PDA

Επιστροφή στο Forum : Το σεξ ωφελεί την υγεία



slaine
16-12-08, 19:06
Το σεξ κάνει καλό στην υγεία τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες όταν γίνεται με ασφαλή και συνετό τρόπο.

Σε αντίθεση με την αποχή, η υγιής σεξουαλική ζωή προσφέρει στον οργανισμό σημαντικά πλεονεκτήματα. Μείωση του αριθμού θανάτων, μείωση του κινδύνου για καρδιοπάθεια και εγκεφαλικά επεισόδια, ενώ οδηγεί σε:

-Αύξηση της παραγωγής τεστοστερόνης και στα δυο φύλα
-Απώλεια βάρους και βελτίωση της γενικής κατάστασης του σώματος
-Μείωση του κινδύνου κατάθλιψης
-Βελτίωση της οσμής και όλων των άλλων αισθήσεων
-Ανακούφιση από τον πόνο περιόδου την δυσμηνόρροια
-Μείωση του κινδύνου για γρίπη και κρυολόγημα με την επερχόμενη αύξηση της αντισωματικής άμυνας του οργανισμού
-Καλύτερος έλεγχος της ουροδόχου κύστεως στις γυναίκες και σύσφιξη των κολπικών τοιχωμάτων.

Σε σεξουαλική δραστηριότητα, το σεξ αυξάνει την παραγωγή της τεστοστερόνης από τους όρχεις των ανδρών και από τα επινεφρίδια των γυναικών. Μετά από το σεξ αυξάνεται στο αίμα η ορμόνη προλακτίνη. Η ορμόνη αυτή επιδρά στο στέλεχος του εγκεφάλου. Στο στέλεχος του εγκεφάλου βρίσκεται το κέντρο της οσμής και η προλακτίνη βοηθά στην ανάπτυξη νευρώνων του κέντρου αυτού.

Μόλις πριν από τον οργασμό, αυξάνεται κατά 5 φορές από τα φυσιολογικά επίπεδα στο αίμα η ορμόνη οξυτοκίνη. Η αύξηση αυτή προκαλεί την έκκριση από τον εγκέφαλο στο αίμα των ενδορφινών. Οι ενδορφίνες, ουσίες ανάλογες της μορφίνης οι οποίες παράγονται ενδογενώς από τον εγκέφαλο, ανακουφίζουν από πολλές μορφές πόνου όπως πονοκέφαλους, ημικρανία και πόνους από αρθρίτιδα.

Στις γυναίκες το σεξ συμβάλλει σε αυξημένη σύνθεση οιστρογόνων που μειώνουν τον πόνο που παρατηρείται κατά την περίοδο. Τα άτομα που κάνουν σεξ μία έως δύο φορές την εβδομάδα τουλάχιστον, έχουν σύμφωνα με ορισμένες έρευνες, αυξημένα επίπεδα στο αίμα της ανοσοσφαιρίνης Α, η οποία είναι μια βασική συνιστώσα του ανοσοποιητικού συστήματος και παίζει ρόλο στην άμυνα του οργανισμού.

Προστατεύει τον οργανισμό τοπικά, στα σημεία εισόδου όπου εισέρχονται αρχικά διάφοροι παθογόνοι μικροοργανισμοί. Το γεγονός αυτό μειώνει τον κίνδυνο για γρίπη και κρυολόγημα. Η σύσφιξη των μυών του πατώματος της λεκάνης, είναι αναπόσπαστο μέρος των μυϊκών δραστηριοτήτων κατά το σεξ. Η ίδια μυϊκή δραστηριότητα είναι απαραίτητη για το σωστό έλεγχο της διούρησης και της ουροδόχου κύστης.

Το σεξ εξασκεί τους μυς αυτούς και έτσι συμβάλλει στη βελτίωση του ελέγχου της κύστης.
Πρόσφατες κλινικές έρευνες που είδαν το φως της δημοσιότητας, έδειξαν ότι υπάρχει σχέση μεταξύ της συχνότητας εκσπερμάτωσης και του καρκίνου του προστάτη. Ο κίνδυνος για καρκίνο του προστάτη μειώνεται με την αύξηση της συχνότητα εκσπερμάτωσης. Ο λόγος φαίνεται να είναι ότι με την εκσπερμάτωση αποβάλλονται καρκινογόνες ουσίες που συσσωρεύονται στο προστατικό υγρό.

Ο προστάτης για να κατασκευάσει το προστατικό υγρό, συγκεντρώνει σε πολύ ψηλό βαθμό πολλές ουσίες από το αίμα. Για ορισμένες ουσίες όπως ο ψευδάργυρος, το κιτρικό οξύ και το κάλιο, η συγκέντρωση αυξάνεται στο προστατικό υγρό μέχρι 600 φορές σε σύγκριση με τη συγκέντρωση στο αίμα.

Σε έρευνες που έγιναν σε γυναίκες των οποίων οι σεξουαλικοί σύντροφοι δεν χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό, βρέθηκε ότι αυτές είχαν λιγότερο κίνδυνο να προσβληθούν από κατάθλιψη σε σύγκριση με τις γυναίκες των οποίων οι σύντροφοι χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό.

Μια πιθανή εξήγηση για το φαινόμενο αυτό είναι ότι η ορμόνη προσταγλανδίνη που περιέχεται μέσα στο σπέρμα, απορροφάται από το γυναικείο γεννητικό σύστημα, τροποποιεί ορμονικούς μηχανισμούς και μειώνει τον κίνδυνο κατάθλιψης.

Φυσικά εδώ θα επαναλάβουμε τις προϋποθέσεις για ασφαλές σεξ και την ανάγκη χρήσης προφυλακτικού σε πολλές περιπτώσεις.

Βλέπουμε λοιπόν ότι η υγιής και συνετή σεξουαλική ζωή, χωρίς πολλούς ερωτικούς συντρόφους, με μονογαμική σχέση μπορεί να συμβάλλει θετικά στη υγεία. Εναπόκειται σε μας πλέον να χρησιμοποιούμε ορθά το ευεργέτημα αυτό που μας δίνει η ζωή.

RUHL
16-12-08, 19:12
Βλέπουμε λοιπόν ότι η υγιής και συνετή σεξουαλική ζωή, χωρίς πολλούς ερωτικούς συντρόφους, με μονογαμική σχέση μπορεί να συμβάλλει θετικά στη υγεία. .
Νασερ σχολιο πανω σε αυτο 8) 8) περιμενω 8)

embrance
16-12-08, 19:57
Ε...ενταξει και εγω μονογαμικος ειμαι.3 αθηνα,2 στην θεσσ,μια σερρες και 2 κρητη...Η καθεμια σε αλλη περιοχη,οποτε μονογαμικος θεωρουμε!:Ρ

asdf
16-12-08, 20:06
Μονογαμικη σχεση θεωρειται και ο ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ?? :chinese: :rolf:

slaine
16-12-08, 20:11
ρεμάλια συγκρατηθείτε!!! :spank:

Steve KinG STyLe
16-12-08, 20:25
asdf ρωτα τον napostor αυτος το εξασκει το αθλημα :chinese: :chinese:

thegravijia
16-12-08, 20:28
embrance κατουρα κ λιγο

embrance
16-12-08, 20:39
embrance κατουρα κ λιγο
Μπαααααα.Βαριεμαι. :unsure:

RUHL
16-12-08, 22:38
asdf ρωτα τον napostor αυτος το εξασκει το αθλημα :chinese: :chinese:


AXAXXAXAAXXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXXAXAAXAXAXXAXA



embrance και slaine κατουρηστε κ λιγο

x500 :thumbup:

thegravijia
16-12-08, 23:54
το σεξ μας παει πισω στην μυικη αναπτυξη????

psv
17-12-08, 00:39
Γεια σου ρε slaine,Ασκητη :clapping:

slaine
17-12-08, 00:40
:chinese:

embrance
17-12-08, 04:26
slaine τεκνον μου,ασε τους.Οσα δεν φτανει ηα λεπου τα κανει μπιχλιμπιδια ή καπως ετσι. :toast:

asdf
17-12-08, 09:25
asdf ρωτα τον napostor αυτος το εξασκει το αθλημα :chinese: :chinese:

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Polyneikos
17-12-08, 09:53
Είναι αυτό που λένε καλος ο αυνανισμός αλλά με το σεξ κάνεις και γνωριμιες !! :rolf: :rolf: :rolf:

BRaWNy
17-12-08, 09:55
Καλώς ή κακώς, έγινε το τόπικ/άρθρο εντελώς οφφ τόπικ και κατα κάποιον τρόπο κατάλληλο για ενότητα με ανέκδοτα κλπ.
Αυτό εμένα προσωπικά (πιθανότατα και άλλους), με κάνει να συγκρατούμαι ή να μην έχω διάθεση στο να σχολιάσω σχετικά με το θέμα, αλλά και στο να παραθέσω ανάλογα πληροφοριακά κλπ τόπικ/άρθρα για άλλα θέματα.
Έτσι αισθάνομαι.

Polyneikos
17-12-08, 10:39
εντάξει μπορει να βγηκε λιγο οφ το τόπικ ,αν έχεις να προσθεσεις κάτι εντός βαλτο για να επανέλθουμε.

Muscleboss
17-12-08, 14:26
Καλώς ή κακώς, έγινε το τόπικ/άρθρο εντελώς οφφ τόπικ

σωστό... :roll:

εγώ γενικά έχω πολλές αμφιβολίες για τον τρόπο που βγαίνουν αυτά τα ερευνητικά αποτελέσματα και είμαι πολύ επιφυλακτικός απέναντί τους.

ΜΒ

tezaman
17-12-08, 14:33
πολύ όμορφο το πόστ σου Νίκο :awesome:

αρκετά από τα στοιχεία που παραθέτεις τα έχω διαβάσει ξεχωριστά στο παρελθών :hantel:

NASSER
17-12-08, 14:38
Βλέπουμε λοιπόν ότι η υγιής και συνετή σεξουαλική ζωή, χωρίς πολλούς ερωτικούς συντρόφους, με μονογαμική σχέση μπορεί να συμβάλλει θετικά στη υγεία. .
Νασερ σχολιο πανω σε αυτο 8) 8) περιμενω 8)

Συμφωνώ απολυτα με αυτο, δεν χριαζεται ιδιαίτερες έρευνες για να αποδειχθεί.

Μια παροιμία που λεει αμα ειναι η μ..λ..κ..α καλη τυφλα να εχει το γ..μ..σ.. την ξερεις Ruhl?
Εγω θα ηθελα πανω σε αυτο σχολιο απο εσενα :rolf:

RUHL
17-12-08, 15:05
Βλέπουμε λοιπόν ότι η υγιής και συνετή σεξουαλική ζωή, χωρίς πολλούς ερωτικούς συντρόφους, με μονογαμική σχέση μπορεί να συμβάλλει θετικά στη υγεία. .
Νασερ σχολιο πανω σε αυτο 8) 8) περιμενω 8)

Συμφωνώ απολυτα με αυτο, δεν χριαζεται ιδιαίτερες έρευνες για να αποδειχθεί.

Μια παροιμία που λεει αμα ειναι η μ..λ..κ..α καλη τυφλα να εχει το γ..μ..σ.. την ξερεις Ruhl?
Εγω θα ηθελα πανω σε αυτο σχολιο απο εσενα :rolf:

Δεν μηλαω για ερευνες ρε :rolf: :rolf: :rolf: κοιτα τα τονισμενα τι λεω λεγε τη προτημας μονογαμια η υγεια :lol: :lol: ?

την παροιμια δεν την ξερω αλλα νομιζω θα το σχολιασει ο ναπστορ αφου εξασκει το αθλημα :lol: :lol: :lol: οποτε περιμενε σχολιο του :lol:

Οσο για τα οφφ τοπικ τι να κανουμε στα μισα απο αυτα δεν συμφωνω

napstor
17-12-08, 15:17
ρε steve γιατι λες να εχω 10 κιλα πιο πολλα απο σενα?η διατροφη νομιζεις πως ειναι?υπαρχουν καποια μυστικα :P

BRaWNy
17-12-08, 20:04
-Αύξηση της παραγωγής τεστοστερόνης και στα δυο φύλα
-Απώλεια βάρους και βελτίωση της γενικής κατάστασης του σώματος

Mε αυτα τα δυο συμφωνώ, και τουλάχιστον στο πρωτο απο πλευράς του ανδρικού φύλου.
Και το δευτερο θα έλεγα είναι εν μέρει και συνέπεια του πρωτου.

Για τα υπόλοιπα δεν μπορω να ξέρω,καθως πρωτη φορά τα βλέπω να σχετίζονται με το θέμα.

Απο προσωπικές εμπειρίες, που μπορουν να με κάνουν να συμφωνώ με τα παραπάνω, είναι ότι μετα απο σεξ είχα κάνει ρεκορ σε προπονήσεις (και μιλάω για σχετικά μικρό χρονικό διαστημα απόστασης μεταξύ τους), αλλά και γενικά σε τετοια περίπτωση, ποτε δεν μου ετυχε να έχω "αρνητική" προπόνηση, αν με πιάνετε.
Και το αντιθετο, εχω παρατηρήσει ότι και οι προπονήσεις ανεβάζουν μετα τη διάθεση για σεξ.
Δεν ξέρω αν όλα αυτά μπορει να οφείλονται σε ατομικότητα του καθενός και να υπάρχουν διαφορές απο άτομο σε άτομο, και να τυχαίνει να είμαι εγω απο αυτή την πλευρά, και απο πλευράς λογικής και θεωρίας μου φαινονται να στέκουν.
Επίσης, δεν μπορω να είμαι απόλυτος στο ότι η ανεβασμένες προπονήσεις οφείλονται σε αυξηση τεστοστερόνης, απλά για αυτό που είμαι σιγουρος ήταν ότι το σεξ με ανέβασε.
Απο πλευράς εμπειριών θα έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση placebo σε μένα, καθως δεν έκανα σεξ έχοντας στο νού μου ότι θα μου ανεβάσει την προπόνηση κλπ, απλά έτυχε και το διαπίστωσα μετέπειτα και κατέληξα στο συμπέρασμα, μάλιστα θα έλεγα ότι δεν μου είχε περάσει καν απο το νού και το συμπέρσμα δεν βγηκε και αμέσως μετα τις δραστηριότητες.

TRIANTAFYLLOU
18-12-08, 01:50
Θα συμφωνήσω και εγώ με τον BRaWNy καθώς είχα διαπιστώσει έντονη επιθυμία μετά προπόνηση ποδιών με έντονη κούραση και πρέπει να οφειλόταν σε αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης ,αλλά ενοείτε υπήρχε και το ερέθησμα από γυναικείας πλευράς .

Αλλά μην ξεχνάμε όμως το σεχ είναι και εγκεφαλική υπόθεση και θα πρέπει να υπάρχει καλή ψυχολογία γιατί αν δεν υπάρχει τότε και στο φούλ να είναι η τεστοστερόνη αγκαρία θα γίνει .

Παλιά επικρατούσε η άποψη περι μειωμένης απόδοσης μετά την προπόνηση αλλά τελικά δεν ισχύει η προπόνηση παράλληλα με την τεστο ανεβάζει και την ψυχολογία με ότι συνεπάγετε στην ερωτική επιθυμία , στο ββ ειδικότερα η έντονη σεξουαλική δραστηριότητα πάντα να υπάρχει όμως επιθυμία ανάλογα με την ψυχοσύνθεση του καθένα, μόνο ευεργετικές ιδιότητες μπορεί να έχει.

Δεν ξέρω τώρα πώς λειτουργούν οι ββερ αλλά παλιά και συμφωνα με έρευνες σε πανεπιστήμια της αμερικής οι άνθρωποι που έκαναν ββ είχαν έντονη σεξουαλική δραστηριότητα και υπήρχαν τα μεγαλύτερα ποσοστά απιστίας και διαζυγίων λόγω αυτού και υπάρχει λογική εξήγηση γι αυτό .

Επίσης βοηθάει τρομερά και στην φυσική κατάσταση σαν μια μορφή αερόβιας ειδικά αν έχει και διάρκεια , αλλά δεν υπάρχει και μεγαλύτερο ξενέρωμα να το κάνεις καθαρά για αερόβια δραστηριότητα

:clapping: :rifle:

billys15
18-12-08, 16:55
αλλά δεν υπάρχει και μεγαλύτερο ξενέρωμα να το κάνεις καθαρά για αερόβια δραστηριότητα

:clapping: :rifle:

Χαχαχα.Να λες "σημερα εχω ενα 20λεπτο stepper,οποτε γυναικα ελα 'δω..." :lol:

Gasturb
31-12-08, 03:15
Σε έρευνες που έγιναν σε γυναίκες των οποίων οι σεξουαλικοί σύντροφοι δεν χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό, βρέθηκε ότι αυτές είχαν λιγότερο κίνδυνο να προσβληθούν από κατάθλιψη σε σύγκριση με τις γυναίκες των οποίων οι σύντροφοι χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό.

λιγο αστείο συμπερασμα μου φαινεται αυτο

slaine
31-12-08, 03:41
αλήτη! κάτι τέτοιοι σαν εσένα χαλάνε την πιάτσα! :smash: :nana: :geek:

-beba-
10-09-09, 13:10
σεξ και όποιος αντεξ

ioannis1
10-09-09, 13:45
το σεξ βλαπτει σοβαρα την υγεια..:P

Levrone
10-09-09, 13:57
ε και να βγει μια μερα οτι το σεξ βλαπτει την υγεια..να δω τοτε τι 8α γινει..:turtle::turtle::turtle:

anjelica
10-09-09, 14:46
ε και να βγει μια μερα οτι το σεξ βλαπτει την υγεια..να δω τοτε τι 8α γινει..:turtle::turtle::turtle:

εκοψα τσιγαρο,ποτο,καφε εεεε εαν κοψουμε και το σεξ θα παρουμε να πλεξουμε:rolf:

TRIANTAFYLLOU
10-09-09, 15:30
το σεχ είναι φάρμακο για την υγεία αν το κόψουμε εκεί κολαει το ρητό "" δεν μαμείς που δε μαμείς δεν πάς για ψάρεμα"" αλλα το πλέξιμο δεν πρέπει να το σταματήσετε είναι το παραδοσιακό σπόρ των γυναικών στο διάλειμα πλέκεις και λίγο η αν η κατάσταση είναι γλυκανάλατη και κατα την διάρκεια :rolf::rolf::rolf:

Μαρία
10-09-09, 15:48
Αντρας: (μετα το σεξ) Αγάπη μου πώς σου φάνηκε??
Γυναίκα : Σαν ταινία του Αγγελόπουλου !!!!
Αντρας : Δηλαδή είχε τόση διάρκεια που πάω για το Χρυσό Φοίνικα???
Γυναίκα : Οχι, δεν κατάλαβα τίποτα........!!!!


χα,χα,χα :green::green::green::green:



Συμπερασμα(για τον αντρα): To σεξ κανει καλό στην υγεία αλλα κακό στην ψυχολογία!!! χα,χα,χα :green::green::green:

RAMBO
10-09-09, 17:16
αυτα περι σεξ μπορω να τα επιβεβαιωσω και γω:bodybuilder2:

TRIANTAFYLLOU
10-09-09, 17:16
Αντρας: (μετα το σεξ) Αγάπη μου πώς σου φάνηκε??
Γυναίκα : Σαν ταινία του Αγγελόπουλου !!!!
Αντρας : Δηλαδή είχε τόση διάρκεια που πάω για το Χρυσό Φοίνικα???
Γυναίκα : Οχι, δεν κατάλαβα τίποτα........!!!!


χα,χα,χα :green::green::green::green:



Συμπερασμα(για τον αντρα): To σεξ κανει καλό στην υγεία αλλα κακό στην ψυχολογία!!! χα,χα,χα :green::green::green:


ε ρε παλιογυναίκες όλα σε μας τα ρίχνετε δεν ξέρετε την παροιμία που λέει το αγωι ξυπνάει τον αγωγιάτη η γυναίκα είναι στην φύση της να ξεσηκώσει τον άντρα και αυτός με την σειρά του να την βάλει φωτια .

