PDA

Επιστροφή στο Forum : Χλευασμος στο γυμναστηριο!



bestiriveneu2
05-06-15, 10:11
Καλησπεριζω τα παιδια... ειμαι 19 χρονων κανω 1 χρονο περιπου γυμναστηριο και εχω καταφερει να παρω 19 κιλα , εναν αξιοπρεπη ογκο.. παρολαυτα οι αλλοι συνομιλικοι μου συνεχως χλευαζουν το γεγονος οτι παιρνω συμπληρωματα και το οτι ειμαι πιο ογκοδης απο αυτους..... μερικες φορες ειμαι ετοιμος να ακσησω βια αλλα σεβομαι τον χωρο... πειτε μ τι να κανω??

beefmeup
05-06-15, 10:22
εισαι μικρος κ η βια δεν ειναι λυση ετσι κ αλλιως..
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να σεβαστεις τον εαυτο σου πρωτα απο ολους κ να τους αγνοησεις..καταλαβαινω καμια φορα οτι μπορει να ειναι δυσκολο αλλα ειναι το καλυτερο.

επισης αποτι ειδα απο το θεμα που εχεις ανοιξει εχεις κανει πολυ καλη προοδο αν σκεφτει κανεις οτι εισουν 60 κιλα..εβαλες καλα κιλα πανω σου.
θες σιγουρα κ αλλα μυικα κ οταν τα βαλεις κοιτας λιγο να καθαρισεις ,για να δειχνεις ακομα καλυτερος.
οποτε μην δινεις σημασια..

Χαράλαμπος
05-06-15, 10:40
Και δεν χαίρεσαι που ζηλεύουν τα αποτελέσματά σου;;; Όπως σου είπε ο beefmeup η βία δεν είναι λύση!

grtech
05-06-15, 11:15
Χλευασμός εντός γυμναστηρίου, χλευασμός εκτός γυμναστηρίου αυτά υπήρχαν και θα υπάρχουν για όσο θα υπάρχουν και οι άνθρωποι.

Το σημαντικότερο είναι να κάνεις το αντίθετο απο αυτούς που ασχολούνται και σχολιάζουν με το τι κάνουν οι άλλοι δηλαδή να επικεντρωθείς περισσότερο σε αυτό που θέλεις να πετύχεις εσυ και να μείνεις συγκεντρωμένος σε αυτό.

Εφόσον δεν απειλείται η ζωή σου, το να τους χτυπήσεις δεν θα λύσει τίποτα, περισσότερο προβλήματα θα δημιουργήσει.

Αν τώρα είναι τόσο τραγική η κατάσταση άλλαξε ώρες προπόνησης ή άλλαξε γυμναστήριο, το να βρίσκεσαι γύρω απο άτομα που είναι αρνητικά απέναντί σου δεν είναι το ιδανικό περιβάλλον για να πετυχαίνεις τους στόχους σου.

Αν δεν μπορείς να αλλάξεις γυμναστήριο ή είσαι στην φάση να μαθαίνεις να ξεπερνάς τέτοιες καταστάσεις τότε σκέψου καλά πως θα το αντιμετωπίσεις αλλά πάντα με έξυπνο και ψύχραιμο τρόπο. Ο κάθε άνθρωπος βρίσκει τους ''τρόπους του''.



http://www.youtube.com/watch?v=zZQ0mzpSBo8

Χρήστος Τριανταφύλλου
05-06-15, 13:59
Οι συνομιλικοι σου που λες σιγουρα θα ειναι γνωστοι σου κ ισως κ καποιοι ''φιλοι σου'' ,οποτε μηπως ο χλευασμος που λες ειναι απλα πειραγματα; Η τους εχεις δωσει το δικαιωμα εσυ με καποιο τροπο να το κανουν;
Γιατι το λογικο ειναι οταν βλεπουν καποιον να προοδευει σωματικα , οχι να τον χλευαζουν αλλα να τον θαυμαζουν κ να τον σεβονται ,κ ας τον ζηλευουν μεσα τους μερικοι.
Τον σεβασμο ομως δεν τον κερδιζεις μονο με το σωμα αλλα κυριως με την ολη εικονα σου.

Χριστοφορος123
05-06-15, 16:50
Προσωπικα μου εχει τυχει κατι τετοιο, μονο που δεν ηταν φιλοι μου. Τους εσπασα μαζι με το τραπεζι που τους εριξα και δν μου ξαναειπαν τιποτα ποτε. (εκτός γυμναστηρίου προφανώς)

Valentino Rossi
05-06-15, 17:23
Θα συμφωνήσω με Χριστόφορο, για μένα η βία δεν είναι η λύση, αλλά γιατί να αλλάξεις γυμναστήριο ή συνήθειες, επειδή αυτοί είναι μακάκες και κομπλεξάρες. Αν μπορείς δώστους ένα μαθηματάκι μαζί με κανά φίλο σου, η φυγή κ η υποχώρηση σίγουρα δηλώνουν αδυναμία. Προς Θεού δε μιλάμε για extreme πράγματα, πάρε κανά φίλο σου και τσαμπουκαλέψου μετά το γυμναστήριο. Δείξτους ότι δεν είσαι αδύναμος

Να ξέρεις ότι τα πειράγματα είναι στα πλαίσια του ανταγωνισμού, επειδή αισθάνονται βιολογικά πως υστερούν απέναντί σου, εδώ υπάρχουν μακάκες ελληνάρες που λένε πως όποιος πάει γυμναστήριο και γενικά φροντίζει τον εαυτό του κ δεν έχει μπακα είναι αδερφή. Όλα αυτά φυσικά επειδή αισθάνονται υποδιέστεροι

ελμερ
05-06-15, 23:42
Φιλε η βια δεν ειναι λυση,μπορεις και να ξεκοψεις απ αυτους η να μην εχεις πολλες παρτιδες μαζι τους.....εσυ θα κρινεις,καμια φορα αφηνουμε εμεις αθελα μας τον χωρο για τετοια σχολια.......:welcome:

Fataoulas
06-06-15, 10:55
Περιεργο μου ακουγεται ολο αυτο. Συνηθως οταν καποιος προοδευει μυικα, μονο θαυμασμο και καλα λογια ακουει.Ειδικα αν δεν εχει δωσει και κανεναα δικαιωμα, δε βλεπω το λογο να τον χλευαζουν

Αν τωρα, ειναι καμια ψωναρα του κ#$@$@, που μετα απο καθε σετ τρεχει μπροστα απο το καθρεπτη και αρχιζει να παταει λες και ειναι στη σκηνη του MrO, τοτε φιλε μου, τρωει κραξιμο, και με πρωτο πρωτο εμενα...

Valentino Rossi
06-06-15, 12:18
Περιεργο μου ακουγεται ολο αυτο. Συνηθως οταν καποιος προοδευει μυικα, μονο θαυμασμο και καλα λογια ακουει.Ειδικα αν δεν εχει δωσει και κανεναα δικαιωμα, δε βλεπω το λογο να τον χλευαζουν

Αν τωρα, ειναι καμια ψωναρα του κ#$@$@, που μετα απο καθε σετ τρεχει μπροστα απο το καθρεπτη και αρχιζει να παταει λες και ειναι στη σκηνη του MrO, τοτε φιλε μου, τρωει κραξιμο, και με πρωτο πρωτο εμενα...

Αυτοί συνήθως έχουν τατουάζ κ δουλευούν υποδοχή ή μπαρμαν σε κάποιο νυχτερινό μαγαζί. Αλλά για να είμαστε αντικειμενικοί, όλοι πάνω κάτω, όσοι γυμνάζονται εντατικά έχουν στόχο την καλή εξωτερική εμφάνιση πέρα από τη γυμναστική. Απλά κάποιοι είναι ψώνια και το δείχνουν, ενώ άλλοι είναι πιο συγκρατημένα ψώνια. Πάντως 1 ψώνιο όλοι το έχουμε

Fataoulas
06-06-15, 13:39
Πάντως 1 ψώνιο όλοι το έχουμε

Βρε μαζι σου, +46 :thumbup:
Ολοι οσοι κανουν BB εχουν ενα ψωνιο μεσα τους, και εγω το μεγαλυτερο. Οταν παω σπιτι, καθομαι με τις ωρες μπροστα απο ενα καθρεπτη, και μη νομιζεις οτι εχω και κανα σωμα της προκοπης ε?
Αλλα το να εινι ο αλλος με μακρυμανικη φουτερ, το φερμουαρ μεχρι το λαιμο, και σε ΚΑΘΕ σετ να παταει μπροστα στο καθρεπτη, δεν ειναι καθολου παραλογο που ενα ολοκληρο φυμναστηριο γελαει μαζι του.

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:04
Προσωπικα οταν ακουω αυτο το η βια δεν ειναι λυση..συνηθως γελαω. Σε πολλες περιπτωσεις ειναι. Πολλοι το βλεπουν σαν παιχνιδι το να σε μειωνουν και πρεπει να παιξεις αναλογα. Το πιο συνηθες ειναι να κυκλοφορεις με αμανικα και να σε σχολιαζουν ολοι, τερμα σπαστικο.. Αν θες λυστο or then don't give a fuck about what people say. You'll never get it done.

beefmeup
06-06-15, 14:06
ναι βεβαια ξεχασα οτι εδω εχουμε κατι ατομακια που σηκωνουν τον κωλο τους ,γ@μ@νε κ δερνουν κ ριχνουν κ 2-3 λουτσους στην πορεια..
κ ολα αυτα στην σεβαστη ηλικια των 16.
κατουρατε κ λιγο ,γιατι τα ιδια ελεγαν κ αλλοι καποτε κ αρκετοι κατεληξαν να βλεπουν τα ραδικια αναποδα.

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:08
2 ειναι οι επιλογες. Η θα τους αναγκασεις να μην ξαναπουν τιποτα η don't give a fuck. Κακοβουλα σχολια γενικαπ αντα θα υπαρχουν το να μη δινεις σημασια ειναι το καλυτερο εκτος κ αν καποιοι συγκεκριμενοι σε ενοχλουν πολυ.

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:20
Beef αν το συγκεκριμενο ποστ πηγαινε για μενα, ο καθενας επιλεγει τι θα κανει δν θα δεχτω κριτικη απο κανεναν.

beefmeup
06-06-15, 14:24
Beef αν το συγκεκριμενο ποστ πηγαινε για μενα, ο καθενας επιλεγει τι θα κανει δν θα δεχτω κριτικη απο κανεναν.

ναι πηγαινε και για σενα αφου εσυ τα γραφεις αυτα..
το αν θα δεχτεις η οχι δεν με νοιαζει μιας κ δεν σε κρινω σαν ανθρωπο ,αλλα μονο τα γραφομενα σου εδω περα.
κ αυτο γινεται ειτε το δεχεσαι ειτε οχι ,δεν ξερω αν με πιανεις..

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:26
Κ γιατι να κρινεις τα γραφομενα μου; Το παιδι ρωτησε τι θα καναμε, εγω θα εκανα αυτο παει κ τελειωσε αν θες επς κ εσυ τη γνωμη σου για το τι θα εκανες. Αν απλα δν θα εδινες σημασια η αν θα εδινες κ ασε τα υπολοιπα.

just chris
06-06-15, 14:29
ναι βεβαια ξεχασα οτι εδω εχουμε κατι ατομακια που σηκωνουν τον κωλο τους ,γ@μ@νε κ δερνουν κ ριχνουν κ 2-3 λουτσους στην πορεια..
κ ολα αυτα στην σεβαστη ηλικια των 16.
κατουρατε κ λιγο ,γιατι τα ιδια ελεγαν κ αλλοι καποτε κ αρκετοι κατεληξαν να βλεπουν τα ραδικια αναποδα.

+14.000.000 κ κατι ψιλα ακομα. Ηθελα να το πω πρωτος....

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:30
Ο καθενας εδω λεει τη γνωμη του κ μενει εκει beef. αν θες κ εγω να ασκησω κριτικη στο 1ο ποστ σου σου λεω το αλλο. Αμα σεβαστεις τον εαυτο σου στη ζωη θα σε κανουν οτι θελουν και δεν πατας στα ποδια σου η δε λες τη γνωμη σου η αν κατι σε περιαζει δν αντιδρας. Και καποιοι αλλοι με αυτον τον τροπο ειδαν τα ραδικια αναποδα.

beefmeup
06-06-15, 14:33
Χριστοφορε..
απο την στιγμη που γραφεις σε ενα χωρο ,δεχεσαι κριτικη ,δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το κολλημα σου..ολοι δεχομαστε ,αλλιως δεν γραφουμε κ τελειωνει το θεμα εκει.
ο λογος που δεχεσαι κριτικη ειναι γιατι εκει που γραφεις αυτο


Προσωπικα οταν ακουω αυτο το η βια δεν ειναι λυση..συνηθως γελαω.

...δεν εκφραζεις μονο την αποψη σου ,αλλα ασκεις κιολας κριτικη με τον τροπο που το γραφεις..οποτε φιλε θα πρεπει να εχεις κ τα μπαλακια να δεχτεις κ τον αντιλογο στο ιδιο υφος.
εκτος αν θελεις να πω οτι "ελα μωρε ειναι μονο 16 ετων κ λογω ηλικιας εχει ελαφρυντικο.."
δεν ξερω αυτο θελεις να σκεφτομαι οποτε διαβαζω ποστ σου κ μαζι με μενα κ οι αλλοι που τα διαβαζουν?

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:36
Οχι προφανως κ δεν θελω αυτο. Αλλα οντως γελαω κ αν αυτο ειναι το ποστ που πρεπει να κανεις τοτε no problem εγω το ειδα καπως επιθετικα απλως. Το παιδι ο Βαγγελης που πεθανε απο τραμπουκους, σεβοταν τον εαυτο του...δν ελεγε τιποτα και να πως κατεληξε. Υπαρχουν 2 πλευρες η το να κανεις κατι η οχι αποφασιζεις και πραττεις. Btw, εκλεισα τα 17.

beefmeup
06-06-15, 14:39
Αλλα οντως γελαω κ αν αυτο ειναι το ποστ που πρεπει να κανεις τοτε no problem εγω το ειδα καπως επιθετικα απλως.

επιθετικο δεν ηταν ,απλα ηταν στο ιδιο υφος με το δικο σου απο πανω..
γραφω στο πρωτο ποστ του θεματος η βια δεν ειναι λυση που ειναι η αποψη μου (κ μαζι με μενα κ αλλων) κ μετα απο κατω γραφεις οτι γελας με κατι τετοια..
αποτι βλεπεις δεν ειμαι εγω ο "επιθετικος".
οποτε το λυσαμε κ αυτο κ ολα καλα.

ελμερ
06-06-15, 14:40
Χριστοφορε ο beef εχει δικιο....επειδη στην δουλεια μου εχω δει αρκετα να γινονται το ξυλο δεν ειναι λυση.ουτε ξερεις τι ειναι ο αλλος ουτε τι κουβαλαει πανω του ουτε τιποτα....ειτε δειρεις καποιον ειτε φας ξυλο αν το καλοσκεφτεις χαμενος εισαι....και ποτε μην εισαι σιγουρος για κανεναν οτι θα τον πλακωσεις.....μπορει να βρεθεις (βρεθουμε) προ δυσαρεστων εκπληξεων....μην περνατε επ ουδενι τετοια μηνυματα....(συγγνωμη Διονυση για το εκτος θεματος μηνυμα.....:toast::welcome:

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:42
επιθετικο δεν ηταν ,απλα ηταν στο ιδιο υφος με το δικο σου απο πανω..
γραφω στο πρωτο ποστ του θεματος η βια δεν ειναι λυση που ειναι η αποψη μου (κ μαζι με μενα κ αλλοι) κ μετα απο κατω γραφεις οτι γελας με κατι τετοια..
αποτι βλεπεις δεν ειμαι εγω ο "επιθετικος".
οποτε το λυσαμε κ αυτο κ ολα καλα.

Πραγματικα δν γελασα επειδη το ειπες εσυ, ουτε καν το ειδα αρχικα το ειπα γενικα. Οκ no problem. Ελμερ αυτοι που λενε πολλα και ειρωνευονται ΣΥΝΗΘΩΣ δν ειναι τιποτα ειναι απλα λογια..just sayin ουτε εγω ειμαι του τυπου θα δωσω ξυλο σε ολους επειδη τους εχω λολ. Κ εγω σχολιασμο εχω φαει πολυ οπως κ κραξιμο απλα δν εδωσα σημασια δν ειμαι ατομο που με επηρεαζουν αυτα βεβαια εχει γινει κ το αντιθετο αφου η ειρωνια υπηρξε σε εντονο βαθμο.

Levrone
06-06-15, 14:43
Σαφέστατα η βία δεν είναι λύση.
Χάνεις το δίκιο σου και μονο αν δειρεις.
Είναι άλλο το θέλω (να ρίξω ενα χαστούκι) και άλλο το κάνω. Για να φτάσεις να δειρεις πρεπει απλα να μην μπορείς να συγκρατηθεί, οποτε είναι δικο σου θέμα. Ο άλλος θα πάρει αξία, θα πάρει το δίκιο δικο του , και θα σε έχει παρασύρει στον πατο που (ισως) ηδη βρίσκεται.

Και στα 18 τα βλέπεις αλλιως. Στα 30 τα βλέπεις παλι αλλιως. Και ποτέ μην ξεχνάτε την περιπτωση απο ενα χαστούκι να εξελιχθεί το πράγμα αλλιως.

Ενα χαστούκι εσύ, μια μπουνιά αυτός, μια γροθιά σε ενα αυχένα , μια κλωτσιά σε μια σπονδυλική στήλη. Το κακό δε θέλει πολύ να γίνει. Δε βάζει το μυαλό σας ποσο εύκολα μπορεί να ερθει η κακιά στιγμη.

Και κάτι ακόμη. Για να δειρεις κάποιος πρεπει
ειτε να είδε τη βία στο σπίτι του ,οποτε αναμενόμενα θα τη βγάλει

ειτε να του την "έβγαλε" απο μέσα το θύμα που θα φαει τις μπουνιές. Κοινώς να πέτυχε να του βγάλει άλλον εαυτό (αν το ξύλο δεν το είχε ο θύτης σαν αντιδραση μέσα του). Γι αυτό έγραψα πιο πανω οτι το θύμα τον τραβάει στον πάτο. Τον νικάει. Αρα και για λόγους εγωισμού μην αφήσετε τον άλλο να σας παρασύρει σε αντιδράσεις που ισως δε σας εκφράζουν.

Φιλέ που ανοιξες το ποστ, αγνόησε τους. Συνέχισε την προσπαθεια σου και μην ασχολεισαι. Μονο αν δεν τους κοντραρεις θα διαπιστώσουν μόνοι τους μια μέρα ποσο βλακες είναι. Αν τους κοντραρεις, παει, τελειωσε..Θα πιστεύουν πως έχουν δίκιο για παντα.

Billys51
06-06-15, 14:46
Δεν ειχα σκοπο να σχολιασω για ενα τοσο παιδικο θεμα του στυλ "με κοροιδεψε αυτος παιδια τι να κανω"αλλα σε ενα κοσμο που οι μεγαλυτερες διαφορες λυνονται με μαχαιρια και οπλα ειναι μλκια καποιος να μπλεξει σε φασαρια χωρις να συντρεχει σοβαρος λογος τουλαχιστον.Το οτι χλευαζουν τον αλλον επειδη ανεβαινει μυικα και οπως λεει ειναι φιλοι του κιολας τοτε προφανως δεν ειναι και τοσο φιλοι του οσο νομιζει ή νομιζει οτι τον χλευαζουν ή προκαλει με τον τροπο που ειπε ο φιλος απο πανω να ποζαρει μετα απο καθε σετ ας πουμε ή κατι τετοιο.Με απλα ελληνικα θελω να πω (για γενικοτερες καταστασεις αυτο πιο πολυ) οτι τα μπραβιλικια του κωλου δεν περνανε κ ουτε περνουσαν ποτε οσο κ αν το νομιζουν καποιοι , μπορει καποιος να ειναι 140κιλα ζωο και να ερθει ο αλλος 50 κιλα ανθρωπος με περισσοτερη τρελα να τον κοπανησει 1 πιστολια κ να τον στειλει να κανει παγκο μαζι με τον Αγ.Πετρο

υγ: κραζουν θαυμαζουν :P

Χριστοφορος123
06-06-15, 14:48
αχαχαχαχαχαχαχαχα much lulz για το τελευταιο

Valentino Rossi
06-06-15, 16:01
Βeef Ελπίζω να μην παρεξηγηθηκα, είπα η βία δεν είναι η λύση και πέρα από το ότι υπάρχουν κίνδυνοι, μην ξεχνάμε ότι αν δείρεις κάποιον μπορεί να σου κάνει μήνυση και να πας δικαστήριο- δεν είναι αστεία πράγματα αυτά. Μπορεί να μπλέξεις σε δίκες ακόμα κ για 1 μπουνιά. Εγώ απλά είπα ότι δε θεωρώ σωστό να αλλάξει συνηθειες και να οπισθοχωρήσεις πχ να πας σε 1 γυμναστηριο 10 χλμ από το σπίτι σου, για κάτι που δε φταίς (αν όντως δε φταίει). Είπα ότι καλός είναι κ λίγος τσαμπουκάς σε λογικά πλαίσια, όχι να σκύβεις σε όλα το κεφάλι, αλλά μέχρι εκεί. Απλά δε θα κάνεις και τον μαλάκα, για να ξεσπάει πάνω σου τα κόμπλεξ του ο κάθε αποτυχημένος ανθρωπάκος και να εκτονώνεται

Billys51
06-06-15, 17:40
Καλά αυτό εννοείτε ότι δν αφήνεις τον κάθε πουθενά να πουλάει υφακι , κόβεις τον αέρα κ τέλος.

MindOverMatter
06-06-15, 21:52
Μακράν ο καλύτερος τρόπος να αντιμετωπίσεις χλευασμό/bullying είναι το χιούμορ.

Αν σε χλευάσει ο άλλος, εσύ δεν νευριάσεις, δεν ενοχληθείς, και ευδιάθετος του απαντήσεις με ένα εύστοχο προσβλητικό αστειάκι που όλοι οι παρευρισκόμενοι (επειδή τέτοιου είδους χλευασμοί/bullying είναι πάντα δημόσιοι, καθότι ο κύριος σκοπός τους είναι να φανεί ο χλευάζων ως ανώτερος στα μάτια των άλλων με το να σε μειώσει) γελάσουν, τον έχεις κάνει ρόμπα και έχεις βγει από πάνω.

NikosSav
06-06-15, 21:59
95484

SOLID
06-06-15, 23:21
Μακράν ο καλύτερος τρόπος να αντιμετωπίσεις χλευασμό/bullying είναι το χιούμορ.

Αν σε χλευάσει ο άλλος, εσύ δεν νευριάσεις, δεν ενοχληθείς, και ευδιάθετος του απαντήσεις με ένα εύστοχο προσβλητικό αστειάκι που όλοι οι παρευρισκόμενοι (επειδή τέτοιου είδους χλευασμοί/bullying είναι πάντα δημόσιοι, καθότι ο κύριος σκοπός τους είναι να φανεί ο χλευάζων ως ανώτερος στα μάτια των άλλων με το να σε μειώσει) γελάσουν, τον έχεις κάνει ρόμπα και έχεις βγει από πάνω.


:thumbup::thumbup::thumbup:Απλα πραγματα και πολυ αποτελεσματικα.
Και το ακομα καλυτερο και πολυ πιο divine ειναι να μην δωσεις την παραμικρη σημασια,ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΟΜΩΣ.Σαν να μην υπαρχουν καν στον χωρο που βρισκεσαι.Το combo ειναι φυσικα να τους κανεις να νομιζουν πως δεν σε αγγιζουν καθολου αυτα που λενε και πραγματικα να μην σε αγγιζουν.Αν εσυ βραζεις απο μεσα σου...το εχεις χασει το παιχνιδι.

Και φυσικα η βια δεν ειναι λυση.Ειδικα σε τετοιες ΑΣΤΕΙΕΣ καταστασεις.

SOLID
06-06-15, 23:26
Πραγματικα δν γελασα επειδη το ειπες εσυ, ουτε καν το ειδα αρχικα το ειπα γενικα. Οκ no problem. Ελμερ αυτοι που λενε πολλα και ειρωνευονται ΣΥΝΗΘΩΣ δν ειναι τιποτα ειναι απλα λογια..


Χριστοφορε,αυτο ειναι το προβλημα.Το συνηθως.Απο απλα ενα συνηθως που δεν ειναι (παντα) πολλα στραβα μπορουν να βγουνε.Φιλικα ετσι μην παρεξηγεις.


ναι βεβαια ξεχασα οτι εδω εχουμε κατι ατομακια που σηκωνουν τον κωλο τους ,γ@μ@νε κ δερνουν κ ριχνουν κ 2-3 λουτσους στην πορεια..
κ ολα αυτα στην σεβαστη ηλικια των 16.
κατουρατε κ λιγο ,γιατι τα ιδια ελεγαν κ αλλοι καποτε κ αρκετοι κατεληξαν να βλεπουν τα ραδικια αναποδα.



Το θεμα ειναι ληξαν προφανως αλλα δεν μπορω να μην πω πως το συγεκριμενο ποστ ηταν πολυ ευστοχο.

TRIANTAFYLLOU
06-06-15, 23:36
Ένα ειναι το φάρμακο σε τέτοιες περιπτώσεις ούτε βία ούτε τίποτε άλλο ( αφου αυτά συνήθως τα κάνουν σε άτομα που δεν ειναι στα κυβικά τους κ τους παίρνει ) κ αυτό ειναι η αδιαφορία .

Οταν κάποιοι κάποια πράγματα τα κάνουν για να πικάρουν κ να σπάσουν τα νεύρα ενός ατόμου , αν αυτός μπορεί να δείξει αδιαφορία κ να έχει υπομονή να το κάνει σε κάποια διάρκεια , τότε θα σπάσουν τα νεύρα των άλλων
κ ένα άλλο σημαντικό να έχει κάποιον κάποιους καλούς φίλους που να στηρίζουν έστω ψυχολογικά

γιατι αν δει τι κοινό έχουν τα άτομα που δέχονται τέτοιες πιέσεις κ αυτοκτονούν , ειναι μοναχικά

grtech
07-06-15, 12:09
Μακράν ο καλύτερος τρόπος να αντιμετωπίσεις χλευασμό/bullying είναι το χιούμορ.
Αυτό είναι το βέλτιστο :thumbup: αν έχεις την ψυχραιμία, την ψυχολογία και είναι στον χαρακτήρα σου να το κάνεις αλλα και αυτό θέλει προπόνηση δεν έρχεται ουρανοκατέβατο.

Τώρα οταν ακούω συμβουλές, ειδικά μέσω νετ, για σπασίματα τραπεζοκαρεκλοπόδαρα και νταβατζιλίκια για ψύλλου πήδημα είναι σαν να βάλεις δύο τσαντισμένους, ο έναν τυφλός και ο άλλος κουφός (νοητικά), να επιλύσουν τις διαφορές τους.


http://www.youtube.com/watch?v=p3SpyVcsxAI

Χαράλαμπος
07-06-15, 14:27
Kορυφαίο το παράδειγμά σου μέσω του βίντεο grtech!!!:thumbup: :rolf:

sobral
07-06-15, 15:35
Τον σεβασμό δεν τον κερδίζεις ούτε με την σωματική σου διάπλαση ούτε με τα κιλά που σηκώνεις. Τον κερδίζεις με τον χαρακτήρα σου. Μάλλον κ εσυ κάτι κάνεις λάθος και σε πειράζουν ή τσιμπάς απ το πείραγμα τους κ γι αυτό το συνεχίζουν. Οπότε αδιαφόρησε κ προσπάθησε να αφοσιωθείς στο στόχο σου.
Μια συμβουλή προς τους μικρότερους εδώ μέσα που μιλάνε για ξύλο, μπουνιές, κλωτσιές κτλ. Κουλάρετε και μάθετε να σας σέβονται λόγω προσωπικότητας κ μόνο. Εκεί είναι η μαγκιά. Αλλιώς θα δίνετε κ θα αρπάζετε ξύλο κάθε τρεις κ λίγο σαν ανώριμα παιδάκια.

Mikekan
07-06-15, 18:00
Με ενα χαμογελο σκοτώνεις και το χειρότερο εχθρό σου, χαμόγελα και προχώρα στην επόμενη άσκηση σου. ;)

Χριστοφορος123
07-06-15, 20:24
Τον σεβασμό δεν τον κερδίζεις ούτε με την σωματική σου διάπλαση ούτε με τα κιλά που σηκώνεις. Τον κερδίζεις με τον χαρακτήρα σου. Μάλλον κ εσυ κάτι κάνεις λάθος και σε πειράζουν ή τσιμπάς απ το πείραγμα τους κ γι αυτό το συνεχίζουν. Οπότε αδιαφόρησε κ προσπάθησε να αφοσιωθείς στο στόχο σου.
Μια συμβουλή προς τους μικρότερους εδώ μέσα που μιλάνε για ξύλο, μπουνιές, κλωτσιές κτλ. Κουλάρετε και μάθετε να σας σέβονται λόγω προσωπικότητας κ μόνο. Εκεί είναι η μαγκιά. Αλλιώς θα δίνετε κ θα αρπάζετε ξύλο κάθε τρεις κ λίγο σαν ανώριμα παιδάκια.

Αυτα τα μαθετε να σας σεβονται λογω προσωπικοτητας, τουλαχιστον μεχρι τα 18...δεν πολυπαιζουν..πληροφοριακα

Polyneikos
07-06-15, 20:31
Αυτα τα μαθετε να σας σεβονται λογω προσωπικοτητας, τουλαχιστον μεχρι τα 18...δεν πολυπαιζουν..πληροφοριακα

Δηλαδή ρε Χριστόφορε αν είχες εναν μπράβο απέναντί σου που ξερείς ότι δεν μασάει (και έστω) και έμπαινε στην διαδικασία και σε κοροιδευε, τι θα έκανες;
Θα τον έδερνες θέλεις να μας πεις;:shock:

Χριστοφορος123
07-06-15, 20:59
Εγω δεν ειπα ποτε οτι θα εδερνα οποιον μου την ελεγε η κατι τετοιο. Ισα ισα ειμαι κατα της βιας αλλα εξαρταται και ποιον εχεις απεναντι σου και με ποιον τροπο ασκει βια πανω σου ειτε σωματικη ειτε λεκτικη.Προσωπικα επειδη με ρωτας, και δεν εχω δωσει σημασια, που εχει γινει παααρα πολλες φορες αλλα εχω δωσει και σημασια σε ατομα που το εβλεπαν ως παιχνιδι και το εκανα πανω απο ενα χρονο χωρις να καταλαβαινουν οτι δν μου αρεσει και ενω τους το ειχα πει πολλςε φορες. Ε εκει τι να κανεις σε καποιο σημειο ξεφευγεις και λιγο οταν σε γελοιποιουν με αρκετους τροπους μπροστα σε αλλους. Η κοροιδεια συνηθως γινεται απο πιο αδυναμους οι οποιοι ζηλευουν σε τετοιες περιπτωσεις αλλα μπορεις να το ανεχτεις ως ενα σημειο αν στο κανουν για παρα πολυ καιρο και δεν καταλαβαινουν ενω τους λες να το σταματησουν.

Polyneikos
07-06-15, 23:02
Η ουσία ειναι να καταφέρνεις να ανταπεξέρχεσαι σε αυτές τις καταστάσεις όχι μεν με εσωστρέφεια , αλλά ούτε παράλληλα επιθετικά, καθώς αν μάθει καποιος να λειτουργεί έτσι, θα έρθουν στιγμές που πραγματικά δεν τον "παίρνει" και εκει θα ταπεινωθεί μέσα του.
Υπάρχουν τρόποι να δείξεις ότι ενοχλείσαι και να δείχνεις στον αλλον τα όρια του, χωρις να σε φοβάται, γιατί στην ζωή έξω υπάρχουν πράγματι ανθρωποι που δεν φοβούνται οπότε σε αυτές τις περιπτώσεις καλό ειναι να μην είμαστε ανήμποροι.

Fataoulas
08-06-15, 12:32
Μάλλον κ εσυ κάτι κάνεις λάθος και σε πειράζουν.....

+1 Γι'αυτο και το ποστ μου πιο πανω.

Δηλαδη, απο το '92 που πρωτοπατησα σε γυμναστηριο, γιατι ΠΟΤΕ δεν ειδα να πειραζουν/χλευαζουν καποιον που δεν εδωσε ποτε δικαιωμα?
Γιατι το "κραξιμο" το ετρωγαν αυτοι οι πολυ λιγοι, που το αποζητουσαν κιολας?

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-06-15, 12:59
Η τους εχεις δωσει το δικαιωμα εσυ με καποιο τροπο να το κανουν;
.


.Ειδικα αν δεν εχει δωσει και κανεναα δικαιωμα, δε βλεπω το λογο να τον χλευαζουν

...

:thumbup:

Valentino Rossi
08-06-15, 14:37
+1 Γι'αυτο και το ποστ μου πιο πανω.

Δηλαδη, απο το '92 που πρωτοπατησα σε γυμναστηριο, γιατι ΠΟΤΕ δεν ειδα να πειραζουν/χλευαζουν καποιον που δεν εδωσε ποτε δικαιωμα?
Γιατι το "κραξιμο" το ετρωγαν αυτοι οι πολυ λιγοι, που το αποζητουσαν κιολας?

Έχεις δίκαιο, στο γυμναστήριο συνήθως υπάρχουν 2 κατηγορίες, αυτοί που προσπαθούν σκληρά και αυτοί που πιο πολύ πάνε για να δουν καμια γκόμενα κ το νταβαντούρι (και οι 2 έχουν κοινό παρανομαστή ότι δεν ασχολείσαι με άλλους άντρες). Την κατηγορία να πειράζεις άλλους πρώτη φορά την ακούω κι εγώ. Πιθανόν να υπάρχει κάτι επί προσωπικού εκτός γυμναστηρίου και απλά στο γυμναστήριο συνεχίζεται η κόντρα

Nive
08-06-15, 15:03
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο δημιουργίας αυτού του θέματος!!!
Ο κάθε ένας αντιδρά όπως εκείνος κρίνει πως τον εκφράζει, δηλαδή φίλε μου (εσύ που άνοιξες το θέμα) αν σου πει ένας ``τράβα ξεκοίλιασε όποιον σε κοροϊδεύει θα το κάνεις΄΄?

Έχω δει αυτό που λέει ο Κώστας (ανθρώπους περίεργους και σκαμένους στην νύχτα) να νομίζουν πως το γυμναστήριο είναι δικό τους και άτομα ίδιου σωματότυπου-επαγγέλματος-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ να σου μιλούν στον πληθυντικό.
Ένα παιδί από πάνω έγραψε κάτι πολύ σωστό, τον σεβασμό δεν τον απαιτείς αλλά τον κερδίζεις.
Όταν λοιπόν βλέπεις άτομα ψημένα στα βάρη με τόνους στην πλάτη τους και χιλιάδων επαναλήψεων να σε ρωτούν στον πληθυντικό ή με ευγένεια αυτό τα λέει όλα.
Το να αγνοείς κάποιον που σε προσβάλει ίσως είναι το πιο σόφρων αλλά όχι το πιο ιδεατό για τον εγωισμό του κάθε ένα. Χαβαλές λοιπόν φίλε και τρολάρισμα στα τυχάρπαστα φουσκάκια που το παίζουν ιστορίες!!! :thumbup:

υ.γ. Στο μεταξύ το περάσατε στο ντούκου το 19 κιλά σε έναν χρόνο!!!!!!

COBRA_STYLE
08-06-15, 16:40
Τα λογικα τα newbie gains πρεπει να ναι αυτα τα 19 κιλα:green:

Valentino Rossi
08-06-15, 19:11
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο δημιουργίας αυτού του θέματος!!!
Ο κάθε ένας αντιδρά όπως εκείνος κρίνει πως τον εκφράζει, δηλαδή φίλε μου (εσύ που άνοιξες το θέμα) αν σου πει ένας ``τράβα ξεκοίλιασε όποιον σε κοροϊδεύει θα το κάνεις΄΄?

Έχω δει αυτό που λέει ο Κώστας (ανθρώπους περίεργους και σκαμένους στην νύχτα) να νομίζουν πως το γυμναστήριο είναι δικό τους και άτομα ίδιου σωματότυπου-επαγγέλματος-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ να σου μιλούν στον πληθυντικό.
Ένα παιδί από πάνω έγραψε κάτι πολύ σωστό, τον σεβασμό δεν τον απαιτείς αλλά τον κερδίζεις.
Όταν λοιπόν βλέπεις άτομα ψημένα στα βάρη με τόνους στην πλάτη τους και χιλιάδων επαναλήψεων να σε ρωτούν στον πληθυντικό ή με ευγένεια αυτό τα λέει όλα.
Το να αγνοείς κάποιον που σε προσβάλει ίσως είναι το πιο σόφρων αλλά όχι το πιο ιδεατό για τον εγωισμό του κάθε ένα. Χαβαλές λοιπόν φίλε και τρολάρισμα στα τυχάρπαστα φουσκάκια που το παίζουν ιστορίες!!! :thumbup:

υ.γ. Στο μεταξύ το περάσατε στο ντούκου το 19 κιλά σε έναν χρόνο!!!!!!

Συνήθως οι "ψημένοι" στο γυμναστήριο όπως λες είναι και οι πιο ευγενικοί, τα πιο νούμερα είναι κάτι πιτσιρικάδες 17-18 χρονών που την είδαν ιστορία.

Ποτέ δεν είχα προβλήματα στα γυμναστήρια που πήγαινα και πιστέψτε με έχω αλλάξει και διάφορες πόλεις. Πάντα βέβαια κράταγα αποστάσεις και αν έβλεπα πως κάποιος πάει να πάρει πολύ αέρα τον έκοβα αντιμετωπίζοντας τον ψυχρά. Γιατί για κάποιους το να είσαι ευγενικός ή φιλικός συνεπάγεται πως είσαι μαλ#$κας, οπότε όταν βλέπεις ότι πάει να πάρει ο άλλος αέρα τον κόβεις.

Πάντως συνήθως όταν υπάρχουν κόντρες τέτοιου τύπου φταίνε και οι 2 πλευρές και η αλήθεια είναι κάπου στη μέση

beefmeup
08-06-15, 19:14
υ.γ. Στο μεταξύ το περάσατε στο ντούκου το 19 κιλά σε έναν χρόνο!!!!!!


Τα λογικα τα newbie gains πρεπει να ναι αυτα τα 19 κιλα:green:

δεν περαστηκε στο ντουκου ,το παιδι εχει ανοιξει θεμα με τις φωτο του μηνες πισω που ειχε βαλει 13 (μεχρι τοτε κιλα)..οποιος εκανε τον κοπο να το δει πριν απαντησει θα εβλεπε τα 19 αυτα κιλα τι ακριβως ηταν.

Nive
09-06-15, 10:12
...θα βάλεις ένα λινκ?
Έψαξα λίγο και δεν βρήκα κάτι στις φωτό μελών.

shazam
09-06-15, 18:30
Μπορεις γενικά στο avatar αριστερά κάνοντας κλικ στο ονομα του χρηστη να δεις όλα τα forum post του.Θα βρεις και αυτο με τις φωτό εύκολα.

Nive
09-06-15, 18:55
Τhx αδερφέ....είμαι lame σε αυτά τα ζητήματα!!! :green:

bestiriveneu2
22-06-15, 22:39
παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και δεκτες ολες!!! Παρολαυτα δεν υπαρχει πλεον καποιο προβλημα..ξεκαθαριστικε το θεμα... Βασικα ολοι στραβωνουν για την ληψη συμπληρωματων... δεν μπορω ομων να το καταλαβω!!

Feth
22-06-15, 22:41
μερικες φορες ειμαι ετοιμος να ακσησω βια



ξεκαθαριστικε το θεμα...


Aman αμαν τα ρουλεμάν!!