PDA

Επιστροφή στο Forum : Βιντεάκι ενός φίλου



slaine
12-12-08, 17:31
αυτό είναι το βιντεάκι από ένα φίλο που πάμε μαζί γυμναστήριο.
δεν είναι τόσο ΒΒ το βιντεάκι αλλά εμένα μου αρέσει. το υλικό είναι από το καλοκαίρι που μας πέρασε. είναι 24 χρονών 1.80 ύψος περίπου, με άθλια διατροφή ένα γεύμα άντε δύο τη μέρα και αυτά άθλια.

σηκώνει άνετα ίσιο πάγκο 100 κιλά για 8 επαναλήψεις, σκουώτ 120 κιλά και οπισθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία με 100 κιλά έχει κάνει μπροστά μου 16 επαναλήψεις με αυστηρή τεχνική.

αν πρόσεχε διατροφή και έκανε προπόνηση σερί γιατί τώρα κάνει 1-2 φορές τη βδομάδα πιστεύω θα ήταν καλός. (αν και είμαι φαν του όγκου)

http://www.youtube.com/watch?v=hbksNVwJfaA

slaine
12-12-08, 17:44
το πρόγραμμα του τώρα είναι το εξής:

ξυπνάει χαράματα πάει νηστικός για χειρωνατική εργασία μέχρι αργά το μεσημέρι που τρώει το πρώτο γεύμα(ό,τι να'ναι είναι το γεύμα) και μετα έιτε κοιμαται ειτε παει παλι για δουλεια. το βραδυ αν πάει για προπονηση και μετα αλλο ενα γευμα επισης α8λιο.

μέσα στη μέρα αντε να πιεί 1-2 καφέδες.

thegravijia
12-12-08, 17:47
καλος ο φιλος σου αλλα τι αμαξι ειναι αυτο?

slaine
12-12-08, 17:55
δεν ξέρω ρε, το έχει κάνει σαν τον κιτ και το batmobile μαζί :rocking:

αν δεις τα άλλα βιντεάκια που έχει κάπου έχει και το αμάξι αν θυμάμαι καλά.

tezaman
12-12-08, 18:30
τι σου είναι τα γονίδια :green:

slaine
12-12-08, 18:34
ανέβασε κι εσυ να θαυμάσουμε γονίδια και... προπέλες!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

isis
12-12-08, 20:07
ανέβασε κι εσυ να θαυμάσουμε γονίδια και... προπέλες!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

κάπου είδα 2-3 ωρααία γκομενάκια. Slaine πρέπει να κάνουμε μαζί προπόνηση, να αδειάσουμε το γυμναστήριο! 8)

tezaman
12-12-08, 20:19
ανέβασε κι εσυ να θαυμάσουμε γονίδια και... προπέλες!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

θα ανεβάσω και εγώ σύντομα να μπορέσει επιτέλους να θαυμάσει ο γυναικείος πληθυσμός του φόρουμ μας την απολόνια προπέλα μου :box1:

slaine
12-12-08, 20:25
το γ***με το τόπικ (τι πρωτότυπο) αλλά από βδομάδα μάλλον θα ανεβάσω κι εγώ.

ισις μπες μσν να σου πω :chinese:

billys15
13-12-08, 04:15
Ω ρε γονιδια ε :shifty:

Παντως πρεπει να φτιαξει οπωσδηποτε το ποζαρισμα του! :D

Rise above
13-12-08, 04:28
ποσα κιλά είναι στο video prp ? φοβερό στήθος και πλάτη :chinese:

slaine
13-12-08, 04:39
τώρα είναι 78 περίπου φαντάζομαι στο βίντεο λίγα πιο κάτω

peris
13-12-08, 14:47
ποσα κιλά είναι στο video prp ? φοβερό στήθος και πλάτη :chinese:

+1 φαντασου και να εκανε και διατροφη τι ειχε να γινει :rocking: :rocking:

παντως οπως και να εχει ειναι καλος ο φιλος σου και δυνατος :clap: :clap:

tezaman
13-12-08, 15:17
τώρα είναι 78 περίπου φαντάζομαι στο βίντεο λίγα πιο κάτω

κάνα 10% λίπος το πολύ τον κόβω 8)

RUHL
13-12-08, 15:27
τώρα είναι 78 περίπου φαντάζομαι στο βίντεο λίγα πιο κάτω

κάνα 10% λίπος το πολύ τον κόβω 8)
υσηχα εσυ :drunken:

