PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA (ΜyProtein)



relaxncoffee
20-05-15, 01:07
94187

Serving Size - 1 tsp (5g)

Servings Per Container - 50 (250g), 100 (500g), 200 (1kg)


NUTRITIONAL INFORMATION

Per Serving

L Leucine 2 g

L Isoleucine 1 g

L Valine 1 g



σε λιγο τελιωνο το κουτι.

δοκιμασα γευση πορτοκαλι.η γευση του δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα με παγωμενο νερο πινετε ανετα.

δοκιμασατε καμια αλλη γευση του?

Feth
20-05-15, 12:01
Τα εχω σε γευση watermelon η οποια δεν με ενθουσίασε να πώ την αλήθεια, παρολαυτα πίνετε σε παγωμένο νερό μια χαρά. Οσον αφορά την διαλυτοτητα είναι πολύ καλή αλλά προσωπικά δεν θα το ξαναγοραζα σε γευση watermelon.;)

paral
21-05-15, 23:53
πήρα πριν καιρό τα άγευστα της MP ...
μακράν ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει στη ζωή μου.
είναι υδροφοβικά και δεν διαλύονται στο νερό ότι και να κανεις... τη λύση την βρήκα με τα ibcaa μετά που είναι μια χαρά και σε διαλυτότητα και σε γεύση

Χρήστος Τριανταφύλλου
21-10-15, 00:20
Τα εχω σε γευση watermelon η οποια δεν με ενθουσίασε να πώ την αλήθεια, παρολαυτα πίνετε σε παγωμένο νερό μια χαρά. Οσον αφορά την διαλυτοτητα είναι πολύ καλή αλλά προσωπικά δεν θα το ξαναγοραζα σε γευση watermelon.;)
:unsure::unsure:

πήρα πριν καιρό τα άγευστα της MP ...
μακράν ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει στη ζωή μου.
είναι υδροφοβικά και δεν διαλύονται στο νερό ότι και να κανεις... τη λύση την βρήκα με τα ibcaa μετά που είναι μια χαρά και σε διαλυτότητα και σε γεύση

Aυτη ειναι η αληθεια!:thumbup: Αφριζουν κ δεν διαλυονται με τπτ. Την πικρη γευση στα αγευστα το αντιπαρερχομαι.

beefmeup
21-10-15, 13:06
αν υπαρχει προχειρος υ/ας σε σκονη δοκιμαστε να τα ανακαταψετε μαζι..εγω με το waxy που τα κατεβαζα διλυονταν τελεια.
αυτο κ με αλλες μαρκες bcca σκετα, που ουσιαστικα ειναι ιδια πραγματα.

Χρήστος Τριανταφύλλου
21-10-15, 16:07
Διονυση τα βαζω μαζι με beta alanine k citrulline λιγο πριν την προπονηση ,οσο τα κτυπαω στο σεικερ τοσο αφριζει χωρις να διαλυεται αυτο.:P
Οταν ομως τα βαζω μαζι με την πρωτεινη (ε καπου πρεπει να τα βαλω κ αυτα!:P)που εχει κ καποιο υδατανθρακα ,εχεις δικιο δεν εχει προβλημα. Ισως αυτη η συνθεση τους θα επρεπε να ηταν μεσα σε καψουλες ,γιατι φυσικα εχω παρει κ αλλα αμινο σε σκονη κ δεν ειχαν τετοιο προβλημα.

beefmeup
21-10-15, 16:11
Χρηστο δεν ειναι τα συγκκεκριμενα..γενικα ολα τα bcaa που ειναι αγευστα βγαινουν ετσι.
εχω δοκιμασει αρκετα απο διαφορες εταιριες..καποια οπως αυτα της dymatize ειναι instantised οποτε εκει δεν εχεις θεμα.
της warriorlab πχ δεν ειναι,κ σου βγαινουν ιδια με αυτα εδω του mp, αλλα εγω τα προτιμουσα κ λογω τιμης, αλλα κ γιατι ποτε δεν τα επερνα σκετα χωρις λιγο υ/α, οποτε δεν ειχα θεμα.

Zorba_The_Freak
23-11-15, 17:32
Επειδή σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω τα "άγευστα", δηλαδή σε ένα ποτήρι με λίγο νερό δεν πάνε κάτω? Τόσο χάλια πια? Δεν ξέρω τι να κάνω...

Χρήστος Τριανταφύλλου
23-11-15, 18:09
Για να πανε κατω με νερο πρεπει να διαλυθουν σε αυτο ,ετσι δεν ειναι; Ε αυτα οσο τα κτυπας στο σεικερ διασπωνται απο νερο κ σκονη σε νερο κ αφρο εντονα χωρισμενα. Με καποια προσπαθεια θα τα πιεις βεβαια προσθετοντας στο εναπομεινανατα αφρο λιγο νερακι . Μια καλη λυση ειναι αυτη που ειπε ο beff ,μαζι με υδατανθρακα η πρωτεινη που εκει πανε ολα μαζι κατω ;).

Fataoulas
23-11-15, 20:02
Τόσο χάλια πια?

Κανεις λαθος.... Δεν ειναι τοσο χαλια, ειναι ΤΟΣΟ χαλια :green:



Δεν ξέρω τι να κάνω...

Εγω προσωπικα, το μονο που μπορουσα να κανω ειναι, πριν τη πρπονηση οταν(ειχα και) επαιρνα το prework, εβαζα λιγο νερο για να εχει εντονη γευση και εριχνα μεσα ενα σκουπ απο τα bcaa της myprotein.... αλλα και παλι με το ζορι τα κατεβαζα

Zorba_The_Freak
23-11-15, 21:05
Για να πανε κατω με νερο πρεπει να διαλυθουν σε αυτο ,ετσι δεν ειναι; Ε αυτα οσο τα κτυπας στο σεικερ διασπωνται απο νερο κ σκονη σε νερο κ αφρο εντονα χωρισμενα. Με καποια προσπαθεια θα τα πιεις βεβαια προσθετοντας στο εναπομεινανατα αφρο λιγο νερακι . Μια καλη λυση ειναι αυτη που ειπε ο beff ,μαζι με υδατανθρακα η πρωτεινη που εκει πανε ολα μαζι κατω ;).
Δεν είναι απαραίτητο να διαλυθούν. Απλά τα ανακατεύεις και το νερό τα παρασύρει στο στομάχι. Τουλάχιστον αυτό σκέφτομαι να κάνω εγώ...

beefmeup
23-11-15, 21:09
τα αμινοξεα αυτα δεν ειναι υδροφιλα, οποτε αυτο που θα μπορεσεις να καταφερεις ειναι να επιπλεει η σκονη στο ποτηρι..αν μπορεις να τα κατεβασεις ετσι, καλως.

Zorba_The_Freak
23-11-15, 21:10
Με 45€ θα μάθουμε... :)

Fataoulas
23-11-15, 21:19
1 κιλο πηρες βρε? :unsure:

Zorba_The_Freak
23-11-15, 21:32
Όχι ακόμα αλλά αυτό σκέφτομαι να πάρω μέχρι την Παρασκευή. 30% έκπτωση έχουν...

beefmeup
23-11-15, 21:38
επισης, ειναι πολυ πικρα..σαν υγρα μπαταριας περιπου να σου δωσω να καταλαβεις..:green:
παιζει να ειναι ο,τι πιο πικρο εχεις δοκιμασει ποτε στην ζωη σου..
απο την αλλη μου αρεσουν οι γενναιες πραξεις, οποτε προχωρα, το πολυ πολυ να τα χρησιμοποιησεις για κανα μερεμετι στοκαρισμα τοιχου:P

Zorba_The_Freak
23-11-15, 21:40
Αυτό με τα υγρά μπαταρίας που λέτε όλοι, τελικά μόνο εγώ δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω πως είναι? [emoji14]

beefmeup
23-11-15, 21:44
μαγεια σου λεω, μαγεια...:green:
κοιτα να μην λεω μαλακιες, εγω εχω παρει τεραστιες ποσοτητες απο bcaa κ της warriorlab που ειναι ιδια με αυτα ουσιαστικα, κ myp..οποτε εγω τα αντεχω, αλλοι ομως..

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9272-BCAA-(Warriorlab)&p=215638&viewfull=1#post215638

κ διαβασε κ το ποστ μου αο κατω στο θεμα, ειναι του 2010, αλλα ισχυει μεχρι σημερα,ο γραφων δινει 10 χρονια εγγυηση:green:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9272-BCAA-(Warriorlab)&p=263504&viewfull=1#post263504

LuNaT1C
24-11-15, 03:15
Το ότι είναι πικρά αυτό είναι το μόνο σίγουρο !!!
Αλλά διαλυτότητα? Γιατί ρε παιδιά? Τα βάζετε μέσα στο μπουκαλάκι και περιμένετε να λιώσουν ?
Εγώ τα βάζω μέσα σε ένα μισόλιτρο μπουκαλάκι και μέχρι να βγω απο την πολυκατοικία προς το γυμναστήριο έχουν εξαφανιστεί με φυσιολογικό χτύπημα... πως φτιάχναμε παλιά τον φραπέ ένα πράγμα...


