PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα στο σπιτι



elixir
23-12-08, 16:24
Ιασας φιλοι μου συντομα θα ταξιδεψω στο εξωτερικο λογο δουλιας, θα μεινω ια καποιο μεγαλο χρονικο διαστημα σε 1 εξοχικο πολι μακρια απο την πολι οπου θα εχω ια παρεα μονο 1 φοτογραφο και 1 τεχνικο υπολογιστον και το πιτ μπουλ μου ( τον λοκο), παντα ολον αυτον τον καιρο που γυμναζομουνα με βαρι προσπαθουσα να δοκιμαω , διαφορετικα προγραμματα διαφορετικες ασκησεις παντα οι σωματικοι ασκηση ια μενα ητανε μια προκλιση ενα μερος τις ζωης μου , επιδει σας κουρασα και ολας θα σας πο το προβλημα μου αναζητω καινουριες ιδεες σχετικα με την προπονηση στο σπιτι, το θεμα εινε οτι δεν θα εχω ουτε παγους ουτε μηχανιματα, τα μονα μεσα που θα εχω να γυμανστω θα εινε μια μπαρα μεχρι 70kg 3 αλτηρες 25g.9kg 4 kg και ενα μονοζυγο τοιχου

Steve KinG STyLe
23-12-08, 16:35
Ια σου φιλε :green:
Κατι μπορεις να κανεις...αν και δεν μας λες ηλικια κιλα και αλλα για σενα και αν αυτα τα 70κιλα στην μπαρα που εχεις σου φτανουν...αλλιως αγορασε μερικα κιλα ακομα βρες εναν παγκο που να γινετε επικλινηες ισιος η εστω κατι παρομιο που να μπορεις να χρησιμοποιεις με ασφαλεια...

Κατα τα αλλα μπορεις να κανεις αρκετα, μονοζυγο με παρα πολλες παραλαγες,κωπιλατικη με μπαρα και αλτηρες,πιεσεις παγκου,στρατιοτικες πιεσεις,δυζιγο,Push ups με επιπλεον βαρος,power cleans,αρσεις θανατου και σκουοτ...
σιγουρα ομως αν σου φτανουν τα κιλα μπορεις να κανεις ενα σοβαρο προγραμα... :wink:
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4096

Καλο διαβασμα

slaine
23-12-08, 16:43
Πόδια
σκουώτ
προβολές
γάμπες

στήθος
πουλόβερ
ανοίγματα με αλτήρες
καμψεις(ανάμεσα σε καρέκλες ακόμα καλύτερα)
πιέσεις

πλάτη
κωπηλατική με αλτήρα/μπάρα
μονόζυγο
άρσεις θανάτου

ώμοι
πιέσεις
εκτάσεις(όρθιος/σκυφτός)
προτάσεις
όρθια κωπηλατική με μπάρα
άρσεις

δικέφαλα
κάμψεις μπάρας-αλτήρα(στριφτές/αυτοσυγκέντρωσης)

τρικέφαλα
πιέσεις
γαλλικές
εκτάσεις πάνω από το κεφάλι
κικ μπακς
βυθίσεις

πήχεις
κάμψεις με μπάρα-αλτήρα

όπως βλέπεις άπειρα πράγματα. δε μπορώ να καταλάβω τον προβληματισμό σου.

αν δε σου φτάνουν τα κιλά βάλε κιλά σε ένα σακίδιο πλάτης πχ και παίξε με τις τεχνικές και τα διαλλείματα