PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέλω να φτιάξω το σώμα μου αλλά...



Μήτσος
16-03-15, 02:13
Είμαι 20 χρονών ύψος 1,76 και βάρος 85 κιλά..Αυτο το θέμα με το σώμα μου το έχω εδώ και 4 χρόνια..Δηλαδή μια αδυνατίζω μια παχαίνω και πάει λέγοντας..Τα περισσότερα κιλά τα χα χάσει το '11 (από 85 πήγα 70)..μετά ξαναπήρα 6 έχασα τα 4,για λίγο καιρό ήμουν σταθερός και τώρα είμαι πάλι στο 0(πάλι 85).Γενικά αθλούμαι..γυμνάζομαι 3-4 φορές την εβδομάδα με τρέξιμο,μονόζυγο,βάρη και τις κλασσικές ασκήσεις(κοιλιακούς push-ups κλπ.)..αλλά έχω το εξής πρόβλημα..Τρώω ασταμάτητα..και μάλιστα τρώω πολλές ''Σαβούρες'' και πολλές φορές αργά την νύχτα..Γενικά,δεν είμαι ο άνθρωπος που θα κάνει διατροφή ή δίαιτα.Μου είναι κατά έναν βαθμό αδύνατον.Θέλω να κάνω,έχω δοκιμάσει πολλές φορές να κάνω αλλά ποτέ δεν έχει κρατήσει πάνω από 1 εβδομάδα.Το μόνο που κάνω είναι γυμναστική ελπίζοντας ότι μέχρι το καλοκαίρι θα έχω χάσει 10 κιλά που θέλω και επίσης θέλω να ''φουσκώσω'' λίγο χέρια/πλάτες.Έχετε να μου προτείνετε τίποτα ασκήσεις και ίσως (όποιος ξέρει)μια λύση για το τι μπορώ να κάνω με το θέμα φαγητό;;Ευχαριστώ. :)

Χαράλαμπος
23-03-15, 16:53
Φίλε μου, την λύση την ξέρεις από μόνος σου μιας και το αναφέρεις στο post σου...απλά κόψε τις "σαβούρες" και ψάξε στο φόρουμ να βρεις πληροφορίες σχετικά με διατροφή και πρόγραμμα γυμναστικής. Τα κιλά τα παίρνεις και τα χάνεις γιατί δεν το έχεις πάρει απόφαση.