PDA

Επιστροφή στο Forum : Amino Intra Rippedcore (Sci-Mx)



sobral
28-02-15, 16:26
http://www.xtr.gr/images/detailed/8/16737_0905.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/01-216-102-amino-intra-rippedcore-450g-(sci-mx)-__.jpg

Φόρμουλα αμινοξέων με daa, βασικά αμινοξέα, αμινοξέα διακλαδιζόμενης αλυσίδας κτλ. Καλό δείχνει απλά θα προτιμούσα να μην ήταν μπλέντ. Από γευση ξέρω πως όλα της sci-mx δεν έχουν σχεδόν καθόλου τεχνητά γλυκαντικά κ είναι ελαφριά κάτι που μου αρέσει πολύ. Θα ήθελα να τους δώσω μια δοκιμή στο μέλλον.

SOLID
28-02-15, 17:54
Τουλαχιστον εχει τα bcaa πρωτα οκ.Το daa τωρα οκ προσωπικα θα προτιμουσα μια κιτρουλλινη αντι για αυτο αλλα περι ορεξεως...

Source Of Energy
17-03-15, 12:48
Εφ οσων ειναι σε μπλεντ για να αυξήσεις την ημερησια ποσοτητα DAA καλο θα ηταν να προσθέσεις μεσα στην μερα ενα extra συμπληρωμα με αυτο

NASSER
17-03-15, 13:25
Προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό για περίοδο δίαιτας να καταναλώνεται πριν την προπόνηση. Φυσικά ταυτόχρονα μπορεί να συνδυαστεί και με άλλα συμπληρώματα.

LEGPRESS
17-03-15, 14:41
για πριν και κατα τη διαρκεια θεωρω ιδανικο αλλα και σε περιοδο γραμμωσhς για να καταπολεμησουμε τις οποιες υπογλυκαιμιες λογω χαμηλων υδατανθρακων...κι οπως λεει κι ο sobral το καλο με τη sci mx ειναι οτι δεν χρησιμοποιει τεχνητα γλυκαντικα...

SOLID
17-03-15, 18:28
για πριν και κατα τη διαρκεια θεωρω ιδανικο αλλα και σε περιοδο γραμμωσhς για να καταπολεμησουμε τις οποιες υπογλυκαιμιες λογω χαμηλων υδατανθρακων...κι οπως λεει κι ο sobral το καλο με τη sci mx ειναι οτι δεν χρησιμοποιει τεχνητα γλυκαντικα...

Εχει σουκραλοζη φιλε.

sobral
17-03-15, 19:29
Εχει σουκραλοζη φιλε.

Έχει αλλά αν το συγκρίνεις με αντίστοιχο προϊόν αμερικάνικο θα δεις πως δεν έχει τίποτα ουσιαστικά. Τα αμερικάνικα έχουν κ τεχνητά χρώματα κ ακεσουλφαμικό συνήθως. Άμα το δοκιμάσεις θα δεις την διαφορά.

zisis.z
17-03-15, 20:10
Δεν ξερω αλλα εμενα μου φαινεται μετριο,εχει αρκετα συστατικα που δεν θα ηθελα να εχει,οπως glycine,taurine,whey protein isolate και αρκετα αλλα,θα μπορουσαν να ειχανε χρησιμοποιησει στην θεση τους πολυ πιο καλα συστατικα......Υπαρχουν στην αγορα πολυ καλυτερα αυτη την περιοδο......

SOLID
18-03-15, 12:26
Έχει αλλά αν το συγκρίνεις με αντίστοιχο προϊόν αμερικάνικο θα δεις πως δεν έχει τίποτα ουσιαστικά. Τα αμερικάνικα έχουν κ τεχνητά χρώματα κ ακεσουλφαμικό συνήθως. Άμα το δοκιμάσεις θα δεις την διαφορά.


