PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ξέρω τι να κάνω???????????



miaou13
20-12-08, 16:59
geia se olous :welcome:
eimai kainouria edw kai tha hthela thn sumvoulh sas mia pou milaw me tous master se themata diatrofhs! :thumbup:
loipon eimai 158 kai 68 kila den mou fenetai alla eimai!gumnazomai kathhmerina kanw diadromo to prwi molis ksupnhsw 30 lepta perapthma kai kanw power plate epishs kai 2 fores thn evdomada kanw kai ena dunato programa me varh :liftheavy: !exw sfikto swma kai ta podia mou einai gemata mus!alla den xanw kila me tpt kai oxi oti den prosexw thn diatrofh mou....
pes mou ti na kanw mexri to kalokiaraki na xasw 8 kilakia?
aaaa entometaksu exw parei kai to lipotropic factor kai pernw 1 kapsoula me to meshmeriano (exw 3 meres pou to pairnw)einai epikunduno??
paidia perimenw na me vohthhsete!!!! :D [/b]

Muscleboss
20-12-08, 17:12
miaou καλωσήρθες, :welcome:

καταρχάς γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες Please!

εχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα διατροφής; αν έχεις βάλτο εδώ να το δούμε.

αν δεν έχεις πρέπει να ξεκινήσεις να σχεδιάσεις ένα. καλή η προπόνηση που κάνεις και η πρωινή αεροβίωση θα σε βοηθήσει πολύ, αλλά η διατροφή είναι ίσως πιο σημαντική.

ΜΒ

slaine
20-12-08, 17:14
καλώς ήρθες μιάου! :D
το νησί σου είναι υπέροχο (άσχετο από εκεί είναι η κολλητή μου) :green:

λοιπόν έχουμε και λέμε
κατ'αρχάς γράφε αν μπορείς με ελληνικούς χαρακτήρες καθότι είναι κανόνας του φόρουμ

κατά δεύτερον
είναι πολύ αόριστα αυτά που μας λες. καλύτερα να ποστάρεις τη διατροφή και το πρόγραμμα γυμναστικής σου να σου πούμε την άποψή μας μήπως κάνεις κάποια λάθη. αλήεθια στα έχει δώσει κάποιος "ειδικός" ή τα ακολουθείς από μόνη σου? σημειωτέον ότι κυκλοφορούν πολλοί αδαείς διατροφολόγοι/γυμναστές.

οι λιποδιαλύτες με ελάχιστες εξαιρέσεις δεν προσφέρουν τίποτα ειδικά αν δεν κάνεις καλή προπόνηση και διατροφή.

για αρχή ρίξε μία ματιά εδώ να πάρεις μία γεύση και ό,τι απορία έχεις ρώτα
http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=57

http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=57

γενικά ρίξε μία ματιά στο υποφόρουμ της διατροφής θα σε βοηθήσει πολύ.

πόσταρε τη διατροφή/προπόνησή σου γιατί εκεί είναι το "ζουμί" να σου πούμε κι εμείς.

καλές γιορτές! :wave:

slaine
20-12-08, 17:18
με πρόλαβε ο ΜΒ.
δεν πειράζει αν επανέλαβα αυτά που είπε, είναι σημαντικά. επίσης να ξέρεις ότι η αεροβική βοηθάει αλλά επίσης τη συνηθίζει και ο οργανισμός και ανα διαστήματα θα πρέπει να την αλλάζεις για να "ξυπνάς" τον οργανισμό σου.

