PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωινή προπόνηση



harismus
29-12-08, 02:03
γεια σας!τι μου προτεινεται για πριν την προπονηση το πρωι σε περιοδο ογκου?κατα της 8 30 μιλαμε περιπου και ξυπνημα κανενα μισαωρα αναγκαστικα πριν!!η προπονηση περιλαμβανει βαρη κοιλιακους αεροβια !!εγω ελεγα για μπανανα και μισο σκουπακι whey.

slaine
29-12-08, 02:05
όπως τα λες είναι χάλια

peris
29-12-08, 02:08
όπως τα λες είναι χάλια

+1 :awesome:

Polyneikos
29-12-08, 10:56
Φίλε μας αυτά τα παίρνει και ένας όταν ξυπναει που δεν κανει προπονηση το πρωι και είναι και σε γράμμωση !
Αυτό που θελω να σου πώ είναι οτι εφόσον είσαι στον όγκο θέλεις πιο γερό πρωϊνο για να κανεις δυνατές προπονήσεις ,απλα με μιση ωρα πριν από την προπονηση παιζει να μην μπορεις να τα αφομοιώσεις.
Δοκίμασε βρώμη με μπανανα,αυγα,πρωτεϊνούλα γιατί δεν σε βλέπω ζωηρο με μια μπανανα να κανεις βαρη κοιλιακους και αεροβικη και να κρατας όγκο εκτός αν το κανεις για απολιπωση αλλα δεν το περιγράφεις ετσι.

asdf
29-12-08, 15:02
Αρχικα το πρωινο σου οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω υστερη. Αυξησε carbs και πρωτεινη (Βρωμη + ασπραδια). Επισης χρειαζεσαι λιπος και βιταμινες (Ωμεγα 3 + MultiVitamin). Ακομα μην περιμενεις να κανεις προπονηση μιση ωρα μετα το φαγητο, το πολυ πολυ να κοιμασε πανω στα βαρη διοτι ολο το αιμα θα εχει κατσει στο στομαχι λογο της πεψης, εσυ ομως το θελεις να ειναι στους μυες σου για να μπορεσεις να αποδοσεις. Για αυτο λοιπον 2 η και 2μιση ωρες μετα το πρωινο καλο ειναι να ξεκινησεις....

thegravijia
29-12-08, 18:52
το πρωι πρεπει να τρωμε λιπαρα ω3?

harismus
30-12-08, 01:18
παιδια σας ευχαριστω αλλα θελω κατι να αφομοιωνεται το πολυ σε μια ωρα γι αυτο ρωτησα!!!το ξερω οτι ειναι ελλιπες .κανονικα ειχα αλλο πρωινο αλλ τι θα γινει με την αφομοιωση.η ζωη και το προγραμμα δεν πανε οπως τα θελουμε εμεις !!μπανανα meli kai whey den einai enaw kalos sindiasmos?αφομοιωσιμος γρηγορα?

Gasturb
30-12-08, 01:21
το πρωι πρεπει να τρωμε λιπαρα ω3?

προτιμότερο απο το μισό της ημέρας κ μετά

Sage
21-01-11, 22:05
Παιδιά έχω μία(ισως χαζή) απορία..
Είμαι σε περίοδο όγκου και λόγω εξεταστικής το πρόγραμμά μου είναι κάπως πιεσμένο..
Η ερώτησή μου είναι η εξής.. έχει διαφορά αν πας προπόνηση το πρωί 2-2μιση ώρες μετά το πρωινό(δλδ κατά τις 11) σε σχέση με το απόγευμα..?? (για περίοδο όγκου μιλάω πάντα)

γυμνάζομαι ενάμιση χρόνο περίπου και συνέχεια πήγαινα απόγευμα, γύρω στις 6-7...
ρωτάω, γιατί το απόγευμα έχεις αρκετή ενέργεια διότι έχεις καταναλώσει 3 γεύματα περίπου... ενώ το πρωί μόνο το πρωινό!! :bblifthard:


edit:Είναι το πρώτο ποστ που κάνω.. αν και παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό... :)

flexakis
21-01-11, 22:38
Παιδιά έχω μία(ισως χαζή) απορία..
Είμαι σε περίοδο όγκου και λόγω εξεταστικής το πρόγραμμά μου είναι κάπως πιεσμένο..
Η ερώτησή μου είναι η εξής.. έχει διαφορά αν πας προπόνηση το πρωί 2-2μιση ώρες μετά το πρωινό(δλδ κατά τις 11) σε σχέση με το απόγευμα..?? (για περίοδο όγκου μιλάω πάντα)

γυμνάζομαι ενάμιση χρόνο περίπου και συνέχεια πήγαινα απόγευμα, γύρω στις 6-7...
ρωτάω, γιατί το απόγευμα έχεις αρκετή ενέργεια διότι έχεις καταναλώσει 3 γεύματα περίπου... ενώ το πρωί μόνο το πρωινό!! :bblifthard:


edit:Είναι το πρώτο ποστ που κάνω.. αν και παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό... :)
Η πρωινη προπονηση ειναι το ιδιο αποδωτικη με την απογευματινη,απλα επειδη εκανες παντα απογευμα θελει λιγο χρονο για να συνηθησει το βιολογικο σου ρολοι.

Sage
21-01-11, 22:42
Η πρωινη προπονηση ειναι το ιδιο αποδωτικη με την απογευματινη,απλα επειδη εκανες παντα απογευμα θελει λιγο χρονο για να συνηθησει το βιολογικο σου ρολοι.
Okay! ευχαριστώ πολύ!!! :thumbup::toast::bbbiceps: