PDA

Επιστροφή στο Forum : Ορεξη...zero!



embrance
02-01-09, 16:23
Ρε παιδια,τωρα τελευταια εχω αυτο το προβλημα...δεν μπορω να φαω!Νιωθω σαν τουμπανο με οσα τροω και μονιμος φουσκομενος!Σεφτηκα λοιπον,να μειωσω την ποσοτητα φαγητου της ημερες προπονησης,και απο 3 φορες την εβδοαμδα απο μια ωρα να κανω καθε μερα απο μιση ωστε ν αειμαι πιο χαλαρος στο φαι.Δεν μπορω λεμε να βαλω μπουκια!Και οταν ζοριζομαι,απλι τα ιδια κιλα ειμαι στο τελος της εβδομαδας...Τι λετε να γινετε εδω,γιατι εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια...

slaine
02-01-09, 16:40
άμα ζορίζεσαι άκου το σώμα σου για λίγες μέρες και ρίξε το φαί.
αεροβική κάνεις?

RUHL
02-01-09, 16:42
Σεφτηκα λοιπον,να μειωσω την ποσοτητα φαγητου της ημερες προπονησης,και απο 3 φορες την εβδοαμδα απο μια ωρα να κανω καθε μερα απο μιση ωστε ν αειμαι πιο χαλαρος στο φαι
Δεν καταλαβα τι θελεις να κανεις πεστο ποιο καλα δωσε κανενα πραδειγμα αν ειναι

gym mind
02-01-09, 17:15
Ψυχολογικα εισαι καλα αυτην την περιοδο????Μηπως σε απασχολει κατι???Η΄ μηπως σε εχει χαλασει κ η αλλαγη του χρονου??

Niiick
02-01-09, 17:19
αυτο που λεει ο gym mind ειναι σωστο..εμενα παιχτηκε μια μαλακια σε προσωπικο επιπεδο και εκανα να φαω 4 μερες..οταν ειμαι μεστη τρελλη χαρα τρωω αβερτα καταλαβαινεις τι εννοω :food: :lift2hand: :food:

embrance
02-01-09, 18:15
Οχι παιδια,γενικα εγω ειμαι παντα μες την τρρελη χαρα!Δεν παχτηκε κατι!
Βασικα παντ ψιλοζοριζομουν,αλλλα την εβγαζα.Αλλα αλλη ποσο τητα φαγητου θελω να παω απο 65 στα 70 κιλα και αλλη απο 70 στα 75!
RUHL αυτο ενοω:Τωρα ακνω 3 φορες την εβδομαδα απο 1 ωρα προπονηση.Της μερες που καν ωπροπονηση παιρνω ακρετες θερμιδες παραπανω(προφανος).Να κανω λοιπον καλυτερα 30 λεπτα καθε μερα,και να μιωσω τις θερμιδες(δηλαδη να μην μπουκονομαι στο φαι).Αρα πχ απο εκει που παιρνω 3,000 θερμιδες 3 φορες την εβδομαδα,θα παιρνω 2,500 καθε μερα αφου και η προπονηση θα ειναι μικροτερη αρα και η ενεργεια που απαιτηται θα ειναι λιγοτερη.Αρα λιγοερο φαι.
Τωρα ειμαι ετσι:3χ3,000=9,000 τις τρεις μερες της προπονησης!
+2,500χ4=19,000 τηεν εβδομαδα...
Να κανω αυτο:7χ2,500=18,500 Θερμιδες...

slaine
02-01-09, 18:41
-500 τις μέρες που δε γυμνάζεσαι? πολλές είναι

RUHL
02-01-09, 18:44
ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

να κανεις κανονικη προπονηση 4 φορες την εβδομαδα απο 5 η 35 ωρες οτι ειναι στο προγραμμα ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

Με την διατροφη σιγα τι ειναι δεν αυξανεις ποια τοσο δραματικα τις θερμιδες η μονη διαφορα μερες προπονησης με μη ειναι βγαζεις το μεταπροπονετικο ροφημα την whey+malto+dextro η το μελι τι εχει ο καθενας περιπου 300 θερμιδες ποσο ειναι

