PDA

Επιστροφή στο Forum : Στόχος της γυμναστικής



Gasturb
24-09-06, 04:38
Οκ πηγαίνουμε στο γυμναστήριο, οι περισσότεροι από εμάς παίρνουν συμπληρώματα διατροφής, αλλά... τελικά σκεφτήκαμε για ποιόν πραγματικά λόγο πηγαίνουμε και αθλούμαστε;;; Τι στόχο έχουμε θέσει;; Πού δίνουμε ουσιαστικά περισσότερη βάση για να πετύχουμε την αρχική μας προσδοκία;

Θέλουμε να 'φουσκώσουμε', να 'γραμμωθούμε', ή να χάσουμε κάποιο περιττό λίπος και τελίκα να αδυνατίσουμε;

Για απαντήστε λοιπόν σε αυτήν την 'σφιγμόμέτρηση', χωρίς να είναι απαραίτητη η αιτιολόγηση σας, μιας και ώς γνωστόν η ψήφος είναι πάντα μυστικη!

pushhead
24-09-06, 10:46
ξεχασες τα εξης

για σωματικη και ψυχολογικη-ευεξεια :basket: (να ξεσκαμε ρε αδερφακι μου απο τη ρουτινα....)
για τη χαρα της δημιουργιας :bodybuilder2: (ειμαστε γλυπτες οπως και να το κανουμε)
για τα θηλυκα! :geek: (μη το ξεχνας ποτε αυτο....)
για ΔΥΝΑΜΗ....:hantel:
γιατι ετσι μας αρεσει.... :army2:

με αυτα πιστευω οτι θα ηταν πιο spicy το poll!!!!

και μη μου πεις οτι ειναι ασχετα γατι εχεις βαλει επιλογη:
δεν παω γυμναστηριο!!!! :wink:

Nick3
24-09-06, 13:48
Ψήφισα ότι δεν πηγαίνω γυμναστήριο.Δε μου αρέσει η προπόνηση.Που να τρέχεις τώρα,μπήκε και ο χειμώνας,θα ιδρώσεις,μετά θα κρυώσεις,θα τρέχεις στους γιατρούς,αντιβίωση-φάρμακα,μετά θα επιβαρυνθεί το συκώτι και τα νεφρά και μπορεί να συμβεί το μοιραίο.... :lol:
Ποτέ μου δεν έκανα σοβαρές προπονήσεις,μ άρεσαν οι δημόσιες σχέσεις με τα κορίτσια... :lol:

muaythaispirit
28-09-06, 20:16
το ιδανικο πιστευω ειναι ογκος μαζι με γραμωση -οσο αυτο ειναι εφικτο βεβαια!εγω προτιμω να βαζω λιγο ογκο σιγα σιγα χωρις να χανω την γραμωση all season!
αν μου λεγες τι προτιμω απο τα 2 ψηφιζω γραμωση γιατι τι να τον κανεις τον ογκο αν ειναι απο 2πιτα φτιαγμενος? :lol:

apos
29-09-06, 00:12
Εγω ειμαι της αποψης να δημιουργησουμε μια καλη υποδομη ενα fitness σωμα και μια καλη αντοχη να γεμισει το σωμα αναλογικα παντου. Μετα αν δεν ειμαστε ιανοποιημενοι ας αυξησουμε ογκο, σκαλι σκαλι δηλαδη. Μιλαω σαν αρχαριος παντα....

newbie
05-10-06, 12:40
απάντησα κάψιμο λίπους αν και δεν είναι ο μοναδικός στόχος.... ο στόχος είναι ένα υγιές σώμα

gorilakos
07-10-06, 19:10
απάντησα κάψιμο λίπους αν και δεν είναι ο μοναδικός στόχος.... ο στόχος είναι ένα υγιές σώμα

poli sosta milas.bebaia ligo parapano ongos den blaptei. :army2:

Gasturb
07-11-06, 03:21
Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα αποτελέσματα πολύ 'φούσκωμα' πέφτει!

r1ddl3r
07-11-06, 09:52
Που είναι η επιλογή, αυξηση δύναμης;

Gasturb
07-11-06, 15:03
.. χωρισμένη σε γράμμωση κ όγκο

Vson
05-03-07, 04:05
Εγω ειμαι της αποψης να δημιουργησουμε μια καλη υποδομη ενα fitness σωμα και μια καλη αντοχη να γεμισει το σωμα αναλογικα παντου. Μετα αν δεν ειμαστε ιανοποιημενοι ας αυξησουμε ογκο, σκαλι σκαλι δηλαδη. Μιλαω σαν αρχαριος παντα....

same

Gasturb
18-11-07, 20:45
Πολύ φούσκωμα πέφτει! :bbbiceps:

Gt

RUHL
18-11-07, 20:52
Oγκος Ογκος Ογκος και λιγη δυναμη παραπανω :bbbiceps:

ioannis1
18-11-07, 20:53
Οντως.εγω προτιμω το καψιμο λιπους παλι.

Gasturb
16-04-08, 16:17
Που το βλέπεις το λίπος?? :?

billys15
16-04-08, 16:27
Αααα ενα παλιο topic :D .Μιας και δεν ειπα την αποψη μου,εγω θελω με λιγα λογια να με βλεπουν σαν εξωγηινο γιατι δεν θα εχουν δει τετοιον ογκο πιο πριν,θελω να μην χωρανε να κατσουν αλλοι διπλα μου στο λεωφορειο π.χ.,οπως γραφει κι ο Ruhl "ογκο,ογκος"!!! :wink: Ευχομαι να πετυχω τον στοχο μου.Καποιοι θα με πειτε υπερβολικο αλλα ετσι ειναι τα γουστα :)

Muscleboss
16-04-08, 16:29
Πλέον στόχος μου είναι ένα υγιές σώμα που θα παραμείνει δυνατό για πολλά χρόνια...

ΜΒ

asdf
16-04-08, 16:33
+1 στον Πανο :awesome:

RUHL
16-04-08, 16:40
Oγκος Ογκος Ογκος και λιγη δυναμη παραπανω :bbbiceps:

Bρε πως περναει ο καιρος +1 σε μενα :green: πανω κατω κατι καναμε απο τοτε που εγηνε το ποστ :D :chinese: :chinese:

Gasturb
16-04-08, 16:42
Καλα άλεξ έτσι όπως σε κόβω εισαι τον χρόνο 10 μήνες όγκο κ 2 (με το ζόρι) γράμμωση :lol:

RUHL
16-04-08, 16:44
Αααα ενα παλιο topic :D .Μιας και δεν ειπα την αποψη μου,εγω θελω με λιγα λογια να με βλεπουν σαν εξωγηινο γιατι δεν θα εχουν δει τετοιον ογκο πιο πριν,θελω να μην χωρανε να κατσουν αλλοι διπλα μου στο λεωφορειο π.χ.,οπως γραφει κι ο Ruhl "ογκο,ογκος"!!! :wink: Ευχομαι να πετυχω τον στοχο μου.Καποιοι θα με πειτε υπερβολικο αλλα ετσι ειναι τα γουστα :)

Να ενα ατομο που με καταλαβαινει :^^: ετσι ετσι

τελικα αυτο που λενε για το μεγεθος :green: :green: ναι εχει σημασια :green: :green: :D ειναι αληθεια :chinese: :chinese:




:bounce: :bounce:

giorgos_xania
16-04-08, 16:47
εγω παλι συνεχιζω να λεω για το χασιμ λιπους
ανε να δουμε θα πετυχουμε ποτε το αποτελεσμα(αμα προσπαθησουμε ποτε βεβαια...) :P

RUHL
16-04-08, 16:50
Καλα άλεξ έτσι όπως σε κόβω εισαι τον χρόνο 10 μήνες όγκο κ 2 (με το ζόρι) γράμμωση :lol:

Η στο βαθρο η στο ταφο :chinese: :chinese: :chinese: :chinese:

+

http://imageshack.gr/files/06ut4eb1nf56iiy5q7zl.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=06ut4eb1nf56iiy5q7zl.jpg)

:green: :moderator:

stavro
16-04-08, 17:20
δικος μου αρχικος στοχος ηταν σωματικη βελτιωση οτι και αν σημαινει αυτο
στην πορεια πηραν τα μυαλα μου αερα εε δεν γινεται και αλλιως αν πιασεις στα χερια
τα σιδερα εκανα λοιπον μια περοοδο ογκου και για να πω την αληθεια βρηκα την χαρα μου με τα εξη γευματα . τωρα δυστηχως ειμαι στο sturving κλαψ ..αλλα βλεπωντας τα αποτελεσματα παιρνω δυναμη γενικα ειμαι ικανοπιοιημενος

toula_nomikou
16-04-08, 18:03
Γραμμωση :roll: :roll: :awesome:

KATERINI 144
16-04-08, 19:54
το τελευταίο ψήφησα γιατί δεν πάω πλέον γυμναστήριο. (γυμνάζομαι σπίτι):clown:


Πλέον στόχος μου είναι ένα υγιές σώμα που θα παραμείνει δυνατό για πολλά χρόνια...

ΜΒ +1 :rocking:

Steve KinG STyLe
11-06-08, 13:10
...

nickcompact
29-09-08, 19:26
πιο πολυ με ενδιαφερει η γραμμωση,αλλα κυριως η ευεξια που νιωθεις με τη γυμναστικη... :bodybuilder2:

slaine
29-09-08, 20:38
τρομαχτικός όγκος+αηδιαστική γράμμωση 8)

gym mind
29-09-08, 22:49
τρομαχτικός όγκος+αηδιαστική γράμμωση 8)
:bodybuilder2: :thumbsup:

DeVito
13-10-08, 19:44
Προς το παρον Ογκος

SOLID
13-10-08, 20:37
Νορμαλ ογκος ογκος που να φαινεται οτι γυμναζομαι αλλα οχι αηδιαστικος με σιχαμενη ομως γραμμωση!!!!!!!!!!!Σα να σε δενουν με σχοινια και μετα να σε χαραζουν :jason: :jason: :jason: !!!Φυσικα πρωτα απο ολα ομως για λογους υγειας!!!

D_Mantziotis
13-10-08, 21:09
οπως τέθηκε το ερωτημα του πολ απάντησα γράμμωση ωστόσο ενδιαφέρων θα ήταν ένα πολ για τον λόγο που ασχολούμαστε με το γυμναστήριο η μάλλον γενικότερα με το σώμα μας. πιθανές απαντισεις θα ηταν οι εξης:

α) Λόγοι Υγείας - ευεξίας - φυσικής κατάστασης. όταν κάποιος το κάνει για τον εαυτό του και μόνο, δε βαριετέ το γυμναστήριο και δεν το βλέπει σαν υποχρεωτική διαδρομή για επίτευξη στοχου.

β) άθλημα / αθλητής / πρωταθλητισμός όποτε επαγγελματικά η περιμένοντας κάποια διάκριση. ειδική προπόνηση - professional training.

γ) αισθητικοί, καθαρά ειδικοί λόγοι όπως εκμετάλλευση η χρίση παρουσιαστικού σαν μεσώ για καλύτερη επαγγελματική η οικονομική πορεία, σαν μέσο για επίτευξη εργασιακών/κοινωνικών σκοπων και στόχων.

ειμαι περιεργος να δω τι θα γραψετε :D :D :sneaky:

KATERINI 144
14-10-08, 22:14
α) Λόγοι Υγείας - ευεξίας - φυσικής κατάστασης. όταν κάποιος το κάνει για τον εαυτό του και μόνο, δε βαριετέ το γυμναστήριο και δεν το βλέπει σαν υποχρεωτική διαδρομή για επίτευξη στοχου.
ειμαι περιεργος να δω τι θα γραψετε :D :D :sneaky:

:rocking:

zen3
08-02-09, 17:33
Γράμμωση

Steve KinG STyLe
08-02-09, 17:36
Γράμμωση
εσυ εισαι gay 8) 8)

peris
08-02-09, 18:01
Γράμμωση
εσυ εισαι gay 8) 8) :lol: :lol: :rolf:

BRaWNy
08-02-09, 20:05
Η γράμμωση είναι ένας "σταθμός" του όγκου.

Απαραίτητη προϋπόθεση για σωστό όγκο, η Δύναμη.

Απαραίτητη προϋπόθεση για body composition (αναλογία μυων/λίπους) υπέρ των μυων, η δύναμη και η μυική μάζα μεσα απο αυτη (τα οποία είναι απαραίτητα και για καλή γράμμωση)

Για όλα αυτά, με επικεφαλής τη Δύναμη, (το να γίνομαι όλο και πιό δυνατός)
Δεν υπάρχει αυτη η επιλογή



Υ.Γ.Ογκος = όχι απαραίτητα μυική μάζα.

NASSER
08-02-09, 20:11
Να ενώσω τα κοκοψυψινια με τα κοκοψοψαρα :lol:
Να δω τον φιλο μου τον πικολο :1laugh: :rabbit:
Που και που κανω σκληροπυρηνικη προπονηση :eleph:

RAMBO
08-02-09, 22:48
ογκοσ :bodybuilder2: :bodybuilder2: :bodybuilder2:

peris
08-02-09, 22:54
ογκοσ :bodybuilder2: :bodybuilder2: :bodybuilder2:τα ειπε ολα ο ραμπο τελος :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

mantus3
08-02-09, 23:47
η λεξη ογκος ισως να μην ειναι αρκετη... βασικα αυτο που θελω εγω ειναι απλα ειναι να αυξανετε ο ογκος μου αλλα να μιονετε το ποσοστο λιπους μου... αρα κατι ενδιαμεσο!

οσο ρε παιδια για τα γκομενακια που λεγατε πιο πανω, υπαρχουν πολυ καλητερα μεροι για να γνωρισεις/πλησιασεις μια κοπελα απο ενα γυμναστιριο... :jason:

RUHL
08-02-09, 23:58
οσο ρε παιδια για τα γκομενακια που λεγατε πιο πανω, υπαρχουν πολυ καλητερα μεροι για να γνωρισεις/πλησιασεις μια κοπελα απο ενα γυμναστιριο...
Οχι πως συμφωνω η διαφωνω να βρησκεις γκομενα στο γυμναστηριο :lol: :lol: επειδη για αλλο λογω παμε εμεις οχι σαν καποιος νασσερ :sneaky: :sneaky: :lol: :P

Καλα ειναι να βρησκεις καποια με ιδια ενδιαφεροντα :idea: σε τετοιους τοπους πχ για τον πικολο σε εκθεση ζωγραφικης :lol: :lol: :banghead: :banghead: :chinese: :P

mantus3
09-02-09, 00:04
καλα ειναι να εισαι με καποια που να την ενδιαφερει το ολο θεμα οστε να αποφευγεις την γκρινια κ να περνεις κ λιγο ηθικο... αλλα απο οτι βλεπω απο ατομα που με το που δουν κοπελα ορμανε, βγενουν με την μια εκτως προγραματος! ασε που αμα δεν τσιμπισει καρφονεσαι κ σε κοροιδευουν οι αλοι μετα...

slaine
09-02-09, 00:24
καλα ειναι να εισαι με καποια που να την ενδιαφερει το ολο θεμα οστε να αποφευγεις την γκρινια κ να περνεις κ λιγο ηθικο... αλλα απο οτι βλεπω απο ατομα που με το που δουν κοπελα ορμανε, βγενουν με την μια εκτως προγραματος! ασε που αμα δεν τσιμπισει καρφονεσαι κ σε κοροιδευουν οι αλοι μετα...

γι'αυτό περιμένεις να φάνε όλοι τα μούτρα τους και μετά κάνεις κίνηση... :chinese:

NASSER
09-02-09, 00:27
καλα ειναι να εισαι με καποια που να την ενδιαφερει το ολο θεμα οστε να αποφευγεις την γκρινια κ να περνεις κ λιγο ηθικο... αλλα απο οτι βλεπω απο ατομα που με το που δουν κοπελα ορμανε, βγενουν με την μια εκτως προγραματος! ασε που αμα δεν τσιμπισει καρφονεσαι κ σε κοροιδευουν οι αλοι μετα...

γι'αυτό περιμένεις να φάνε όλοι τα μούτρα τους και μετά κάνεις κίνηση... :chinese:

ποσα ξερεις εσυ.... :geek:

_kwstas_
09-02-09, 00:29
σωστος ο σλαινε!!!!

slaine
09-02-09, 00:33
πέρα από την πλάκα είναι μία θεά στο γυμναστήριο που όλοι πάνε και της κολλάνε, και κάνε αυτό και κάνε έτσι και αν σου δείξω κλπ...

εγώ την έγραφα για κάτι μέρες και κάποια στιγμή που ένας έκανε 20+επαναλήψεις ανά σετ για γράμμωση και μάλιστα γρήγορα γρήγορα και του έλεγα κάποια πράγματα με πλησιάσε αυτή και με ρώτησε κάτι.

και από τότε με ρωτάει συνέχεια διάφορα και κάνουμε παρέα...
την έγραψα και στο φόρουμ αλλά δεν ποστάρει ποτέ...

RUHL
09-02-09, 01:08
καλα ειναι να εισαι με καποια που να την ενδιαφερει το ολο θεμα οστε να αποφευγεις την γκρινια κ να περνεις κ λιγο ηθικο... αλλα απο οτι βλεπω απο ατομα που με το που δουν κοπελα ορμανε, βγενουν με την μια εκτως προγραματος! ασε που αμα δεν τσιμπισει καρφονεσαι κ σε κοροιδευουν οι αλοι μετα...

γι'αυτό περιμένεις να φάνε όλοι τα μούτρα τους και μετά κάνεις κίνηση... :chinese:

ποσα ξερεις εσυ.... :geek:
Δοκημασμενα πραγματα να εκανε και επιστημονικη αναλυση απο πανω αλλα τι γηνετε στην περιπτωση που την γραφεις σε γραψει και αυτη :lol: :lol: :lol:

NASSER
09-02-09, 01:13
Δοκημασμενα πραγματα να εκανε και επιστημονικη αναλυση απο πανω αλλα τι γηνετε στην περιπτωση που την γραφεις σε γραψει και αυτη 01. lol 01. lol 01. lol

Αυτο το προβλημα εχω και εγω... :geek: :geek: :geek:

Ειμαι και ντροπαλο παιδι :oops: :oops: :oops: Μου μιλανε τα θηλυκά και τα χανω :^^:

RUHL
09-02-09, 01:15
να ανοιξουμε ενα τοπικ με ερωτησεις και απαντησεις οπου θα ρωταμε τον σλαινε για τι κινησεις να ακολουθησουμε :green: :P :P :P :P :P

Σε χρειαζετε ο νασερ δεν τον λυπασε :cry: :cry: :cry:


νασερ ρωτα τον πικι :chinese: :chinese: :chinese: :lol:



Ποιός είναι ο τελικός σου στόχος από την γυμναστική;
Που ειανι ο gasturb :evil: :evil: βαλε ακομα ενα ρε
να γνωρησουμε πολλες γυναικες εκει μεσα :lol: :lol:
η καπως ετσι

ποιο σωμα??? για τις γκομενες πηγαινω 8) 8)

slaine
09-02-09, 01:18
Δοκημασμενα πραγματα να εκανε και επιστημονικη αναλυση απο πανω αλλα τι γηνετε στην περιπτωση που την γραφεις σε γραψει και αυτη 01. lol 01. lol 01. lol

Αυτο το προβλημα εχω και εγω... :geek: :geek: :geek:

Ειμαι και ντροπαλο παιδι :oops: :oops: :oops: Μου μιλανε τα θηλυκά και τα χανω :^^:
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :dooreek:

ρούλη μία φορά είχα κάνει το εξής, ζήτησα βοήθεια από μία κοπέλα να με βοηθήσει στο σετ και τελικά έπιασε. μετά μου ζήτησε και αυτή βοήθεια κλπ κλπ...