το πάουερ πλέιτ δε σου δίνει κάτι ως προς το χάσιμο λίπους, κυρίως μόνο στις αρθρώσεις αλλά αφού γυμνάζεσαι ούτως ή αλλως οι αρθρώσεις και τα οστά σου είναι οκ. (με την κατάλληλη διατροφή πάντα):^^:

miaou13
20-12-08, 17:27
ελληνικους χαρακτηρες οκ περιμενετε!

miaou13
20-12-08, 17:40
γεια σας και στα ελληνικα! :wave:
λοιπον αρχιζω....θελω την βοηθεια σας μπασ και κατεβω μεχρι το καλοκαιρι 8 κιλακια!ακουστε ειμαι 30 χρονων 158 και 68 κιλα αλλα δεν μου φενονται τα ποδια μου ειναι μεσ στους μυσ και δεν μπορω να χασω κιλα :???γυμναζομαι αρκετα μπορω να πω και τρωω και πολυ προσεκτικα!εεεε ενταξει θα πω την αμαρτια μου μια φορα την εβδομαδα χτυπαω μια σοκολατιτσα :P
τωρα εδω και 3 μερεσ εχω παρει το λιποτροπικ φακτορ και περνω μια καψουλα με το μεσημεριανο μου!ειναι επικθνδυνο?
καθε μερα κανω 30 λεπτα περπατημα μολισ ξυπνησω το απογευμα power plate και 2 φορες την εβδομ.κανω ενα προγραμα με βαρη :liftheavy:
τι θα κανω αλλο για να χασω εεεε?

Muscleboss
20-12-08, 17:48
miaou, βάλε να δούμε τη καθημερινή διατροφή σου, όπως σου ειπα παραπάνω είναι πολύ σημαντικό.

ΜΒ

slaine
20-12-08, 17:50
χεχε βρε κούκλα δε χρειαζόταν να τα ξαναγράψεις! καλωσύνη σου πάντως!

μία σοκολατίτσα μία στο τόσο δεν κάνει κακό. το θέμα είναι να κάνεις τα βασικά δηλαδή
πολλά και μικρά γεύματα
όχι λίπη (εκτός από τα καλά πχ ωμό ελαιόλαδο, ανάλατοι και γενικά όχι καβουρδισμένοι ξηροί καρποί)
σαλάτες
όχι φρούτα μετά το απόγευμα
όχι τηγανητά
και πάει λέγοντας.....

αν δεν ακολουθείς στάνταρ πρόγραμμα διατροφής να ξέρεις ότι δε θα κάνεις δουλειά. οπότε ξεκίνα να σημειώνεις οτιδήποτε τρως γι αμία βδομάδα και δες αν με αυτά που έφαγεσ ανέβηκες σε κιλά ή όχι και τροποποίησέ το ανάλογα.

διάβασε αυτά που σου είπα και όταν θα έχεις μία καλύτερη ιδέα σκέψου ένα σκελετό διατροφής πόσταρε τον εδώ και θα σε οβηθήσουμε.
καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι κάθε μέρα γράφονται στο φόρουμ πόσα άτομα, δε μπορούμε να βγάλουμε σ εόλους εξειδικευμένο πρ΄γραμμα διατροφής και γυμναστικής.

οπότε διαβάζεις να καταλαβεις τα βασικά και μετα σου προτείνουμε εμείς και κάνεις τις αλλαγές που νομίζεις εσύ καλύτερα και στην πορεία προσθαφαιρείς.

ο στόχος σου να ξέρεις είναι εφικτός δηλαδή 8 κιλά δεν είναι ακατόρθωτο, αρκεί να κινηθείς έξυπνα και να χάσεις λίπος και όχι μυς που αυτό θα έχει αποτέλεσμα να πλαδαρέψεις και να μειωθεί και ο μεταβολισμός σου δηλαδή ο ρυθμός που καις θερμιδες ακόμα και όταν κάθεσαι.

miaou13
20-12-08, 17:55
πρωι 1 φλιτζανι γαλα 1,5% και 2 φρυγανιες
δεκατιανο κανενα φρουτο μηλο πιο πολυ
μεσημερι σαλατα η βραστα λαχανικα η χορτα διαφορα με πρωτεινη(κοτοπουλο η ψαρι)
απογευμα¨μηλαρακι
βραδινο¨η το ιδιο με το μεσημερι η καμια σαλατα η καμια ετοιμη χορτοσουπα
ειναι πολλα????
και μια φορα την εβδομαδα 1 σοκολατιτσα δεν αντεχω ειναι αδυναμια τι να κανω..... :?

miaou13
20-12-08, 17:58
σ ευχαριστω πολυ πολυ!! :D :D :D
καλες γιορτες φιλε μου!!!