καλα λένε με τίποτε δεν είστε ευχαριστημένες όταν σας εχουν συνέχεια στον άξονα που λέμε , λέτε ε πια σταμάτα πια όλη την ώρα το μυαλό σας εκεί είναι άσχετα αν δεν λέτε ποτε όχι, αν γίνετε πιο αραιά , με παραμελεί ρε φιλενάδα , γι αυτό και εμείς πρέπει να γινόμαστε ανελέητοι αφου με την κουβέντα άκρη δεν βγάζουμε :P:P:P

Μαρία
10-09-09, 17:34
ε ρε παλιογυναίκες όλα σε μας τα ρίχνετε δεν ξέρετε την παροιμία που λέει το αγωι ξυπνάει τον αγωγιάτη η γυναίκα είναι στην φύση της να ξεσηκώσει τον άντρα και αυτός με την σειρά του να την βάλει φωτια .

καλα λένε με τίποτε δεν είστε ευχαριστημένες όταν σας εχουν συνέχεια στον άξονα που λέμε , λέτε ε πια σταμάτα πια όλη την ώρα το μυαλό σας εκεί είναι άσχετα αν δεν λέτε ποτε όχι, αν γίνετε πιο αραιά , με παραμελεί ρε φιλενάδα , γι αυτό και εμείς πρέπει να γινόμαστε ανελέητοι αφου με την κουβέντα άκρη δεν βγάζουμε :P:P:P

:thumbup::thumbup::thumbup:

vAnY
11-09-09, 10:16
:rolf:αυτο μας ελειπε να εκανε και κακο στην υγεια!...αλλα το σεξ ειναι καθαρα σεξ..,μονο και μονο για τη πραξη....δηλ το κανεις και με εναν/μια φιλη/ο .;)που λεει ο λογος...
εγω προτιμω την εκφραση "κανω ερωτα" :)διοτι υποννοει οτι εισαι με τον ανθρωπο που αγαπας και σε αγαπαει πραγματικα. Εκει κανει περισσοτερο καλο πιστευω ειδικα ψυχολογικα, και για τους 2!:toast:

Polyneikos
11-09-09, 10:21
αυτα περι σεξ μπορω να τα επιβεβαιωσω και γω:bodybuilder2:


:rolf::rolf:

Exci
11-09-09, 15:02
.αλλα το σεξ ειναι καθαρα σεξ..,μονο και μονο για τη πραξη....δηλ το κανεις και με εναν/μια φιλη/ο .;)που λεει ο λογος...
εγω προτιμω την εκφραση "κανω ερωτα"
What she said :chinese:

TRIANTAFYLLOU
11-09-09, 17:09
:rolf:αυτο μας ελειπε να εκανε και κακο στην υγεια!...αλλα το σεξ ειναι καθαρα σεξ..,μονο και μονο για τη πραξη....δηλ το κανεις και με εναν/μια φιλη/ο .;)που λεει ο λογος...
εγω προτιμω την εκφραση "κανω ερωτα" :)διοτι υποννοει οτι εισαι με τον ανθρωπο που αγαπας και σε αγαπαει πραγματικα. Εκει κανει περισσοτερο καλο πιστευω ειδικα ψυχολογικα, και για τους 2!:toast:
και γω συμφωνώ απόλυτα μ αυτο είναι κατι που απο μικρός το ασπάζομαι και το πιστεύω, την διαφορα την κάνουν αυτα που νοιώθεις και τα ίδια πράγματα έχουν άλλη ουσία .

αλλα εγω δεν τα διαχωρίζω με τον άνθρωπο που αγαπάς θα κάνεις και σεχ και ερωτα μπορεί να υπάρχουν εναλαγες ανάλογα με το ταιμινκ και το τι θα νοιώσεις δηλαδη και τρυφερα και άγρια αλλα πάντα αυτα που νοιώθεις είναι τα ίδια δεν αλλάζει κάτι.

και επίσης κάτι που πιστεύω σεχ και ηθική δεν πάνε μαζί μην προσπαθούμε να βάλουμε όρια όταν ότι γίνετε είναι κοινη συνενεση , εκτός βεβαίως ανωμάλου τύπου καταστασεις εκεί είναι η ένστασή μου , μέσα σε ενα ζευγαρι που υπάρχουν και συναισθήματα πρέπει να υπάρχει απελευθερωση στον τρόπο έκφρασης γιατί αυτο είναι το σεχ σε ανθρώπους που εχουν συναισθήματα , έκφραση:toast::toast:

kyriakos23
11-09-09, 19:10
το θεμα ανωμαλο ομως ο καθε ενας το βλεπει αλιος.
π.χ μια σταση,η κατι μπορει γ εσενα να ειναι ανωμαλο για καποιον αλλον να μην ειναι καθωλου ανωμαλο..

vAnY
11-09-09, 19:33
το θεμα ανωμαλο ομως ο καθε ενας το βλεπει αλιος.
π.χ μια σταση,η κατι μπορει γ εσενα να ειναι ανωμαλο για καποιον αλλον να μην ειναι καθωλου ανωμαλο..

+1000 :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
11-09-09, 19:43
το θεμα ανωμαλο ομως ο καθε ενας το βλεπει αλιος.
π.χ μια σταση,η κατι μπορει γ εσενα να ειναι ανωμαλο για καποιον αλλον να μην ειναι καθωλου ανωμαλο..


τα βασικα πράγματα ενοώ ρε παιδια όταν κατι το θέλουν και οι δύο λέμε είναι θεμιτο το ανώμαλο είναι να το πώ χοντρα να μην αλλάζουν οι ρόλοι (όσο πιο εκλεπτισμένα το λέω) , ποιές στάσεις και πράσινα άλογα και ακροβατικα να κάνουν δεν είναι ανώμαλο αρκεί να αρεσει και να θέλουν να συμετέχουν και οι δύο

Levrone
11-09-09, 19:48
παιδια εγω το αποκαλω σεξ, γιατι η λεξη ερωτας μου ξυπναει ρομαντζα και δε μου κανει..

scal
11-09-09, 20:25
και γω συμφωνώ απόλυτα μ αυτο είναι κατι που απο μικρός το ασπάζομαι και το πιστεύω, την διαφορα την κάνουν αυτα που νοιώθεις και τα ίδια πράγματα έχουν άλλη ουσία .

αλλα εγω δεν τα διαχωρίζω με τον άνθρωπο που αγαπάς θα κάνεις και σεχ και ερωτα μπορεί να υπάρχουν εναλαγες ανάλογα με το ταιμινκ και το τι θα νοιώσεις δηλαδη και τρυφερα και άγρια αλλα πάντα αυτα που νοιώθεις είναι τα ίδια δεν αλλάζει κάτι.

και επίσης κάτι που πιστεύω σεχ και ηθική δεν πάνε μαζί μην προσπαθούμε να βάλουμε όρια όταν ότι γίνετε είναι κοινη συνενεση , εκτός βεβαίως ανωμάλου τύπου καταστασεις εκεί είναι η ένστασή μου , μέσα σε ενα ζευγαρι που υπάρχουν και συναισθήματα πρέπει να υπάρχει απελευθερωση στον τρόπο έκφρασης γιατί αυτο είναι το σεχ σε ανθρώπους που εχουν συναισθήματα , έκφραση:toast::toast:

δεν είναι τυχαίο που ο woody alen είπε ότι το sex είναι ανήθικο μόνο όταν γίνεται σωστά !



πάμε και ενα που θυμήθηκα :

τι πιάνει μια γυναίκα στο κρεβάτι μετά το sex?

scal
11-09-09, 20:26
χώρο!!
χαχαχαχαχαχαχαχ

Μαρία
11-09-09, 20:28
χώρο!!
χαχαχαχαχαχαχαχ


Δεν το λές καλά !!!

Γυναίκα : Μόλις χωρίσαμε κατάλαβα τι μου έλειψε απ΄το κρεβάτι
Η άπλα!!!!!!

TRIANTAFYLLOU
11-09-09, 20:50
πολλα τέτοια κυκλοφορούν όπως ένα , πώς λέγετε το άχρηστο πράγμα γύρω απο το αιδοίο και η απάντηση είναι γυναίκα .

απλα η γνώμη μου είναι πως αυτό δεν τιμα κανένα και το ιδανικό είναι να μην τα νοιώθεις όλα αυτα μετα το έργο αλλα να λές πότε θα ξανακάνω τον επόμενο γύρο:turtle::turtle::turtle:

Μαρία
11-09-09, 21:10
πολλα τέτοια κυκλοφορούν όπως ένα , πώς λέγετε το άχρηστο πράγμα γύρω απο το αιδοίο και η απάντηση είναι γυναίκα .

απλα η γνώμη μου είναι πως αυτό δεν τιμα κανένα και το ιδανικό είναι να μην τα νοιώθεις όλα αυτα μετα το έργο αλλα να λές πότε θα ξανακάνω τον επόμενο γύρο:turtle::turtle::turtle:

:thumbup::thumbup::thumbup:

Ετσι είναι !!!!

ioannis1
11-09-09, 21:12
χώρο!!
χαχαχαχαχαχαχαχ
:rolf::rolf::rolf::rolf::clap:

KATERINI 144
12-09-09, 09:46
χώρο!!
χαχαχαχαχαχαχαχδεν ειναι αστείο μη γελάς, μετα την ''πράξη'' η γυναικα θελει αγκαλιές και φιλια σε αντίθεση με το αρσενικό που θελει την ησυχία του επειγόντως!!

(κοιτάτε μη με διαψεύσετε πάλι για να κανετε τους καλούς :rifle:) :green:

Polyneikos
12-09-09, 12:27
Φωτη αυτό που λες πιστευω είναι πολύ εγωιστικο και φαλλοκρατικο .Κοριτσια εγω είμαι με το μερος σας.:1laugh::1laugh::rolf::rolf:

vAnY
12-09-09, 12:29
παιδια εγω το αποκαλω σεξ, γιατι η λεξη ερωτας μου ξυπναει ρομαντζα και δε μου κανει..

α ρε Λεβρονε .... ακαρδε γιατρε και ββ....:green:....
που θα παει δεν θα αγαπησεις κι εσυ μια μερα???:P

vAnY
12-09-09, 12:31
Φωτη αυτό που λες πιστευω είναι πολύ εγωιστικο και φαλλοκρατικο .Κοριτσια εγω είμαι με το μερος σας.:1laugh::1laugh::rolf::rolf:

:thumbup::clap: ουφ ευτυχως δεν ειναι ολοι οι αντρες ιδιοι....

anjelica
12-09-09, 12:31
:rolf::rolf::rolf::rolf::clap:

κοιτα εδω:shock: βαραει και παλαμακια....

anjelica
12-09-09, 12:33
δεν ειναι αστείο μη γελάς, μετα την ''πράξη'' η γυναικα θελει αγκαλιές και φιλια σε αντίθεση με το αρσενικό που θελει την ησυχία του επειγόντως!!

(κοιτάτε μη με διαψεύσετε πάλι για να κανετε τους καλούς :rifle:) :green:

εσυ σιγουρα για τσιγαρω θα πας:green:

anjelica
12-09-09, 12:35
Φωτη αυτό που λες πιστευω είναι πολύ εγωιστικο και φαλλοκρατικο .Κοριτσια εγω είμαι με το μερος σας.:1laugh::1laugh::rolf::rolf:

ειπαρχουν ανδρες ακωμα!!!! :bowdown::bowdown::bowdown:

anjelica
12-09-09, 12:48
πολλα τέτοια κυκλοφορούν όπως ένα , πώς λέγετε το άχρηστο πράγμα γύρω απο το αιδοίο και η απάντηση είναι γυναίκα .

απλα η γνώμη μου είναι πως αυτό δεν τιμα κανένα και το ιδανικό είναι να μην τα νοιώθεις όλα αυτα μετα το έργο αλλα να λές πότε θα ξανακάνω τον επόμενο γύρο:turtle::turtle::turtle:
νομιζω πως τα πιστευεις αυτα που λες και δεν ειναι λογια για καινουρια σου δουλεια στη γνωστη σειρα που θα πας να παιξεις:rolf:και πρεπει επεγωντος να κοψεις παρεα με τον Φωτη!!!! τα εχουμε πει αυτα,σε χαλαει αυτο το παιδι!!!! Δυστυχος ουτε ο κυριος Τεραστιος σου κανει για φιλο(τον χαλασε και αυτον ο Φωτης:green:)

anjelica
12-09-09, 13:31
α ρε Λεβρονε .... ακαρδε γιατρε και ββ....:green:....
που θα παει δεν θα αγαπησεις κι εσυ μια μερα???:P

και θα πονεσει!!!!!!!!!!!!!!!:evil2:

Exci
12-09-09, 13:36
σε αντίθεση με το αρσενικό που θελει την ησυχία του επειγόντως!!

Απο σωματικη αποψη ισχυει τουλαχιστον..
Αλλα τι να γινει μην ειμαστε και αναισθητοι :green:

TRIANTAFYLLOU
12-09-09, 16:45
νομιζω πως τα πιστευεις αυτα που λες και δεν ειναι λογια για καινουρια σου δουλεια στη γνωστη σειρα που θα πας να παιξεις:rolf:και πρεπει επεγωντος να κοψεις παρεα με τον Φωτη!!!! τα εχουμε πει αυτα,σε χαλαει αυτο το παιδι!!!! Δυστυχος ουτε ο κυριος Τεραστιος σου κανει για φιλο(τον χαλασε και αυτον ο Φωτης:green:)


εγω πιστεύω είμαι πλέον αρκετα μεγάλος για να παρασυρθώ αγγέλικα μπορεί κάποιοι να είναι κολητοι και να εχουν και κάποιες διαφορετικες αντιλήψεις αρκεί να είναι καλοπροαίρετοι και ειληκρηνής και στην προκειμένη περίπτωση αν μη τι άλλο ο φωτης και ο γιαννης είναι ειληκρινείς , άλλωστε το είπα το αγωι ξυπνάει τον αγωγιάτη.

εγω αν είμαι με αυτήν που γουστάρω μ αρέσει και μου βγαίνει αυθόρμητα και όλη μερα να μουσκεύει μέσα που λένε δεν με χαλάει.

είναι όπως το φαγητό που τρως χορταίνεις και λές δεν θελω άλλο τωρα και σε λίγη ώρα ξαναπεινάς και σούρχετε η όρεξη κάνω αυτη την αντιπαραθεση γιατι είμαι φαγανό παιδί :turtle::turtle::turtle:

Levrone
12-09-09, 16:48
α ρε Λεβρονε .... ακαρδε γιατρε και ββ....:green:....
που θα παει δεν θα αγαπησεις κι εσυ μια μερα???:P

οπου παω αγαπαω!

