PDA

Επιστροφή στο Forum : Μilk shake με πρωτεινη!



miaou13
21-12-08, 19:18
γεια σε ολα τα καινουρια φιλαρακια μου! :welcome:
επειδη αρχιζω και μπαινω και εγω στο παιχνιδι του fitness εχω ερωτηση! :???:
τα σεικ που κανουν με πρωτεινη και γαλα και βαζει ο καθε ενασ τα δικα του(φρουτα,ξηρους καρπους και διαφορα αλλα)και πινουν το πρωι το βραδυ και οποτε τους κολλησει ειναι καλα για μια σωστη διατροφη??
για πεστε μου να ξερω!
σε ευχαριστω ολους :thumbup:

tezaman
21-12-08, 19:30
και βέβαια είναι!!! και πεντανόστιμα και φοβερά θρεπτικα!! ειδικά αν έχουνε φρέσκα φρούτα μέσα!! και με καρύδια μου αρέσουν πολύ χτιπιμένα στο μπλέντερ! το γάλα πάντα 1,5% βέβαια!! :box1:

miaou13
21-12-08, 19:39
πολλες θερμιδες εχουν????

slaine
21-12-08, 19:42
απλά κάποιοι συνδοιασμοί ανάλογα με το αν είναι βράδυ ή μετά την προπόνηση καλύτερα να αποφεύγονται, πχ φρούτα πριν το βράδυ ή μετά την προπόνηση αμέσως μετά καλύτερα (αν θέλεις γάλα και όχι νερό) να βάζεις 0%

εξαρτάται λοιπόν από το τι θα ρίξεις μέσα. εσύ είσαι και κοπέλα δεν είσαι τούμπανο σαν τον τέζα :bodybuilder2: :P και δεν έχεις ανάγκη τις ποσότητες που χρησιμοποιεί ο τέζα.

miaou13
21-12-08, 19:50
ναι μην γινω ραμπο ξαφνικα :bodybuilder2: χαχαχαχα!οχι δεν θελω ουτε να το φανταζομαι...

slaine
21-12-08, 19:54
δεν κατάλαβες κούκλα. αν πάρεις περισσότερες θερμίδες από αυτές που χρειάζεσαι θα βάλεις λίπος. δε θα γίνεις τούμπανο εδώ άλλοι παίρνουν αναβολικά και γυμνάζονται για χρόνι ακαι δε γίνονται.

τα συμπληρώματα δε σε κάνουν τούμπανο, μην αγχώνεσαι. άλλο φυσικά ο τέζα που είναι γεννετικό φρικιό και με νερό μόνο οι μύες του μεγαλώνουν... :eleph:

miaou13
21-12-08, 20:06
χμμμμμ!μαλιστα......

slaine
21-12-08, 20:28
πόσταρε την προπόνηση σου μιαουρίνα να δούμε τι παίζει.

miaou13
21-12-08, 21:06
λοιπον πρωι κανω διαδρομο 1 ωριτσα για να ξυπνησω περπατημα 5 χλ!το μεσημερακι power plate ενα μισαωρο και το βραδακι πριν κλεισει το γθμναστηριο κανω βαρη και διαφορες ασκησεισ σε στιλ πιλατεσ με μπαλα!
τωρα αν με ρωτας τι ασκησεισ κανω στα βαρη δεν ξερω ονομασιεσ το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν κανω μηχαμηματα αλλα μπαρα και αλτυρες!

miaou13
21-12-08, 21:08
αν εχεισ κατι να μου προτινεις ειμαι ολη αυτια :clapping:

slaine
21-12-08, 21:21
πήγαινε εκεί που λέει προγράμματα σκήσεων και γράψε αυτά που μας έγραψες κι εδώ για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις.

στα γρήγορα όμως

πριν την αεροβική να μην τρως τίποτα ή καλύτερα μόνο το λιποδιαλύτη. το πάουερ πλέιτ είναι χάσιμο χρόνου για σένα κάνε κάτι άλλο. πείσης το περπάτημα το πήγεσ σταδιακά μία ώρα?

την πρωτείνη αφού θέλεις να γραμμώσεις να τηνπαίρνεις με μέλι κλπ μόνο μετά την προπόνηση με βάρη.

πάρε μία πρωτείνη της προκοπής με χαμηλή περικετικότητα σε υδατάνθρακα-λίπη κλπ.