RUHL
20-12-08, 18:10
και μια φορα την εβδομαδα 1 σοκολατιτσα δεν αντεχω ειναι αδυναμια τι να κανω...
Kαι λιγο τρως θελει παραπανω και παγωτο να ηταν παλι δεν πειραζει και πιτσα γενικα οτι θελεις

αν εχεις 6 γευματα ανα μερα οποτε 42 ανα εβδομαδα και δεν τηρεις τα 3-4 δεν τρεχει τιποτα αντιθετα θα ξεκολησουν τον μεταβολησμο σου που πεφτει με την διετα και οταν πεφτει δεν χανεις λιπος με τον ιδιο ρυθμο

εγω δεν εχω να πω τιποτα για την διατροφη εχει καποια λαθακια ξανακοιταξε εδω
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=34805#34805

αν και γραφει για μυικη μαζα ογκο και αλλες κακες κουβεντες που χρησημοποιουμε εδω :green:

Αλλα ειναι τροφες μοιρασμα και με την ιδια λογικη κανεις διετα χασημο κιλων απλος ελενχεις τις ποσοτητες δες το και παρε ιδεες πχ 1 φρουτο δεν ειναι γευμα
αν παλι σου φενοντε πολλα τα γευματα δεν ειναι οσο ποιο πολλα τρως τοσο αδυνατηζεις οι ποσοτητες ειναι το σημαντικο :idea:

το power plate το θεωρο αχρηστο αυξησε την προπονηση με βαρη και στηλε το προγραμμα με βαρη που κανεις

απο συμπληρωματα τελιωσε αυτο που περνεις τωρα το οποιο η χρηση του θα γηνετε πριν τα βαρη αεροβια

και αλλη φορα αγωρασε πρασινο τσαι χαπια κατα προτημηση(γιατι? βλεπε αεροβικη/χασημο λιπους υποφορουμ εχω βαλει αρκετα στοιχεια γιατι να το χρησημοποιησης)
και καφεινη η χαπια η καποιο ηδους καφε
και ισως και καμια πρωτεινη whey ΟΝ πχ οχι πως θα κανει τιποτα για ευκολια αν δεν μπορεις να φας αυγα μετα την προπονηση η το πρωι και τετοια

slaine
20-12-08, 18:11
χεχε ε άμα δε μπορείς να κάνεις αλλιώς οκ, πάνω απ'όλα πρέπει να ευχαριστιόμαστε αυτό που κάνπυμε, οπότε μία σοκολατίτσα είναι οκ. αρκεί τώρα που είναι γιορτές να μην πλακωθείς στα "άλλα"! :P

πρώτον σε κάθε γεύμα πρέπει να έχεις κάποια πηγή πρωτέινη.

όλα τα γεύματά σου είναι χάλια εκτός από το μεσημεριανό.

αλλά και πάλι αν θέλεις να κάνεςι δουλειά ειδικά στη γράμμωση (αδυνάτιμα δηλαδή χωρίς να χάνεις μυς και όχι απλά να κατεβαίνει η ένδειξη της ζυγαριάς) πρέπει να μετράς δηλαδή παράδειγμα:

200γρ τόνο +80γρ πατάτα βραστή +σαλάτα+1κουταλιά ελαιόλαδο
σύνολο 300 θερμίδες 35γρ πρωτείνη, 60γρ υδατάνθρακα+ 2γρ λίπη
τα νούμερα είναι στην τύχη απλά για να καταλάβεις το πως θα έπρεπε να γράφεις το κάθε γεύμα σου.

πρωινό άθλιο
δεκατιανό άθλιο
μεσημεριανό συμπαθητικό
απογευμα άθλιο
βραδινό εξαρτάται απο πολλά το πως θα το κρίνω

είναι ελάχιστη η πρωτείνη που πάιρνεις και οι υδατάνθρακες έτσι κι έτσι, πολύ λάθος μοιρασμένα τα γεύματα.

τι ώρα κάνεις προπόνηση?
πήγαινε στο υποφόρουμ για τα προγράμματα ασκήσεων και πόσταρε εκεί ακριβώς τι κάνεις και πότε.

μία συμβουλή έχω:
ΔΙΑΒΑΣΕ!!!! :green:

slaine
20-12-08, 18:13
+1 στο ruhl

miaou13
20-12-08, 18:30
αθλια εεεε :cry: :cry: :cry:
θα αρχισω να κλαιω τωρα....αλλα οχι οχι δεν θα κλαψω!
θα αρχισω να διβαζω εδω....παιδια τωρα που σας βρηκα θα γινω θεα! :thumbsup:
σας ευχαριστωωωωωω!

RUHL
20-12-08, 18:38
http://www.imageshack.gr/files/hqpnhvbliihffuu8t90t.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=hqpnhvbliihffuu8t90t.jpg)

slaine
20-12-08, 18:38
πωπωπω ειναι που είναι οι καλύμνιες κουκλάρες από το φυσικό τους θα γίνεις... :evil2: :turtle:

miaou13
20-12-08, 18:48
θα σας στειλω φωτο να με δειτε και να θαυμασατε τα αποτελεσματα της μελετης μου στο site σας!τι ωραια φωτο με το γατουλι!

tezaman
20-12-08, 21:03
γιασου νιάου :welcome: πες μου λίγο πως νιώθει μια γάτα περιτριγυρισμένη από φουσκωτούς σκύλους :green: :green:

Όπως σου είπανε και ποιο πάνω το χάσιμο του λίπους εξαρτάτε απο πολλά πράγματα, όρεξη και mind control να έχεις και η επιτυχία για ένα υγιές άτομο είναι μονόδρομος :awesome:

απο εκεί και πέρα εξαρτάτε από τις σωστές γνώσεις που θα αποκτήσεις πάνω στο θέμα της διατροφής, και να αρχήσεις να τις εφαρμόζεις μέσα στο δικό σου πρόγραμμα και με τον καιρό θα ορχήσεις να βλέπεις τι είναι αυτό που δουλεύει καλύτερα για ασένα.

και κάτι άλλο!! είσαι στο σωστό μέρος για να πετύχεις τον στόχο σου!

Billy
20-12-08, 22:18
εξέταση στον Θυρεοειδή σου έχεις κάνει ποτέ;;;

TRIANTAFYLLOU
20-12-08, 22:35
πολύ καλά τα είπαν τα παιδιά μιαου , είναι πολύ απλά τα πράγματα αλλά αν δεν γνωρίζεις σου φαίνονται βουνό , διάβασε και λίγο το φόρουμ να πάρεις ιδεα για διατροφή προγραμμάτισε ένα πρόγραμμα διατροφής , να σου πούμε και εμείς γνώμη και έλεγχε τα αποτελέσματα ανα εβδομάδα η 10 μέρες και ανάλογα αυξομειώνεις τις ποσότητες .

αυτό που ζητάς είναι πανεύκολο και είναι δύσκολο αν δεν ξέρεις και να μην ξεχνάς να πίνεις και νερό είναι βασικό στον μεταβολισμό και το λέω γιατί ξέρω πολλές γυναίκες δεν πίνουν όσο πρέπει αλλά και άντρες .