και κανεις ολα τα υπολοιπα γευματα κανονικα απλος αλαζεις λιγο τον υδατανθρακα την ημερα που δεν προπονησε βαζεις ποιο μεγαλες ποσοτητες απο τοτε που ξυπνας και μειονεις οσο νυχτωνει

Αντε ακομα να βαλεις κιλα? :lol: σιγουρα τρως 3000? γιατι τις ιδιες τρωμε και σου ρηχνω 20-25 κιλα :green: ξαναμετρα τις


και η προπονηση θα ειναι μικροτερη αρα και η ενεργεια που απαιτηται θα ειναι λιγοτερη
Ειναι αναλογως τι προπονηση κανεις δεν παει με τα νουμερα προπονουμε 1 ωρα καιω πολλα η προπονουμε 30 λεπτα καιω λιγοτερα καλυτερα να μετρας το χρονο κατω απο ενταση(ο χρονος που εκτελεις το-α σετ )που βρησκεσε

Δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα :clown2:

embrance
02-01-09, 18:55
Οκ αρα τι να κανω γι ανα φαω?Εχω δει κατι χαπια που υποτιθετε ανοιγουν την ορεξη!Να τα παρω?Ε δεν παει αλλο!:/

Niiick
02-01-09, 19:01
οταν ειχα μπλεξει με το μοντελινγκ για λιγο (μαυρη ωρα και στιγμη) ειχα δει χαπια για να μην τρως που τα περναν κοπελες με τις χουφτες,χαπια για να τρως δν εχω δει παντως χαχαχα.. αμα δουλευουν ομως οσο και αυτα που εκοβαν την ορεξη τοτε θα ψοφησεις στο φαι αλλα μη το ριξεις στα χαπια ρε αμαρτια :idea:

slaine
02-01-09, 19:10
κάνε σεξ 8) αχαλίνωτο κατά προτίμηση και όσο πιο kinky γίνεται :chinese: :evil2:

Nick3
02-01-09, 19:17
Μπορεί να μην κάνεις σοβαρή προπόνηση γι αυτό να μην πεινάς και να μην έχει ανάγκες το σώμα σου.

RUHL
02-01-09, 19:53
Μπορει να μην ξερεις να τρως :idea: :idea:

μια διατροφη με 30% λιπος και ανεβαζει την τεστο ορμονες και το βασικοτερο το λιπος εχει 9 θερμιδες ανα γραμ οποτε δεν χρειαζετε μεγαλη ποσοτητα να φας τρογωντε ευκολα ασε που πηνετε κιολας εγω προσωπικα δεν βαζω το λαδι στις σαλατες το πηνω και τροω την σαλατα σκετη
Και καρυδια αμυγδαλα και αυτα μια μικρη ποσοτητα φτανει
30%=900 θερμιδες απο τις 3000 δεν ειναι και ασχημα :idea:

Στο πρωινο παλι πολυ ευκολα περνας την βρωμη απο μπλεντερ και την πηνεις με το κουταλι ζορηζομουν να φαω και 50 γραμ(βρασμενη συνταγη πρωινου) ενω οταν ειναι σε σκονη επηνα και 250 χωρις κανενα προβλημα μαζι με whey
θελεις να αυξησης και αλλο θερμιδες βαλε μελι μεσα παραπανο φαε κανενα ξηρο φρουτο εχει 2-3πλασιες θερμιδες απο το κανονικο

και μετα την προπονηση μπορεις να βαλεις αρκετες παλι μεσω του γνωστου μεταπροπονετικου μοιγαμτος τωρα τα αλλα γευματα τι να σου πρεπει να τα τρως

Αν παλι δεν μπορεις πηνε βρωμη περασμενη απο μπλεντερ αν δεν μπορεις να φας μακαρονια ψωμι η ρυζι η πατατα

Α και να ξερεις δεν θελει πολυ πρωτεινη στον ογκο κρατα την 2 ανα κιλο απο Α ποιοτητα

Και πριν τον υπνο μπορεις να αγωρασεις καζεινη=σκονη αντι για γιαουρτι μαζι με whey αντι για αυγα

οταν πηνεις η ζωη ειναι ποιο ευκολη 8)

Σλαινε το δοκημασα αυτο που λες :lol: εχανα γευματα γιατι αν εχεις χρονο σου περνει αρκετη ωρα και δεν μπορεις να πεις κατσε να φαμε εχω επομενο γευμα :lol: :lol: και συνεχηζουμε


Μπορεί να μην κάνεις σοβαρή προπόνηση γι αυτό να μην πεινάς και να μην έχει ανάγκες το σώμα σου.
+1

tezaman
02-01-09, 21:37
αυτό με τα αποξηραμένα φρούτα και τισ θερμίδες πως το εξηγείς? δλδ το αποξηραμένο δαμάσκηνο γιατί να έχει περισσότερες θερμίδες από ένα κανονικό?