βασικά τι να πρωτοπώ :clown2:

miaou13
21-12-08, 21:28
πρεπει να εχεις υπομονη μαζι μου μαθαινω μαθαινω! :unsure:
σε εχω βγαλει απο τα ρουχα σου εεε???? :bodybuilder2:
δεν ειναι κακο :P

slaine
21-12-08, 21:40
εντάξει πάλι καλά που το σπίτι είναι ζεστό :nana:

RUHL
21-12-08, 23:17
ναι μην γινω ραμπο ξαφνικα

Ενταξη δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα εχω ενα παραδειγμα απο μια που επερνε αυτες τις πρωτεινες τα shakes δεν δηχνει τοσο ασχημα


























http://www.imageshack.gr/files/v1wkprlaump9s3ozxswh.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=v1wkprlaump9s3ozxswh.jpg)






:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:



Ενταξη ενα αστειο καναμε κοιτα δεν ειναι τοσο ευκολο να γηνεις οπως το λες ραμπο και να θελεις στην καλυτερη περιπτωση με ολοσοστη διατροφη ψαγμενη προπονηση με βαρη και γυμναστη προσοπικο απο πανω να σε ελενχει ειναι να παρεις 2κιλα μυικη μαζα ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ κατι πρωτεινες κρεατινες και οτι σε συμπληρωματα και βαρη ειναι απλα γελιο να λεμε οτι θα γηνεις εστω και 1/10 απο αυτη που ειναι επανω


Τα shakes ειναι καλα ευκολα και κατι γρηγορο αλλα ας γηνω ο κακος του τοπικ καλυτερα ειναι να τρως κανονικο φαγητο και απο θρεπτιξη αξια ειναι ανωτερο απο την σκονη και σε "γεμηζει" χορτενεις κατι που θα θελεις πιστευω αφου θελεις να κανεις διετα


Ποσες θερμιδες εχουν? γραφει στο κουτι οπως με ολα και οπως ηπε ο καμενος απο πανω αναλογως ποσο βαζεις μεγαλωνουν

Αλλα καλυτερα να μην σε νιαζουν ποσες θερμιδες εχεις στο γευμα αλλα απο τι αποτελουντε αυτες οι θερμιδες

κοψε το power plate 8) μην χανεις τον χρονο σου δεν κανει τιποτα :smash:




ΥΓ ρε μλς αυτη η γκομενα πανω εχει καλυτερα ποδια και απο τον μαγκο :lol: :lol:

miaou13
21-12-08, 23:25
xaxaxa!εχεις πλακα!καταλαβα μωρε καλυτερα να τρωω παρα να παιρνω συμπληρωματα και το power plateκομμενο ετσι????? :D :D :D

RUHL
21-12-08, 23:29
ναι

slaine
21-12-08, 23:31
α ρε ρουλ έπρεπε να τα πεις εσύ για να τα δεχτεί

miaou13
21-12-08, 23:39
ελα μωρε και εσενα δεν σε ακουω εεεεε? :P

goutsos
22-12-08, 02:04
:love: :love: :love: :love: love is in the air....



slaine-miaou= :love:

:rolf: :rolf: :rolf: αστειευομαι ελπιζω να μην παρεξηγηθειτε...

slaine
22-12-08, 02:08
καλό :rolf: :rolf: :rolf:

peris
22-12-08, 02:11
:love: :love: :love: :love: love is in the air....



slaine-miaou= :love:

:rolf: :rolf: :rolf: αστειευομαι ελπιζω να μην παρεξηγηθειτε...

θετω και εδω υποψηφιοτητα για κουμπαρος slaine αν δε με διαλεξεις :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :lol: :lol: :lol: :lol: :green:

slaine
22-12-08, 02:15
παίδες άλλο η πλάκα μεταξύ μας και άλλο με μία κοπέλα που δε μας ξέρει, μπορεί να παρεξηγηθεί. πέρη άμα δεν πασ 100 κιλά και 10% ξέχνα το :nana:

peris
22-12-08, 02:21
παίδες άλλο η πλάκα μεταξύ μας και άλλο με μία κοπέλα που δε μας ξέρει, μπορεί να παρεξηγηθεί. πέρη άμα δεν πασ 100 κιλά και 10% ξέχνα το :nana:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

RUHL
22-12-08, 03:13
παίδες άλλο η πλάκα μεταξύ μας και άλλο με μία κοπέλα που δε μας ξέρει, μπορεί να παρεξηγηθεί. πέρη άμα δεν πασ 100 κιλά και 10% ξέχνα το :nana:

