PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια Καλλιτεχνικη ματια στον χωρο του ΒΒ



vAnY
24-08-15, 12:41
..με αφορμη ενα αρθρο της LIFO, καποιες καλλιτεχνικες φωτος απο αγωνα.

http://www.lifo.gr/team/u46519/59899

Αλλα και αλλες σκορπιες που μου φανηκανε ενδιαφερουσες...ελπιζω να σας αρεσουν

97159
97160
97161
97162
97163
97164
97165
97166
97167

TRIANTAFYLLOU
24-08-15, 22:53
νομίζω ενδιαφέρον οι καλλιτεχνικές φωτο του χώρου , μια διαφορετική προσέγγιση των φωτο των ββερ αν είναι όντως προσεγμένες και καλλιτεχνικές , ο Ανδρέας Κάλλινκ πχ όλα τα λεφτά που παρα την ηλικία του είναι κομμάτια και απ ότι βλέπω την μαυρούλα την εξουθένωσε :P
μόνο μη δούμε τίποτε καλλιτεχνικές του Κάι Γκρίν , που η αλήθεια έχει πολλες και με φρούτα όπως γκρέιπ φρούτ γιατι θα μας κόψει η λογοκρισία :P:P

TRIANTAFYLLOU
25-08-15, 01:22
ο ΚαΙ Γκρίν όπως έχω πεί πολλες φορες ποζάρει όπως τον εκφράζει αλλα και ταιριάζει στο δικό του προσωπικό στυλ
αν πχ πάω εγω να ποζάρω σαν αυτόν θα είμαι για ντομάτες και αυγα , γιατι απλα δεν τόχω και δεν μου ταιριάζει, σ αυτόν όμως επειδη όλο το στυλ του είναι σαν άλιεν και λόγω μάζας και εξτριμ ββερ , κολλλάει και βέβαια σ α΄λλους αρέσει σ άλλους όχι , αλλα είναι ο Και Γκρίν και είναι το δικό του προσωπικό στυλ

και εκείνο που βγάζει είναι ότι είναι αληθινός δεν το παίζει κάτι άλλο , η αλήθεια είναι οτι για βιοποριστικούς λόγους έχει κάνει διάφορα αλλα άλλοι τα κάνουν και είναι υποκριτες και δείχνουν κάτι άλλο

το ποζάρισμα είναι τεχνη και έκφραση , όπως και ο χορός και το σωστο είναι ο καθένας να ποζάρει όπως τον εκφράζει και του ταιριάζει και ποτε δεν θα δείξει σαν έκτρωμα

εμένα προσωπικα δεν με χαλάει ο Κάι Γκρίν αλλα όλοι οι άλλοι οι δήθεν στρέιτ που την τρ'ίζουν κανονικά την όπισθεν και που ποζαρουν σαν τιτίκες όχι μόνο με την ρουτίνα αλλα και τις στυλιστικές επιλογές των μαγιό τους που δεν συνάδουν καν με τους κανονισμούς της ομοσπονδίας

και το επαγγελματικό ββ στο επίπεδο του Και Γκρίν είναι εξτρίμ , όπως και τα αμάξια της φόρμουλας , που μπορεί να αρέσει σε πολλους , άλλοι να θέλαν να τα οδηγήσουν σαν αγωνιστικοί αλλα οι περισσότεροι και δεν θέλαν και δεν μπορούν να τα έχουν σαν καθημερινό μεταφορικό μέσον

με απλα λόγια την πιάτσα δεν την χαλάει ο κάι γκρίν , αλλα οι πιο συμβατοί ββερ με τις συμπεριφορές τους που δεν είναι καν αθλητικές

lila_1
25-08-15, 01:52
σαν τους hunters απ το halo είναι στο πιο γκέι...

beefmeup
25-08-15, 01:59
Andreas_Pro (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?21361-Andreas_Pro)

σεβαστη η αποψη σου, αλλα καλο θα ειναι να προσεχεις πως εκφραζεσαι.
σαν αντιλογο ,χωρις να με ενδιαφερουν τα δεντρα κ τα φρουτα τους ,να σου πω μονο οτι αν πιστευεις εστω κ λιγο αυτα που γραφεις για τα ινδαλματα κ τα παιδακια κλπ, σε σχεση με το bodybuilding μαλλον εισαι βαθια νυχτωμενος.
εχεις τελειως λαθος εικονα, κ αυτο λογω αγνοιας σου..αυτα με τον kai δεν ειναι καινουρια, καθως δεν ειναι καινουρια οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των "αθλητριων" στο εξωτερικο κανει κ αλλες "δουλειες".
οι "αθλητες" τεσπα αυτοι για να μην το πολυζαλιζουμε ειναι ανθρωποι κ εχουν κ αυτοι δικαιωμα στις επιλογες τους...επισης αντικατοπτριζουν το συνολο της κοινωνιας, μιας κ αυτοι αποτελουν μια μικροτερη κοινοτητα απο μονοι τους..κατι σαν τους πολιτικους της χωρας μας.

