PDA

Επιστροφή στο Forum : Βaito Αbbaspour - R.I.P.+



goldenera
13-06-15, 17:10
Αδιευκρίνιστο αλλά όπως φαίνεται σοβαρό πρόβλημα υγείας είχε ως αποτέλεσμα ο πολύ καλός και ελπιδοφόρος αθλητής στην κατηγορία 212 Βaito Αbbaspour να χάσει κιλά και να μην θυμίζει σε τίποτα τον αθλητή που ξέραμε 1 χρόνο πριν. Αυτό βέβαια είναι δευτερεύων, σημασία έχει να είναι περαστικό το πρόβλημα και μην τεθεί σε περεταίρω σοβαρό κίνδυνο η υγεία του. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά για τον συμπαθή Ιρανό αθλητή.


9564395644

ελμερ
13-06-15, 17:39
Περαστικα,να ναι καλα ο ανθρωπος!!!:welcome:

No Fear
13-06-15, 18:53
Ειδα και εγω τις φωτογραφιες στο φατσοβιβλιο και απορησα.Εχει μεινει ο μισος ο φουκαρας!
Κριμα γιατι μας εχει λειψει το vacuum pose του,ελπιζω να επανελθει συντομα!!!

sAVAZz
28-07-15, 23:33
Αδιευκρίνιστο αλλά όπως φαίνεται σοβαρό πρόβλημα υγείας είχε ως αποτέλεσμα ο πολύ καλός και ελπιδοφόρος αθλητής στην κατηγορία 212 Βaito Αbbaspour να χάσει κιλά και να μην θυμίζει σε τίποτα τον αθλητή που ξέραμε 1 χρόνο πριν. Αυτό βέβαια είναι δευτερεύων, σημασία έχει να είναι περαστικό το πρόβλημα και μην τεθεί σε περεταίρω σοβαρό κίνδυνο η υγεία του. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά για τον συμπαθή Ιρανό αθλητή.


9564395644



ΑΠΟ dennis james

Please I need you all to help and pray for one of the most humblest person on this planet. Baito is suffering from Vasculitis which is an inflammation of blood vessels. It destroys both veins and arteries and it put Baito in a very bad position. Baito and his family need our prayers now. He is back in the hospital again with no financial help from anybody not even the government is helping this man who had to sell just about everything he owned just to pay for some of the hospital bills. Please to all the bodybuilding fans athletes and friends let's keep him in our prayers for him to get better. I will make sure that every comment that goes on this thread will be read for Baito and his family.

COBRA_STYLE
29-07-15, 01:24
Να βαλει ο ιδιος ο DJ απο την τσεπη του,ο φαντασμενος μπαγλαμας...οι προσευχες θα τον σωσουν....τραγικος

S. KTISTAKIS
29-07-15, 10:52
Να βαλει ο ιδιος ο DJ απο την τσεπη του,ο φαντασμενος μπαγλαμας...οι προσευχες θα τον σωσουν....τραγικος

:clap::clap::clap:

Αυτο σκεφτηκα και εγω αμεσως μολις ειδα τις δηλωσεις παροτρυνσης !

Ο ανθρωπος δεν εχει λεφτα για νοσηλεια και ο αλλος μιλαει για προσευχες !

Οταν του τα επειρνε ηταν καλα αλλα εδω τα πηρε απο το καθε ψωνιο του χωρου και φτιαχτηκε καλυτερα σαν γκουρου παρα σαν αθλητης!

Καλα να παθουν ολοι τους που τον εκαναν θεο απο το πουθενα !

(ο DJ υποψην ειναι ο αγαπημενος μου αθλητης)

TRIANTAFYLLOU
29-07-15, 16:50
κάποια πράματα όταν λέγονται απο επώνυμους και ειδικα του χώρου θέλουν μεγάλη προσοχή , δεν χρειάζετε φιλοσοφία να καταλάβει κάποιος πόσο αστείο και ανούσιο είναι όταν αυτα τα λόγια λέγονται χωρίς ουσία

γιατι ακόμη και την βοήθεια του θεού να ζητάει κάποιος που πνίγετε , ο ίδιος ο θεός θα πεί κούνα και συ λίγο τα χέρια σου