κατι περιεργο γιατι επημενει τοσο στην διπλη δικεφαλα μπροστα? :green: κατι πρεπει να γηνει με το ποζαρισμα σιγουρα

σλαινε γραφτων εδω μεσα να τον διωξω :lol: χεχε να μαθει να γηνει τουμπανο σαν εσενα :x :| :chinese:

slaine
13-12-08, 17:20
δεν ακούει ρε. το μόνο που τον νοιάζει να είναι γραμμωμένος το καλοκαίρι :joker:

tezaman
13-12-08, 20:09
όπως την βρίσκει ο καθένας 8) εγώ λέω το καλοκαίρι να μηνώ στον όγκο :green:

RUHL
13-12-08, 21:04
όπως την βρίσκει ο καθένας 8) εγώ λέω το καλοκαίρι να μηνώ στον όγκο :green:
Μην κλεβεις τεχνικες :joker: :joker: :joker: :joker:

Steve KinG STyLe
14-12-08, 00:42
όπως την βρίσκει ο καθένας 8) εγώ λέω το καλοκαίρι να μηνώ στον όγκο :green:

:spank: :spank: :spank:

slaine
04-01-09, 18:57
εδώ είναι πριν ξεκινήσει τη γυμναστική
http://i390.photobucket.com/albums/oo348/slaine1369/paliosoma2.jpg
http://i390.photobucket.com/albums/oo348/slaine1369/paliosoma1-16.jpg

και εδώ είναι κάποια στιγμιότυπα από τα τελευταία χρόνια
http://www.youtube.com/watch?v=6HvdGWR83cM

Polyneikos
04-01-09, 19:28
Νικο το παλικαρι έχει πολύ καλες προδιαγραφες αλλά πιστευω ότι δουλευει περισσότερο ενστικτωδως και πρεπει να ξεκολλήσει λιγο γιατί αν τον δει καποιος για πρώτη φορά για την ηλικια του θα τον θεωρήσει καλό γιατί οντως είναι καλός αλλα αυτό που βλέπω εγω στο τελευταίο βιντεο είναι ότι έχει μενει στάσιμος και δεν έχει βελτιωθει όσο θα έπρεπε τα τελευταια χρόνια,πρέπει να πάιξει λιγο με την διατροφή του,με την προπόνηση του,κάτι δεν κανει σωστα.Για ανελαβέ τον !!
Επίσης θέλω να τονίσω ότι στην ηλικία του ,24 ετών,τον παίρνει για άστατη διατροφή και βλέπει αποτελέσματα γιατί ο μεταβολισμός είναι πολύ υψηλός και το σώμα είναι σε τρομερα αναβολικη κατάσταση ,μετά όμως θα τα βρει πιο σκούρα,δεν γίνεται με χαλια διατροφή να κρατιεται τόσο καλος.Μακάρι βεβαια το παλικαρι να αποτελεί και εξαιρεση γιατί εχω ένα ξαδερφακι που είναι τσίρος,65 κιλα και μας βαζει όλους κατω στο φαγητό και έχει πολύ υψηλό μεταβολισμο χωρις καν να γυμναζεται,αλλά είναι κατω απο 30 και αυτός ακόμα.

slaine
04-01-09, 22:48
ναι του τα έχω πει κι εγώ. όντως έχει μείνει στάσιμος. κάνει πολλά λάθη σε προπόνηση και διατροφή χώρια το ότι δεν κάνει τακτικά προπόνηση όπως θα'πρεπε.

άποψή μου είναι ότι το σώμα του δεν τον βοηθά πάρα πολύ ωστόσο σε σχέση με πριν έχει αλλάξει αρκετά το σώμα του.

τώρα ό,τι και να πω εγώ δε με ακούει, μακάρι να διορθώσει κάποια πράγματα γιατί έχει ρίξει αρκετή δουλειά, αλλά δεν το βλέπω... :clown2:

teovits
05-01-09, 03:08
geia sas paidia.eimai to pano thima tou youtube.tha po apla oti to exo san xompu pou exo balei oles tis dinatotites mou gia to kalitero alla eos ena orio.exo kai mia douleia pou theli ligo ksekourasi.tha dikaiologiso tin mikri diafora mioikotitas mou me ta xronia sto oti eftasa sta 88 kila kapoia stigmi oxi ksekinontas apo ta 70 i 65 me 1.79 ipsos opos poloi anthropoi (alla) ksekinontas apo ta 56 kila sto ipsos 1.79 nomizo ekei einai i diafora mou.apo kei kai pera gia kati kalitero xoris farmaka einai na doso arketa xrimata gia simpliromata gia arketo xrono kai ful oggo,isos na eimai lathos kapou alla to kouragio gia tosa xronia sinexomena to theoro spanio(os xompu)

slaine
05-01-09, 03:18
καλά ρε θοδωρή δε σε είπαμε και καμπούρη :P

και γράφε με ελληνικά ρε είναι κανόνας του φόρουμ

κανένας δε νομίζω ότι αμφισβήτησε της δουλεία που έχεις κάνει

ksekinontas apo ta 56 kila sto ipsos 1.79

jGod
05-01-09, 03:28
φιλε μου τα χεις σιγουρα μπερδεμενα τα πραγματα μεσα στο μυαλο σου.

Polyneikos
05-01-09, 10:26
Καλημερα φίλε μας,καλως ήρθες στο φόρουμ μας κατ΄αρχήν και ελπίζουμε να παραμείνεις.
Για όλους μας εδώ μεσα ένα χόμπι είναι το bodybuilding,μην νομίζεις,όλοι με δουλειες είμαστε και υποχρεώσεις,επειδη το αναφέρεις.
Από εκει και περα λιγο πολύ σε όσους εκτίθονται με φωτογραφίες και βίντεο στο φόρουμ συνηθίζουμε να κανουνε καποια σχόλια ,καλοπροαίρετα πάντα ,γιατί πιστευω ότι όσοι επιλεγουνε να βάλουν φωτό και βίντεο το κανουν για να ακουστεί η γνώμη μας.
Από εκεί και περα όσοι είναι ακόμα στην αρχή ή με λίγες δυνατότητες φροντίζουμε να τους ενθαρρύνουμε και όσοι είναι με καλές δυνατότητες, όπως εσύ, φροντίζουμε να τους βελτιώσουμε με γνωμες καποιων πραγματικα έμπειρων ατόμων που όπως θα δεις υπάρχουν εδω μέσα.Δεν υπήρξε αμφισβήτηση από καποιον εδώ μέσα,παντως πιστευω ότι αν μας παρακολουθείς το σωμα σου ότι δουλεια κι αν κανεις ,ότι ωράριο και αν έχεις αν θελεις μπορείς να το βελτιώσεις γιατί έχεις καλές βάσεις.Φιλικα,polyneikos.

RUHL
05-01-09, 11:49
(alla) ksekinontas apo ta 56 kila sto ipsos 1.79
:green: Και εγω καπου απο εκει αρχησα :green: :P

Καλως τον



doso arketa xrimata gia simpliromata gia arketo xrono kai ful oggo,isos na eimai lathos kapou alla to kouragio gia tosa xronia sinexomena to theoro spanio(os xompu)


Καλα απλος δεν την εχεις ψαξει την δουλεια ρωτα τον νικολακη ποσο κανουν αυτα τα ακριβα συμπληρωματα η πρωτεινη η κρεατινη και η δεξροζη(που περα απο αυτα δεν θελεις κατι αλλο) οχι πως θα κανουν διαφορα (πλην της κρεατινης) αλλα θα σου βγαινουν και ποιο φτηνα αρκετα whey vs αυγα
Τωρα το αλλο που λες ως χομπυ το κανουμε ολοι μας ακομα και αυτοι που κατεβαινουν αγωνες εδω μεσα ως χομπυ το εχουν αλλοι ασχολουντε ποιο πολυ αλλοι ποιο λιγο
Χομπυ=οταν κανεις καποια ασχολεια και δεν βγαζεις λεφτα απο αυτην :green:

Παντως κανε κατι και εσυ γιατι μετα το 2002 ιδιος εισαι δεν αλαξες αυτο ειδα στο βιντεακι αν τα βαλεις κατω και μαζευτεις θα παρεις αρκετα μυικα κιλα και οχι μονο 1-2 γιατι εκει που εισαι ημουν καποτε(αν και οχι τοσα χρονια αλλα παλι ημουν :green: ) αν τα βαλεις κατω και φτιαξεις διατροφη προπονηση και αναρωση το αποτελεσμα θα ειναι το λιγοτερο εντυπωσιακο γιατι ηδη την προυπηρεσια την εχεις
Κριμα ειναι να πηγαινεις να κουραζεσε στο γυμνστηριο και να μην βλεπεις διαφορες