ούτε την σοκολατίτσα χρειάζετε να στερηθείς για να πετύχεις αυτό που θές κάνε όλα τα άλλα σωστά και μέχρι το καλοκαίρι σε βλέπουμε και σεχ σύμπολ. :shock:

miaou13
20-12-08, 22:59
πως νιωθω αναμεσα σας....παιδια νιωθω ασφαλεια! :thumbsup:
και πιστευω οτι ειμαι αναμεσα σε ανθρωπους που μπορω να τουσ εχω εμπιστοσυνη......νιωθω πολυ ωραια! :D :D :D
και πραγματικα νιωθω οτι ειστε ολοι φιλοι μου και σας ακουω με προσοχη!
φιλακια χριστουγγενιατικα κι γατισια σε ολους :love:

miaou13
20-12-08, 23:21
παιδια αλλη μια ερωτηση που ξεχασα να κανω!!
επαιρνα μια πρωτεινη απο αρακα χωρις σογια και ορο γαλακτος και οταν ρωτησα τον φαρμακοποιο αν ειναι επικινδυνο μου ειπε πως ειναι πολυ επικινδυνο και πρεπει να το σταματησω..το επερνα μετα την πρωινη μου προπονηση :wcourt: !και αυτος μου εδωσε λιποτροπικο....τι να κανω εγω? :???: :???: :???:

KATERINI 144
20-12-08, 23:24
καταρχην το λιποτροπικο καλα ειναι πριν την προπονηση,

πρωτεινη απο αρακα?! :shock: :shock: μηπως κανεις λαθος?

miaou13
20-12-08, 23:36
ναι με αρακα ειναι φυτικη προτεινη....ετσι λεει και μου την παραγγειλε ο γυμναστης μου!

BRaWNy
20-12-08, 23:40
I love cats!!

Λοιπόν, εγω να προσθέσω την δική μου άποψη, λέγοντας ότι δεν θα πρέπει να εστιάζεσε σε κιλά και σωματικό βάρος τόσο πολύ, αλλά να εστιάζεσαι και να δίνεις σημασία πρωτίστως στο body composition σου, δηλαδή τη συνθεσή του, την αναλογία μυων-λίπους σου και απο τι αποτελούνται αυτά τα κιλά που έχεις.

Μια γυναίκα 50 κιλών μπορει να είναι πιό παχιά απο μια άλλη στο ίδιο ύψος με 60 κιλά.
Άρα το βαρος δε μας λέει στην ουσία τίποτε, αν με πιάνεις.
Υπάρχουν και περιπτώσεις που όταν κανείς χάνει βάρος να παχαίνει, εξαρτάται απο το τι βάρος έχασε και πως διαμορφώνονται πλέον μετα οι αναλογίες "καθαρών" κιλών (μυες κλπ) με λίπος.
αν π.χ. απο 50% λίπος και 50% μυες (τυχαιοι αριθμοί και παραδειγμα) που είσαι σε ισορροπία, πέσεις σε 48% λίπος και 46% μυες, ξαφνικά έχασες βάρος αλλά πάχυνες, διότι η αναλογία του λίπους προς τους μυες είναι over πλέον.

Αν σε ενδιαφέρει να χάσεις κάτι απο πάνω σου, αυτό να είναι το περιττό λίπος και όχι απαραίτητα κάποια κιλά, τα οποία φυσικά σε ένα βαθμό θα μειωθούν έτσι κι αλλιώς αν χάσεις λίπος.
Οπότε μην αγχώνεσαι με το τι δείχνει η ζυγαριά, αλλά δωσε σημασία στο τι σου δείχνει ο καθρέπτης.

miaou13
20-12-08, 23:44
οκ! :thumbsup:

KATERINI 144
20-12-08, 23:44
για την πρωτεΐνη αρακά δεν ξέρω :rabbit: (οπως δεν ξέρω και γιατι προτίμησε αυτή ο γυμναστής, μάλλον θα ηταν η ποιο φτηνή απο όλες),
η πρωτεΐνη πάντως δεν ειναι επικίνδυνη, παρε μια πρωτεΐνη κανονική, ορού γάλακτος , θα σου είναι πολύ χρήσιμη για να αντικαταστήσεις κάποια γεύματα τις ημέρας,
αφού θέλεις να χάσεις βάρος να ξέρεις πως έχει και πολύ λίγες θερμίδες σε σχέση με ένα κανονικό γεύμα.

miaou13
20-12-08, 23:54
οκ!τωρα που σας βρηκα εφυγε το ανχος!
ειμαι σε καλα χερια :thumbsup:

slaine
21-12-08, 00:09
ο Βrawny έχει δίκιο, το ποσοστό λίπους είναι σημαντικό οπότε τα κιλά σου από μόνα τους δεν λένε απραίτητα κάτι, απλά είναι ένας από τους δείκτες.

πρωτείνη όλα οκ, μη σε αγχώνει αρκεί να μην πάρεις καμία που να τη φτιάχνει ο μπάρμπας μου στην πίσω αυλή :P

ο θυρεοειδής που αναφέρθηκε από το Βασίλη παίζει και αυτός αλλά ας μη σε αγχώνουμε άδικα. αν το σώμα ανταποκρίνεται στις όποιες αλλαγές κάνεςι στο πρόγραμμα διατροφής-γυμναστικής τότε λογικά είναι οκ.

αλήθεια δε μας είπες πόσο καιρό γυμνάζεσαι και πόσο χρονών είσαι.

Muscleboss
21-12-08, 01:58
πως νιωθω αναμεσα σας....παιδια νιωθω ασφαλεια! :thumbsup:
και πιστευω οτι ειμαι αναμεσα σε ανθρωπους που μπορω να τουσ εχω εμπιστοσυνη......νιωθω πολυ ωραια! :D :D :D
και πραγματικα νιωθω οτι ειστε ολοι φιλοι μου και σας ακουω με προσοχη!
φιλακια χριστουγγενιατικα κι γατισια σε ολους :love:

miaou13,

σε αυτό το τοπικ έχεις πάρει απαντήσεις από σημαντικούς ανθρώπους. καλά κάνεις και νιώθεις ασφάλεια εδώ μέσα.

αν μπερδεύεσαι λίγο τώρα στην αρχή και σου φαίνονται πολλά, μη μασσάς!

σιγά σιγά θα καταλάβεις τι γίνεται, το μόνο που θα χρειαστεί από σένα είναι όρεξη για προπόνηση και δουλειά. :wcourt: :bblifthard:

ΜΒ

miaou13
21-12-08, 02:13
παιδια ειμαι 30 χρονων και γυμναζομαι 4 χρονια με αερομπικ και βαρη και ειχα 2 χρονια λογο δουλειας να ξαναπαω γυμναστηριο!αυτο το χρονο δουλευω σε γυμναστηριο οποτε εχω και χρονο να ασχοληθω! :D

miaou13
21-12-08, 02:17
ορεξη παναγιωτη μου εχω και μαλιστα αρκετη!ειμαι ετοιμη να φτιαξω το σωμα μεσα και εξω!και βρηκα το καταλληλο site!ειμαι πολυ χαρουμενη και παιδια δεν μασαω....ειμαι γατα μην το ξεχνατε :P

thegravijia
21-12-08, 02:18
δουλευεις σε γυμναστηριο?
δηλαδη?

miaou13
21-12-08, 02:29
ναι!κανω γιογκα ομως.....δεν ειμαι γυμναστρια ομως απλα το εχω...εκανα καποια σεμιναρια καποτε αμερικη!

slaine
21-12-08, 02:32
ώπα εδώ είμαστε!!!! γιόγκα ε? τι στυλ?
επι τη ευκαιρία το άβαταρ σου τα σπάει!

TRIANTAFYLLOU
21-12-08, 02:40
και μόνο που έχεις θετική ενέργεια αυτό αρκεί και μόνο απο τον γραπτό λόγο το βγάζεις αυτό .

όπως είπε και ο BRaWNy αυτό είναι πολύ σημαντικό δηλαδή κοιτάμε τον καθρέφτη και μας ενδιαφέρει να χάσουμε λίπος δηλαδή την σαβούρα απο πάνω μας και όχι απλά κιλά γιατί αν χάνουμε κιλά και το λίπος παραμένει δεν είναι καλό .

η πρωτείνη που πήρες απο αρακά αν είναι κάποια σοβαρή εταιρία με πιστοποίηση καλώς αν όχι καλύτερα άστην.

