PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα-Συμβουλές



Goude
24-05-15, 22:06
Καλησπέρα σε όλους ασχολούμαι περίπου 3 χρόνια με βάρη και έχω προσπαθήσει να "στήσω" την διατροφή και το ασκησιολόγιο στα μέτρα μου αλλά θα χρειαστώ κάποιες συμβουλές από ποιο έμπειρους.Από Σεπτέμβριο έως και Φεβρουάριο κάνω όγκο και από Μάρτιο έως και Αύγουστο γράμμωση, ηλικία :28 ύψος:1,80 τα κιλά μου είναι σε(περίοδο όγκου):87 μέγιστο (περίοδο γράμμωσης):72 μέγιστο. με βολεύει να κάνω 5 προπονήσεις την εβδομάδα με την παρακάτω σειρά : δευτέρα : δικέφαλοι-τρικέφαλοι , τρίτη: ώμους , τετάρτη :πόδια , πέμπτη : πλάτη, παρασκευή : στήθος, στον όγκο κάνω 2 φορές την εβδομάδα κοιλιακούς και 15 λεπτά αερόβια κάθε μέρα μετά την προπόνηση, στην γράμμωση κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα κοιλιακούς και αεροβική κάνω 30 λεπτά το πρωί με άδειο στομάχι και 30 λεπτά μετά την προπόνηση, τα γεύματα μου:

Όγκος

1ο γεύμα στης 8 δημητριακά + 1 ποτήρι χυμό
2ο γεύμα στης 10 : 2 φρυγανιές με μέλι
3ο γεύμα στης 12 : 1 scoop πρωτεΐνης
4ο γεύμα στης 2 : οποιοδήποτε πιάτο ημέρας + σαλάτα εποχής + 1 φρούτο
πριν την προπόνηση στης 4+ το μεσημέρι αργινίνη+αμινοξέα
μετά την προπόνηση στης 6 περίπου 1 scoop κρεάτινη
5ο γεύμα στης 7+ : πιάτο ημέρας
6ο γεύμα στης 9+ 1 scoop πρωτεΐνης
7ο γεύμα στης 11+ τονοσολάτα και στης 12+ ύπνος


Γράμμωση
7:30 με 8 περπάτημα
8+ δημητριακά με 1 ποτήρι χυμό +1 λιποδιαλυτής
11+ 1 scoop πρωτεΐνης
στης 2 πιάτο ημέρας + σαλάτα εποχής + 1 φρούτο
πριν την προπόνηση στης 4 το μεσημέρι 1 λιποδιαλυτής + αμινοξέα
μετά την προπόνηση (περιλαμβάνει και 30 λεπτά διάδρομο) πιάτο ημέρας + σαλάτα εποχής + 1 φρούτο στης 6 το απόγευμα περίπου
στης 9 το βράδυ 1 scoop πρωτεΐνης
στης 12 τονοσολάτα +1 λιποδιαλυτής

έχω δοκιμάσει διάφορα ασκησιολογια άλλα το θέμα όγκου ειδικά στις γάμπες και στους ώμους(δελτοειδής κυρίως)με προβληματίζει όπως και το θέμα λίπος στην περιοχή της κοιλιάς μόνο. θα ήθελα να ακούσω συμβουλές και γνώμες και οποιαδήποτε αλλαγή σε ασκησιολογιο , γεύματα κλπ.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=94422&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=94423&stc=1