Και τα απλά BCAA και τα 4:1:1 που δοκιμάζω αυτή τι στιγμή...το ίδιο


btw...Πειράζει που καμιά φορά βάζω 2-3γρ ζάχαρη ώς pre-workout μαζί με τα BCAA ???

Fataoulas
27-11-15, 21:23
Update

2η φορα σημερα που το εκανα. Τι εκανα? Μια κουταλια μελι σε χεστο νερο για να διαλυθει, ενα ολοκληρο σκουπ αμινοξεων, ανακατεμα (οχι οτι θα διαλυθουν) και ασπρο πατο. :green:
Μιλαμε, ουτε που καταλαβαινεις την αηδια. Οταν τα επαιρνα με pre, καποια γευση εμενε. Με το μελι ομως, τιποτα απολυτως.
Οσοι δε μπορειτε να τα κατεβασετε, δοκιμαστε το :thumbup:

kostas kou
28-11-16, 11:17
τα τσιμπησα απο το Myprotein μαζι με κατι αλλα πραγματακια σε προσφορα, σε γέυση Λεμόνι & Lime, απο τι διαβασ πιο πάνω τα άγευστα είναι απαίσια...ελπίζω αυτά να πίνονται

PanosDanis
28-11-16, 21:09
Μιας και εχω αγορασει τα αγευστα μπορω να επιβεβαιωσω οτι πραγματικα ειναι απαισια. Γι αυτο το συνδιαζω με pre workout να σπασει λιγο αυτη η αηδια. Τωρα εχω παραγγειλει με γευση πορτοκαλι και περιμενω να τελειωσει το αγευστο να δοκιμασω πως ειναι.

efib
28-11-16, 21:45
Τοσο χαλια; Το πηρα χωρις γευση για να το βαλω στους ηλεκτρολυτες. Ειναι τελειως χαλια;

aepiskeptis
28-11-16, 21:55
υπερβολές... όχι δεν είναι χάλια

Αγευστοπικρά είναι όπως όλα τα αγευστα βσαα

PanosDanis
28-11-16, 21:59
Δε τα λες οτι τα πινεις και ευχαριστα. Στην τελικη ειναι θεμα γουστου αλλα αντικειμενικα δεν πινονται ευκολα

beefmeup
29-11-16, 00:14
το θεμα δεν ειναι αν πινονται..
το θεμα ειναι οτι δεν διαλυονται σε νερο, οπως ολα τα bcaa:turtle:
αν δεν βαριεστε, εχω κατι ποστ ακριβως πιο πανω για διαλυτοτητες κλπ, ριχτε μια ματια..

aepiskeptis
29-11-16, 00:41
Πολύ καλό το ποστ σου επιστροφή στο μέλλον


Πιο πάνω ο Λυνα έχει κάνει ένα καλύτερο όμως

Τα βσαα είναι υδροφοβα και μένουν στην επιφάνεια.

Αν τα βάλεις στο σέικερ βαλεις νερό τα χτυπήσεις και τα α.φη.σεις. ανακαλύπτεις ότι έχουν διαλυθεί

Τώρα για τη γεύση που λέτε, ούτε χαρντκοριλα σας το παίζω ούτε τίποτα, είστε υπερβολικοί τέλος

κι αν ειμασταν αλλού θα σας απανταγα για κάτι άλλες πίκρες εκκρίσεις που γευεστε τα αγοράκια αλλά δε μπορώ , για τα κοριτσάκια δε μπορώ να πω βγαίνει σε γεύσεις λενε

lila_1
29-11-16, 00:56
κάπου κάνεις λάθος εκεί με τα πικρά

ArgoSixna
29-11-16, 01:41
Tip: Φτιαξτε τα αμινοξεα λιγη ωρα πριν τα καταναλωσετε. Που πηγε η σκονη/αφρος οεο? :welcome:

Fataoulas
29-11-16, 01:44
Καλώς τον Παντελή :welcome:

