PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρεμα για μαυρισμα?



embrance
31-12-08, 01:15
Για πειτε καμια προταση γιατι δεν βρησκω το τοπικ που ειαν προτεινει καποι αμελη καποιες καλες κρεμες γι αμαυρισμα...

slaine
31-12-08, 02:07
μαύρισμα? τέτοια εποχή? πως? αν δεν έχεις έστω και λίγο ήλιο δε θα μαυρίσεις

embrance
31-12-08, 11:20
Αν δεν με απταει η μηημη μου υπαρχουν καποιε ςπου βαζεις και σου μαυριζουν το δερμα.Υπαρχει και η εναλακτικη να παω να παιξω ξυλο,αλλα δνε πολυλεει γιαιτ ποναει... :shifty:

RUHL
31-12-08, 12:43
ψαξε στην εταιρια pro tan

TRIANTAFYLLOU
31-12-08, 15:45
αυτές οι κρέμες χωρίζονται σε δύο κατηγορίες είναι η μια κατηγορία σαν γαλάκτωμα που το βάζεις ανα διαστήματα και το μαυρισμα έρχετε σταδιακά και κρατάει περισσότερο και η άλλη που είναι σαν μεικ άπ μπαίνει πρίν τους αγώνες η κάποια φωτογράφιση αλλά φεύγει σχεδόν αμέσως με ενα ντους και βγαίνει και στα ρούχα περισσότερο .

συνήθως σε αγώνες μπαίνει η πρώτη να γίνει υποδομή και πριν τον αγώνα η αλλη που είναι σαν μεικ άπ, η αν έχουμε κάνει σολάριουμ πάμε κατευθείαν στην δεύτερη περίπτωση γιατί το σολάριουμ κάνει την δουλειά της πρώτης και είναι πιό μόνιμο το αποτέλεσμα.

επομένος το σολάριουμ είναι καλύτερη λύση αλλά και εκεί υπάρχουν κρέμες που ενησχύουν την δραση του σολάριουμ και τις βάζουμε πριν την έκθεση στο σολάριουμ.

επίσης πάρα πολύ βοηθάει και η διατροφη στο μαυρισμα ειδικά η βιταμίνη α καροτενιο που υπάρχει και σε αντιηλιακά εγώ που μαυρίζω και μόνο που θα με δεί ο ηλιος με μαύριζαν και τον χειμώνα όταν είχα αγώνες μόνο που καθόμουν στο παράθυρο.

τις κρέμες που αναφέρθηκαν τις βρίσκεις σε καταστήματα αθλητικών ειδών ββ όπως στη αθήνα έχει και ο αλέκος ο σιατραβάνης που ασχολείτε και με προετοιμασίες αθλητών και θεσσαλονίκη ο στράτος χατζηδημητριάδης . και πιθανόν και άλλα τέτοιου είδους καταστήματα.

embrance
31-12-08, 18:39
ευχαριστω Ηλια! :awesome:

ioannis1
31-12-08, 20:52
υπαρχουν και στα hontos cnter κρεμες που σε μαυριζουν χωρις ηλιο.αλλα μη περιμενεις τροπικο μαυρισμα.

goutsos
31-12-08, 21:37
εγω εχω δυο...ακλουτσικες ειναι βοηθανε περισσοτερο να διατηρεις ενα ομοιομορφο χρωμα ολη τ χρονια...ειναι της λ ορεαλ :box:

Spyrous
21-06-11, 12:11
Καμια κρεμα μαυρισματος για την παραλια?:P:P

GREEK POWER
21-06-11, 12:13
Καμια κρεμα μαυρισματος για την παραλια?:P:P

Της Γιωτης σοκολατα.....χαχαχα :welcome:

gym
21-06-11, 12:21
Καμια κρεμα μαυρισματος για την παραλια?:P:P

δεν θα στο προτεινα....βγαζουν ασχημο χρωμα μωρε...αφυσικο...ενα κιτρινιαρικο χαζο...
κανε κανενα ταν,σολαριουμ αν θες πια τοσο πολυ αλλιως παρε ειδικη κρεμα ββ.:green::green::green:..αλλα λερωνει...να ξερεις..και μετα το μπανιο θα ξεβαψεις...:green::green::green:.και μετα με την κρεμα θα εισαι σαν λες κ πασαλειφτηκες με λασπη βρε....δεν ειναι ωραιο ....
κανε σολαριουμ αν κ δεν τα εμπιστευομαι...

Spyrous
21-06-11, 12:24
Oxi σολαριουμ καμια κρεμα δεν γνωριζεται? μαυρισματος?

gym
21-06-11, 12:25
Oxi σολαριουμ καμια κρεμα δεν γνωριζεται? μαυρισματος?

εχει στα σουπερ...τυπου νιβεα κ αλλες τετοιες στα γυναικεια δες...αλλα σου ξαναλεω...ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...απλα σε κιτρινιζουν οχι μαυριζουν κ αν δεν τις απλωσεις καλα,εχει κ σταμπες κ σημαδια...

beatshooter
21-06-11, 13:22
Αντηλιακο λες?

Polyneikos
21-06-11, 13:22
Carroten αλοιφη,αλλιως παρε protan ;)

tolis93
21-06-11, 14:03
carroten καρυδα το λαδακι η το λαδακι με 6 δεικτη προστασιας.φραουλιτσα η κιουι.με τη φραουλιτσα παντως περσι ημουν εγω και οι τυπαδες με τα cd στη παραλια :P

beatshooter
21-06-11, 14:14
Παιζει ρολο κ ο τυπος του δερματος.

gym
21-06-11, 14:18
και επισης...βαρα τα καροτα...:thumbup::thumbup:

Spyrous
21-06-11, 14:28
Gym εχεις κανει χρηση απο λαδια μαυρισματος και οτι αλλο συνεπαγεται και ηταν για τα πανυγυρια το αποτελεσμα?

gym
21-06-11, 14:37
Gym εχεις κανει χρηση απο λαδια μαυρισματος και οτι αλλο συνεπαγεται και ηταν για τα πανυγυρια το αποτελεσμα?

ρε συ αλλο αυτο που ρωτας τωρα κ αλλο η κρεμα μαυρισματος...αν λες για τα λαδια τα γνωστα ναι εχω βαλει με πολυ καλα αποτελεσματα...τις κρεμες που σου λεω οχια λλα εχει βαλει η αδερφη μ πχ ,φιλες κτλ κ ηταν σαν κινεζοι ρε συ...χαλια...ασε που εβλεπα κ σημαδια απο την κρεμα σαν βρωμια...ηταν της μοδας οταν βγηκαν θυμαμαι αλλα δεν εβαλα...
αλλα απο λαδια εννοειται...εχω κ την αισθητικο μου που φτιαχνει κ ενα φοβερο ,μυριζει τελεια,γινεσαι κατρανι αλλα μαζευεις επισης τις μελισσες...:green::green:

beatshooter
21-06-11, 19:01
Εχουμε λοιπον καμια προταση για καλο λαδι/κρεμα μαυρισματος?

jannous44
21-06-11, 20:08
Εχουμε λοιπον καμια προταση για καλο λαδι/κρεμα μαυρισματος?

ασε τα λαδακια κ τα αντιλιακα για τα κοριτσακια. μην βαζεις τιποτα. αν δεν καεις δεν μαυριζεις. ετσι βρωμιά...

beatshooter
21-06-11, 21:55
ασε τα λαδακια κ τα αντιλιακα για τα κοριτσακια. μην βαζεις τιποτα. αν δεν καεις δεν μαυριζεις. ετσι βρωμιά...

Koita να δεις...Στην θαλασσα ποτε δεν βαζω(μονο αμα εχει η γυνακα),απλα επειδη δουλευω οικοδομη αρκετες φορες,χρειαζετε να βαζω μιας και δεν θελω να καω(δεν ειναι λογοι αισθητικης απλα εχω παραξενο τυπο δερματος).

gym
21-06-11, 21:59
ασε τα λαδακια κ τα αντιλιακα για τα κοριτσακια. μην βαζεις τιποτα. αν δεν καεις δεν μαυριζεις. ετσι βρωμιά...

τι λες βρε νεαντερταλ?με αυτον τον ηλιο τον ακινδυνουλη θα πας χωρις ενα αντιηλιακο??????????????????????:shock::shock::shock::shock:

περσυ εφαγα το καψιμο της ζωης μου....απεριγραπτο πραγμα...απαπαπα

PEGY
21-06-11, 23:05
Υπάρχει μια νέα τεχνική τελείως φυσική, ψέκασμα με ζαχαροκάλαμο. Κρατάει γύρω στις 10 ημέρες κ απ οτι έχω ακούσει δεν κοστίζει κ πολύ. Ασε που γλιτώνεις κ την επιβάρυνση του οργανισμού απ το σολάριουμ

Jumaru
22-06-11, 08:02
Μια πρώην μου έβαζε μπέιμπι όιλ , αυτο που μυρίζει στα μωρά ωραία και έκανε μάυρισμα μπαρούτι. Προσωπικά βάζω kids με 30 δείκτη γιατι φοβάμαι τον Ηλία και είμαι πολύ εκτεθειμένος.

GREEK POWER
22-06-11, 10:39
Μια πρώην μου έβαζε μπέιμπι όιλ , αυτο που μυρίζει στα μωρά ωραία και έκανε μάυρισμα μπαρούτι. Προσωπικά βάζω kids με 30 δείκτη γιατι φοβάμαι τον Ηλία και είμαι πολύ εκτεθειμένος.

Nαι και γω οταν ημουν μικρος η γιαγια μου εβαζε λαδι μαγυρεματος και εκανες ενα βαθυ χρυσαφη χρωμα :thumbup: μετα ηρθε η εξελειξη και βαζαμε βαζελινη σσσσσ μοδατη και κουλ:thumbup::thumbup:Σημερα ο ηλιος δεν αστιευεται η πρεπει να βαζεις μεγαλους δικτες προστασιας η σπιθουρια πρωτα και μετα μαυρισμα:(:(

gym
22-06-11, 10:40
Μια πρώην μου έβαζε μπέιμπι όιλ , αυτο που μυρίζει στα μωρά ωραία και έκανε μάυρισμα μπαρούτι. Προσωπικά βάζω kids με 30 δείκτη γιατι φοβάμαι τον Ηλία και είμαι πολύ εκτεθειμένος.

και αυτο.....δουλευει!:thumbup::thumbup::thumbup:

Madd_Chadd
22-06-11, 10:53
Εγω παιρνω απο τα lidl ενα με δεικτη 20 που κανει 5 ευρω και πασαλειβομαι σαν τα κοτοπουλα που βουτυρωνει η μανα μου!7 φορες το εχω κανει κ δε τελειωσε στο συνιστω ανεπηφιλακτα.:green:

Spyrous
22-06-11, 11:06
Carroten λεω λαδι μαυρισματος αλλα τις πρωτες μερες γερο αντιλιακο 60αρι..