RUHL
02-01-09, 22:59
Eπειδη ειναι αποξηραμενα :chinese: :joker: (αυτη η απαντηση μου θυμησε http://www.youtube.com/watch?v=3d8Nl74Ddog )


δλδ το αποξηραμένο δαμάσκηνο γιατί να έχει περισσότερες θερμίδες από ένα κανονικό?
Δεν εχει το κουκουτσι :idea: :P :P :lol:

Τα αποξηραμενα δεν εχουν τοσο νερο :idea: η μια δικαιολογια και η αλλη ειναι επειδη το λεει ο θερμηδομετρητης στην ιδια ποσοτητα εχει ποιο πολυ πραμα το αποξηραμενο :green:

Exci
03-01-09, 01:04
Eχω παρομοιο προβλημα και μου ειπαν σιγα σιγα να κατεβαζω λιγο παραπανω αποσο κατεβαζα μεχρι τωρα, και πως θα μου ανοιξει η ορεξη σιγα σιγα. Ισχυει? :???:

RUHL
03-01-09, 01:10
Αν αυξησης την μυικη σου μαζα θα αυξηθει και ο μεταβολισμος και η ορεξη και οι αναγκες σου μεχρι τοτε τρωγε :twisted:

embrance
03-01-09, 01:43
Βασικα καμια φορα αισθανομαι οτι τα μεταπροπονιτικα σεικ απο πρωτεινη και μαλτοδεξτριονη μου κοβουν την ορεξη πολυ.Γενιακ πχ τις μερες προπονησης,περναω ενα το πρωι ενα μεσημερι ενα βραδυ.Λετε να ντα κοψω ολα και ν ακρατησω το ενα μεταπροπονητικο σαν κανονικο γευμα?

Steve KinG STyLe
03-01-09, 01:50
Βασικα καμια φορα αισθανομαι οτι τα μεταπροπονιτικα σεικ απο πρωτεινη και μαλτοδεξτριονη μου κοβουν την ορεξη πολυ.

χεχε και αλλοι μας λενε για insulin crash ε ruhl??? :idea:

tezaman
03-01-09, 03:49
αν έχεις κάνει γερή προπόνηση ο οργανισμός κρατάει ποιο σταθερό επίπεδο ινσουλίνης μετά ακόμα και ας την ανεβάζουμε εμείς 500% :green:

Gasturb
04-01-09, 23:48
embrance για πρωινό τι τρώς;

embrance
05-01-09, 00:24
Τα εξης:Ειτε ομελετα με 3 αυγα,+ περιπου 80 γρμ φετα και μιση ντοματα ολα μαζι ανακατεμενα με δυο φετες ψωμι.Ειτε ενα πιτακι βρωμης,100γρμ βρωμη μαζι με 2 αυγα και μια μπανανα.Αυτο το τροω πρωι πριν το γυμνασητριο καμια ωρα πριν,και μιση ωρα πριν παω τροω μια σαλατα αγγουρι+ντοματα με λιγο λαδι.Αν δνε βαλω φετα στα αυγα την βαζω στην σαλατα.Στο πιτακι βρωμης καμια φορα ζωριζομαι γιατι μου φαινετε οτι δεν τελιωνει με τιποτα...λολ

Gasturb
05-01-09, 01:07
ερώτηση πρώτη: μετα απο ολα αυτα που τρως το πρωι λες ότι έχεις όρεξη.. zero;

ερώτηση δεύτερη: εχεις υπολογισει ποσες θερμίδες χρειάζεσαι κ πόσες παίρνεις μέχρι να νιώσεις φούσκωμα; κάτι μου λέει οτι ''πλακώνεσαι στο φαί' απο το πρωι φτανεις τις θερμιδες που χρειάζεαι καποια στιγμη φουσκώνεις κ λογικό ειναι να μην εχεις όρεξη afterwards.

