PDA

Επιστροφή στο Forum : All Day You may (Rich Piana)



Nive
27-08-15, 20:07
Ψάχνοντας το βρήκα τυχαία. Είδα οτι μόνο ένα μαγαζί το φέρνει στην Ελλάδα.
9724397244


Φαίνεται ολοκληρωμένο συμπλήρωμα με πολλά καλά συστατικά....πολύ blend!

Υπάρχει κάποιος που το`χει δοκιμάσει αν και πανάκριβο? :green:

Supplements are meant to do just that: supplement. ALLDAYUMAY was birthed from Rich Piana‘s philosophy that supplements should never take the place of your meals, but rather taken in addition to the food your eat. ALLDAYUMAY is one of the most dynamic products on the supplement market today, formulated to aid your muscle building efforts in numerous ways.

Who says you cannot feed your body what it needs throughout the day, ALLDAYUMAY!
(από την επίσημη σελίδα)

beefmeup
28-08-15, 00:46
αποτι ειδα η εταιρια το διαφημιζει σαν recovery οποτε πηγε στα μεταπροπονητικα.
αν κ ισως θα μπορουσε κ στα αμινοξεα..
χαριτωμενο ειναι..
το 2ο μπλεντ ειναι αρχηστο ομως.
η γλουταμινη αφου την εχει που την εχει ας ηταν περισοτερη κ η ταυρινη το ιδιο..οπως ειναι εδω δεν κανουν κατι..
αλλα οκ, μπηκαν για να μπουν..δεκτο.
το ιδιο κ για το joint blend.

Andreas_Pro
28-08-15, 14:58
Ο σταυρός διπλα τι να σημαίνει άραγε, ότι πας στον άλλο κόσμο; χαχα

Nive
28-08-15, 15:06
Συμφωνώ με τον beef και για τ`αμινοξέα και για την γλουταμίνη.
Η γλυκοζαμίνη καλό είναι που βρίσκεται ρε :unsure:

Απλά με τέτοιου είδους συμπληρώματα που έχει μέσα ένα κάρο συστατικά δεν ξέρω κατά πόσο ΄΄βολεύει`` τον οργανισμό και εν τέλη κατά πόσο απορροφόνται.
Σίγουρα το να πάρεις μόνο του το καθένα είναι καλύτερο αλλά θεωρώ και ανέφικτο.

COBRA_STYLE
28-08-15, 17:58
Ο σταυρός διπλα τι να σημαίνει άραγε, ότι πας στον άλλο κόσμο; χαχα

lol:rolf:

Οτι δεν υπαρχει ΣΗΠ σε αυτα τα στοιχεια.

Nive
28-08-15, 21:55
Αρα εβαλαν οσο ηθελαν και Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ....χαχαχα

beefmeup
29-08-15, 11:03
Η γλυκοζαμίνη καλό είναι που βρίσκεται ρε :unsure:



γλουκοσαμινες, χονδροιτινες κλπ θελει δοσεις ανω των 2γρ την μερα απο το καθενα, γιατι ειναι πραγματα που δεν τα περνεις κ απο την διατροφη.
τουλαχιστον τις πρωτες μερες της ενοχλησης, κ μετα μπορεις να πεσεις σε δοσεις του 1.5γρ γιατι μπορει να εχεις θεμα με την ευαισθησια στην ινσουλινη απο την ληψη της, πραγμα που μπορει να οδηγησει σε θεματακι με τους glut μεταφορεις κ κατα συνεπεια με τo glucose uptake.
τωρα στην πραξη οσον αφορα το τελευταιο κομματι, τα αποτελεσματα θα διαφερουν σιγουρα αναλογα τον οργανισμο, αλλα καλο ειναι να το εχουμε υποψιν.

Nive
29-08-15, 11:30
Αναφερεσαι στις δυο θεμελιες ουσιες του χονδρινου ιστου αλλα σε κατασταση παθολογιας και εξαρσης.
Για συντηρηση-προληψη δεν θεωρω λαθος την ποσοτητα (χωρις να το εχω ψαξει παραπανω).
Αν και απο προσωπικη εμπειρια θεωρω πως η καλυτερη λυση της χονδροπαθιας ειναι οι ισομετρικες σε ΚΚΑ. Σε χονδρομαλακινση και προχωρημενες αλλοιωσεις η λυση ειναι συνηθως τρυπανισμοι ή αποξυση.

Σορρυ off topic.

beefmeup
29-08-15, 11:53
Αναφερεσαι στις δυο θεμελιες ουσιες του χονδρινου ιστου αλλα σε κατασταση παθολογιας και εξαρσης.
Για συντηρηση-προληψη δεν θεωρω λαθος την ποσοτητα (χωρις να το εχω ψαξει παραπανω).


νομιζω μονο σε παθολογικη κατασταση κανουν κατι ετσι κ αλλιως..προληπτικα δεν κανουν κατι.
επισης απο οσο ξερω δεν εχει παρατηρηθει ελειψη τους σε ανθρωπους.

Nive
29-08-15, 14:39
Λανθανεις. Αν θες πληροφοριες ελα πμ. ;)

beefmeup
29-08-15, 14:47
δεν θελω πμ
θελω κατι σοβαρο απο αξιοπιστη πηγη.
αν δεν εχεις, πες τα αλλου.

Nive
29-08-15, 16:07
Αλλαξε το υφος σου. Δεν μιλας σε κανενα φιλαρακι σου. Το οτι εισαι mod δεν σε καθιστα δερβεναγα.

beefmeup
29-08-15, 16:19
ετσι εγραφα κ πριν γινω μοντ.
με ρωτησες κατι στο πρωτο σου ποστ κ σου απαντησα..μετα με "τραβας" σε ενα διαλογο,κ οταν σου απανταω κατι, μου λες οτι κανω λαθος.
σε ρωταω ποιο ειναι το σωστο κ μετα μου τα γυρνας για πμ κλπ..η ξερεις κατι κ το γραφεις, η δεν ξερεις κ ολα καλα.

Nive
29-08-15, 16:29
Εγραψες "νομιζω" και σου απαντησα σε αυτο.
Αληθεια με ποσους ασθενεις με εξαρση χονδροπαθιας εχεις ασχοληθει....? Γιατι οταν εισαι απολυτος και μετα πετας ενα ΝΟΜΙΖΩ καλυτερα να μασας παρα να μιλας.

beefmeup
29-08-15, 16:38
αντε παλι...
σου εγραψα οτι προληπτικα δεν κανει κατι, εκτος αν εχεις ηδη σχετικους παθολογικους λογους.




Για συντηρηση-προληψη δεν θεωρω λαθος την ποσοτητα (χωρις να το εχω ψαξει παραπανω).



νομιζω μονο σε παθολογικη κατασταση κανουν κατι ετσι κ αλλιως..προληπτικα δεν κανουν κατι.
επισης απο οσο ξερω δεν εχει παρατηρηθει ελειψη τους σε ανθρωπους.


κ μου γραφεις παλι για ασθενεις..γιαυτο σου απανταω οπως σου απανταω, γιατι νομιζω οτι με δουλευεις,η κατι αλλο που δεν μπορω να καταλαβω.

Nive
29-08-15, 17:03
....οκ επειδη εισαι των ερευνων. Ψαξε ποσο ποσοστο εκει εξω εχει χονδροπαθια εστω επιγονατιδας.
Beef.....

Μια χαρα σε επιασα μην σκας.

beefmeup
29-08-15, 17:03
οκ κερδισες:)