PDA

Επιστροφή στο Forum : Smash Energy Up 500ML (Nutrend)



Metalhead|T|
22-06-15, 19:55
99329
------------

Eνεργειακό drink απο την NUTREND ..συσκεασία προσεγμένη με sport cap(καπακι), σε 2 τύπους : GOLD ,GREEN(sugar free)

Τα δοκιμασα πρόσφατα και τα 2 και αφηνω ενα review :

ΤΙΜΗ: 9/10
ΓΕΥΣΗ: GOLD-> 8.5/10 GREEN-> 6/10
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 8/10

Παρότι χρησιμοποιώ κυρίως νιτρικα στην προπονηση δοκιμασα τα συγκεκριμενα ...το gold μεσα στη μερα και το green πρίν απο προπονηση....

Και τα 2 μου έδωσαν ενεργεια και αντοχή σε λογικά πλαίσια ,χωρίς κρασάρισμα κλπ...

Το κιτρινο εχει γεύσει που φέρνει περισσότερο σε Ανανά,ενω το πράσινο,ελλείψει ζάχαρης ειναι πιο ουδέτερο,αλλα αφήνει μια γεύση σαν σκέυασμα πράσινο τσάι με λεμονι χωρίς ζάχαρη...

Σε συσκευασία των 500ml και καλυτερα να τα πιείτε φούλ παγωμένα.!!! Αξίζει μια δοκιμή έστω για να δροσιστείτε...

Τα συστατικά απλά και νορμαλ ακομα και για αυτους που δεν θελουν πολύ καφείνη :welcome::welcome:

ΥΓ: το πινακάκι αναφέρεται ΜΟΝΟ στο κιτρινο μπουκάλι..το πρασινο εχει ολα τα πρώτα στοιχεία Μηδενικά (μεχρι το αλατι) μετα ειναι ομοια και τα 2 (ταυρίνη,αργινινη κλπ κλπ)

Το πράσινο επισης εχει 3θερμιδες ανα 100μλ :)

Nive
22-06-15, 22:41
Τασο ποση ωρα πριν την προπο το εβαλες?
Δεν περιμενω πολλα αλλα μια μικρη "κλωτσια" την τρως ή χασμουριεσαι? Απο πρηξιμο μετρια πραγματα? :welcome:

Metalhead|T|
22-06-15, 23:12
Kανα μισαωράκι πρίν το ξεκινησα να το πινω και τις τελευταίες γουλιες εκει...μου δωσε λιγη σπιρτάδα..πιο πολυ σαν αναψυκτικό το ήπια παρα για να εχω αποτελεσμα ενέργειας...η τιμη του ειναι τετοια που σου επιτρέπει να το δοκιμασεις χωρίς να τα κλαις τα λεφτα...GO FOR IT ;)

Nive
23-06-15, 09:55
...σ`ευχαριστώ ΤάσΕ :green:
Δεν υπήρχε περίπτωση να μην το δοκιμάσω, όντως έχει καλή τιμή και τα συστατικά του ωραία. Ταυρίνη, καφεϊνη,Αργινίνη, αρκετούς υδατάνθρακες....:thumbup: θα τσιμπήσω μερικά σήμερα. ;)

υ.γ. Θα γράψω μόλις το πιω. :bbbiceps:

Lainus
26-06-15, 22:50
Δοκίμασα το Non-carbonated...

Χίλιες φορές να δώσω +50 λεπτά και να πάρω ένα Monster Rehab παρά αυτό... μια γεύση κοντά σε πράσινη τσαγίλα αλλά + μιά ανεξήγητη χημικίλα στο τέλος... Ελπίζω το carbonated να είναι καλύτερο.

Nive
27-06-15, 12:18
Δοκιμασα και'γω το πρασινο,το ηπια στον δρομο απο το σπιτι στο γυμναστηριο (20λεπτα).
-Γευση παρομοια με γνωστο τσαι του εμποριου αλλα οπως ειπε και το παιδι απο πανω λιγο χημικη γευση ειδικα απο το μισο μπουκαλι και κατω (το κουνησα καλα βεβαια....περιεργο)
-Ενεργεια 6/10
-Πρηξιματα 6/10
-Διαρκεια στην προπο 5/10
Με αλλα λογια ενα ενα δροσιστικο προεξασκητικο το οποιο ομως δεν ειναι τιποτα το φοβερο. Σου διμει μια μικρη κλωτσια αλλα μεχρι εκει.
Υποσημειωση το ηπια 7:30 και στις 12 κοιμομουν ξερος...λογικο πιστευω γιατι σε αντιθεση με νιτρικο θα κοιμομουν 2-2:30.

Καμια σχεση με αλλου τυπου ενεργειακο ποτο (monster-red bull κλπ) μιας και αυτα τουλαχιστον σ'εμενα ριχνουν κρασαρισμα και καταβολισμο!!

beefmeup
27-06-15, 13:32
κατσε ρε συ ,πως σε καταβολιζει δλδ το ενεγειακο ποτο?

Nive
27-06-15, 19:41
Νιωθω πολυ κουρασμενος μετα...με κρασαρει και μετα βουτια στο κενο. Μου κανει ενα peak για καποια ωρα και μετα στα ταρταρα,αυτο εννοω. Μονο αν κατα την διαρκεια φαω λιγα αμυγδαλα ή καρυδια δεν με ριχνει τοσο.
Ισως να μην το περιεγραψα καλα,αλλα εγω καταβολισμο νιωθω.

Metalhead|T|
06-11-15, 14:23
Επεξεργάστηκα το αρχικό ποστ,και προσθεσα νεα φωτο,με τα 3 πλεον μπουκάλια της εταιριας,με το τριτο (μαυρο) να ειναι νέο ,και με γεύση COLA....:welcome:

beefmeup
26-02-16, 15:51
καμια φορα χρησιμοποιω διαφορα τετοια στη δουλεια κ επειδη τα red bull τυπο μου κανουν καουρες για καποιο λογο αυτα εδω ειναι μια χαρα..
το πρασσινο παιρνω συνηθως, αλλα αυτη τη φορα δεν ειχε αποθεμα κ ειπα να δοκιμασω το τυπου cola..πολυ καλο σε γευση, χωρις το ανθρακικο..