ο αρακάς η η σόγια είναι φυτικές πρωτείνες και δεν έχουν υψηλή βιολογική αξία δεν έχουν όλα τα αμινοξέα ,γι αυτό και οι χορτοφάγοι ΄΄εχουν σοβαρές ελείψεις στην διατροφή τους και στον πρωταθλητισμό έχουν πρόβλημα .

δεν είναι κακό να πάρει κάποιος πρωτείνη σόγιας αλλά εφόσον υπάρχουν καλύτερα γιατί να μην πάρεις όπως παλιά κυκλοφορούσε μια πάλι φυτική απο σόγια της χερμπαλαιφ και μου την είχαν προτείνει νομίζοντας είμαι άσχετος.

προτιμότερο να παίρνεις μια πρωτείνη από ορό γάλακτος για να έχεις πληρέστερη κάλυψη εφόσον γυμνάζεσε, και πάντα η βάση είναι η διατροφή.

TRIANTAFYLLOU
21-12-08, 02:44
είναι πολύ καλή προπόνηση η γιόγκα έχω στο γυμναστήριο και έκανα και εγώ , απλά για να έχω άποψη για το τι είναι, και ομολογώ πιάστηκα ολόκληρος και έκανε η γυμνάστρια που είχα παουερ γιόγκα και πιλάτες. :awesome:

slaine
21-12-08, 02:46
φαντάζομαι τον Ηλία να κάνει γιόγκα... :dooreek: :eleph:
χεχε Ηλία πλάκα κάνω απλά φαντάζομαι με τόσους μυς θα δυσκολεύτηκες αρκετά

TRIANTAFYLLOU
21-12-08, 02:53
η αλήθεια είναι όταν έκανα γιόγκα είχα αρκετούς μυς τώρα δεν κανω πολύ προπόνηση και ούτε τρώω 3 γεύματα την μέρα και έχω χάσει αρκετα αλλά πάλι πώς γίνετε και παίζω απο 117 εως 120 κιλά .

που να με έβλεπες παλιά που πήγαινα και σε σεμινάρια αερόμπικ και έκανα στο γυμναστήριο αερόμπικ γιατί τότε δεν είχαμε γυμνάστριες στην χρυσούπολη και αυτές που ήταν δεν ξέραν αερόμπικ μόνο στίβο, οπότε για ένα διάστημα 6 μήνες το έκανα και αυτό και ήμουν σαν βίσωνας μέσα στα ελαφάκια. :eleph:

slaine
21-12-08, 02:56
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
αρκετά με τα οφ :smash:

miaou13
21-12-08, 03:00
χαχαχα!εχουμε πλακα παιδια!εγω κανω οχι πολυ power γιογκα γιατι αν μου πιαστει κανενας περιεργοσ την εβαψα χαχαχα!τους κανω χαλαρα...να ηρεμουν και να χαλαρωνουν..... :sleeping:
και φευγουν αλλοι ανθρωποι!!! :D :D :D :D

slaine
21-12-08, 03:01
απλά ρώτησα αν κάνεις κάποιο ιδιαίτερο στυλ που δίνουν έμφαση σε πιο συγκεκριμένα θέματα. οκ καλά τους κάνεις

miaou13
21-12-08, 03:07
η προτεινη που μου εδωσε ειναι τησ lamberts!

slaine
21-12-08, 03:09
πρώτη φορά την ακούω, καλύτερα μείνε στις γνωστές εταιρείες που αν μη τι άλλο έχουν καλή γεύση όπως EAS, ON, REFLEX κλπ

RUHL
21-12-08, 03:30
και έχω χάσει αρκετα αλλά πάλι πώς γίνετε και παίζω απο 117 εως 120 κιλά .

απο που τα εχασες ακριβως να ξερω και εγω αλλη φορα :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

μηπως λες τα δαχτυλα? τα μαλια ξερω γω απο αλλου δεν ειδα να εχασες οπως το λες εσυ :lol: :lol: :lol: