PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέρα σαβούρας - κρεατίνη



polydeykis
25-12-08, 13:19
είχα πάντα την απορία, την μέρα που τρώμε ότι γουστάρουμε, εάν είμαστε σε κύκλο κρεατίνης παίρνουμε κρεατίνη και εκείνη την ημέρα? ή όχι?

και με όλα τα άλλα που παίρνουμε τι παίζει?

εγώ προσωπικά μια φορά τη βδομάδα τρώω ότι αηδία υπάρχει και δεν παίρνω τίποτα από συμπληρώματα εκείνη την μέρα

slaine
25-12-08, 15:00
τα'χεις μπερδέψει. τα συμπληρώματα διατροφής συμπληρώνουν τη διατροφή σου. δεν είναι φάρμακα. άρα αν μία μέρα φάς 2 τούρτες σίγουρα θα πάρεις πολλές θερμίδες αλλά το να πάρεις και καμία πρωτείνη δε θα κάνει κακό μόνο καλό.

θα πρότεινα να παίρνεις το μίνιμουμ γραμμαρίων πρωτείνης που είναι πε΄ριπου τα διπλάσια κιλά σου με τον άλφα ή βήτα τρόπο και από κει και πέρα ότι έξτρα παίζει καλοδεχούμενο αοφύ θέλεις να γουρουνιάσεις.

όσον αφορά την κρεατίνη μπορείς να μην πάρεις αφου δε θα γυμναστείς αλλά πιστεύω καλύτερα είναι να πάρεις πχ τη μισή δόση από αυτήν που παίρνεις τις υπόλοιπες μέρες. δεν έχει να κάνει με σαβούρα ή όχι.

επίσης εσύ που δεν είσαι και με 3% λίπους :P καλύτερα να μην έχεις μία μέρα που τα μαμάς όλα αλά 1-2 γεύματα εκείνη τη μέρα

polydeykis
25-12-08, 15:10
επίσης εσύ που δεν είσαι και με 3% λίπους :P καλύτερα να μην έχεις μία μέρα που τα μαμάς όλα αλά 1-2 γεύματα εκείνη τη μέρα

μπηχτές βλέπω..... :lol:

slaine
25-12-08, 15:15
:toast:
εγώ είμαι χειρότερα... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

polydeykis
25-12-08, 15:16
χα χα χα

σιγα ρε, χειμωνας ειναι..

απο μαρτιο θα κοπουμε κομματια!!

slaine
25-12-08, 15:18
κάτσε να μπω κρεατίνη να γίνουμε :bodybuilder2: και ποιος τη μαμάει τη γράμμωση :porc: :nana:

polydeykis
25-12-08, 15:30
ακομα δεν εχεις μπει????????

slaine
25-12-08, 15:33
έχω τραυματισμούς ρε και περίμενα να περάσουν ή εστω να υποχωρήσουν γιατί φοβόμουν το φόρτωμα μην κάνω χειρότερη ζημιά

polydeykis
25-12-08, 15:45
ωχ ωχ...

πριν δυο βδομαδες ειχα μια ψιλοφλεγμονη στον ωμο και δεν εκανα ωμουσ μια βδομαδα, και την πρηγουμενη εκανα ψιλοχαλαρα..

αλλα τωρα ολα οκ...καμμια βδομαδα εχει που μπηκα..

α, εβαλα και επικλινη πρωτη ασκηση και με το ζορι εβγαλα το προγραμμα..πω πω...

slaine
25-12-08, 15:50
επικλινής μαμεί! :rocking: :rocking: :rocking:

εγώ που είμαι παρανόρμαλ ακτίβιτι σηκώνω περισσότερα σε επικλινή από ίσιο :joker:

polydeykis
25-12-08, 15:54
........
με κούφανες.....

εκανα το προγραμμα που μου προτεινε ο ηλιας (τριανταφυλλου) και πηγα να κανω 3η ασκηση ανοιγματα σουπερσετ με διζυγο και δεν βγηκε και ετσι τα εκανα ξεχωριστα..

ασε που πρηστηκα και απιστευτα

σημερα θα κανου δυο σαβουρομερες σε μια!! χα χα χα

ναυπλο

RUHL
25-12-08, 16:00
είχα πάντα την απορία, την μέρα που τρώμε ότι γουστάρουμε, εάν είμαστε σε κύκλο κρεατίνης παίρνουμε κρεατίνη και εκείνη την ημέρα? ή όχι?

και με όλα τα άλλα που παίρνουμε τι παίζει?

εγώ προσωπικά μια φορά τη βδομάδα τρώω ότι αηδία υπάρχει και δεν παίρνω τίποτα από συμπληρώματα εκείνη την μέρα

Υπαρχουν ερευνες που υποστηριζουν δεν χρειαζομαστε καθολου κρεατινη τις οφφ μερες που δεν προπονουμαστε οι περισσοτεροι πανε με την θεωρια οτι κραταει τα επιπεδα κρεατινης αν περνεις τις οφφ μερες

κανονικα θα παρεις αν πηστευεις στο 2ο που κολαει η cheat μερα


παντως κοψτε καλυτερα σιγα σιγα εσεις οι 2 ^^ γιατι θα κλαψετε με μαυρο δακρυ μετα :evil2: μαλον δεν ξερετε το γεγονος οτι οταν εισαι 12-13% και κατω διαχηρηζεσε καλυτερα τροφες και περνεις περισσοτερο μυικο ιστο απο ατομα που ειναι 18% 20 25%που ειναι ο σλαινε :rabbit:

slaine
25-12-08, 16:01
το ξέρουμε αλλα τι να κάνουμε ρε ρούλη δεν είμαστε όλοι σαν εσένα....

polydeykis
25-12-08, 16:54
εμένα πόσο με κόβεις ruhl? για ποσοστό λίπους εννοώ . καμμιά 20αρα την έχω?

RUHL
25-12-08, 17:05
αν και δεν ειμε δερματοπτυχο με το ματι :lol: :lol: αλλα κατω απο 18 δεν εισαι

παρε ενα δερματοπτυχο κανενα 10ευρω κανει και ειναι χρησημο :wave:

polydeykis
25-12-08, 17:19
οκ αδερφέ και γω καπου εκεί πιστεύω ειμαι

Gasturb
30-12-08, 01:45
Με την επιστροφη στο topic, να πω ότι κ έγω είμαι της άποψης ότι κρεατίνη κ τις off days άσχετα αν έχει cheat ή όχι γεύμα αυτή