peris
05-01-09, 01:18
ερώτηση πρώτη: μετα απο ολα αυτα που τρως το πρωι λες ότι έχεις όρεξη.. zero;

ερώτηση δεύτερη: εχεις υπολογισει ποσες θερμίδες χρειάζεσαι κ πόσες παίρνεις μέχρι να νιώσεις φούσκωμα; κάτι μου λέει οτι ''πλακώνεσαι στο φαί' απο το πρωι φτανεις τις θερμιδες που χρειάζεαι καποια στιγμη φουσκώνεις κ λογικό ειναι να μην εχεις όρεξη afterwards.

+1 και αμα κρινω και απο ενα τοπικ που ειχες ανοιξει embrance εβαζες υπερβολικα πολλη μεγαλη ποσοτητα φαγητου

embrance
05-01-09, 01:29
Παιδια,μιας και παω πρωι γυμναστηριο θεωρουσα ενα τετοιο γευμα απαραιτητο.Απο την αλλη σκεφτητε οτι με το που τελιωνω την γυμναστικη(τροω 8, και 8.30 ξεκιναω την γυμναστικη.Το γυμναστιριο απεχει 30 λεπτα με τα ποδια παο το σπιτι και παω παντα ετσι)πεθαινω απο την πεινα!Αν πιω καποιο μεταπροπονιτικο ροφημα η ορεξη μου εξαφανιζετε! :?

Gasturb
05-01-09, 01:55
δλδ απο τις 10 το πρωι μεχρι να κοιμηθεις δεν πεινας;

slaine
05-01-09, 01:57
δλδ απο τις 10 το πρωι μεχρι να κοιμηθεις δεν πεινας; :lol:

tezaman
05-01-09, 02:22
Eπειδη ειναι αποξηραμενα :chinese: :joker: (αυτη η απαντηση μου θυμησε http://www.youtube.com/watch?v=3d8Nl74Ddog )


δλδ το αποξηραμένο δαμάσκηνο γιατί να έχει περισσότερες θερμίδες από ένα κανονικό?
Δεν εχει το κουκουτσι :idea: :P :P :lol:

Τα αποξηραμενα δεν εχουν τοσο νερο :idea: η μια δικαιολογια και η αλλη ειναι επειδη το λεει ο θερμηδομετρητης στην ιδια ποσοτητα εχει ποιο πολυ πραμα το αποξηραμενο :green:

αυτό ήθελα να πω, ένα αποξηραμένο δαμάσκηνο έχει τις ίδιες θερμίδες με ενα μη αποξηραμένο, τώρα βέβαια άν τα βάλεις ποσοτικά σίγουρα τα αποξηραμένα επιδί έχουνε χάσει τα υγρά τους θά έχουνε περισσότερο carb ανα ποσότητα

embrance
05-01-09, 10:18
δλδ απο τις 10 το πρωι μεχρι να κοιμηθεις δεν πεινας;lol,οχι δεν ενοω αυτο.Αλλα πχ τελιωνω τηεν προπονηση 9,30.Πινω το ροφημα και μετα μεχρι τις 1 ειμαι χαλαρααααα.Τοτε καπου εκει που αισθανομουν φουλ,αρχιζει και πααπονιετε η...γαστερα μου!

Gasturb
05-01-09, 13:19
Ένα απο τα χαρακτηριστικά της πρωτείνης εινια το αίσθημα κορεσμού που δίνει στον εγκέφαλο κ σε συνδιασμό ότι είναι κ πρωι νιώθεις οτι δεν πεινας για αρκετη ωρα. Πρέπει όμως να κάνεις αναπλήρωση μετα απο 1 ώρα οπότε προσπάθησε να ετοιμασεις φαγητο κ ας μην πεινας. Αν δεις οτι δεν γινεται ουτε αυτο σκέψου για αλλαγη ώρας που κανεις προπονηση.

Nick3
05-01-09, 13:51
Αν δεις οτι δεν γινεται ουτε αυτο σκέψου για αλλαγη ώρας που κανεις προπονηση.

Η για σοβαρότερη προπόνηση..