PDA

Επιστροφή στο Forum : Βιντεοσκόπιση σε γυμναστήριο ?



kostas96
16-02-15, 18:19
Πως θα σας φαίνονταν αν κάποιος τραβούσε βίντεο τις προπονήσεις που κάνει ?

Θα τον πρίζατε, θα συνεχίζατε κανονικά την προπόνηση σας, θα κάνατε παράπονα στην γραματεία ....

ευχαριστώ.

ευθυμης
16-02-15, 18:34
να το κανεις και εσυ για να εντοπισεις τα λαθη που κανεις στην εκτελεση των ασκησεων!

Billys51
16-02-15, 18:34
Σε αυτό το θέμα δν μπορείς να έχεις σίγουρη απαντηση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με τον γυμναστή καθώς ο χώρος δν είναι δημόσιος και πάνε σε στιγμή που είναι ψιλοαδειο

PanosDanis
16-02-15, 19:09
Εγω εχω αρχισει εδω και κανα 2μηνο και βαζω το κινητο καπου και τραβαω βιντεο για να δω την τενχικη μου. Με εχει βοηθησει παρα πολυ και εχω βελτιωσει πολυ την σταση μου. Οσο για τους αλλους δε με πολυ νοιαζει ο καθενας την δουλεια του :)

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-02-15, 21:16
Ειδικα οταν εχει αρκετο κοσμο υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να υπαρξει προβλημα. Οταν βαζεις την καμερα ΟΝ την ωρα της προπονησης ,καταγραφει μονο εσενα; Δεν νομιζω , ολο κ καποιοι θα φαινονται σε δευτερο πλανο κ σε μερικους μπορει να μην αρεσει.
Αμα καποιες ωρες ειναι σχετικα αδειο το γυμναστηριο τοτε μπορεις να το κανεις κ παντα με καποια διακριτικοτητα.

PanosDanis
16-02-15, 22:44
Κοιτα ναι εχεις ενα δικιο απλα στην δικη μου περιπτωση πηγαινω ωρες που τους γνωριζω ολους και μιλαμε κ οποτε εχει τυχει να περασουν απ την καμερα δεν ενοχλειται κανενας. Σε αλλες περιπτωσεις φυσικα λιγη προσοχη καλα θα ηταν

beefmeup
17-02-15, 00:12
η μονη βιντεοσκοπιση που θα ειχε ενδιαφερον πραγματικο στο γυναστηριο ειναι τα γυναικεια αποδυτηρια:green:

COBRA_STYLE
17-02-15, 00:19
^ +1000:bowdown::bowdown:

Παιζεις δυνατα τωρα τελευταια,κανεις ωραια ποστακια,οπως το αλλο με το κρεβατι..ακομα γελαω:rolf::rolf::rolf::P

beefmeup
17-02-15, 00:20
ειναι που δεν εχεις δει ακομα τα οφ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21712-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%98%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82&p=818327&viewfull=1#post818327):green:

TRIANTAFYLLOU
17-02-15, 00:32
θα συμφωνήσω με τον Μπίφ ,τα αποδυτήρια είναι όλο το ρεζουμέ , για ασφάλεια όχι τίποτε άλλο :P:P:P αντε θα τραβήξεις 1-2 φορες και καλα για να δείς τεχνική απο κεί και μετα άχρηστο είναι αμα είναι έτσι τότε όλοι με κάμερες στα γυμναστήρια να καταγράφουν τεχνικές :P

μια φορα ένας σεκιουριτας που είχε μεγάλη εταιρία φύλαξης με έλεγε να βάλω κάμερα στο γυμναστηριο και τον είπα δεν υπάρχει λόγος
και μετα απο καμια βδομάδα με λέει έχασα το πορτοφόλι μου και τον λέω αυτός που κλέβει παίρνει μια αμαρτία , ενω αυτός που θα τον κλέψουν παίρνει πολλες , γιατι υποψιάζετε διάφορους και άδικα
και με λέει το κυδώνι αν είχες βάλει κάμερα θα τον βρίσκαμε

και εκεί τον είπα ότι αυτα πιθανόν να τα είχες στη τσέπη σου στα αποδυτήρια στην κρεμάστρα και απο κεί να σου τα πήραν όπως και εμένα πολλες φορές έτυχε
μήπως να έβαζα κάμερα στα αποδυτήρια ? και λέει ο βλάκας ναι , ε τότε λέω και απο των γυναικών μπορεί να χαθεί κάτι να βάλουμε και εκεί? :P

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-02-15, 00:43
Νομικα επιτρεπεται καμερες σε γυμναστηριο;(οχι στα αποδυτηρια!:P) ,γιατι στις τραπεζες που εχει ,αναφερει κ τον αριθμο νομου που εχει εγκριθει γι αυτο.

*Φυσικα αμα μαγνητοσκοπεις προπονηση μαζι με γνωστους δεν υπαρχει θεμα!

Fatty Acid
17-02-15, 01:59
Όχι, δεν επιτρέπονται κάμερες στα γυμναστήρια (δεν μιλάμε για selfies και βιντεοσκόπηση του εαυτού σου προφανώς :-p).

NASSER
17-02-15, 17:04
Ότι και να κάνεις πέραν από τους κανονισμούς που θέτει το γυμναστήριο για ομαλή λειτουργία, ασφάλεια και υγειονομική πρόληψη, το σωστό είναι να ζητάμε άδεια από τη διεύθυνση του γυμναστηρίου.
Έχω δει κάμερες σε γυμναστήρια αλλά κυρίως στην περιοχή των οργάνων για αρχείο σε περίπτωση που σημειωθεί κάποιο ατύχημα.