Πιο πολυ το εγραψα στην περιπτωση που ηθελε το παιδι να την παρει και δεν θελει τεχνητα γλυκαντικα.Αλλες εχουν μονο σουκραλοζη αλλες μονο ακεσουλφαμικο αλλες και τα 2 συν sodium cyclamate fructose κτλ.Αλλοι λενε οτι εχουν καποια επιδραση σε καταστασεις τα τεχνητα αλλοι οχι.Τωρα ο Θεος και η ψυχη τους.Προσωπικα και ακεσουλφαμικο να ειχε απο τη στιγμη που πραγματικα ειναι οι ελαχιστες (αν οχι οι μονες) ατασθαλιες που εχω στην διατροφη μου δεν με πειραζει.Εχω παραγγειλει και μια πρωτεινης τους να δοκιμασω κα ειδωμεν.Πιο πολυ τα κομμια δεν θα ηθελα να ειχαν αλλα αφου δοκιμασω θα δω πως θα μου κατσει.Γενικα ειναι καλη εταιρια οσον αφορα labels και το φορουμ την τιμα πολυ κιολας αποτι εχω δει σε ποστς.

sobral
18-03-15, 14:25
Πιο πολυ το εγραψα στην περιπτωση που ηθελε το παιδι να την παρει και δεν θελει τεχνητα γλυκαντικα.Αλλες εχουν μονο σουκραλοζη αλλες μονο ακεσουλφαμικο αλλες και τα 2 συν sodium cyclamate fructose κτλ.Αλλοι λενε οτι εχουν καποια επιδραση σε καταστασεις τα τεχνητα αλλοι οχι.Τωρα ο Θεος και η ψυχη τους.Προσωπικα και ακεσουλφαμικο να ειχε απο τη στιγμη που πραγματικα ειναι οι ελαχιστες (αν οχι οι μονες) ατασθαλιες που εχω στην διατροφη μου δεν με πειραζει.Εχω παραγγειλει και μια πρωτεινης τους να δοκιμασω κα ειδωμεν.Πιο πολυ τα κομμια δεν θα ηθελα να ειχαν αλλα αφου δοκιμασω θα δω πως θα μου κατσει.Γενικα ειναι καλη εταιρια οσον αφορα labels και το φορουμ την τιμα πολυ κιολας αποτι εχω δει σε ποστς.

Τα χειρότερα είναι τα χρώματα που έχουν πολλά αμινοξέα. Όσο για τα κόμμια στην πρωτεΐνη έχεις δίκιο, τα έβαλαν λογικά για να έχει πιο καλή κ πηχτή γεύση, αλλά παίζει ρόλο η ποσότητα που έχει. Ο Beef που έχει θέμα με αυτά στο στομάχι, πήρε την ultra whey της εταιρίας κ δεν τον ενόχλησε παραταύτα.

primordial
25-03-15, 14:24
Όσο και αν βλέπω θετικά την συγκεκριμένη εταιρεία, το συγκεκριμένο προϊόν δεν μου κάνει προσωπικά....
Θα προτιμούσα στο πρώτο blend να κρατήσει τα βασικά, άντε κ για κάνει την "τσαχπινιά" να βάλει κ τα πεπτίδια γλουταμίνης (...που τελευταία φοριούνται πολύ λές κ τώρα ανακαλύφθηκαν...), την ταυρίνη που την θεωρώ καλή προσθήκη σε ένα intra ρόφημα, άντε κ την λυσίνη....
Δεν θα έπρεπε να λείπει η beta alanine, η κιτρουλίνη η μαλαϊκή (.....:green:..... το διάβασα σε post κ δεν μπορούσα να μην το αναφέρω...:green:)...
Το ξέρω πολλά ζητάω.....:P
Το daa που το βλέπω όλο κ ποιο συχνά σε pre & intra ροφήματα, θα ήθελα να μάθω ποιός είναι ο λόγος ύπαρξής του....
Προσωπικά το θεωρώ καθαρά marketing approach...

ΑΘΛΗΤΗΣ
31-01-17, 14:06
Αυτά τα αμινοξέα τα διαθέτουμε περίπου δύο χρόνια στον ΑΘΛΗΤΗ και έχουν συγκεντρώσει τις προτιμήσεις πολλών φίλων.
Τώρα με την προσφορά που ισχύει παρουσιάζουν ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/intra-workout/amino-intra-rippedcore-450g-sci-mx/)