αποψη μου

asdf
05-01-09, 12:25
Οντος ο τυπος εχει μεινει στασιμος για πολλα ετη. Πρεπει να κανει κατι με την διατροφη και την προπονηση του αμα θελει κατι καλυτερο. BTW αυτο το τοπικ δεν πρεπει να μεταφερθει στην ενοτητα "Φωτογραφιες και video μελων" μιας και εχει να κανει με τετοια φαση ? :inandout:

slaine
05-01-09, 17:29
ναι νομίζω πλέον πρέπει να μεταφερθεί, αφού μπήκε και στην παρέα μας.
το βιντεάκι το τελευταίο είναι από καλοκαίρια, το χειμώνα θα έλεγα είναι αρκετά διαφορετικά το σώμα του αν και πάντα αρκετά γραμμωμένος.

teovits
06-01-09, 17:16
χερομαι για την καλη υποδοχι σας .ειναι πολλα απο αυτα τα οποια τα ξερω.τα εχω ακουσει εδω και χρονια απο κολιτους επανελιμενες φορες,τα εχω προσπαθησει αρκετες φορες και με αποτελεσματα που ειχαν επιτιχια,
ομος ι διατροφη δεν μπορει παντα να ειναι τοσα χρονια η καλητερη,καπου σταματαει και αυτη η ποροση για λιγο και επαναλαμβανετε.θπηρχαν εποχεσ ογκου που ετρογα 7 φορες τιν ημερα και σιμπλιροματα, το καλοκαιρακι αν εχο εστο και το ιδιο σομα ειναι στανταρ ηκανοποιημενος με τον εαυτο μου και αν εχο παραπανο μιηκα κιλα σιμενει οτι ι προσπαθεια ιταν τεραστια για τον οργανισμο μου πανο απο ολλα

tezaman
06-01-09, 18:44
γιάσου bro, καλός ήρθες στην παρέα μας :wink:

TRIANTAFYLLOU
06-01-09, 21:49
καλώς ήρθες στην παρέα μας και επειδή αυτά που ζητάς είναι απλά και ανθρωπίνως εφικτα είναι απίθανο αν το θέλεις να μην πετύχεις τον σκοπό σου .
απλά η προπόνηση δίνει το ερέθισμα για ανάπτυξη η διατροφή είναι αυτή που θα σου βάλει τα κιλά και επειδή δεν τρώς όσο πρέπει για αυτό και δεν βάζεις κιλα και πώς να φάς δεν θα ξεχειλώσεις και το στομάχι σου ,για αυτό η διατροφή σου ανάλογα με τον όγκο που θα πιάνει η τροφή στο στομάχι σου πρέπει να έχει και αρκετές θερμίδες , δηλαδή αν πχ τρώς το ρύζι νερόβραστο , οση ποσότητα και να τρώς δεν θα καλύπτεις θερμίδες ,για αυτό πρεπει να βάζεις ενδιάμεσα στα γεύματα και αρκετούς ξηρούς καρπούς που έχουν θερμίδες όπως και τα ζυμαρικά , στό πρωινό επίσης μαζί με τα δημητριακά βάζε και μέλι και έτσι παραδείγματα αναφέρω ανεβάζεις θερμίδες χωρίς να ανεβαίνει ο όγκος τροφής .

στην προπόνηση να κυνηγάς τις βασικές ασκήσεις και να προσπαθείς να ανεβαίνεις σε κιλά με σωστό όμως τρόπο .

και τυχόν απορίες διάβαζε και τα ανάλογα τόπικ στό φόρουμ .καλή επιτυχία. :awesome:

slaine
30-01-09, 16:49
αν και ο θοδωρής μπαίνει σπάνια λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων σκέφτηκα να σας ενημερώσω για το εξής:
έπαθε ένα ατύχημα στη δουλειά κι έσπασε το πόδι αλλά συνεχίζει προπονήσεις για το υπόλοιπο σώμα καθημερινά :rocking:

KM2909
30-01-09, 17:02
περαστικα στο παληκαρι και ταχεια αναρρωση. ειναι αληθεια οτι οταν εχεις τετοιου ειδους ατυχηματα σε πιανει καταθλιψη να καθεσαι σπιτι και να μην κανεις τιποτα. κ εγω το ιδιο εκανα οταν επαθα χιαστο... 8)

Polyneikos
30-01-09, 17:27
Περαστικα στον Θοδωρή,σιδερενιος και υπομονη!!