αν έλεγε ο DJ εγω δίνω 1000 δολάρια αλλα δώστε και σείς ότι μπορείτε και προσευχηθείτε γι αυτο τον άνθρωπο , θα είχε άλλη αξία , έτσι κι αλλιως τον πήρε ενα σωρο λεφτα σε προετοιμασίες

goldenera
29-07-15, 21:51
Δεν παρεξηγώ το ποστ του James, σε μια τόσο σοβαρή κατάσταση το ενδιαφέρον προς τον συνάνθρωπο μπορεί να εκδηλωθεί με διάφορους τρόπους, πόσο μάλλον όταν ο James είναι στενός συνεργάτης του Baito, οπότε βρίσκω φυσιολογική και ανθρώπινη την αναφορά του. Εξάλλου δεν μπορούμε να ξέρουμε αν έχει ήδη βοηθήσει ο ίδιος οικονομικά, και δεν νομίζω να το έκανε 'βούκινο'. Δεν πολυσυμπαθώ τον James (από dvd του και βιντεάκια του που έχω παρακολουθήσει), αλλά θεωρώ το ενδιαφέρον του ειλικρινές και ανθρώπινο. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα για τον Baito, νομίζω οι σκέψεις όλων των φίλων του αθλήματος θα είναι μαζί του.

sAVAZz
29-07-15, 21:51
μετα μανγκες ξαναεγραψε το ιδιο κειμενο και προσ8εσε οτι εδωσε 1000 $$$ προσωπικα απο αυτον...απλα για να υπαρχει και αυτη η δηλωση...

goldenera
29-07-15, 22:10
Επισκέφτηκα την ιστοσελίδα του James και ολόκληρη η δήλωση του είναι:

Please help to save Baito who is suffering from Vasculitis which is an inflammation of blood vessels, which destroys both veins and arteries and it put Baito in a very bad position. Baito and his family need our help now! He is back in the hospital again with no financial help from anybody not even the government is helping this man who had to sell just about everything he owned just to pay for some of the hospital bills. Please to all the bodybuilding fans, athletes and friends let's help him with a donation, whatever it is you can donate to help this man to get back on his feet and see his kids grow up and graduate.
I myself will donate $1,000.00 to make sure that his kids will grow up with a father and his wife will have her loving husband back at home where he belongs.
Every dollar raised here will go towards the hospital bills. Every little bit will help this to get the treatment he really needs to overcome this disease.

Είναι λοιπόν φανερό πως έχει αναλάβει να γνωστοποιήσει το πρόβλημα του φίλου του, και να προτρέψει όποιον μπορεί να βοηθήσει να το πράξει. Να δω πως θα αντιδράσει η IFBB, για να βοηθήσει έναν 1ης γραμμής αθλητή της.

sAVAZz
29-07-15, 22:22
οποιοι εχουν λογαριασμο στο φβ ας πανε στο προφιλε του dennis james να δουν τις δηλωσεις του ιρανου...η κατασταση του φενεται τραγικηηη δυστυχως....:(:(

goldenera
29-07-15, 22:23
Είδα και ένα βιντεάκι (στο facebook του james) με τον Baito από το νοσοκομείο όπου ευχαριστεί τον κόσμο για την ως τώρα βοήθεια. Δυτυχώς φαίνεται σε πολύ άσχημη κατάσταση, μετά βίας 'βγαίνει' η φωνή του, πραγματικά πολύ λυπηρό, και ιδιαίτερα στενάχωρο το συναίσθημα......ο Θεός να βάλει το χέρι του.

TRIANTAFYLLOU
29-07-15, 23:03
εγω ένα έχω να πώ μιάς και το έφερε η κουβέντα , ότι επηρεαζόμαστε απο ανθρώπους πρωταθλητες και τεράστιους χωρίς να τούς ξέρουμε καθόλου παρα μόνο απο δημόσιες δηλώσεις και διάφορα βίντεο δημόσια

που εδω μια φωτο θα βγεί κάποιος και θα προσέξει πως θα στηθεί ώστε να βγεί καλός , οπότε φυσιολογικό ο καθένας με το φτωχό του μυαλό να μιλάει δημόσια προσπαθώντας να ανεβάσει το προφίλ του , αυτο είναι γεγονός και λέω με το φτωχό του μυαλό γιατι μερικοί αντι να το ανεβάσουν το ισοπεδώνουν

