PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια μου φώτο



Doctorg
11-12-08, 18:14
Να μαι κι εγώ... :smash:
http://imageshack.gr/files/xdct5yaw0md2duutvysi.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=xdct5yaw0md2duutvysi.jpg)

slaine
11-12-08, 18:19
ωραίος αλλά η φωτό χάνει πολύ. βάλε καμάι της προκοπής και βάλε και για πόδια

Muscleboss
11-12-08, 18:23
καλή και πυκνή βάση... αν πάρεις κάποια σωστή πόζα με καλύτερο φωτοσμό θα δείξεις πολύ καλύτερος πάντως! :thumbup:

ΜΒ

Doctorg
11-12-08, 18:27
Πρώτη φορά τραβάω φότος, ήθελα να βάλω κι άλλες αλλά δεν μπορούσα να με τραβήξω με το κινητό :clown2:

Muscleboss
11-12-08, 18:32
^ βάλε κάποιον άλλο να τραβήξει τις φώτος για σένα. και παίξε λίγο με το φώς να φαίνεται καλύτερα η φώτο.

το σώμα σου έχει αρκετή δουλεία πάντως αν στεγνώσεις λίγο θα δείξει πολύ περισσότερο. :bblifthard:

ΜΒ

tezaman
11-12-08, 19:28
γιατί ποτέ κανείς δεν βάζει πόδια :cursing: :cursing: :cursing:

θα ανοίξω εγώ και θα βάλω μόνο τα πόδια μου για σπάσιμο! :green:

καλός μυικός ιστός ντόκτορα, αν κόψει λίπος και λίγο τρίμιν τις τριχούμπες θα δείξεις πολύ καλύτερος 8)

isis
11-12-08, 20:19
γιατί ποτέ κανείς δεν βάζει πόδια :cursing: :cursing: :cursing:

θα ανοίξω εγώ και θα βάλω μόνο τα πόδια μου για σπάσιμο! :green:

καλός μυικός ιστός ντόκτορα, αν κόψει λίπος και λίγο τρίμιν τις τριχούμπες θα δείξεις πολύ καλύτερος 8)

δείξε μας τα πόδια σου teza , το κοινό σε περιμένει! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

tezaman
11-12-08, 20:24
μισό να πάω να αγοράσω κεριά αποτρίχωσης vit!!!!!

BRaWNy
11-12-08, 21:28
Aπο όσο με "βοηθάει" η φωτό, συμφωνώ με όσα είπε ο MuscleBoss, keep going

Doctorg
11-12-08, 21:58
^ βάλε κάποιον άλλο να τραβήξει τις φώτος για σένα. και παίξε λίγο με το φώς να φαίνεται καλύτερα η φώτο.

το σώμα σου έχει αρκετή δουλεία πάντως αν στεγνώσεις λίγο θα δείξει πολύ περισσότερο. :bblifthard:

ΜΒ
Αυτό θέλω και εγώ να στεγνώσω αλλά δεν... Δεν μπορώ να κάνω αερόβια τη βαριέμαι :thumbdown: , αλλά επειδή βλέπω πως δεν υπάρχει άλλη λύση έχω αρχίσει το πρωινο ελαφρύ τρέξιμο (40-50λεπτά) και το μεσημέρι πάω για προπόνηση. Ελπίζω πως έτσι να καταφέρω επιτέλους να χάσω λίπος...

BRaWNy
11-12-08, 22:19
Δεν μπορώ να κάνω αερόβια τη βαριέμαι Αν και αυτη θα βοηθήσει σε κάποια φαση σε αυτό που θες, είναι λάθος να εστιάζεσαι σε αυτήν σαν να είναι το αποκλειστικό εργαλείο για αυτό που θες.
Θα πρέπει πρωτα αλλού να δωσεις βαση και πιθανότατα να βρεθει και τρόπος να την χρησιμοποιήσεις χωρις να χρειαστεί να την βαριέσαι.
Ποτε δεν κρίνεται το αποτέλεσμα αυτου του στόχου που έχεις, απο το ειδος, διάρκεια, συχνότητα αερόβιας που θα χρησιμοποιήσεις και μόνο απο αυτη, αλλά κατα πολύ περισσότερο απο το ειδος, διάρκεια, ποιότητα, συχνότητα, έμφαση κλπ κλπ, άλλων παραγόντων.

