PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Ethyl Ester (Warriolab)



eliot
16-03-15, 10:25
Καλημέρα σας...
Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για την Κρεατίνη της Warrior Lab ethyl ester...

Σας Ευχαριστώ

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91704&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91705&stc=1

NASSER
16-03-15, 16:38
Από τιμή και ποιότητα είναι εγγύηση. Αλλά το πως θα δουλέψει πάνω σου, θα πρέπει να τη δοκιμάσεις συν να προσέξεις και όλες τις παραμέτρους για να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

eliot
16-03-15, 16:42
Από τιμή και ποιότητα είναι εγγύηση. Αλλά το πως θα δουλέψει πάνω σου, θα πρέπει να τη δοκιμάσεις συν να προσέξεις και όλες τις παραμέτρους για να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Όταν λες παραμέτρους?

beefmeup
16-03-15, 16:46
εχεις ξαναπαρει κρεατινη γενικα?

NASSER
16-03-15, 16:47
-Διατροφή όσο γίνεται πιο σωστή.
-Προπόνηση να δίνεις το 100% των δυνατοτήτων σου.
-Ξεκούραση για ανάρρωση.
-Άλλες Δραστηριότητες που πιθανόν να σου απορροφούν ενέργεια.

eliot
16-03-15, 16:48
εχεις ξαναπαρει κρεατινη γενικα?

οχι..είναι η πρωτη φορά..είναι αυτη που μοθ προτειναν..δεν ξερω αν το εκαναν για προωθηση προϊόντος ή όντως αξίζει...

eliot
16-03-15, 16:50
-Διατροφή όσο γίνεται πιο σωστή.
-Προπόνηση να δίνεις το 100% των δυνατοτήτων σου.
-Ξεκούραση για ανάρρωση.
-Άλλες Δραστηριότητες που πιθανόν να σου απορροφούν ενέργεια.

όλα αυτά τα κάνω..παίρνω και την Complete 8 επίσης της Warriorlab όπου θέλω να την συνδυάσω με κρεατίνη...

beefmeup
16-03-15, 16:51
ωραια,αφου ειναι πρωτη φορα καλυτερα δοκιμασε την μονουδρικη..της ιδιας εταιριας ειναι μια χαρα.

επισης καλο ειναι να εισαι λιγο ρεαλιστης οσον αφορα τα αποτελεσματα που περιμενεις απο την χρηση της..θα σου δωσει κατι σε δυναμη κ ισως λιγο σε καλυτερα πρηξιματα κλπ ,αλλα επειδη πολλοι περιμενουν "παπαδες" κ μετα λενε "δεν με επιασε" γιαυτο το αναφερω.

αφου δοκιμασεις την μονουδρικη ,απο εκει κ περα αν δεις οτι σου δουλευει εχει καλως..αν οχι μπορεις να δοκιμασεις κ αλλες μορφες κρεατινης οπως αυτη εδω που ανοιξες το θεμα.

eliot
16-03-15, 16:55
ωραια,αφου ειναι πρωτη φορα καλυτερα δοκιμασε την μονουδρικη..της ιδιας εταιριας ειναι μια χαρα.

επισης καλο ειναι να εισαι λιγο ρεαλιστης οσον αφορα τα αποτελεσματα που περιμενεις απο την χρηση της..θα σου δωσει κατι σε δυναμη κ ισως λιγο σε καλυτερα πρηξιματα κλπ ,αλλα επειδη πολλοι περιμενουν "παπαδες" κ μετα λενε "δεν με επιασε" γιαυτο το αναφερω.

αφου δοκιμασεις την μονουδρικη ,απο εκει κ περα αν δεις οτι σου δουλευει εχει καλως..αν οχι μπορεις να δοκιμασεις κ αλλες μορφες κρεατινης οπως αυτη εδω που ανοιξες το θεμα.

απλά μου είπαν οτι η μονουδρικη κανει περισσοτερη κατακράτηση υγρών...και μου προτειναν αυτή γιατι εχω λιγο περισσοτερο ποσοστό λίπους...

beefmeup
16-03-15, 16:56
οχι φιλε δεν ισχυει αυτο οπως στο ειπαν.

eliot
16-03-15, 17:00
οχι φιλε δεν ισχυει αυτο οπως στο ειπαν.