πάρα πολλοι απο τις φίρμες του χώρου αν δεν είχαν τα μπράτσα και κάποιους τιτλους (που τα μπράτσα είδαμε τι είναι όπως το παράδειγμα του συμπαθέστατου Baito , φευγουν για πλάκα) θα ήταν κυριολεκτικα σκουπίδια και αυτα τα λέω όχι τυχαία αλλα επειδη γνωρίζω καταστάσεις και δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στον ντενις τζειμς , έχει πολλα φρούτα ο μπαξές

ένας άνθρωπος χωρίς οικονομική βοήθεια και με σοβαρό πρόβλημα υγείας και έξοδα νοσηλείας , χρειάζετε τις προσευχές αλλα μαζί με μια εξτρατεία απο φίλους και συναδέλφους του χώρου που εκεί θα δείξουν αν είναι σωστοί φίλοι να συνεισφέρουν ότι μπορεί ο καθένας , γιατι δεν μπορούν όλοι να προσφερουν οικονομικη βοήθεια σοβαρή , αλλα λίγη αλλα πολλοι μαζί να προσφέρουν κατι αξιοπρεπές που να βοηθήσει
και σ αυτο δεν μετράει μόνο τι θα βάλει ο καθένας αλλα ακόμη και ο συντονισμός του εγχειρήματος αυτου

απο κεί και πέρα οι προσευχές γίνονται μέσα απο την ψυχή μας και δεν βοηθάνε απλα να λέγονται στα δύκτια δημόσια , αλλα η ουσία είναι αλλού και σχολιάζετε ο τζέιμς επειδη αυτός έφαγε ψωμί απο τον άνθρωπο αυτό σαν προπονητής του

TRIANTAFYLLOU
29-07-15, 23:17
Είδα και ένα βιντεάκι (στο facebook του james) με τον Baito από το νοσοκομείο όπου ευχαριστεί τον κόσμο για την ως τώρα βοήθεια. Δυτυχώς φαίνεται σε πολύ άσχημη κατάσταση, μετά βίας 'βγαίνει' η φωνή του, πραγματικά πολύ λυπηρό, και ιδιαίτερα στενάχωρο το συναίσθημα......ο Θεός να βάλει το χέρι του.

αυτο είναι το ευχάριστο και η ουσία οτι ενεργοποιήθηκε ο κόσμος και οι φίλοι του και συμβάλουν ουσιαστικά , το άσχημο είναι κατα πόσο η κατάστασή του θα είναι αναστρέψιμη και μακαρι να το ξεπεράσει ο άνθρωπος

beefmeup
29-07-15, 23:40
αν ο ανθρωπος οντως εχει χασει το συκωτι του, οπως γραφτηκε απο πισω κ δεν γινει μεταμοσχευση νομιζω δεν υπαρχουν κ πολλες εναλλακτικες..

sAVAZz
31-07-15, 16:58
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11800072_10155976373355121_2738130655848236820_n.jpg?oh=b118fdc5046d28b6669be88a63bf3d12&oe=563C7561

COBRA_STYLE
25-08-15, 22:19
Δυστυχως απεβιωσε παιδια,εχασε τη μαχη...R.I.P

Polyneikos
25-08-15, 22:46
Μεταφέρθηκαν τα ποστς που αφορούσαν τον Βaito Αbbaspour σε ξεχωριστό θέμα.
---

Μεγάλη απώλεια ο Ιρανός, καθώς συμπαθής και με πολύ καλές παρουσιες .-R.I.P.+

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=97215&stc=1

Feth
25-08-15, 22:55
καλο παραδεισο να εχει ο ανθρωπος
συλληπητηρια λοιπον κ κουραγιο στην οικογενεια.

Nive
25-08-15, 22:57
Κριμα...τον εφαγε τον ανθρωπο.

vAnY
25-08-15, 22:58
Σιγουρα ειναι κριμα να χανεται ενας ανθρωπος, και ποσο μαλλον ενας παγκοσμιου εμβελιας αθλητης ΒΒ... Ενα αθλημα, που η υγιεια σου παιζεται κορωνα γραμματα με τοσες υπερβολες (φαγητο, προπονηση, χημικη υποστηριξη) και δυστυχως, οπως και σε αλλες μορφες πρωταθλητισμου, ξερεις τι μπορει να σε περιμενει στη γωνια, αργα η γρηγορα....
RIP... :unsure:

TRIANTAFYLLOU
25-08-15, 23:10
μεγάλο κρίμα ο χαμός αυτού του ανθρώπου και γενικότερα κάθε νέου ανθρώπου που φεύγει άδικα ,απλα ο Μπάιτο εκτός του ότι ήταν πολύ συμπαθής μάθαμε την τραγική ιστορία με την υγεία του , παρακολουθήσαμε την εξέλιξη του και υπήρχε ελπίδα ότι μπορεί να γίνει καλα και να το ξεπεράσει , πράμα που δυστυχώς δεν έγινε
ας αναπαυθεί εν ειρήνη και μακάρι να μην ξανακούσουμε τετοια περιστατικά

goldenera
25-08-15, 23:32
Είναι πάντα μεγάλη η στεναχώρια όταν ένα μέλος της μεγάλης οικογένειας του σιδερένιου αθλήματος φεύγει από τη ζωή, ειδικά όταν ήταν τόσο συμπαθής από όλους. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν ευθύνεται για την ασθένεια του η χημική υποστήριξη που απατείται σε αυτά τα επίπεδα και η γενικότερη σωματική καταπόνηση, το θέμα είναι ότι ένας νέος άνθρωπος έφυγε για το μεγάλο ταξίδι.

Αυτό που θα θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι πως ήταν από τους λιγοστούς που είχαν την ικανότητα να κάνουν την πόζα vacuum, χαρακτηριστική της παλιάς εποχής όπου επικρατούσε η καλαισθησία και η συμμετρία έναντι των μεγάλων μαζών του σήμερα.

Ας αναπαυθεί εν ειρήνη.

vaggan
26-08-15, 09:19
παιδια απο αυτοανοσο νοσημα εφυγε και για την ιστορια λυκο δεν του δημιουργησαν τα φαρμακα αυτο το προβλημα

Polyneikos
26-08-15, 10:16
Eνα αφιερωματικό βίντεο στον Baito


http://www.youtube.com/watch?v=9JSfid-2mis

Nive
26-08-15, 10:35
To Σ.Ε.Λ. όπως και όλα τα αυτοάνοσα είναι συνήθως αγνώστου αιτιολογίας όμως συνήθως υπάρχουν ενοχοποιητικοί παράγοντες. Οπότε ας μην είμαστε απόλυτοι. :unsure:
Ωραίο βίντεο...κρίμα το παλικάρι.

vaggan
26-08-15, 12:03
To Σ.Ε.Λ. όπως και όλα τα αυτοάνοσα είναι συνήθως αγνώστου αιτιολογίας όμως συνήθως υπάρχουν ενοχοποιητικοί παράγοντες. Οπότε ας μην είμαστε απόλυτοι. :unsure:
Ωραίο βίντεο...κρίμα το παλικάρι.γονιδιακοι παραγοντες και το φως του ηλιου αντε κρυψου απο το φως του ηλιου τωρα:Pαλλα τα στεροειδη δεν τον εφεραν σε αυτη την κατασταση και πειτε οτι θελετε

Nive
26-08-15, 12:20
Το φως της ημέρας είναι άσχετο, απλά κάνει την ``πεταλούδα΄΄στο πρόσωπο και απαγορεύεται να σε δει πολύ ο ήλιος....δεν πεθαίνεις από αυτό.
...δεν θα χαλάσω το θέμα απλά θα σου αναφέρω πως ερευνητές υποστηρίζουν πως αποδίδεται σε ανασοβιολογική αντίδραση που προκαλείται από ανάπτυξη αυτοαντισωμάτων ή από την ανάπτυξη αυτοαντισωμάτων έπειτα από ιογενή λοίμωξη. Επίσης έχει αναφερθεί και ο ρόλος της γενετικής προδιάθεσης...

Αν είσαι σίγουρος πως δεν προέρχεται από τα όσα λάμβανε κάνε μία εισήγηση στην διεθνή ιατρική κοινότητα να τα συμπεριλάβει στους αρνητικά προδιαθεσικούς παράγοντες.