ΩΧ ΩΧΩ ΧΩΧ τα χαρτια που τα στελνω? :lol: :lol:

slaine
22-12-08, 03:15
ανέβα μερικά τσιλιβίθρα και το συζητάμε :nana:

miaou13
22-12-08, 15:47
χαχαχα!σημερα τα ειδα τα ποστ!πλακα εχετε!! :D :D :D
αλλα παιδια αν ειναι να μου το πειτε να ξερω και εγω να παρω νυφικο ετσι?????οχι τωρα στις εκτωσεις...γιατι λεφτα γιοκ...χαχαχα!
μονο αν ο γαμπρος εχει λεφτα αισθηματα θα παρω ασλανη χαχαχα!
φιλια!

slaine
22-12-08, 15:50
:rolf: :rolf: :rolf:

miaou13
22-12-08, 16:04
και μετα απο κληρωση κουμπαρος θα γινει ο αριθμος 345!παρακαλω να κανει ενα βημα μπροστα! :P

slaine
22-12-08, 16:07
σφάζονται τα παληκάρια στην ποδιά σου (στο κάρπουζοκράνος σου δηλαδή) ακόμα και για κουμπάροι :turtle:

slaine
22-12-08, 16:08
αλήθεια το κράνος από τι είναι????

tezaman
22-12-08, 16:16
φυσικά ο τέζα που είναι γενετικό φρικιό και με νερό μόνο οι μύες του μεγαλώνουν...

όπως τα λέει ο Νίκος είναι... αφού καμιά φορά σκέφτομαι να σταματήσω μέχρι και το νερό μπας και ξεφουσκώσω λιγάκι και χωράω να μπαίνω στο σπίτι μου 8)

πιστεύω πως δεν χρειάζεσαι απαραίτητα να προσθέσεις πρωτεΐνη μέσα στο σέικ σου, βέβαια αυτό εξαρτάτε εξολοκλήρου από τις πρωτεϊνικές σου ανάγκες, αν γνωρίζεις το ποσοστό του λίπους σου σε συνάρτηση με το πρόγραμμα που ακολουθείς και την ένταση την προπόνησης που κάνεις θα βρεις έναν αριθμό πάνω κάτω να αποκτήσεις μία ιδέα, και όλα αυτά γιατί δεν θέλουμε σε καμία περίπτωση να χάνουμε τον μυικό μας ιστό που με τόσο κόπο φτιάχνετε εξ αρχής και είναι αυτό που αναδεικνύει ένα ωραίο σέξι γυναικείο κορμί..

για μία γυναίκα ίσως είναι αρκετό να συμπληρώσει τον αριθμό της πρωτεΐνης που χρειάζεται μόνο και μόνο από το γάλα και τους ξηρούς καρπούς, βέβαια μια καθαρή πρωτεΐνη whey κατά την γνώμη μου πάντα είναι χρήσιμη και μπορεί να σε χορτάσει και να δώσει γεύση στο σέικ σου :wink:

miaou13
22-12-08, 16:26
απο τι ειναι το κρανος μου?ακου ερωτηση....ειναι απο αδιαπεραστο αγουρο πορτοκαλι!χαχαχα!

slaine
22-12-08, 16:27
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

miaou13
22-12-08, 16:28
σαν αρχη δεν παιρνω πρςωτεινη μονο απο το φαγητο...για αρχη και βλεπουμε!

Muscleboss
22-12-08, 16:33
^ ok, είναι και αυτό μια αρχή. περιμένουμε νέα από την πρόοδό σου. :wcourt:

ΜΒ

RUHL
22-12-08, 17:19
χαχαχα!σημερα τα ειδα τα ποστ!πλακα εχετε!! :D :D :D
αλλα παιδια αν ειναι να μου το πειτε να ξερω και εγω να παρω νυφικο ετσι?????οχι τωρα στις εκτωσεις...γιατι λεφτα γιοκ...χαχαχα!
μονο αν ο γαμπρος εχει λεφτα αισθηματα θα παρω ασλανη χαχαχα!
φιλια!

Μας παρεξηγησες για την αδερφη του σλαινε μαλωνουμε τον αλητη τοσο καιρο μηλαμε μαζι του ουτε ενα τηλεφωνω της εδωσε :sneaky: μσν η κατι παρομειο
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=129178548&albumID=471965&imageID=11167371
αληταρα σλαινε :smash: :smash:

slaine
22-12-08, 17:31
τι θα κερδίδω? :shifty: :evil2:

tezaman
22-12-08, 17:47
Το έχει μάθει απέξω το path ο ρούλις 8)

miaou13
22-12-08, 19:13
παιδια συγνωμη αλλα αδερφη ειναι κατι ιερο το ξερω απο τον δικο μου αδερφο παρολο οτι ειναι πιο μικρος μου....μη με πειραξει κανεισ την εβαψε ασε αμα πουν κανενα σχολιο.....ωωωω αστο!

TRIANTAFYLLOU
23-12-08, 00:56
μπράβο του έχει καλά στοιχεία έτσι πρέπει να είναι εκεί που πρέπει :box1: :box:

embrance
23-12-08, 01:18
τοτε μαλλον εγω ειμα εξερεση που κανω παρτυ καθε φορα που ευγει για αγγλια γι ασπουδες,και κλεινομαι στο δωμαιτο και κλαιω μεεερες οτα επιστρεφει ε?(Ειναι ενα χρονο μικροτερη μου)

slaine
23-12-08, 01:24
αληταρά :spank: :P

TRIANTAFYLLOU
23-12-08, 01:59
τοτε μαλλον εγω ειμα εξερεση που κανω παρτυ καθε φορα που ευγει για αγγλια γι ασπουδες,και κλεινομαι στο δωμαιτο και κλαιω μεεερες οτα επιστρεφει ε?(Ειναι ενα χρονο μικροτερη μου)

παιδιά όλα είναι σχετικα δηλαδή σε κάποιες περιπτώσεις το σωστό και το λάθος είναι σημεία των καιρών στην δική μας περιπτωση αν και δεν είχα αδερφή ευτυχως το είχαμε πολύ άσχημο να την πειράξει κάποιος η ακόμη και να είχε σχέση λέγαμε αυτός μα@αει την αδερφή μου .

όπως και γκόμενα να είχα δεν ήθελα να έχει πολλά χιλιόμετρα η καθόλου η αν χωρίζαμε και έκανε κάτι άλλο μετά δεν υπήρχε επιστροφή ούτε τον θεό μπάρμπα να είχε δεν ήθελα ουτε τον ίδιο αερα να αναπνέει με άλλον χωρίς βέβαια πίεση η απειλή η με το ζόρι γιατί έτσι είναι άχρηστο . '

και αυτό γιατί ήταν πιό εγκεφαλικά τα πράγματα και κάτι τέτοιο σήμαινε και τέλος. τώρα όμως λένε δεν πειράζει να μην είμαι ο πρώτος αρκεί να είμαι ο τελευταίος .

γι αυτό και δεν παρεξηγώ γιατί δεν υπάρχουν πλέον αυτοί οι άγραφοι νόμοι οπότε και δεν παραβαίνει κάποιος κάτι .
παλιά δεν έγραφες συμβόλαια έλεγες στο λόγο μου και αν τον αθετούσες ήσουνα ξεφτίλα αλλάζουν οι καιροί.

NASSER
23-12-08, 03:43
Εγω μια αδελφη εχω και την παντρεψα :D

Οσο ηταν ελευθερη και συγκατηκουσαμε σαν φοιτητες μαλωσα πολλες φορες για χαρη της :box1:
Και τελευταια μαλωσα παλι ενω παντρευτηκε και εχει τον γαμπρο μου, που δεν ειναι ευκολα να τα βαλει καποιος μαζι του, γιατι εχουμε ενα δεσημο περιεργο! Μην προσβαλει κανενας την αδελφη μου γιατι :box1: :jason: :2guns: :rifle: :shoot:






ποσο εκτος τοπικ ειμαστε ? :unsure:

Gasturb
31-12-08, 02:30
ποσο εκτος τοπικ ειμαστε ? :unsure:

μην το ρωτάς..

slaine
31-12-08, 02:32
:turtle: :roll: :evil2:

miaou13
06-01-09, 15:31
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D !

slaine
06-01-09, 16:34
καλη χρονιά γατούλα! που χάθηκες???

Gasturb
06-01-09, 20:13
ωχ.... θα αρχισουμε πάλι τα off :eleph:

RUHL
06-01-09, 20:35
ωχ.... θα αρχισουμε πάλι τα off :eleph:

Kαλη χρονια και σε σενα μιαουυ και σε σενα αεροπλανακια :lol: :^^:

miaou13
09-01-09, 20:15
παιδια να μαι παλι!!!!!!!!!!!!!γεια σας :wave:

slaine
09-01-09, 20:21
σαν κομήτης έρχεται, χτυπάει κι εξαφανίζεται!!!
ή μήπως να πω πιο σωστά σαν το rambo???????? 8) :lol:

RUHL
09-01-09, 20:21
εχασες βαρος πως τα πας εισαι σε φορμα?ποτε θα σε κατεβασουμε σε αγωνες? :lol:

miaou13
09-01-09, 20:36
για αγωνες δεν το βλεπω αλλα οπως βλεπω το καλοκαιρι θα καψω καρδιες στη παραλια χαχαχα!;)