υπάρχει κατι αλλο που προτείνετε σε κρεατίνη (άλλη μάρκα ή εταιρία)....δεν περιμένω ''παπάδες'' απο μια κρεατίνη αλλά μου φάνηκε σαν προώθηση προϊόντος από το συγκεκριμένο μαγαζι...

NASSER
16-03-15, 17:00
Η κατακράτηση υγρών είναι επόμενη με την χρίση συμπληρωμάτων όταν η διατροφή δεν είναι σωστή με επιπλέον θερμίδες από λίπος και υδατάνθρακα. Η παραπανίσια ποσότητα πρωτεΐνης επίσης επιφέρει κατακράτηση υγρών, αν και συνήθως σπάνια συμβαίνει.

beefmeup
16-03-15, 17:03
υπάρχει κατι αλλο που προτείνετε σε κρεατίνη (άλλη μάρκα ή εταιρία)....δεν περιμένω ''παπάδες'' απο μια κρεατίνη αλλά μου φάνηκε σαν προώθηση προϊόντος από το συγκεκριμένο μαγαζι...

της ιδιας εταιριας η μονουδρικη αλλιως παλι σε μονουδρικη αυτη της allmax..
υπαρχουν κ οι 2 στο eshop (http://www.bodybuilding.gr/athlitis).

δεν ειναι θεμα προωθησης απαραιτητα μιας κ το προιον σαν προιον ειναι μια χαρα..το θεμα ειναι οτι σαν ατομο που δεν εχεις ξαναχρησμοποιησει κρεατινη δες καλυτερα την μορφη που σου ειπα μιας κ ειναι η πιο δοκιμασμενη.

eliot
16-03-15, 17:11
της ιδιας εταιριας η μονουδρικη αλλιως παλι σε μονουδρικη αυτη της allmax..
υπαρχουν κ οι 2 στο eshop (http://www.bodybuilding.gr/athlitis).

δεν ειναι θεμα προωθησης απαραιτητα μιας κ το προιον σαν προιον ειναι μια χαρα..το θεμα ειναι οτι σαν ατομο που δεν εχεις ξαναχρησμοποιησει κρεατινη δες καλυτερα την μορφη που σου ειπα μιας κ ειναι η πιο δοκιμασμενη.

διαβάζοντας και άλλα θέματα ουσιαστικά ''θάβανε'' το προϊόν αυτο...δεν αμφισβητώ τα λεγομενά σου...απλα ως καποιος που δεν ξέρει θέλω κατι ποιοτικό, χωρίς να νιώσω οτι πέταξα τα λεφτά μου...

beefmeup
16-03-15, 17:19
αν αναφερσαι στην εταιρια..
κατ αρχας αν εγω πιστευα οτι ηταν για θαψιμο ,θα το εθαβα εγω πρωτος..
δευτερον εχω χρησιμοποιησει διαφορα προιοντα της εταιριας αυτης πολυ πριν γραφτω στο φορουμ οποτε εχω αποψη κ σιγουρα δεν μπορει να με κατηγορησει κανεις οτι αυτα που γραφω τα γραφω ετσι...κ ακομα τα χρησιμοποιοω μιας κ αρκετα τα θεωρω καλες κ αξιοπιστες επιλογες σε θεματα τιμης/ποιοτητας..οποιος λεει κατι αντιθετο μαλλον το λεει απο αγνοια η κακια η εστω αν θες προσωπικη αποψη ,αλλα χωρις υποσταση..
οσο καλα μπορει να ειναι καποια προιοντα οποιασδηποτε αλλης εταιριας αλλα τοσο ειναι κ αυτης.

αν τωρα αναφερεσαι στο προιον ,δλδ στην εθυλεστερικη κρεατινη ,σου εγραψα κ πιο πανω οτι για πρωτη φορα καλυτερα να παρεις μονουδρικη.
λυσεις κ επιλογες υπαρχουν πολλες..για μενα ολες ιδιες ειναι γιαυτο σου προτεινα αυτη της ιδιας εταιριας ή μια της allmax..μπορεις αν θες να παρεις της ΟΝ,της universal κλπ...ολες ιδιες ειναι φιλε ,παρε οποια θες εσυ:thumbup:

NASSER
16-03-15, 17:54
Κάποια προϊόντα είναι ίδιας σύστασης στις περισσότερες αξιόπιστες εταιρείες. Επομένως γιατί να μην επιλέξεις την καλύτερη τιμή για οικονομία και ίσως να είσαι και σε θέση να πάρεις κάτι επιπλέον...

raziel13epsilon
21-03-15, 20:00
Εγω την αγορασα και μετα από 2 εβδομάδες αποφασισα να γραψω ένα Review.

Αρχικα να πω ότι δεν πινετε με τπτ . Όταν λεμε με τπτ , ΜΕ ΤΠΤ. Εάν την βαλεις με νερο θα κανεις εμετο. Θελει οπωσδήποτε χυμο .

Για την τιμη της είναι αρκετα καλη και βγαζει πολύ καιρο.

Μετα από 2 εβδομάδες μπορω να πω με βεβαιοτητα ότι η KRE-ALKALYNE είναι καλυτερη. Δεν είναι ασχημη μη παρεξηγηθώ . Μια χαρα δουλευει στα 6 γραμμαρια.

Στο τελος της 2ης εβδομάδας αγορασα το Platinum PRE της ΟΝ με γευση fruit punch και εριχνα την κρεατινη μεσα μιας και δεν εχει το συγκεκριμενο νιτρικο κρεατινη. Ετσι μπορεσα να την πινω ανετα. Μπορω να πω ότι μου δουλεψε καλα .

ΑΠΟΔΟΣΗ : 7/10
ΓΕΥΣΗ : 1/10
ΤΙΜΗ : 8/10

Tasmanis
21-03-15, 22:41
Λόγω της παρουσίας του εστέρα στο προϊόν αναφέρεται οτι δεν είναι απαραίτητη η παρουσία υδατανθρακα υψηλου γλυκαιμικού δείκτη για την απορρόφηση....ωστόσο όλες σχεδόν οι κρεατίνες φαίνεται οτι δουλεύουν μόνο με υδατανθρακα! Τη δοκίμασα με waxymaize που θεωρείται η καλύτερη ποιότητα σε υδατανθρακα και όντως θεωρώ ότι απέδωσε πολύ παραπάνω απο μια απλή μονουδρική...

Metalhead|T|
17-06-16, 20:13
Προστέθηκε στη συλλογη ,και αναμενεται να την ξεκινησω αυτες τις μερες...δοσολογία θα παίξω μαλλον στα 5+5γρ αντι για 3+3 που προτείνει..και βλέπουμε...


Καποια παρατήρηση-review καποιος? :welcome:

vagdim
27-07-16, 14:26
Αν την έχεις χρησιμοποιήσει περιμένουμε εντυπώσεις. Ισχύει πως αυτή η μορφή κρεατίνης δεν έχει θέμα με τη ταυτόχρονη λήψη καφέ?

aepiskeptis
27-07-16, 20:46
Καμία κρεατινη δεν έχει θέμα με την ταυτόχρονη λήψη καφέ.
Υπήρχε παλιότερα η σύσταση να προσέχεις την κατανάλωση καφέ με τη λήψη καφεΐνης, γιατί η 2η είναι διουρητικη, αν δεν την εχεις συνηθίσει. Αν πινεις καθημερινά 2, 3 καφέδες το σώμα σου εχει προσαρμοστεί στη διουρηση και πινεις περισσότερο νερό.
Επειδή η κρεατινη είναι υδροφιλη καλό είναι να πινεις περισσότερο νερό, για να μη σε αφυδατωνει .

Αν ίσχυε αυτή η σύσταση δεν θα έβαζαν σε σχεδον όλα τα προεξασκητικα κρεατινη κ καφεΐνη

ΑΘΛΗΤΗΣ
05-01-17, 12:18
Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά στο e-shop. Δείτε το εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/kreatines/creatine-ethyl-ester-200gr-warriorlab/)