NASSER
09-02-09, 01:20
νασερ ρωτα τον πικι 02. Chinese 02. Chinese 02. Chinese 01. lol

Με τον πικολο εχουμε διαφωνια στα γουστα.
Αυτος γουσταρει κοντες, εγω ψηλες και παει λεγοντας... Δεν με βοηθαει ο αλητης. :smash:


ρούλη μία φορά είχα κάνει το εξής, ζήτησα βοήθεια από μία κοπέλα να με βοηθήσει στο σετ και τελικά έπιασε. μετά μου ζήτησε και αυτή βοήθεια κλπ κλπ...

λες να κανω κατι τετοιο και εγω :???: Να τη φωναξω να βοηθησει στα σκουωτ, να με κραταει απο τη μεση να μην πεσω :geek:

RUHL
09-02-09, 01:27
Φανταζεσε να σε πει βοηθαμε και εσυ στα σκουωτ :rolf: :rolf: :rolf: εγω παντως παιδια βοηθαω κρατοντας το στηθος και ισιονοντας την μεση με ενα τροπο να μην φευγουν μπροστα ενω τους ανεβαζω :idea: :idea:

Σε γυναικα δεν εχω δοκημασει ακομα κατι παρομοιο :lol: :lol: τουλαχιστον σε "αγνωστη" :lol: :lol:

Λετε να παρεξηγησει τις αγνες προθεσεις :lol: :rabbit:

mitsakos
09-02-09, 01:27
on topic:στοχος μου ειναι για αρχη να καψω λιπος μιας που εχω πολυ και να χασω οσο λιγοτερα γινεται απ τα κιλα που εχω,μετα φουλ ογκο.δεν με πολυνοιαζει η γραμωση.απλα ενα ομοιομορφο φουσκομα

off topic:εγω στο θεμα γνωριμιας ειμαι πολυ κωλοφαρδος...τελευταιο παραδειγμα που θυμαμαι 4-5 μερες πριν.κοιταγα μια κοπελα ελεγα πως να την γνωρισω πως να την γνωρισω και σκονταψε πανω μου οπως περναγε.γενικα ειμαι πολυ τυχερος σε αυτα

slaine
09-02-09, 01:31
off topic:εγω στο θεμα γνωριμιας ειμαι πολυ κωλοφαρδος...τελευταιο παραδειγμα που θυμαμαι 4-5 μερες πριν.κοιταγα μια κοπελα ελεγα πως να την γνωρισω πως να την γνωρισω και εντελώς τυχαία σκονταψε πανω στον αλτήρα που είχα κρύψει από εκεί που περναγε.γενικα ειμαι πολυ τυχερος σε αυτα

RUHL
09-02-09, 01:31
off topic:και σκονταψε πανω μου οπως περναγε.γενικα ειμαι πολυ τυχερος σε αυτα
Παλι καλα που δεν εγηνε το αναποδο :lol: :lol:

mitsakos
09-02-09, 01:38
@slaine εγω?ποτε :sneaky: :lol: :lol:

@ruhl αμα γινοταν το αντιθετο 1.δεν θα ειχε μεινει κατι να γνωρισω 2.δεν θα ηταν τυχαιο :chinese:

RUHL
09-02-09, 01:42
σλαινε εχουμε μια ομαδα με γυναικες 2 3 και κανουν μαζι ξερεις και θελεις 1 απο εκει τι ενεργειες κανεις? :lol: :lol: :lol: :lol:

slaine
09-02-09, 01:44
σλαινε εχουμε μια ομαδα με γυναικες 2 3 και κανουν μαζι ξερεις και θελεις 1 απο εκει τι ενεργειες κανεις? :lol: :lol: :lol: :lol:
στέλνεις τον χειρότερο σε εμφάνιση-μυαλό κλπ να τους την πέσει κι εσύ πας να καθαρίσεις σαν τζέντλεμαν :idea: ε μετά στο χέρι σου είναι...

mitsakos
09-02-09, 01:44
σλαινε εχουμε μια ομαδα με γυναικες 2 3 και κανουν μαζι ξερεις και θελεις 1 απο εκει τι ενεργειες κανεις? :lol: :lol: :lol: :lol:

σου πεφτει αλτηρας τυχαια στον δρομο της και περιμενεις να πεσει...τυχαια παντα

RUHL
09-02-09, 01:46
3 λεμε ρε :lol: :lol: :lol: μαζι πηγαινουν :lol: :lol: δεν εχεις δει ενα πραγμα σαν ομαδα η πιγαδακι :drunken:

slaine
09-02-09, 01:49
ρούλ είσαι άχρηστος. άσε που έχεις γκόμενα αληταρά :smash:

makis88
03-03-09, 03:09
παιδια ο ογκος ειναι σεβασμος.......
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bodybuilder2:

Enigmatic1318
07-08-09, 00:05
Να μην ειμαι σκελετος ειναι ο στοχος μου

narta
07-08-09, 23:17
Δυναμη. Για την ακρίβεια λειτουργικη δύναμη. Προς το παρον προπονω την στατική (βλεπε σκουωτ-αρση-πάγκο) αλλα αργοτερα αλπιζω να επεκταθω σε strongman προπονήσεις.

savage
19-08-09, 00:58
Συνδυασμος ογκου κ γραμωσης.Αν ομως επρεπε να διαλεξω ενα απ'τα 2 θα ελεγα γραμμωση.Να τον βρασω τον ογκο,αν ειμαι σαν παραφουσκωμενο μπαλονι κ δεν ξεχωριζει τιποτα.Βασικα πιστευω πως αυτοι που εχουν μονο ογκο(τεραστια μπρατσα αλλα κ τεραστιες κοιλιες,κρυβονται πισω απ'τι προσχημα του ογκου τρωνε ο,τι να'ναι κ να μην κανουν ποτε αεροβια).Τελος παντων εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τον εαυτο μου με τα 90 κιλα με 7,5% λιπος.Ναι θα'θελα να'μουν 100 κιλα,αλλα οχι με 13% λιπος!Οχι ευχαριστω!!!