υ.γ.Δεν παίρνουν μόνο στεροειδή...

vaggan
26-08-15, 12:38
οπως και εσυ επισης αν εισαι σιγουρος:)το ζουμι ειναι οτι ο ανθρωπος ειχε αυτοανοσο νοσημα ολα τα αλλα περι στεροειδων η αλλων βοηθητικων τα ακουω βερεσε θα πεθαινε οπως και να ειχε

Nive
26-08-15, 12:42
οπως και εσυ επισης αν εισαι σιγουρος:)το ζουμι ειναι οτι ο ανθρωπος ειχε αυτοανοσο νοσημα ολα τα αλλα περι στεροειδων η αλλων βοηθητικων τα ακουω βερεσε θα πεθαινε οπως και να ειχε
Eγώ δεν είμαι σίγουρος για κάτι απλά ανέφερα τα δεδομένα, εσύ είσαι κάθετος πως ΔΕΝ σχετίζονται.
Bolt--->Aυτό δεν ισχύει... :thumbup:

beegee
26-08-15, 12:42
ρε παιδια οπα .. ενας ανθρωπος και μαλιστα νεος εφυγε ... επικεντρωθειτε στο τι προσεφερε οσο ζουσε κι αφηστε την ιατροδικαστικη εκθεση στους αρμοδιους ... μην κανουμε σαν κατινες στην πλατεια ! και βαγγελη οποιος εχει αυτοανοσο δεν πεθαινει ετσι απλα ... στο 2015 ειμαστε ...

vaggan
26-08-15, 12:47
συγνωμη αλλα το οταν καποιος μποντυμπιλντερ πεθαινει ολα στρεφονται γυρω απο το τι επαιρνε δες μερικα ποστ παραπανω μεχρι τον προπονητη του κραζουν λες και του τα εδωσε με το ζορι.απο αυτοανοσο πολυ ευκολα αν δεν εχεις την καταληλλη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και ασε να ξερω πεντε πραματα γιατι εχω δικο μου ανθρωπο με αυτοανοσο σκληρηνση κατα πλακας σου λεει τιποτα??ξερεις μηνιαιος ποσο κοστιζουν οι ενεσεις?

beegee
26-08-15, 12:52
εσυ εχεις δικο σου ανθρωπο αλλα εγω εχω η ιδια αυτοανοσο οποτε μαλλον ξερω καλυτερα .. εκτος αν εχω φαει τα ψωμια μου και δεν το ξερω ...
δεν ξερω τι επαιρνε και τι δεν επαιρνε και πιστευω οτι και κανεις σας δεν ξερει ... ειναι κριμα να κανουμε ικασιες . το σιγουρο ειναι οτι στανταρ θα λαμβανε τη σωστη αγωγη για τη νοσο του και θα ειχε τους γιατρους απο πανω του .μην κρινουμε ετσι ελαφρα τη καρδια ...ειμαι σιγουρη οτι ο συγκεκριμενος ειχε να σας προσφερει πολλα περισσοτερα θεματα προς συζητηση ...

vaggan
26-08-15, 13:08
συγνωμη αλλα δεν κανω εικασια σου λεω τι ειχε εικασια ειναι να λενε ολοι οτι πεθανε απο τα στεροειδη. τοτε πολυ καλα θα ξερεις και τον τροπο που μπορει να επιτεθει ενα αυτοανοσο σε ζωτικα οργανα οποτε δεν το συζηταμε αλλο:welcome:

beegee
26-08-15, 13:10
ακριβως ..επειδη ξερω... δεν το συζηταμε αλλο :welcome:

TRIANTAFYLLOU
26-08-15, 14:53
το λυπηρό είναι ότι χάθηκε μια ζωή ενός νέου ανθρώπου και αθλητού !! απο κεί και πέρα δεν χρειάζετε φιλοσοφία να καταλάβει κάποιος ότι οποιοδήποτε φαρμακευτικό σκεύασμα έχει επίδραση σε κάθε οργανισμό , όποιος έχει προδιάθεση θα νοσήσει κατ αρχήν πιο σίγουρα , η θα επισπευθεί ο χρόνος

εδω λέμε είμαστε ότι τρώμε και η διατροφή επηρεάζει ασθ'ένειες , η είναι υπεύθυνη για ασθένειες , τα φάρμακα δεν θα είναι ?

vAnY
26-08-15, 15:01
συγνωμη αλλα το οταν καποιος μποντυμπιλντερ πεθαινει ολα στρεφονται γυρω απο το τι επαιρνε δες μερικα ποστ παραπανω μεχρι τον προπονητη του κραζουν λες και του τα εδωσε με το ζορι.απο αυτοανοσο πολυ ευκολα αν δεν εχεις την καταληλλη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και ασε να ξερω πεντε πραματα γιατι εχω δικο μου ανθρωπο με αυτοανοσο σκληρηνση κατα πλακας σου λεει τιποτα??ξερεις μηνιαιος ποσο κοστιζουν οι ενεσεις?