TRIANTAFYLLOU
11-12-08, 23:02
θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες και θα πώ έκανες καλή δουλειά , έχεις υποδομή και κάνοντας ποιοτική διατροφή η δουλειά που έκανες θα φανεί ακόμη περισσότερο , αν προσπαθείς στην σωστή κατεύθυνση είναι θέμα χρόνου . :awesome:

billys15
12-12-08, 01:38
Ωραιος Γιωργο!!! :thumbup: Συνεχισε για ακομα ψηλοτερα! :thumbup:

tezaman
12-12-08, 05:00
θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες και θα πώ έκανες καλή δουλειά , έχεις υποδομή και κάνοντας ποιοτική διατροφή η δουλειά που έκανες θα φανεί ακόμη περισσότερο , αν προσπαθείς στην σωστή κατεύθυνση είναι θέμα χρόνου . :awesome:

Ηλία η φοτό που έβαλες απλά φοβερή! :bowdown:

Kntrns_MD
15-12-08, 15:12
Doctorg, καλή δουλειά, στη θέση σου θα έκανα μια γράμμωση για το καλοκαίρι, και θα ξαναέβαζα φωτογραφίες να δούμε διαφορά!! :wcourt: :bblifthard:

Doctorg
15-12-08, 18:33
Doctorg, καλή δουλειά, στη θέση σου θα έκανα μια γράμμωση για το καλοκαίρι, και θα ξαναέβαζα φωτογραφίες να δούμε διαφορά!! :wcourt: :bblifthard:
Δεν μπορώ να χάσω λίπος με τίποτα , τι διατροφές, τι λιποδιαλύτες, τι νηστειές, τι να πίνω λίτρα νερό την ημέρα...εχω απογοητευτεί, σίγουρα κάτι δεν κάνω σωστά αλλά τόσο καιρό δεν το έχω εντοπίσει :cry:

slaine
15-12-08, 18:36
πόσταρε τη διατροφή σου και την προπόνησή σου στα αντίστοιχα υποφόρουμ να σου πούμε μία γνώμη μήπως σε βοηθήσουμε

Doctorg
07-02-10, 13:40
Η φώτο που είχα βάλει σβήστηκε, οπότε ανεβάζω ξανά αυτές που είχα τραβήξει τότε. Τώρα είμαι σχεδον στην ίδια κατάσταση με αυτές. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η γράμμωση και ειδικά το θέμα του πρηξίματος στο στομάχι (το έχω αναφερει σε άλλα τοπικ).
Επειδή απο αυτό το μήνα δεν θα μπορέσω να πάω γυμνάστήριο προπονούμαι σπίτι. Έχω τον εξοπλισμό σε μπάρες, αλτήρες και βάρη , πάγκους, δεν έχω όμως όργανα.
Αύτό που κάνω τώρα είναι super -set μέρα παρα μέρα όλο το σώμα. Δηλαδή:
Στήθος- Πλάτη
Ώμους - Τραπεζοειδής
Μ.Δικέφαλους - Γάμπες
Δικέφαλα - Τρικέφαλα
Κοιλιακούς - Πλευρά
κάνω 3 σετ στην κάθε ομάδα . Την άλλη μέρα κάνω αερόβιο για κάνα 40λεπτο περπάτημα ή ποδήλατο.
Όποιος θα μπορούσε να με συμβουλεύσει θα ήμουν ευγνώμων...

KATERINI 144
07-02-10, 14:26
Doctorg η συμβουλη που θελεις τη αφορα, το προγραμμα?