Polyneikos
19-08-09, 08:19
Προσέθεσα καποιες επιλογες γιατί ίσως ήταν ελλιπες το δημοψήφισμα.Ψηφίζω δύναμη,μιας και αυτός είναι ο πρωταρχικος μου στόχος,τωρα αναλογα την περιοδο βαζω όγκο ή προσπαθω να γραμμωσω,είναι αρκετοι παράμετροι που δεν συνδυαζονται από μια επιλογη αποκλειστικα.Πολυ βασικη παράμετρος είναι και η εκτόνωση του στρες και η διασκεδαση,η γυμναστικη εμενα προσωπικα με ηρεμει,χωρίς να εννοω ότι είμαι νευρικος.

billys15
20-08-09, 13:08
Βασικα πιστευω πως αυτοι που εχουν μονο ογκο(τεραστια μπρατσα αλλα κ τεραστιες κοιλιες,κρυβονται πισω απ'τι προσχημα του ογκου τρωνε ο,τι να'ναι κ να μην κανουν ποτε αεροβια).

Ναι,προσωπικα κανω "ογκο" γιατι θελω να σαβουριαζω και βαριεμαι την αεροβια,αλλα δεν το κρυβω.Το αποδεικνυω κιολας.


Τελος παντων εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τον εαυτο μου με τα 90 κιλα με 7,5% λιπος.Ναι θα'θελα να'μουν 100 κιλα,αλλα οχι με 13% λιπος!Οχι ευχαριστω!!!

Το μονο που δεν ηθελες να δειξεις με αυτο το post σου,ηταν το οτι προτιμας την γραμμωση.

savage
21-08-09, 00:28
Ναι,προσωπικα κανω "ογκο" γιατι θελω να σαβουριαζω και βαριεμαι την αεροβια,αλλα δεν το κρυβω.Το αποδεικνυω κιολας.



Το μονο που δεν ηθελες να δειξεις με αυτο το post σου,ηταν το οτι προτιμας την γραμμωση.

Σιγουρα.Δικαιωμα σου να τρως ο,τι θες κ να κανεις ο,τι θες μς το σωμα σου,αλλα δικαιωμα μου να γραφω κ την γνωμη μου.Αλλωστε δεν εθιξα κανεναν ονομαστικα.Μονος σου απαντησες στο post.Δεν στοχευα εσενα οπως κ κανεναν συγκεκριμενα.
Οσο για το αν προτιμω τη γραμμωση...με μπερδεψες.Τι ακριβως εννοεις?Δηλ επειδη ειμαι 90 κιλα(αλλα ξαναλεω με 7,5% λιπος) ,πιστευεις πως δεν ειμαι γραμμωμενος?Εγω εγραψα απ'την αρχη.Θελω συνδυασμο ογκου κ γραμμωσης.Δεν θελω ουτε να'μαι 70 κιλα καχεκτικος(εστω κ φετες),ουτε 120 κιλα με 20% λιπος.Ουτε φιτνες μοντελο ειμαι,ουτε σωβρακα διαφημιχω,αλλα ουτε κ strongman η powerlifter η σφτροβολος ειμαι!Bodybuilder ειμαι.Τα σωματα που κοσμουν με τις φωτο τους το site προσπαθω να ακολουθησω.
Και για να το διευκρινησω ξανα:Αν επρεπε να'μαι ενα απ'τα 2 (70 κιλα αλλα φετες,η 120 κιλα με 20% λιπος) θα προτιμησω το πρωτο.Σε καθε περιπτωση προτιμω ωστοσο την ενδιαμεση κατασταση,δηλ την τωρινη μου(90 κιλα 7,5% λιπος)

Svein
22-08-09, 09:28
Τα πάντα όλα δηλαδή για αρχή όγκο και μετά μια καλή γράμμωση και μετά διατήρηση :D !

4RIS
07-09-09, 14:55
Εγώ ψήφισα power

kappadee
14-09-09, 23:04
lol
Δεν πηγαίνω γυμναστήριο
Όγκος
Γράμμωση
'Κάψιμο' λίπους
Δυναμη
Ένα fit κορμι
Εκτόνωση/Διασκεδαση

εγω πρεπει να τα κλικαρω ολα δλδ?

Exci
15-09-09, 14:36
To "δεν πηγαινω γυμναστηριο" μαλλον ουσιαστικα υπονοει "δεν κανω γυμναστικη" :)
Μικροπαραλειψη :p

Polyneikos
15-09-09, 15:35
Eγω απορω πως αυτοί που δεν πανε γυμναστηριο μπήκαν σε ένα φόρουμ που αφορα γυμναστικη και ψήφισαν,,,Εκτός αν εννοουν ότι γυμναζονται σπίτι τους..:rolf::green:

iwvi7
15-09-09, 21:14
Πρωταρχικός στόχος είναι η δύναμη ! !:lift2hand: αλλά κατα τα άλλα είναι ένας συνδιασμός όλων , εκτόνωσης , διασκέδασης , κορμί .. Όλα μαζί !!!:green:

kappadee
19-09-09, 02:10
χαιρομαι οταν γυμναζομαι, μαρεσει να ξεπερναω τα ορια μου, μαρεσει να αισθανομαι την καρδια μου να χτυπαει δυνατα, και οταν τελειωνω την προπονηση και πινω το μεταπροπονιτικο μου ροφιματακι, και σερφαρω στο bodybuilding.gr ηδη μου λειπει... μηπως εχω γινει fitness junkie? μετα απο ωριμη σκεψη και περα απο την πλακα ψηφιζω Εκτόνωση/Διασκεδαση

thegravijia
19-09-09, 02:43
ογκος

spirospros
21-10-09, 12:43
Εμένα μαρεσει το τεράστιο αλλά το καλιγραμμο - κυρίως υγεία κ με τα χρόνια όλα γίνονται

Bulky
30-10-09, 11:29
Στόχος μου είναι ο ογκος,αλλά από μυικα κιλα,όχι ότι ναναι !

spyros Bodybuilding
10-10-10, 02:45
εμενα ο στοχος μου ειναι να εχω ενα fit body σαν αυτους στο men health με γυμνασμενους κοιλιακους λιγο ογκο και και μια γραμμωση για να φαινεται ωραια το σωμα

COBRA_STYLE
10-10-10, 10:47
φιτνες...που κατα τη γνωμη μου ενα φιτνεςς σωμα εχει περασει κ το σταδιο του

ογκου και της γραμμωσης...το αποτελεσμα αυτων των 2!!!

αν και καποιες φιλες μου λενε οτι δεν ειναι ωραιο το σωμα μου επειδη και καλα

εχω ανοιξει πολυ(για τα δικα τους δεδομενα)χωρις να ειμαι κατι υπερβολικο!Αυτο ειναι το σπαστικο!!!

Eddie
10-10-10, 13:27
φιτνες...που κατα τη γνωμη μου ενα φιτνεςς σωμα εχει περασει κ το σταδιο του

ογκου και της γραμμωσης...το αποτελεσμα αυτων των 2!!!

αν και καποιες φιλες μου λενε οτι δεν ειναι ωραιο το σωμα μου επειδη και καλα

εχω ανοιξει πολυ(για τα δικα τους δεδομενα)χωρις να ειμαι κατι υπερβολικο!Αυτο ειναι το σπαστικο!!!

Τα ιδια λεγανε και σε μενα οι συμμαθητριες αλλα μολις ερχοταν το καλοκαιρι ξεργλυφονταν:turtle:

-beba-
10-10-10, 15:23
Δεν ψήφησα.............................
Δεν υπάρχει επιλογή που να με εκφράζει.................

aaabasilis
25-10-10, 23:27
ωμη δυναμη!!σωμα δεν με απασχολει.μπορω να εχω δυναμη σαν αρκουδα και να μην φαινομαι σαν αρκουδα?αυτο θελω.

Eddie
26-10-10, 00:14
ωμη δυναμη!!σωμα δεν με απασχολει.μπορω να εχω δυναμη σαν αρκουδα και να μην φαινομαι σαν αρκουδα?αυτο θελω.

Πως κ ετσι?

Μου φαινεται περιεργο.Κανεις καμια χειρονακτικη δουλεια και θες να αυξησεις τη δυναμη σου η για αλλο λογο?

tommygunz
26-10-10, 01:37
Όγκος. Όσο πιο μοσχάρι μπορώ να γίνω-όχι με τρελά ποσοστά λίπους, εννοείται, αλλά και να έχω λίγο παραπάνω λίπος δεν με πειράζει. Και η δύναμη με ενδιαφέρει λιγάκι, αλλά θεωρώ πως με τον σωστό όγκο θα έρθει και αυτήν.

aaabasilis
26-10-10, 13:38
παλια εκανα βαριες χειρονακτικες δουλειες και παιζει να ξανακανω.αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος,απλα δεν εχω "κολλημα" να φτιαξω σωμα,δεν με ενδιαφερει και πολυ και ουτε με πολυαρεσει να ειμαι γραμμωμενος φετοτουμπανος,δυναμη θελω..να φανταστεις δεν κανω καθολου κοιλιακους,επειδη δεν με ενδιαφερει να φαινοντε,αν και ειναι λαθος και πρεπει να αρχισω γιατι δυνατοι κοιλιακοι θα φτιαξουν γερο κορμο και χρειαζετε.

marvin
26-10-10, 20:21
Ψηφισα γραμμωση αλλα με εκφραζουν πολλες επιλογες εκτος του ογκου
'Κάψιμο' λίπους+Γράμμωση=Ένα fit κορμι!!!!!!
Και επειδη παντα οτι κανεις πρεπει να το κανεις με κεφι ,Εκτόνωση/Διασκεδ ειναι στα +!!!!!

Galthazar
29-10-10, 00:35
γραμμωση γραμμωση και γραμμωση τωρα...μετα θα μπουμε αργοτερα στον ογκο ογκο και στον ογκο!!

loukiss
29-10-10, 01:22
η δυναμη που θα φερει τον ογκο... και φυσικα η τρελα για τα σιδερα...
light weight baby !

lila_1
29-10-10, 16:59
Για δυναμη, για διασκεδαση, για μυες, για να εχω λειτουργικη κορμαρα στα 50 μου και να μην ειμαι κωλογρια στα 80 μου!

listen your body
29-10-10, 17:43
Έβαλα για ενα φιτ κορμι αλλά για μένα είναι νόημα ζωής εκτός από τα εξωτερικά επιτεύγματα που αφήνει..
Υγεία ευεξία και πνευματική βοήθεια σε όλα...
Με πάει ένα σκαλί πάνω...άλλωστε είναι και το επάγγελμα μου ;)

:weights::weights::weights::weights:

Giannis12
29-10-10, 18:00
Δεν μπορω να επιλεξω κατι με ακριβεια καθως και λιπος πρεπει να χασουμε για την γραμμωση και ογκο πρεπει να παρουμε,που θα μας φερει αρκετη δυναμη.
Μακροπορθεσμος στοχος μπορω να πω πως ειναι αυτος ο αγαπητος σε πολλους κυριος σε αυτες τις φωτο :P
17721

17722
Οποτε γραμμωμενος με πολυ ογκο και παντα δυνατος στις προπονησεις.
Και φυσικα ειναι μια εκτονοση και ευχαριστηση.

Dreiko
29-10-10, 18:09
^^^^^αχχχχχ...διακαης ποθος για πολλους....:bowdown::bowdown::bowdown:

Giannis12
29-10-10, 18:19
Δυστηχος η ευτυχος πολοι τον βαζουν σαν στοχο αλλα μεχρι εκει,δεν προσπαθουν και να το επιτυχουν,η βασιζοντε στα συπμληρωματα χωρις αποτελεσματα με σκοπο να τα παρατανε σε μικρο χρονικο διαστημα :thumbdown: τα εχω δει και αυτα. Αμα δεν βασιστεις πρωτα στον εαυτο σου δεν κανεις τιποτα.

Eddie
29-10-10, 20:44
Εγω λεω να μη βαζετε τετοιους στοχους και προτυπα γιατι το μονο που θα αποκομισετε ειναι απογοητευση..

Σχεδιαστε στο μυαλο σας ΠΩΣ φανταζεστε τον εαυτο σας μετα απο χρονια και χαραξτε αυτη την εικονα καλα.

Δυστηχως οταν βαζουμε δυσκολους στοχους πχ να γινουμε σαν τον Μπουρναζο θα ερθει καποια μερα μετα απο χρονια που θα κουραστουμε και θα ξενερωσουμε,θα πουμε ισως πρεπει να παρω και γω φαρμακα,ισως δεν ειμαι τοσο ικανος,ισως αυτο ισως το αλλο και τελικα ολη η προσπαθεια παει στραφι.

Ενω οταν πεις,του χρονου θελω να ειμαι πιο μπαλαρισμενος και πιο κομμενος,η μεχρι του χρονου θελω να εχω ανεβει 10 κιλα στον παγκο ειναι πιο εφικτο να γινει.Και δε το συζηταω αν ανεβεις 20 κιλα που εκει οταν κανεις αναδρομη στους στοχους σου,φτανει το χαμογελο στ αυτια!

Ετσι παιρνεις θαρρος και συνεχιζεις..

Dreiko
29-10-10, 21:15
^^^^^^του γ@μησες την ψυχολογια....:green::rolf::rolf::rolf:
Υ.Γ Οσο πιο ψηλα στοχευεις τοσο πιο ψηλα καταληγεις,γιατι δεν εισαι ποτε ευχαριστημενος με τον εαυτο σου;)(αποψη μου)

τι ειπα ο που**της παλι...με προσκυνω...:bowdown::bowdown::bowdown:

GEORGEXX1
29-10-10, 21:23
Ενω οταν πεις,του χρονου θελω να ειμαι πιο μπαλαρισμενος και πιο κομμενος,η μεχρι του χρονου θελω να εχω ανεβει 10 κιλα στον παγκο ειναι πιο εφικτο να γινει.Και δε το συζηταω αν ανεβεις 20 κιλα που εκει οταν κανεις αναδρομη στους στοχους σου,φτανει το χαμογελο στ αυτια!

Ετσι παιρνεις θαρρος και συνεχιζεις..


:thumbup:

listen your body
29-10-10, 21:33
^^^^^^του γ@μησες την ψυχολογια....:green::rolf::rolf::rolf:
Υ.Γ Οσο πιο ψηλα στοχευεις τοσο πιο ψηλα καταληγεις,γιατι δεν εισαι ποτε ευχαριστημενος με τον εαυτο σου;)(αποψη μου)

τι ειπα ο που**της παλι...με προσκυνω...:bowdown::bowdown::bowdown:

:thumbup:
Ακριβώς αυτή η ατάκα είναι η ψυχολογία του μποντυμπουιλντερ :green:

arisfwtis
29-10-10, 21:34
μπορει αμα στοχευεις πολυ ψηλα ομως

να απογοητευτεις με το μεχρι τωρα αποτελεσμα και να τα παρατησεις

γιατι ενας στοχος πολυ ψηλος ισως χρειαστει αρκετα χρονια για να επιτευχθη

Eddie
29-10-10, 21:39
Υ.Γ Οσο πιο ψηλα στοχευεις τοσο πιο ψηλα καταληγεις,γιατι δεν εισαι ποτε ευχαριστημενος με τον εαυτο σου;)(αποψη μου)


Ναι,δεν εισαι γι αυτο και τον φανταζεσαι καλυτερο!:thumbup:

Δε γινεται ομως να εχεις στοχο τον Μπουρναζο γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει περιπτωση να γινεις!Ο καθενας μας ειναι μοναδικος..

listen your body
29-10-10, 21:41
μπορει αμα στοχευεις πολυ ψηλα ομως

να απογοητευτεις με το μεχρι τωρα αποτελεσμα και να τα παρατησεις

γιατι ενας στοχος πολυ ψηλος ισως χρειαστει αρκετα χρονια για να επιτευχθη
Αν έχεις πραγματική θέληση και πραγματικό στόχο προσπαθείς και ξανα προσπαθείς όσο χρόνια και αν περάσουν βάζοντας κάθε φορά και παραπάνω τα δυνατά σου μέχρι να πετύχεις τον στόχο σου
;)

Dreiko
29-10-10, 21:44
Ναι,δεν εισαι γι αυτο και τον φανταζεσαι καλυτερο!:thumbup:

Δε γινεται ομως να εχεις στοχο τον Μπουρναζο γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει περιπτωση να γινεις!Ο καθενας μας ειναι μοναδικος..
σε νιωθω.....:thumbup:

Αν έχεις πραγματική θέληση και πραγματικό στόχο προσπαθείς και ξανα προσπαθείς όσο χρόνια και αν περάσουν βάζοντας κάθε φορά και παραπάνω τα δυνατά σου μέχρι να πετύχεις τον στόχο σου
;)

με νιωθεις....:thumbup:

γενικως νιωθουμε:rolf:

Giannis12
29-10-10, 22:22
Βασικα δεν ειναι ο στοχος μου ο Μπουρναζος και το ξερω πως δεν γινεται να εχω ΙΔΙΟ σωμα με αυτον,απλα ειναι ενα προτυπο του πως θα΄θελα να ειμαι.Ο στοχος μου ειναι να πλησιασω οσο μπορω και οχι να γινω ιδιος.
Επισης σε καμια περιπτωση δεν μου εριξε την ψυχολογια Dreiko,αυτο ελειπε :green:
Το που μπορει να φτασει καποιος δεν μπορει να του το πει κανεις.Ολοι ειμαστε κρυφα ταλεντα :P
Αντε βγηκαμε αρκετα off!!

Galthazar
03-11-10, 22:43
Εγω λεω να μη βαζετε τετοιους στοχους και προτυπα γιατι το μονο που θα αποκομισετε ειναι απογοητευση..

Σχεδιαστε στο μυαλο σας ΠΩΣ φανταζεστε τον εαυτο σας μετα απο χρονια και χαραξτε αυτη την εικονα καλα.

Δυστηχως οταν βαζουμε δυσκολους στοχους πχ να γινουμε σαν τον Μπουρναζο θα ερθει καποια μερα μετα απο χρονια που θα κουραστουμε και θα ξενερωσουμε,θα πουμε ισως πρεπει να παρω και γω φαρμακα,ισως δεν ειμαι τοσο ικανος,ισως αυτο ισως το αλλο και τελικα ολη η προσπαθεια παει στραφι.

Ενω οταν πεις,του χρονου θελω να ειμαι πιο μπαλαρισμενος και πιο κομμενος,η μεχρι του χρονου θελω να εχω ανεβει 10 κιλα στον παγκο ειναι πιο εφικτο να γινει.Και δε το συζηταω αν ανεβεις 20 κιλα που εκει οταν κανεις αναδρομη στους στοχους σου,φτανει το χαμογελο στ αυτια!

Ετσι παιρνεις θαρρος και συνεχιζεις..

εγω θα συμφωνησω με τον eddie πιστευω οτι δν πρεπει να θετεις τοσο μεγαλους στοχους νωρις αλλα να προσπαθεις για το καλυτερο που μπορεις να φτασεις εσυ και για το σημειο που θα νιωσεις το σωμα σου τερμα.Μολις φτασεις εκει βαζουν υψηλοτερους στοχους οπως π.χ. ο Μπουρναζος που ειπατε

Mitsen
03-11-10, 23:45
Ένα fit κορμι...

manos_
04-11-10, 12:57
Πως κ ετσι?

Μου φαινεται περιεργο.Κανεις καμια χειρονακτικη δουλεια και θες να αυξησεις τη δυναμη σου η για αλλο λογο?

για να κοπαναει κοσμο:turtle::turtle:

Eddie
04-11-10, 15:29
για να κοπαναει κοσμο:turtle::turtle:

:green:

deluxe
04-11-10, 23:25
Απλα για να αποκτησω ενα fit κορμι, μου αρεσει κιολας να γυμναζομαι. Αν μπορεσω και λιγο καλο ογκο, δε με χαλαει.

No Cash
05-11-10, 15:42
λιγο ακυρες οι επιλογες...

θα επρεπε να μπορεις να επιλεξεις παραπανω απο μια...

ογκος γραμμωση δυναμη διασκεδαση.. αυτα ολα μαζι

Giannis12
05-11-10, 16:50
ογκος γραμμωση δυναμη διασκεδαση.. αυτα ολα μαζι

:thumbup:

D.ANTONIADIS
05-11-10, 17:49
STAY IN SHAPE UNTIL I DIE and COMPETE TIME TO TIME FOR PLEASURE:thumbup:

COBRA_STYLE
06-11-10, 19:34
Δεν μπορω να επιλεξω κατι με ακριβεια καθως και λιπος πρεπει να χασουμε για την γραμμωση και ογκο πρεπει να παρουμε,που θα μας φερει αρκετη δυναμη.
Μακροπορθεσμος στοχος μπορω να πω πως ειναι αυτος ο αγαπητος σε πολλους κυριος σε αυτες τις φωτο :P
17721

17722
Οποτε γραμμωμενος με πολυ ογκο και παντα δυνατος στις προπονησεις.
Και φυσικα ειναι μια εκτονοση και ευχαριστηση.
χωρις χημικη υποστηριξη παντως σε αυτο το επιπεδο δεν μπορεις να φτασεις!!!αρα μας λες οτι σκοπευεις??

Giannis12
06-11-10, 21:18
χωρις χημικη υποστηριξη παντως σε αυτο το επιπεδο δεν μπορεις να φτασεις!!!αρα μας λες οτι σκοπευεις??

:clown2: :clown2: :clown2:
Αρα δεν λεω τιποτα,αυτο ελειπε με 1,5 χρονο γυμναστικης και μια πρωτεινη να σκεφτομαι να παρω αναβολικα. Ειπαμε αυτο το σωμα το βλεπουμε πολλοι με κυαλια αλλα θα προσπαθησω μονος για το καλυτερο. Αμα μου την δωσει ομως στο μελλον μπορει να χρησιμοποιησω ομως μπορει και να μου φυγει η τρελα.
Ξαναλεω εξαλου ειναι προτυπο, οχι στοχος που ειπα στην αρχη..(λαθος διατυπωση)
:toast:

Kazmaier
08-11-10, 17:31
giannis12, παντως του φερνεις λιγο του μπουρναζου ε, το τουτο σου ειδικα ειναι ιδιο:green:

Giannis12
08-11-10, 17:33
giannis12, παντως του φερνεις λιγο του μπουρναζου ε, το τουτο σου ειδικα ειναι ιδιο:green:

Τι θελεις να πεις Kazmaier ?

Kazmaier
08-11-10, 19:36
τπτ αδερφε πλακιζω, καλα κανεις και εχεις προτυπο τον μπουρναζο αλλωστε επειδη τον θαυμαζεις δεν ειναι απαραιτητο να εχεις το σωμα του ,αρκει να προσπαθεις για το καλυτερο

MusclesOfShadow
07-12-10, 23:27
Eνα και μονο:
ΟΓΚΟΣΣΣ
http://pureblissnutrition.files.wordpress.com/2009/12/600957_97561341.jpg

giorgos kriti
08-12-10, 08:46
για να μαμαω τα ξεκολακια χααχαχαχα...πλακα κανω !!!


ενα ομορφο σωμα θελω και ογκο και γραμμωση..
:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

marvin
08-12-10, 16:14
για να μαμαω τα ξεκολακια χααχαχαχα...πλακα κανω !!!


ενα ομορφο σωμα θελω και ογκο και γραμμωση..
:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:


:clap::clap:..ωραια πλακα!!!!!

PMalamas
08-12-10, 17:18
οποτε με ρωτανε τι κανεις.. παντα ογκο λεω!!

Niiick
08-12-10, 18:17
για να μαμαω τα ξεκολακια χααχαχαχα...πλακα κανω !!!


ενα ομορφο σωμα θελω και ογκο και γραμμωση..
:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:


Η ειλικρινια θα επρεπε να εκτιμαται. Αντι να πεις για να ειμαι ομορφοτερος και να εκλυω το αντιθετο φυλλο τα λες σταρατα. Σε παω.

ihor
10-05-11, 00:04
τι αλλο μπορει να κανει καποιος εκτος απο ογκο??? :unsure:

Gaspari
10-05-11, 21:35
Γράμμωση ψήφησα.. Βέβαια να μην είμαι πετσί και κόκκαλο για να είμαι γραμμωμένος.. Απαιτεί και κάποιο όγκο..


για να μαμαω τα ξεκολακια χααχαχαχα...πλακα κανω !!!

Ωραίος ο παίχτης, μ'αρέσει ο τρόπος σκέψης σου ;)

vaggan
30-01-12, 11:49
ενα δυνατο καλοδουλεμενο και λειτουργικο κορμι

Χριστοφορος123
04-07-12, 20:37
Ογκος και δυναμη!

FITNESS GIRL
02-11-12, 13:58
γραμμωση :bowdown::bowdown::bowdown::)