Δυστυχως ειναι αληθεια και απολυτως λογικο, δεν γνωριζω κανενα αθλημα οπου παιρνουν τοσα φαρμακα και γινεται καποιος τοσο "τερας" (πολυ παραπανω απο το φυσιολογικο).. και εχουν φυγει πολλοι ΒΒ απο τις υπερβολες αυτες, δεν ειναι μυστικο. Οποτε λογικο κι εκεινου του ανθρωπου να του κολλανε αυτην την "ετικετα" η την αιτια θανατου .... Οπως ειπωθηκε, οτι και να λεμε, ομως πεθανε, νεος ανθρωπος, κριμα για την οικογενεια που αφηνει πισω.

vaggan
26-08-15, 15:44
Δυστυχως ειναι αληθεια και απολυτως λογικο, δεν γνωριζω κανενα αθλημα οπου παιρνουν τοσα φαρμακα και γινεται καποιος τοσο "τερας" (πολυ παραπανω απο το φυσιολογικο).. και εχουν φυγει πολλοι ΒΒ απο τις υπερβολες αυτες, δεν ειναι μυστικο. Οποτε λογικο κι εκεινου του ανθρωπου να του κολλανε αυτην την "ετικετα" η την αιτια θανατου .... Οπως ειπωθηκε, οτι και να λεμε, ομως πεθανε, νεος ανθρωπος, κριμα για την οικογενεια που αφηνει πισω.καθολου λογικο κακιστο θα ελεγα με το που αρρωστησει καποιος εκει που τον ειχαμε ψηλααα πολυ ψηλααα να αρχισουμε να πεταμε λασπη χωρις να γνωριζουμε την αιτια της αρρωστιας και του θανατου του. αν γνωριζεις πεσμου πεντε περιπτωσεις που εφυγε καποιος περαν πασης αμφιβολιας απο στεροειδη μην μου πεις μομο μπεναζιζα ειναι διουρητικα αλλο διουριτικα και αλλο αναβολικα και θα σου πω και εγω ενα καρο περιπτωσεις αθλητων που δεν ειναι τερατα σωματικα και εφυγαν και αυτοι κατω απο αδιευκρινιστες συνθηκες -ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΣΩΜΑ ΜΠΟΝΤΥΜΠΙΛΝΤΕΡ- που θα μπορουσαμε να τα φορτωσουμε στα στεροειδη εγω την μονη εξακριβωμενη περιπτωση που γνωριζω οτι ωφειλεται σε στεροειδη ειναι η περιπτωση του andreas munzer και γιαυτη κραταω ακομα μικρο καλαθι γιατι και η αδερφη του απο καρκινο του στομαχου πεθανε σε μικρη ηλικια οποτε δεν μπορεις να μιλας με σιγουρια για το που μπορει να ωφειλεται ενας θανατος

beefmeup
26-08-15, 16:00
εσυ εχεις δικο σου ανθρωπο αλλα εγω εχω η ιδια αυτοανοσο οποτε μαλλον ξερω καλυτερα .. εκτος αν εχω φαει τα ψωμια μου και δεν το ξερω ...


επειδη γενικα το βλεπω αυτο, σαν επιχειρημα σε διαφορα θεματα..να πω οτι ολα ατα αυτοανοσα δεν ειναι ιδια, οποτε εκτος αν εχεις ακριβως αυτο που ειχε αυτος, μαλλον δεν εχεις κ ολοκληρωμενη αποψη επι του θεματος..
καποια μπορει να να αντιμετωπιζονται σχετικα κ με καλα αποτελεσματα, άλλα παλι οχι.
γενικα το προσωπικο παραδειγμα σε τετοια θεματα, δεν αποτελει επιχειρημα.

τωρα για την περιπτωση του ανθρωπου, οκ λογικο ειναι απο την στιγμη που ηταν bodyuilder τετοιου επιπεδου να υπαρχει κ η παραφιλολογια, αλλα παντα το ιδιο γινεται..αποψη μου οτι τσαμπα το ζαλιζουμε, γιατι πρωτον δεν ξερουμε,κ δευτερον δεν ξερουμε..
οποτε απο το να αοριστολογουμε, ειναι καλυτερα να μην γραφουμε τπτ.

beegee
26-08-15, 16:08
εχω παρομοιο ..για αυτο μιλησα .επιτειθεται με τον ιδιο τροπο και αντιμετωπιζεται με παρομοια θεραπεια . το θεμα ομως δεν ειμαι εγω . το θεμα ειναι για εναν αθλητη που εφυγε .και δηλωσεις μη τεκμηριωμενες και ποσο μαλλον συμπερασματα για την αιτια θανατου του νομιζω δεν χρειαζεται να τα παραθετουμε με περησσια βεβαιοτητα ...

TRIANTAFYLLOU
26-08-15, 16:23
παιδια μην μπερδευόμαστε , εδω δεν βγάζουμε ιατρικά ανακοινωθέντα και ότι λένε για τούς ββερ άδικα ξεάδικα έχουν κάποια βάση , αφού τα χουμε πεί και αναλύσει άπειρες φορές , ότι μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας και μην τα ρίχνουμε όλα στούς άλλους γιατι δεν μπορεί όλος ο κόσμος να είναι κακοπροαίρετοι λές και έχουν προηγούμενα με ανθρώπους που ούτε καν τους ξέρουν

όταν γινετε τόσος ντόρος γι αυτα (που εγω έχει μαλιάσει η γλώσσα μου να λέω βγάλτε το σκασμό πια και μη μιλάτε όπου νάναι για τετοια και σε ανθρώπους που δεν ξέρουν και δεν καταλαβαίνουν , γιατι όταν ακούνε ειδικα άσχετοι , είναι σαν να δείχνουμε τσόντα σε ανήλικους ) λογικό είναι μετα να τα ρίχνουν όλα εκεί , αφού εγω σαν αγωνιστικός ββερ χρόνια έχω πεί ότι πιο πολύ δε με απασχολεί αν πάθω κάτι αλλα που θα λένε ότι αυτός το έπαθε απο αυτα τα νταλαβέρια και ας μην ασχολούμε εδω και χρόνια με τετοια

αν καθόμαστε τωρα να αναλύουμε θα γράφουμε σελίδες και άκρη δεν βγαίνει

vAnY
26-08-15, 23:15
Vagg Απλα λεω να μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, οπως ακριβως εννοει και ο Ηλιας στο ποστ του. ΔΕΝ ειπα οτι ο ανθρωπος πηγε απο ΑΑΣ , δεν ξερω καθολου.
Εφυγε, τελος. :unsure:
Ειπα απλα οτι στο εξτριμ αυτο αθλημα δεν ειναι τυχαιο να υπαρξουν καποια στιγμη παρενεργειες σε πρωταθλητες/αθλητες καποιου επιπεδου, λογω χρονιας χρησης ουσιων. Ειναι απολυτως φυσιολογικο, δεν ειπα κακως-καλως, ο καθενας τις επιλογες του κανει, δεν το κατακρινω.;)

Muscleboss
27-08-15, 06:51
Με τη συμμετοχή του στο Mr Olympia έκανε το όνειρό του πραγματικότητα.

RIP+

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=97237&stc=1

Nive
27-08-15, 11:00
Τι ηλικια ειχε ο ανθρωπος?

vaggan
27-08-15, 11:17
36

Nive
27-08-15, 11:27
Πφφφφ....πολυ νεος ρε γαμωτο. Ελαφρυ το χωμα

NASSER
29-08-15, 20:00
Η απώλεια του έχει συγκινήσει όλο το χώρο του αθλήματος, καθώς ήταν πολύ συμπαθής προς όλους. Να είναι ελαφρύ το χώμα του και συλλυπητήρια στην οικογένεια του.

Υ.Σ. Η ασθένεια του είναι γνωστή και μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε. Γνωρίζω προσωπικά περιστατικό παρόμοιο. Δεν έχει να κάνει με καταχρήσεις.