PDA

Επιστροφή στο Forum : Βρομελίνη



slaine
21-12-08, 07:29
Bromeline (βρομελίνη) είναι ένα ένζυμο που υπάρχει σε κάποια εξωτικά φρούτα όπως ανανά, μπανάνα.

Όλο και περισσότερες μελέτες αποδεικνύουν τα θετικά από την κατανάλωση τροφών ή/και συμπληρωμάτων με βρομελίνη.

Ιδιότητες:
-δρα σαν αντιφλεγμονώδες με πιστοποιημένη εφαρμογή στις καταπονημένες αρθρώσεις και μυς σε περιπτώσεις επίπονης άσκησης, εκτός των παθολογικών περιπτώσεων
αλλά και
γενικά σε όλες τις λοιμώξεις-φλεγμονές όπως πχ ουρολοίμωξη.

-αποκαθιστά τη φυσιολογική κατάσταση του δέρματος

-βοηθά στο χάσιμο λίπους και χάσιμο κιλών. Οι τελευταίες έρευνες απέδειξαν πως, για θεαματικότερα αποτελέσματα, η βρομελίνη πρέπει να συνδυάζεται με πρωτεϊνες

-έρευνες υποστηρίζουν ότι η χρήση της μπορεί να μειώσει τον κίνδυνο για έμφραγμα και καρδιακή προσβολή

-αποσυμφορητική δράση πχ φλέγματα-βήχας, η οποία βοηθάει στην καταπολέμηση τοπικών οιδημάτων

-αυξάνει τη libido στους άνδρες και βελτιώνει την γεύση του σπέρματος

polydeykis
21-12-08, 13:08
Bromeline (βρομελίνη) είναι ένα ένζυμο που υπάρχει σε κάποια εξωτικά φρούτα όπως ανανά, μπανάνα.


-αυξάνει τη libido στους άνδρες και βελτιώνει την γεύση του σπέρματος


αυτό τι μας το λες δηλαδή...? !!!!!!! :cursing:

Polyneikos
21-12-08, 20:09
αντε μπράβο και με κοροϊδευαν όταν ζητούσα ένα χυμό ανανα !Από τους πιο γευστικούς κατ΄εμε,η δε μπανάνα σταθερή αξία !! :awesome:

Niiick
21-12-08, 20:35
Οσον αφορα τη λιμπιντο καπου ειχα δει και εγω πως η μπανανα ανηκει στα πιο αφροδιακα φρουτα.Πρεπει να ανοιχτει ενα τετοιο τοπικ ρε γαμοτο να σηζητησουμε για συμπληρωματα,φρουτα,φαγητα,(καρυδια με μελι και τετοια χαχα),οχι πως εχουμε προβλημα :bodybuilder1: αλλα εχθρος του καλου το καλυτερο :chinese:

slaine
21-12-08, 20:39
υπάρχουν κάποια σκόρπια τόπικ που έχουν από εδώ και από εκεί αυτό που ζητάς.

ίσως και κανονικό τόπικ. ψάξε να δεις.

αν δεν υπάρχει άνοιξε ένα να σου δώσουμε τα φώτα μας... :chinese: :chinese: :chinese:

Niiick
21-12-08, 20:41
σλαιν φιλε μου μπορει να μην εχω αβερτα ποστ αλλα ειμαι εδω πολυ καιρο,και εχω διαβασει αν οχι ολα τα ποστ,την τεραστια πλοιονοτητα,απλα δε συμετεχω σε ολα γιατι ψιλοτρεχω τωρα.(τα αρθρακια σου πολυ καλα μπραβο :awesome: )

slaine
21-12-08, 20:53
με παρεξήγησες, δε στην είπα. βλέπω άλλωστε από πότε είσαι γραμμένος.
απλά έχω την εντύπωση ότι κάπου είχα δει ένα τόπικ σχετικό αλλά μορεί να κάνω και λάθος. αν ψάξεις και δε βρεις κάτι άνοιξε ένα τόπικ επειδή έχω κάποιες πληροφορίες να τα ποστάρουμε εκεί.