον εμπλεξες τα ενεργα συστατικα του ΕΚΑ :joker:


Πρεπει να βρω και το κουτι με την καφεινη δεν εχει 50 θερμιδες 200 μγ καφεινης 3 κουταλιες ποσο ειναι

cool_jonnys
01-01-09, 00:36
Παντός επειδή ρώτησες «γενικά» θέλω να πω ο φράπες είναι από τους χειρότερους καφέδες διότι δεν φιλτράρετε (εσπρεσο , καπουτσίνο), ούτε αφήνει κατακάθι (ελληνικός) κι έτσι όλος ο καφές πάει και κάθετε όμορφα ομορφα στα νεφρά !!! :rocking: :rocking: :rocking:

Gasturb
05-01-09, 02:15
correct