PDA

Επιστροφή στο Forum : Το προγραμμά μου το σπιτικό..



No Cash
01-01-09, 15:40
ΔΕΥΤΕΡΑ
ισιος παγκος
μονοζυγο
squat
στρατιωτικες πιεσεις
ρουμανικες αρσεις

ΤΡΙΤΗ
κοιλιακοι

ΤΕΤΑΡΤΗ
επικλινης παγκος
κωπηλατικη
προβολες
αρσεις θανατου
δικεφαλα/τρικεφαλα

ΠΕΜΠΤΗ
κοιλιακοι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ιδιο με Δευτερα..

σε ολες τις ασκησεις κανω 4 σετ.το πρωτο σετ 8 με 10 επαναληψεις το πολυ.. και στα υπολοιπα αυξανω τα κιλα κ μειωνονται ταυτοχρονα οι επαναληψεις...


πως σας φαινεται?
να προσθεσω κατι.. να αλλαξω μηπως... :bodybuilder2:

slaine
01-01-09, 16:30
με τι ενταση προπονείσαι? αφού κάνεις full body ίσως να είναι καλύτερα να έχεις περισσότερες μέρες κενό ανάμεσα στις προπονήσεις για να αναρρώνεις καλυτερα.

αν θες γράψε μας και πόσα κιλά σηκώνεις στις βασικές

No Cash
01-01-09, 17:47
τι παει να πει με τι ενταση?στις 10 επαναληψεις δεν μπορω να κανω αλλη μετα ας πουμε.. και παει λεγοντας.. ανεβαζω κιλα πεφτω σε επαναληψεις..

ισιο παγκο >74κιλα 10 επαναληψεις... μετα βαζω κι αλλα κιλα αλλα πεφτω σε επαναληψεις..

αρσεις θανατου>70 κιλα για αρχη

επικλινη> 60

κωπηλατικη> 48

slaine
01-01-09, 20:18
οκ φτάνεις μέχρι κόπωση, καλό αυτό.

Steve KinG STyLe
02-01-09, 22:44
Σε χαιρετω φιλε.
Προσωπικα το βρισκω καλο!Μονο θα προτειμουσα να τα χωριζες σε ανω σωμα κατω σωμα και να κανεις μια βδομαδα 2 φορες ανω σωμα 1κατω σωμα και την επομενη 2φορες κατω σωμα 1 ανω σωμα και συνεχιση του κυκλου ή και αν θες και μπορεις 4 προπονησεις την εβδομαδα 2 και 2 χρησιμοποιοντας οπως κανεις και τωρα μονο βασικες ασκησεις για τις μεγαλες μυικες ομαδες!!!

Οτι θες διαλεγεις και "παιρνεις".Επισης υπαρχουν και αλλες προτασεις αν θες να αλλαξεις να κανεις τις πρωτες 2 προπονησεις βαριες και τις αλλες 2 μετριες,η κατι αλλο που θα προτεινα να αλλαζες τις επαναληψεις π.χ την πρωτη βδομαδα 9-12 επαναληψεις την επομενη 8-10 και μετα 7-9.

Καλη συνεχεια οτι και αν κανεις ελπιζω να μην σε μπερδεψα. :wink:

Hurricane38
03-01-09, 04:03
Καλο μου φαινεται.Οι ολικες δινουν μαζα και δυναμη.
Νομιζω ομως πως αυτο το προγραμμα ειναι βαρυ για σενα.Κανε προπονηση 2 φορες τη βδομαδα αντι για 3
Κανε Δευτερα και Πεμπτη.Κανε το σερι μεχρι να νιωσεις ψυχολογικα πως το βαρεθηκες.Μετα αλλαξε και κανε κατι αλλο.
Παντως κι αυτο που προτεινει ο Στηβεν Κινγκ απο πανω ειναι κι αυτο πολυ καλο.

No Cash
06-01-09, 17:33
αυτο το προγραμμα δεν το κανω κ τοσο καιρο.. αλλα δεν εχω νοιωσει πως με κουραζει κ τοσο πολυ..

καθε φορα ειμαι κ καλυτερος σε ολες τις ασκησεις... οκ υπαρχουν και οι μερες που δεν θα αποδωσω και τοσο καλα.. ειτε επειδη ειμαι κουρασμενος ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο.. παντως εχω αρχισει να ανεβαινω στα κιλα...

No Cash
06-01-09, 17:39
να σημειωσω πως μετα το τελος καθε προπονησης κανω κ τραπεζοειδεις...

απο διατροφη πινω καθε πρωι δημητριακα με βρωμη και ενα σκουπακι πρωτεινη .. επειτα οτι φαι υπαρχει... κατα τη διαρκεια της ημερας γιαουρτακια με μελι, ξηρους καρπους, μετα την προπονηση δυο σκουπακια πρωτεινη.. μετα παλι φαι.. μια κονσερβα τονο.. και πριν κοιμηθω ενα σκουπακι πρωτεινης ακομα..


τριτη κ πεμπτη μια απο τα ιδια αλλα μετα τους κοιλιακους ενα σκουπακι αντι για δυο..