Όντως, αν γα βάλεις στο νερό πριν πας για προπόνηση, σε 10 λεπτά έχουν διαλυθεί και δε καταλαβαίνεις τίποτα από γεύση :thumbup:

kostas kou
30-11-16, 00:45
μου ηρθαν σημερα και τα δοκιμασα, 5γρ μεσα στην προπονηση, μεχρι να παω γυμναστηριο ειχαν διαλυθει, σαν γευση μετρια για να τα πινεις συνεχεια μεσα στην προπονηση, καλυτερα η πριν η μετα μονορουφη (η γευση ηταν λεμονι και Lime)

efib
01-12-16, 23:57
Θα τα δοκιμασω με ηλεκτρολυτες nutrend, και θα πω εντυπωσεις. Ευχαριστω, παιδια!
@beef τα ibcaa εχω παρει, ολα τα ποστ τα εχω δει :P

beefmeup
01-12-16, 23:59
ε, αυτα που εχεις παρει ειναι διαφορετικο πραγμα απο αυτα του θεματος..διαλυονται κ ολας αμμεσα, που βολευουν κ για ποστ..
ευγε:green:

aepiskeptis
02-12-16, 00:02
Έφη αν δεις ότι δε σου αρέσουν, ο θείος Βεεφουλης τα πίνει αντί για νερό, οπότε μάλλον θα χαρεί να τα ανταλλάξετε με κάτι

kostas kou
02-12-16, 23:39
μετα απο 3-4 μερες που τα χρησιμοποιω εχει αρχισει και μου αρεσει πολυ η γευση της...τα πινω μιση ωρα πριν την προπο και αμεσως μετα. τωρα βεβαια δεν ξερω μηπως ειναι καλυτερα να τα πινω μεσα στην προπονηση, ειμαι σε φαση ογκου, τι θα με συμβουλευαται?

Eggbo
03-12-16, 01:37
μετα απο 3-4 μερες που τα χρησιμοποιω εχει αρχισει και μου αρεσει πολυ η γευση της...τα πινω μιση ωρα πριν την προπο και αμεσως μετα. τωρα βεβαια δεν ξερω μηπως ειναι καλυτερα να τα πινω μεσα στην προπονηση, ειμαι σε φαση ογκου, τι θα με συμβουλευαται?

Πριν και μετα για μενα ειναι μπομπα :thumbup:
Εγω τα βαζω πριν μαζι με νιτρικο και μετα με την κρεατινη :P

kostas kou
03-12-16, 01:57
Πριν και μετα για μενα ειναι μπομπα :thumbup:
Εγω τα βαζω πριν μαζι με νιτρικο και μετα με την κρεατινη :P
mazi με κρεατινη κανοουν καλη αποροφηση? αν βαλω μαζι κρεατινη - bcaa- γλουταμινη λες να ειναι τοο much?
kai μετα απο 10 λεπτα πρωτεινη

Eggbo
03-12-16, 09:14
mazi με κρεατινη κανοουν καλη αποροφηση? αν βαλω μαζι κρεατινη - bcaa- γλουταμινη λες να ειναι τοο much?
kai μετα απο 10 λεπτα πρωτεινη

γιατι too much ? πριν λιγο καιρο μεταπροπονητικο ειχα whey+κρεατινη+glutamine ολα εναν αχταρμα τα κανα και το πινα αχχαααχχα
βαλε κρεατινη bcaa σιγουρα και μετα απο 20' πιες και whey ;) τωρα για την γλουταμινη τι να σε πω...εγω δουλεια δεν ειδα να με κανει ή δεν το παρατήρησσα. οχι οτι δε μπορεις ομως να το κανεις οπως το λες.2 μηνες που πειρα γλουταμινη παντως δεν ειδα καμια διαφορα ή τουλαχιστον δεν την καταλαβα....

KOTSOS BB
07-03-17, 19:38
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ MYPROTEIN ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΑ ΒCAA ΜΕ ΓΕΥΣΗ BRAZILIAN GUAVA.
ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΣΤΑ 5 ΓΡ ΔΙΝΕΙ 5 ΓΡ BCAA 40% ΛΕΦ 20% ΙΣΟ 20% ΒΑΛ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΑΝ ΙΝΤΡΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟ ΑΠΕΧΕΙ 3,5 ΩΡΕΣ?
ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟ RUSH 15 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ??


**Γράφε με μικρούς χαρακτήρες,ειναι κανόνας του φορουμ.Bodybuilding.gr Team***