το ποστ θα σβηστει, για τον μονο λογο οτι μπορεις να γραψεις τα ιδια πραγματα με πιο κοσμιο τροπο, αλλα κ γιατι ειναι κ εκτος θεματος.

TRIANTAFYLLOU
25-08-15, 02:08
επίσης αυτο το επίπεδο δεν είναι πρότυπο όπως ανεφερα όχι μόνο για παιδάκια αλλα για τούς περισσότερους αγωνιστικούς , που μπορει να αρέσουν να θαυμάζουν αυτο το επίπεδο (άλλωστε το ββ ειδικά στην Αμερική έχει εκατομύρια φανς ) αλλα δεν σημαίνει ότι οι ίδιοι θα ήθελαν να φτάσουν εκεί

γι αυτο λέμε όπως σε όλα τα αθλήματα χρειάζετε παιδεία και σωστη καθοδήγηση και αντίληψη και όχι ο κάθε αθλούμενος που πηγαίνει στο γυμναστηριο να κάνει βάρη να νομίσουν ότι έχει τετοια πρότυπα
και το ποδόσφαιρο έχει εκατομύρια φιλάθλους αλλα ούτε οι μισοί δεν παίζουν μπάλα και ουτε έχουν στόχους για να γίνουν ποδοσφαιριστές

γιατι όλα απο το απλό φίτνες μέχρι το πιο χαρτ κορ ββ , θεωρούνται ββ , δηλαδη σωματική διάπλαση , η σωματοδόμηση , γι αυτο μη τα μπερδεύουμε

άλλωστε εδω το θέμα του τόπικ είναι το ββ απο καλλιτεχνικής άποψης και οπτικής γωνίας και με μία παρένθεση εκεί πρέπει να επικεντρωνόμαστε

vAnY
25-08-15, 10:02
Πιστευω πως ο καθενας, στη ζωη του, εχει δικαιωμα στις επιλογες τους και εχει επισης δικαιωμα στον σεβασμο, ειτε συμφωνουμε ειτε οχι... Ο Και εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η "πλακατζιδικη", εστω ψιλο-gay οπως ειπωθηκε πλευρα του. Ειναι καταξιωμενος αθλητης στον χωρο εδω και αρκετα χρονια... και εξαλλου αυτη η "συμπεριφορα του" και το ταλεντο του στο χορο εναι που τον κανει μοναδικο πιστευω.:bbbiceps:
Δυστυχως οπως λεει και ο Ηλιας, το ΒΒ εχει κολλησει με τα στερεοτυπα του τυπου οι περισσοτεροι ΒΒ ειναι κρυφο gays, και οτι οι γυναικες ειναι λεσβιες κρυφο "αντρες". Δεν διαφωνω οτι υπαρχει σε ενα ορισμενο βαθμο, αλλα δεν θα επρεπε να μας "πειραζει" και να το "κραζουμε"...εφοσον δεν εισβαλλουν στην ελευθερια κανενος. Ο καθενας στο κρεβατι του οτι θελει κανει. :green:

Εγω ειπα να ποσταρω εδω μια "διαφορετικη" οπτικη γωνια απο την "ομορφια των σωματων" στον χωρο μας, μια ασυνηθιστη ματια, ειτε λογω σκηνικων, ειτε λογω εποχης (οπως τις γυναικες που θα ποσταρω παρακατω), φωτισμου/χρωματων... Ειναι αυτο που μου αρεσει σε αυτο το αθλημα, το "τελειο αγαλματενιο σωμα" . Γι αυτο και εχω μια μεγαλη αδυναμια στο old school ΒΒ, οσοι με γνωριζουν το ξερουν.:P

:toast::toast:

97188
97189
97190
97191
97192
97193
97194
97195
97196
97197
97198
97199
97200
97201