PDA

Επιστροφή στο Forum : Programmes



dark warrior
03-01-09, 03:55
geia se olous eimai 16 xronon 1.79 kai 60 kila exo ksekinisei gymnastiki 4 me 5 mines sto spiti exo 5kila varakia mia elbetiki mpala kia tora tha agoraso mpara 18 kilon tha ithela an mporeitai na mou peite ena kalo me grigora apotelesmata programma gymnastikis kai ena programma fagitou gia ogko episis tin gnomi sas gia tis bitamines kai na mou systisete kapoies[/quote]

KATERINI 144
03-01-09, 15:48
εαν τα γραψεις στα ελληνικα και δεν εχεις τετοιες αυταπατες κατι μπορει να γινει


tha ithela an mporeitai na mou peite ena kalo me grigora apotelesmata programma gymnastikis

dark warrior
03-01-09, 16:50
συγγνωμη δεν το ηξερα τωρα ενταξει μπορεις να με βοηθησεις

slaine
03-01-09, 17:54
από αυτά που είπες βλέπω δε γνωρίζεις τα βασικά οπότε καλύτερα να διαβάσεις το φόρουμ να αποκτήσεις δική σου άποψη για να καταλάβεις τι κάνει για σένα καλύτερα από αυτά που θα σου προτείνουμε. ίσως να ακούσεις και 5 διαφορετικές απόψεις που λέει ο λόγος, πως θα ξέρεις τι να κάνεις?

ο εξοπλισμός που διαθέτεις δεν είναι ικανοποιητικός, πήγαινε καλύτερα σε γυμναστήριο αν θες να κάνεις δουλειά.

επίσης αν δες φας πολύ δε θα έχεις αποτελέσματα ειδικά τώρα στην ηλικία που είσαι και οι καύσεις σου είναι ούτως ή άλλως πολλές.

το να προτείνουμε πρόγραμμα διατροφής και προπόνησης σε κάθε μέλος καταλαβαίνεις ότι δε γίνεται. άρα διάβασε να καταλάβεις τα βασικά και μετά πόσταρε ένα πρόγραμμα που θεωρείς εσύ καλό κι εμείς θα σου προτείνουμε αλλαγές-βελτιώσεις.

αν τρως καλά δε χρειάζεσαι συμπληρώματα ούτε και βιταμίνες. αν πάρεις όμως μην περιμένεις να δεις κάποια τρελή διαφορά

επίσης είναι κανόνας του φόρουμ να γράφουμε με ελληνικά οπότε κάνε edit το αρχικό σου ποστ και άλλαξέ το.

αυτά που ρωτάς ήδη υπάρχουν σε διάφορα τόπικ κάνε μία αναζήτηση και θα τα βρεις.

TRIANTAFYLLOU
03-01-09, 19:40
καταλαβαίνεις πως και να σου πούμε κάποιες ασκήσεις με τον εξοπλησμό που έχεις για το σπίτι δεν θα μπορείς να τις κάνεις όπως εκτός απο μονόζυγο δεν θα μπορείς να κάνεις πολλές από ασκήσεις πλάτης, όπως και ποδιών.

επίσης ένα μεγάλο πρόβλημα είναι η σωστή εκτέλεση των ασκήσεων που τουλάχιστον για αρχή πρέπει να έχεις σωστή καθοδήγηση που θα ήταν ευκολότερο και για μάς αν ήσουν σε γυμναστήριο για να σε προσέξει κάποιος υπεύθυνος γυμναστής ως πρός την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων.

επίσης στο θέμα διατροφής δεν μπορεί κάποιος να μιλάει αόριστα χωρίς να γνωρίζει τίποτε για σωματότυπο, σωματική κατάσταση , υπάρχουν τόπικ με διατροφή στο φόρουμ , δεν υπάρχουν μυστικά υπάρχει γενικός κανόνας με απλά και βασικά πράγματα , οπότε προγραμματίζεις 4 με 5 γεύματα πρωινό , πρόγευμα , μεσημεριανό , μεταπροπονητικό και βραδινό , ένα απλό παράδειγμα γιατί να υποθέσω είσαι μαθητής οπότε αυτό το ωράριο σε βολεύει και οι συνδιασμοί τροφών σύμφωνα με τα στοιχεία που υπάρχουν στο φόρουμ.

εκείνο που κάνεις είναι να οριοθετήσεις και να ξέρεις την ποσότητα που τρώς ζυγίζοντας μια φορά και μετά με το μάτι, θα μπορείς να υπολογίσεις και ελέγχεις ανα 10 με 15 μέρες τα αποτελέσματα αν δείς οτι δεν έβαλες η αντίθετα έβαλες υπερβολικά και αρχίζεις να αυξάνεις το λίπος τότε ανάλογα σ αυτά που τρώς ελατώνεις η αυξάνεις την ποσότητα χωρίς να μειώσεις τον αριθμό γευμάτων.

πρέπει πρώτα να διαβάσεις στο φόρουμ για να κατανοήσεις κάποια πράγματα δεν είναι δυνατόν να πάρεις ένα πρόγραμμα και να το κάνεις συνέχεια πρέπει να μάθεις να κάνεις και εναλλαγές δεν είσαι άρωστος για να τρώς μόνο συγκεκριμένα πράγματα αλλά υπάρχει μεγάλη γκάμα με τροφές που ενδύκνηνται για κάποιον που γυμνάζετε γι αυτό και πρέπει να γνωρίζεις ποιοί είναι οι υδατάνθρακες οι πρωτείνες , τα καλά και κακά λιπαρά, οι βιταμίνες, τα μέταλα και ιχνοστοιχεία.

απλά πράγματα είναι δεν είναι και μαθηματικά .
το μειονέκτημα στην προπόνηση στο σπίτι δεν μπορείς να κάνεις πολλά , αν είχες εμπειρία απο γυμναστήριο μετά γνωρίζοντας ασκήσεις και τεχνικές προπόνησης μπορείς ευκολότερα να κάνεις στο σπίτι και θα ξέρεις και τι όργανα ακριβώς χρειάζεσαι.

dark warrior
04-01-09, 04:51
παιδια ευχαριστω πολυ αλλα βασικα στην περιοχη μου δεν υπαρχει γυμναστηριο απεχει 30 χιλιομετρα το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα λιγη βοηθεια να γραμμωσω τουλαχιστον να παρω και λιγο ογκο και να ειμαι ετοιμος για αργοτερα ηλια για την διατροφη ευχαριστω με βοηθησες πολυ επιτελους δηλαδη γιατι καταλαβαινετε φροντιστηρια απο εδω απο εκει δεν τρωω σωστα το θεμα ειναι οτι δεν παιρνω ευκολα κιλα εχω γραμμωσει αρκετα απο τοτε που ξεκινησα παιρνω συμβουλες απο το προπονητη μου στο μπασκετ κανω διαφορετικες ασκησεις με τα βαρακια,4 σετ των 8 στο μονοζυγο,πους απς,καθισματα, κοιλιακους κλασικες ασκησεις περιμενω την μπαρα τωρα την εχω παραγγειλει για να κανω κατι καλυτερο το προβλημα ειναι στον ογκο ο γιατρος μου λεει οτι ειμαι κανονικος ο προπονητης μου ομως λεει οτι χρειαζομαι καποια κιλα για να κανω ενα δυνατο και μυωδες σωμα αν μπορειται πειτε ενα γρηγορο πλανο με τα 4 γευματα και τις πιο καλες τροφες