και επισης ξερεις οτι ολες τις γυναικες σας αγαπω!:P

Levrone
12-09-09, 16:51
και θα πονεσει!!!!!!!!!!!!!!!:evil2:

αυτο 8ες εσυ ε? να πονεσω ε? :geek:

παντα αχρειαστος να σου ειμαι! :roll:

vAnY
12-09-09, 17:34
αυτο 8ες εσυ ε? να πονεσω ε? :geek:

παντα αχρειαστος να σου ειμαι! :roll:

:rolf:

anjelica
12-09-09, 18:22
εγω πιστεύω είμαι πλέον αρκετα μεγάλος για να παρασυρθώ αγγέλικα

οι ανδρες δεν μεγαλονουν ποτε:turtle::turtle::turtle:

Levrone
12-09-09, 18:23
ΑΤΣΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΝΑΑΑΑ ΤΑ ΣΑΛΑΑΑΑΤΑ!!!

anjelica
12-09-09, 18:25
αυτο 8ες εσυ ε? να πονεσω ε? :geek:

παντα αχρειαστος να σου ειμαι! :roll:

ελα baby ποιος να σου φτιαξει της φακες????????? :P

anjelica
12-09-09, 18:25
ΑΤΣΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΝΑΑΑΑ ΤΑ ΣΑΛΑΑΑΑΤΑ!!!

ρωσσικη:rolf:σαλατα

TRIANTAFYLLOU
12-09-09, 18:30
οι ανδρες δεν μεγαλονουν ποτε:turtle::turtle::turtle:

συμφωνώ και σ αυτό απλα δεν αλλάζουμε και ιδεολογία όσο και να θέλουν κάποιες να το πιστέψουν πάντα παιδια είμαστε και μάλιστα με τις ίδιες ανησυχίες δεν είναι όμως κακό , απλα λίγο τα νευρα σας σπάμε αλλα αμοιβαίο είναι κι αυτό :turtle::turtle::turtle:

anjelica
12-09-09, 18:31
δεν ειναι αστείο μη γελάς, μετα την ''πράξη'' η γυναικα θελει αγκαλιές και φιλια σε αντίθεση με το αρσενικό που θελει την ησυχία του επειγόντως!!

(κοιτάτε μη με διαψεύσετε πάλι για να κανετε τους καλούς :rifle:) :green:

επισης Φωτη μου εαν γυναικα ΔΕΝ θελει αγκαλιες και φιλια μετα ειναι καπως ανησυχητηκο θα ελεγα.....

Levrone
12-09-09, 18:31
ελα baby ποιος να σου φτιαξει της φακες????????? :P

Ε αμα δεν εχεις μανα να στις φτιαξει δεν υπαχει αλλη λυση.

anjelica
12-09-09, 18:33
Ε αμα δεν εχεις μανα να στις φτιαξει δεν υπαχει αλλη λυση.

πες με και λυση τωρα:rolf:

ioannis1
12-09-09, 18:55
δεν ειναι αστείο μη γελάς, μετα την ''πράξη'' η γυναικα θελει αγκαλιές και φιλια σε αντίθεση με το αρσενικό που θελει την ησυχία του επειγόντως!!

(κοιτάτε μη με διαψεύσετε πάλι για να κανετε τους καλούς :rifle:) :green:
:bowdown::bowdown::clap:
και ξεκουραση οι κοιλιακοι.....

KATERINI 144
12-09-09, 20:40
δεν εννοώ απο άποψη επίδοσης, δε μίλησα για το ποσες φόρες, εννοώ μετα απο την φορά/φορές λες μέσα σου ''άιντε δε θα σηκωθεί να φύγει τώρα?!''



εγω αν είμαι με αυτήν που γουστάρω μ αρέσει και μου βγαίνει αυθόρμητα και όλη μερα να μουσκεύει μέσα που λένε δεν με χαλάει.
από αυτό έβγαινε το ''που το μουλιάζεις μικρέ?!'' που ρωτούσαν οι παλιοί :chinese:



:green:

oxide
12-09-09, 20:51
δεν ειναι αστείο μη γελάς, μετα την ''πράξη'' η γυναικα θελει αγκαλιές και φιλια σε αντίθεση με το αρσενικό που θελει την ησυχία του επειγόντως!!

(κοιτάτε μη με διαψεύσετε πάλι για να κανετε τους καλούς :rifle:) :green:


εγω μαζι σου ειμαι...:thumbup:

ασε που σκεφτομαι να κοψω το βραδινο γενικα..πολυ κουραση βρε αδερφε..
λεω να το βαλω αναμεσα στο πρωινο και στο δεκατιανο να μην μου καθηστερει και τα γευματα..:P

anjelica
12-09-09, 21:05
δεν εννοώ απο άποψη επίδοσης, δε μίλησα για το ποσες φόρες, εννοώ μετα απο την φορά/φορές λες μέσα σου ''άιντε δε θα σηκωθεί να φύγει τώρα?!''






:green:

αυτο θα εισχει μονο για one night stand,αλλιος που να σηκοθει να φυγε:shock:ι,να σου φυγει?????

TRIANTAFYLLOU
12-09-09, 21:09
δεν εννοώ απο άποψη επίδοσης, δε μίλησα για το ποσες φόρες, εννοώ μετα απο την φορά/φορές λες μέσα σου ''άιντε δε θα σηκωθεί να φύγει τώρα?!''


από αυτό έβγαινε το ''που το μουλιάζεις μικρέ?!'' που ρωτούσαν οι παλιοί :chinese:



:green:


α ρε φωτη πώς με καταλαβαίνεις χωρίς να γίνομε πολύ επεξηγηματικός , ακριβώς έτσι κυριολεκτικά :P:P