PDA

Επιστροφή στο Forum : Λίγο δύσκολα



goalbuilder
06-04-15, 16:02
Καλησπέρα...είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις...Για αρχή θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο η γυμναστική Βάρη και αερόβια χωρίς διατροφή ιδιαίτερη μπορούν να βοηθήσουν το σώμα...στην δικιά μου περίπτωση έχω αερόβια 5 φορές την εβδομάδα και βάρη 4...
απλά μου είναι πολύ δύσκολο να ακολουθήσω κάτι συγκεκριμένο σε διατροφή γιατί είμαι μόλις 17 και μου είναι δύσκολο...το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μην πίνω χυμούς και αναψυκτικά και το fas food...χωρίς σοκολάτα δεν μπορώ...γνώμες..

Feth
06-04-15, 16:32
Εσύ δεν έκανες ένα τοπικ και ήθελες να χασεις κιλά για να μπείς σε μια ομάδα ποδοσφαιρου? Μπορείς να φας όσες σοκολάτες θές αρκεί να τρώς λιγοτερες θερμίδες από οσες καις, πάντως μην περιμένεις να φθάσεις πουθενα χωρις διατροφή. Το "χωρις σοκολάτες δεν μπορώ" στο κεφάλι σου είναι, μπορείς να το κοψεις απλά δεν θέλεις.

goalbuilder
06-04-15, 16:37
Η σοκολάτα είναι το μόνο πράγμα που με κρατάει πίσω πραγματικά...είμαι εθισμένος πιο παλιά έτρωγα και 3 την μέρα τώρα 1 με το ζόρι...αν δεν φάω καθόλου στις 2 μέρες τρελαίνομε νευριάζω εύκολα,σπάω πράγματα,τσακόνωμε ενώ όλα τα άλλα με την διατροφή είναι comple...α (και είμαι ήδη σε ομάδα ποδοσφαίρου;ρ) δεν ξέρω αν το έχεις πάθει ποτέ με κάποια τροφή

Feth
06-04-15, 16:39
Ειχα και εγώ τρέλα με την σοκολάτα όταν ήμουν 18 αλλά την σταμάτησα όταν άρχισα θεραπεία ακμης νομίζωντας πως η σοκολάτα προκαλεί φούντομα ακμής και δεν έχω φάει έκτοτε. Έτρωγα πολύ περισσοτερες από σένα και τις έκοψα, απλά δεν έχεις πειθαρχία. Φτιάξε μια διατροφή και ακολουθησε την σύμφωνα με τους στόχους σου πάντα. Από εκει και πέρα όλα τα υπολοιπα ότι δεν μπορώ, νευριάζω κλπ είναι δικαιολογίες κατ'εμέ.

Οι σοκολάτες παρεπιπτοντως πρέπει να έχουν πάνω κάτω 500 θερμίδες, φαντάσου αν τρως 2-3 την ημέρα και φάς και μεσημεριανο, πάει έφτασες στις θερμίδες που θές για να χάσεις κιλά, και προφανως δεν γινεται στα υπολοιπα γευματα να μεινεις νυστικός, κόψτες η φάε μιση.