Doctorg
07-02-10, 14:44
Ναι KATERINI, το ένα είναι το πρόγραμμα. Θα ήθελα συμβουλή ώστε αφενός να το προσαρμόσω για προπόνηση στο σπίτι και αφετέρου να έχει στόχο ώστε να με βοηθήσει να χάσω λίπος. Το άλλο είναι η διατροφή αλλά τα πράγματα είναι λίγο μπερδεμένα με το θέμα του πρηξίματος. Πάντως ήδη έχω πει για ν' αλλάξω ένα κουβά whey που έχω για να πάρω πρωτείνη αβγού μήπως είναι τελικώς εκεί το πρόβλημα, στην λακτόζη όπως ανέφερες. Ευχαριστώ πάντως...

savage
07-02-10, 15:15
Ναι KATERINI, το ένα είναι το πρόγραμμα. Θα ήθελα συμβουλή ώστε αφενός να το προσαρμόσω για προπόνηση στο σπίτι και αφετέρου να έχει στόχο ώστε να με βοηθήσει να χάσω λίπος. Το άλλο είναι η διατροφή αλλά τα πράγματα είναι λίγο μπερδεμένα με το θέμα του πρηξίματος. Πάντως ήδη έχω πει για ν' αλλάξω ένα κουβά whey που έχω για να πάρω πρωτείνη αβγού μήπως είναι τελικώς εκεί το πρόβλημα, στην λακτόζη όπως ανέφερες. Ευχαριστώ πάντως...

καλημερα κ απο μενα.επειδη εχω διαβασει την ιστορια σου και πραγματικα χαιρομαι τους ανθρωπους που εχουν την δυναμη να αναγνωρισουν τα λαθη τους και να ριξουν μαυρη πετρα στο παρελθον τους και να κανουν στροφη 180 μοιρων,θα προσπαθησω να σε βοηθησω με τις οποιες (φτωχες) γνωσεις μου.

το προγραμμα ειναι τουλαχιστον συζητησιμο.εγω θα τα χωριζα καπως.δεν θα εκανα ολες τις μυικες ομαδες καθε μερα.σιγουρα δεν ενδεικνυται για μυικη αναπτυξη.βεβαια αυτη την εχεις ηδη πετυχει σε ικανοποιητικο βαθμο απ'οτι βλεπω στις φωτο.
ζητουμενο ειναι η καυση λιπους λοιπον.για να πετυχεις κατι τετοιο πρεπει κ στα βαρη και στην αεροβια να αυξησεις τους καρδιακους σου παλμους.οποτε τα σουπερ κ γενικα τα πολυ μικρα διαλειμματα,ενδεικνυνται για κατι τετοιο.προσπαθησε να κανεις οσο το δυνατον πιο μικρα διαλειμματα κατ'εμε.
οσον αφορα την αεροβια οπως πιθανον ξερεις η καλυτερη επιλογη ειναι πρωι νηστικος,η αμεσως μετα τα βαρη που τα αποθεματα γλυκογονου θα εχουν εξαντληθει και θα καψεις σχεδον αποκλειστικα λιπος.αλλα επειδη βλεπω πω κανεις λογο για περπατημα,εδω εχω μια ενσταση.χρειαζεται μεγαλυτερη ενταση.τρεξιμο.στο 70% της μεγιστης προσπαθειας σου.αυτη ειναι η αποψη μου.
οσον αφορα τους υδτανθρακες φανταζομαι τα ξερεις.μειωνεις σταδιακα την ποσοτητα τους,ειδικα απο το απογευμα κ μετα, και προτιμας ινωδεις κ οχι αμυλωδεις, και φυσικα οχι υψηλου γλυκαιμικου δεικτη(εκτος απο το μεταπροπονητικο).
Ελπιζω να βοηθησα.Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου

Doctorg
08-02-10, 00:16
Savage σε ευχαριστώ για την απάντηση και για τα λόγια σου. Τώρα όσον αφορά το πρόγραμμα βάση αυτών που μου είπες θα σου πως το σκέφτομαι:
Να χώριζα σε 3 ημέρες την προπόνηση αλλά πάλι με super set, π.χ. :

1η ημέρα: Πλάτη - χέρια
2η ημέρα: Πόδια - γάμπες
3η ημερα: Στήθος - ώμοι

π.χ. για την 3ημέρα στο στήθος:
πιέσεις με αλτήρες με pull -over
και για τους ώμους: οπισθολαίμιες με έλξεις για τραπεζοειδής .
Σκέφτομαι να βρω δυο τέτοιους συνδυασμούς.για κάθε ομάδα και να κάνω απο 4 set. Δηλαδή 16 set στην προπόνηση. Κοιλιακούς σκέφτομαι να κάνω ενναλάξ με πλευρά. Μια μέρα κοιλιακούς μια μέρα πλευρά. Για την ανάρρωση δεν θέλω να πω τώρα π.χ. 2 ON 1 OFF ή 3ΟΝ 2 OFF θέλω να δω πως θ' ανταποκριθεί το σώμα μου.

Όσον αφορά το θέμα της αερόβιας λίγο με προβλημάτισες. Πριν έβγαινα για τρέξιμο. Μετά όμως απο συζητήσεις με διάφορους αλλά και διάβασμα εδω στο forum μου δόθηκε η εντύπωση πως άμα τρέχω τα οφέλη θα είναι μόνο καρδιοαγγειακά , λίπος δεν θα χάνω αλλά μυικό ιστό. Το ιδανικό κατάλαβα για καύση λίπους είναι ενα έντονο περπάτημα γύρω στους 125 παλμούς.

Παρόλα αυτά σκέφτομαι να κάνω για μετά την προπόνηση 20 λεπτά τoυλάχιστον στην αρχή, σκοινάκι ή step. :toast:

the_big_litho
08-02-10, 00:44
Το ιδανικό κατάλαβα για καύση λίπους είναι ενα έντονο περπάτημα γύρω στους 125 παλμούς.

Μονο αυτο κρατα για λιποδιαλυση.

Δεν μου φαινεται καλη ιδεα να κανεις συνεχεια σουπερσετ, θα σε κουρασουν.

Απο πρωτεινη καλυτερα να βαλεις iso η concetrate.

savage
08-02-10, 01:05
Όσον αφορά το θέμα της αερόβιας λίγο με προβλημάτισες. Πριν έβγαινα για τρέξιμο. Μετά όμως απο συζητήσεις με διάφορους αλλά και διάβασμα εδω στο forum μου δόθηκε η εντύπωση πως άμα τρέχω τα οφέλη θα είναι μόνο καρδιοαγγειακά , λίπος δεν θα χάνω αλλά μυικό ιστό. Το ιδανικό κατάλαβα για καύση λίπους είναι ενα έντονο περπάτημα γύρω στους 125 παλμούς.

Παρόλα αυτά σκέφτομαι να κάνω για μετά την προπόνηση 20 λεπτά τoυλάχιστον στην αρχή, σκοινάκι ή step. :toast:

ναι επικρατει μια τετοια λογικη στους κυκλους του bodybuilding(οτι με το τρεξιμο θα καψεις μυες),αλλα εγω δεν την υιοθετω.ισως επειδη προερχομαι απο το χωρο του μπασκετ,οπου οι προπονησεις ειναι πολυωρες κ με πολυ τρεξιμο σε μεγαλη ενταση ως επι το πλειστον.
σε μενα το περπατημα δε δουλευει.με περπατημα ουτε καν ιδρωνω.και μια ωρα να περπαταω.το δικο μου σωμα ανταποκρινεται σε καλυτερα σε διαλειμματικες αεροβιες η τυπου HIIT προπονησεις.βεβαια αυτο δε σημαινει οτι ειναι ολα τα σωματα ετσι.πρεπει να βρεις τι ταιριαζει σε σενα.παντως θεωρω πως με τρεξιμο θα καψεις πιο πολλες θερμιδες κ θα εχεις τον μεταβολισμο σου ενεργοποιημενο για πολλες ωρες της μερας.φυσικα αυτο ειναι απλα η αποψη μου κ μονο.
το καλυτερο ειναι να βρεις εσυ τι ταιριαζει σε σενα.:thumbup:

Doctorg
08-02-10, 01:45
Ωραία, τότε θα κάνω για ένα διάστημα super - set και μετά θα συνεχίσω σε κανονικά. Πρωτείνη (αν και έχω έναν κουβά ακόμα της ΟΝ) θα πρέπει να πάρω άλλη :banghead: γιατί το πιο πιθανόν είναι να εχω δυσανεξία στη λακτόζη (εξού και τα φουσκώματα). Λέω να πάρω iso που προτείνει και ο Big Litho αφού δεν περιέχει λακτόζη.Σκέφτομαι να πάρω την PERFECT ISOWHEY από (Nature's Best) . Ευχαριστώ για τις απαντησεις guys:toast: