PDA

Επιστροφή στο Forum : Φτηνη συνδρομη σε γυμναστηριο κ ποιοτητα προπονησης



Χρήστος Τριανταφύλλου
07-09-15, 22:35
Ανοιγω αυτο το θεμα μετα απο σημερινη ''προπονηση'' νωρις το βραδυ. Ηταν τοσο πολυς ο κοσμος που μονο αξιοπρεπη προπονηση δεν μπορουσες να κανεις.
Βεβαια οποιος εχει την δυνατοτητα να κανει προπονηση το πρωι δεν αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα , το απογευμα βραδακι ομως καθημερινες γινεται το αδιαχωρητο.
Στα θετικα ειναι η φτηνη συνδρομη ,τα καλα οργανα το καλο περιβαλον κ τα προγραμματα ,απ οτι αλλη ομως προπονηση δεν μπορεις να κανεις . Κ το κακο ειναι οτι υπαρχει συνεχης αυξηση των μελων.
Εαν εκανα προπονηση αποκλειστικα το βραδυ ,δεν θα το σκεφτομουν ,επιστροφη στο συνοικιακο ωραιο γυμναστηριακι κ ας εδινα κ κατι παραπανω.

drew21
08-09-15, 00:52
Yava κιεσυ,ε? :P
Εγω σκεφτομαι να αλλαξω σε μεσημεριανη προπονηση, με την ελπιδα οτι οι περισσοτεροι εχουν το καθιερωμενο γευμα.
Αλλιως με βλεπω για χαραματα (ειδικα οταν ξεκινησουν οι σχολες).

Δημητρης 1924
08-09-15, 10:31
Χρήστο καλλημερα αυτο το θέμα που ανοίγεις ειναι δυστυχώς μια πονεμένη ιστορια που δυστηχως συνεχώς αυξάνεται.Τι να την κανω την φτηνή συνδρομή οταν ΔΕΝ μπορο να κανω προπονηση,οταν λόγω φτήνιας εχει μαζευτη η σάρα και η μαρα.Τι να την κανω την λεζάντα οταν στα περισσότερα γυμναστηρια για να μην πω στο 99% ο χώρος για τα ελεύθερα βάροι ειναι πεντα βήματα και αν υπάρχει και αυτος οταν ο πιο Βάρης αλτήρας ειναι 25 κιλά!!!!!!! Σκέψου να εχεις πλήρωση π.χ.200 € για να εχεις την δυνατότητα να κανεις προπονηση οποία ωρα και αν πας και ξαφνικά να βγάλη προσφορά με 48 € το χρόνο ποσο μ........ς σε κανουν να αισθάνεσαι,δυστηχως αυτη είμαστε είδα φωτο απο τα Yava και έκλαιγα απο τα γέλια με τα γιδοπρόβατα που είχαν μαζευτη απ´έξω.Καλητερα να δώσω περισσότερα χρήματα και να παρω αυτο που θελω παρα να με κανουν μεροκάματο,γιατι ως γνωστό οτι πληρώσεις περνεις. 1924.
Υ.Γ Και μην ανοίξουμε το θέμα του έμμεσου αποκλησμου απο τα gym που δεν γουστάρουν να εχουν κόσμο που θέλει να κανει ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ με ελεύθερα βαροι λες και πάνε τζάμπα,αυτο ποσο ρατσιστικό ειναι ?
Υ.Γ 2 Και εγω δεν γουστάρω να ακούω τον αλλο να ουρλιάζει και να βρίζει οταν σηκώνει 30 κιλά αλλα οταν σηκώνεις 100 θα φωνάξεις για να βγει ακομα μια γαμ.....νη επανάληψη,γιατι τα 100 κιλά θα ειναι πάντα 100 κιλά.

Χαράλαμπος
08-09-15, 10:53
drew21

Yava κιεσυ,ε?
Εγω σκεφτομαι να αλλαξω σε μεσημεριανη προπονηση, με την ελπιδα οτι οι περισσοτεροι εχουν το καθιερωμενο γευμα.
Αλλιως με βλεπω για χαραματα (ειδικα οταν ξεκινησουν οι σχολες).

Πολύ καλό...εμπορικό κέντρο!!! :clap:

Nive
08-09-15, 12:24
Τα λέω εγώ κύριε Χρήστο, 7 το πρωί προπονησούλα και είμαστε πάντα 15-20 άτομα σε γυμναστηριάρα, με καλά όργανα,χωρίς μυρωδιές και αναμονή στα μηχανήματα. Στο μεταξύ πλένο όλοι γνωριζόμαστε και το κλίμα είναι φοβερό. :welcome:

Περί yava δεν σχολιάζω καλά τους κάνουν. Και όσον αφορά το παλικάρι που είπε πως από 200 αν το πάνε 48 δεν θα γραφτείς? Θα γραφτούν όσοι δεν κοιτούν παραπέρα, ποιότητα παροχών-πλήθος κόσμου και φυσικά με 48 δεν έχεις δικαίωμα για παράπονα :unsure: (που λέει ο λόγος φυσικά) Πας την πρώτη ημέρα και βλέπεις μέσα 150 άτομα....άντε κάνε γυμναστική.
Φυσικά την ημέρα των ποδιών είσαι μόνος.

Χρήστο είμαι υπέρ στο να πληρώνεις τις παροχές όχι 500-600 που είχα ασθενείς που πηγαίναμε Β.Π. και έδιναν συνδρομή 6μηνη 380!!! Χλίδα μέσα αλλά είναι και το αγοραστικό κοινό που απευθύνεσαι. :turtle:
Εγώ βλέπω πως στο δικό μου όποτε κάνει προσφορά τις πρώτες 1-2 εβδομάδες πλακώνει κόσμος και κυρίως πλέμπα! (πηγάίνω και κάποιες άλλες ώρες στο γυμναστήριο για θέραπείες). :thumbup:

vAnY
08-09-15, 12:27
:green: ενταξει πολυ γελιο με αυτο που εγινε στα Γιαβα ! γινεται που γινεται κλασσικα χαμος τα απογευματα, τωρα θαναι τρεις χειροτερα... Ευτυχως, παω αλλου , σε συνοικιακο ;)

Αυτο που λες Δημητρη για τη φωνη στα 100 κιλα, ναι οκ παω πασσο να φωναξεις η να μουγκρισεις μια φορα γιατι ειναι τοσα τα κιλα, ειναι λογικο.
Αλλα αλλο αυτο που κανουν πολλοι που για να τους κοιταξει οοοολο το γυμναστηριο μουγριζουν και φωναζουν συνεχεια. Αη σιχτιρ πια με αυτους! Κι αλλοι σηκωνουνε πολυ βαρια κιλα σε προσπαθειες αλλα ετσι δεν κανουνε. Κατανταει γελιο. :P

beefmeup
08-09-15, 13:46
Σκέψου να εχεις πλήρωση π.χ.200 € για να εχεις την δυνατότητα να κανεις προπονηση οποία ωρα και αν πας και ξαφνικά να βγάλη προσφορά με 48 € το χρόνο ποσο μ........ς σε κανουν να αισθάνεσαι,

καλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα ετσι..promotion λεγεται κ μπορει μια εταιρια να το κανει οποτε κρινει για να boostαρει πωλησεις η συνδρομες στην προκειμενη.
δεν ειναι κατακριταιο ,κ σιγουρα δεν μπορεις να περιμενεις μια ζωη μια αναλογη προσφορα, για να γραφτεις καπου, γιατι μπορει να μην ερθει ποτε κ θα μεινεις χωρις το προιον η την συνδρομη.
ειναι κατι σαν τις εκπτωσεις σε ειδη, δεν το βρισκω κακο.

εγω δεν ασχοληθηκα με το φαινομενο, αν κ με 50 ευρω συνδρομη μονο καποιες κυριακες να πηγαινα που ειναι κλειστο το δικο μου,κ καποιες αργιες που ετσι κ αλλιως δεν εχει κοσμο ως επι το πλειστον σε ολα τα γυμναστηρια, τα λεφτα μου τα ειχα βγαλει για ενα χρονο.
τωρα για να το εχεις σαν πρωτευον γυμναστηριο, εκει σιγουρα υπαρχει θεμα, μιας κ θα γινει ενας πανικος απο τουδε κ στο εξης.

οσον αφορα τα υπολοιπα που αναφερονται, απο αλλα μελη στο θεμα να θυμησω οτι υπαρχει καταλληλοτερο thread, για να μην βγει αυτο εδω εκτος..

Που πηγαν ολα τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γυμναστηρια? (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2513-%CE%A0%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B7%CE%B3%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%A0%CE%A1%CE%91%CE%93%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%B1)

mcgregory
08-09-15, 13:47
Τι μάρκα όργανα έχουν τα γυμναστηρια γιαβα;

beefmeup
08-09-15, 13:51
αναλογα το γυμναστηριο, δεν ειναι ολα ιδια.
εδω να κανω μια παρακληση, το θεμα δεν αφορα τα συγκεκριμενα γυμναστηρια οποτε μην αρχισουμε να αναφερουμε ονοματα κλπ γιατι μπορει να θεωρηθει οτι προμοταρουμε το εν λογω γυμναστηριο, πραγμα που δεν γινεται.
οποτε ας θεωρησουμε την ερωτηση του Χριστου στο αρχικο ποστ σαν γενικη ( που ετσι κ δωθηκε εξ'αλλου) κ μην αρχισουμε κουβεντα μονο για την αλυσιδα αυτη.

Fataoulas
08-09-15, 14:13
Αν στη περιοχη μου το γυμναστηριο που πηγαινα απο πολυ παλια δε γινοταν Yava, θα επρεπε να πληρωνω απο 400 εως 600 ευρω για ετησια συνδρομη (40/μηνα το φθηνοτερο, 60 το ακριβοτερο). Και ερχεται ο "νεος" και σκαει ετησια 179 ευρω. Και τοτε τα ιδια ακουστηκαν...
Και κατα καιρους να παιζουν προσφορες, 139/μηνα , 99/μηνα....
Και το ευχαριστω? Να σκαει ο αλλος πουειχε κανει ετησια με 139 και να ΑΠΑΙΤΕΙ και θεση παρκινγκ απο τον υπευθυνο του γυμναστηριου...
Δε πληρωνω λεει 139 ευρω το χρονο, για να παρκαρω το αμαξι μου 100 μετρα απο το γυμναστηριο.... Θελω θεση απ'εξω.

Η αλλη επαιρνε τηλεφωνο ξημερωματα Δευτερας και φωναζε διαμαρτυρομενη για την ουρα που ειχε μαζευτει κατα τις 2 το ξημερωμα (και μη νομιζετε οτι ηταν καμια ουρα οπως στην Αθηνα, 20-30 ατομα ηταν) Οτι κανουνε το κοσμο προβατα που τους εχουν στην ουρα, οτι θα επρεπε να ντρεπονται κτλ κτλ. Και οταν της ειπε ο υπευθυνος οτι υπαρχει και η online εγγραφη για να μη περιμενει στην ουρα, η απαντηση της ηταν "Δε με νοιαζει, εγω περασα και ειδα την ουρα, δε σταματησα. Εγω φωναζω για αυτους που περιμενουν...."

(τα παραπανω, για να δουμε και ΕΜΕΙΣ οι ιδιοι ποσο παραξενοι/παραλογοι γινομαστε καμια φορα ;) )

Και ναι, στην αρχη θα ταλαιπωρηθουΜΕ λιγο, αλλα οσοι γραφτηκαν για πλακα, το πολυ μια βδομαδα τους δινω μεχρι να τα παρατησουν. Ηδη χθες 3 νεες (σε ηλικια και συνδρομη) πιο πολυ γελαουσαν και ηθελαν να πανε για καφε, παρα να στρωσουν το κωλο τους κατω και να ασκηθουν.....



edit
Διονυση, ειχες ηδη ποσταρει το μυνημα σου οταν εγραφα αυτο εδω, και γι'αυτο και αναφερω ονοματα. (μη νομιζεις οτι σε αγνοησα :-) )

beefmeup
08-09-15, 14:28
no worries, απλα το εγραψα για να μην παει ολη η κουβεντα μονο σε αυτο το γυμναστηριο συγκεκριμενα..

εγω ας πουμε την ειχα πατησει ετσι, οταν ειχε ανοιξει ενα καινουριο εδω κοντα σε μενα κ ειχε συνδρομη 99 ευρω.
γραφτηκα κ πηρα τα παπακια μου γιατι οι τυποι κ δεν ηξεραν να το δουλευουν, αλλα κ ηταν κ ασχετοι απο γυμναστικη με αποτελεσμα να μην μπορουν να κανουν καλα δουλεια οσον αφορα τις επιλογες τους σε διαφορα πραγματα του γυμναστηριου απο τα αποδυτηρια, που ηταν σαν κλουβια μεχρι το οτι ειχαν μακελεψει οργανα κλπ, για να κανουν εξοικονομηση χωρου..
απο κοσμο φυσικα ολοι ηταν σχεδον ασχετοι με γυμναστικη απλα ειχαν γραφτει μονο για φτηνη συνδρομη, κ ουσιαστικα καποιος που ηθελε να κανει δουλεια, δεν μπορουσε.

οποτε εφυγα 3 μηνες περιπου πριν ληξει η συνδρομη κ πηγα σε ενα αλλο πολυ καλυτερο, συνοικιακο κ αυτο, κ δινω 150 τον χρονο, αλλα εχω αυτο που θελω.

Nive
08-09-15, 15:12
Eγώ σε παλαιότερη ``προσφορά΄΄ 150ευρώ και φέρε δύο φίλους σου να γραφτούν και θα έχεις δώρο έναν χρόνο κλπ την πάτησα και γράφτηκα. Έριξε πιστόλι μετά από έναν μήνα, έμεινε κλειστό 2 εβδομάδες και όταν άνοιξε δέχθηκε (προς τιμήν τους)<---εδώ σίγουρα παίζει και το ``ας τσιμπήσω πελάτες΄΄-που αν ήθελε βέβαια μας έδινε το δικαίωμα να μην χάσουμε την παλιά συνδρομή-όσους είχαν κρατήσει την απόδειξη από τους προηγούμενους. Φυσικά με νέους ιδιοκτήτες που το δουλεύουν πολύ σωστά και μπράβο τους.
Όμως αν πας απόγευμα και ειδικά Δευτέρα-Τετάρτη(5-9) είναι σκέτη εφορία και ικα μαζί!!! :turtle:

lila_1
08-09-15, 15:32
εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί όλοι ρίχνουν χολή με τη προσφορά. Οι περισσότεροι που γράφτηκαν δεν θα ξαναπατήσουν μετά τον οκτώβρη νοέμβρη, παίζει και να μην έχουν γραφτεί ποτέ πριν σε γυμναστήριο.
Και ναι κάποια συνοικιακά γυμναστήρια μπορεί να είναι καλά όμως τα περισσότερα είναι μάπα.
Ειδικά προς βόρεια-ανατολικά προάστια, οι τιμές είναι τραγικές. Χρεώνουν 200-240 τη συνδρομή ΧΩΡΙΣ αποδειξη, με όργανα παλιά, τροχαλίες που σπάνε κάθε 3 και λίγο, αλτήρες υπό διάλυση, αποδυτήρια απαράδεκτα. Ή σοβαρεύεσαι και χρεώνεις μία λογική τιμή γι αυτά που έχεις, ή αφήνεις να σου πάρει όλους τους πελάτες η μεγάλη αλυσίδα.

Εγώ που είμαι θαμώνας και κάνω προπονήσεις βρέξει χιονίσει, θα τα δώσω τα 48 ευρώ για να μπορώ να κάνω προπόνηση σε έναν χώρο πολύ καλύτερο, κ ας είναι μία κυριακή τη βδομάδα.
Η πλέμπα θα σπάσει έτσι κ αλλιώς....

Nive
08-09-15, 15:44
...μακάρι να βρεις όργανο να κάνεις έστω αυτή την μία Κυριακή της εβδομάδας!

vaggan
08-09-15, 15:53
καλα εγω δεν λεω τις τιμες που πληρωνουμε εδω για γυμναστηρια 4 διαλογης (αποδητηρια αγνωστη λεξη)ανυπαρκτο λεγκ πρες και αλτηρες ξεχαρβαλωμενους που πραγματικα οταν τους χρησιμοποιεις νοιωθεις οτι κανεις εξρτιμ σπορτς σαουνες μαουνες και τετοια δεν υπαρχουν και αν θες να παρακολουθσεις trx σε χρεωνουν εξτρα αν ερχοσασταν εδω που κανω γυμναστικη θα το κοβατε περα σοβαρα μιλαω αντε να πω και την τιμη 40 το μηνα χωρις δυνατοτητα πακετου το μηνα δηλαδη οσο σχεδον τον χρωνο σε γνωστη υπερπολυτελη αλλυσιδα

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-09-15, 16:59
Καταρχην παιδια δεν ανεφερα ονομα αλλα πιθανολογω οτι ειναι η ιδια αλυσιδα που ανεφερε ο Διονυσης λογω ποσου που ανεφερε.
Το θεμα ειναι οτι σαν μεγαλες επιχειρησεις που ειναι θα προσπαθησουν για το καλυτερο γι αυτες με οτι μεσον διαθετουν κ ενα απο αυτα ειναι η χαμηλη τιμη. Απο κει κ περα σε τι ποσοστο θα τους γυρισει σε μπουμεραγκ πιστευω θα το δειξει σε μεγαλο ποσοστο η επομενη χρονια.
Πολλοι ,οπως σωστα ειπε η Lila συντομα δεν θα ξαναπατησουν γιατι παιζει να γραφτηκαν πρωτη φορα σε γυμναστηριο ετσι λογω εξευτελιστικης προσφορας ,αλλοι θα φυγουν γιατι δεν τους αρεσει ο χαμος η το κλιμα η δεν ξερω εγω τι ,πολλοι ομως θα εξακολουθησουν λογω ωρας που δεν τους επηρεαζει η λογω των πολυ καλων οργανων κ των υπηρεσιων που προσφερει κ της τιμης φυσικα.
Καθε ενας λοιπον συμφωνα με τις αναγκες του κ τις δυνατοτητες του ας πραξει οτι του αρεσει κ μπορει , αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι τα συνοικιακα γυμναστηρια εχουν οδηγηθει σε μαρασμο κ δεν ξερω εαν θα μπορεσουν να ανταπεξελθουν στο τελος. Μιλαω γι αυτα που εχουν μια μεσαια λογικη τιμη , κ κανω την σκεψη μηπως τελικα μεινουν μονο τα πανακριβα που απευθυνονται σε πιο ειδικες ομαδες κ τα αλλα του 50ρικου κ 100ρικου κ αμα σ αρεσουν!

Fylpa17
16-09-15, 16:52
Εγω πάω σε γνωστή αλυσίδα γυμναστηρίων στην Θεσσαλονίκη! Λόγω οτι ειμαι ελεύθερος επαγγελματίας και εχω ελεύθερο χρόνο όταν εγω επιλέξω έκανα συνδρομή με 99€ το έτος με περιορισμό να κάνω ckeck-in στις από τις 1 έως τις 2 το μεσημέρι! Με μεγάλη μου εκλπηξη το γυμναστήριο είναι σχεδόν άδειο εκείνη την ώρα. Οποτε η αναλογία τιμής ποιότητας πολλές φορές δεν ισχύει όπως και να έχει πριν ετήσιο συμβόλαιο πάντα να απαιτητέ δοκιμαστικό κάποιον ημερών

ArgoSixna
16-09-15, 20:16
εμαθα απο μια κοπελα που πηγε προσφατα να γραφτει , οτι το μεσημερι που πηγε ηταν 5-6 ατομα μεσα μονο.

δηλαδη γραφτηκαν κατι χιλιαδες , και δεν παταει κανενας :shock::shock:

Metalas26
16-09-15, 20:29
Εγώ πάω γυμναστήριο σε ένα συνοικιακό που είναι δίπλα στο σπίτι μου κ πάνε μόνο σοβαροί αθλητές κ μεγάλης ηλικίας άνθρωποι που θέλουν να χάσουν κιλά ή να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση.

Αν με έμαθε κάτι η μικρή εμπειρία μου μετά από 3 χρόνια συνεχών αλλαγών στα γυμναστηρια είναι μακριά από τρεντογυμναστήρια κ ας μαζεύουν τις καλύτερες γκόμενες.

Επίσης όταν κάτι είναι πολύ φτηνό, συνηθως κάποιο λάκο έχει η φάβα. Δε θα συντηρούν μηχανήματα, θα ναι βρώμικα, θα γίνεται το σώσε, θα είναι πέρα βρέχει οι ιδιοκτήτες κ οι γυμναστές. Να ρωτησω κάτι; ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ; ΟΧΙ τότε σκάστα μάγκα μου αν θες κάτι καλό

lila_1
16-09-15, 21:58
καλά εσύ μπαναρισμένος δεν είσαι?

vaggan
16-09-15, 22:08
εβαλε μεσο τον τσιπρα

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-09-15, 22:41
Καλα τωρα που θα μπει ο Beef αλοιμονο σας!:turtle:

TRIANTAFYLLOU
16-09-15, 22:44
αυτες οι προσφορες θεωρούνται θεμιτες στα πλαίσια πολιτικής αύξησης πελατών και κατ επέκταση κέρδους των γυμναστηριούχων
οι πελάτες έχουν πλεονέκτημα φτηνής συνδρομής και κινήτρου να γυμναστούν για περισσότερο διάστημα εφόσον το θέλουν βέβαια και κάποιοι άλλοι ευκαιρία να διοκιμάσουν το γυμναστηριο αλλα μέσω του δέλεαρ της κοσμοσυροής άρα και δημοσίων σχέσεων :P

αυτο δημιουργεί και αρνητικά γιατι αυτός που θέλει πραγματικά να γυμναστει θα πρέπει να βρεί ώρες μη αιχμής ώστε να μπορέσει να βγάλει άνετα το πρόγραμμά του

υπάρχει όμως και η μεγάλη πιθανότητα απο αυτούς που γραφτήκαν οι μισοί να μείνουν σε διάρκεια αδιαφορώντας για τα χρήματα που πλήρωσαν αφού και ενα μήνα η δύο να κάνουν πάλι μέσα δεν μπαίνουν με τετοιες χαμηλές τιμές
δεν σημαίνει πάντα απάτη , δηλαδη όπως έχει γίνει αλυσίδα να μαζέψει το πακέτο και μετα να κλείσουν , αλλα είναι πολιτική τού όποιος αντέξει και αν κάποιοι δεν αντυέξουν ακι κλείσουν σε μια περιοχή , μετα ο άλλος που θα μείνει παίζει μπάλα όπως θέλει ανεβάζοντας τιμές εφόσον όπως λέει η παροιμία "μόνος χόρευε και όσο θέλεις πήδα"

δεν σημαίνει πάντα χαλασμένα όργανα η κακή ποιότητα παροχών αλλα λόγω συνοστισμού αναγκαστικά η άνεση πάει περίπατο και θα πρέπει να γίνει αυτό που λέμε , να βρεί ο καθένας που θέλει να γυμναστει και δεν θέλει να είναι θεατής σε πασαρέλα τις κατάλληλες ώρες μη αιχμής

απλα αυτα δεν μπορούν να γίνουν σε μικρές κομοπόλεις γιατι αν γίνει τετοια προσφορα αυτοί που ήδη πηγαίνουν θα κάνουν την προσφορα και εκεί θα μπεί μεσα με το κεφάλι επειδη δεν υπάρχει μεγάλη προσέλευση , ενω σε μεγάλες πόλεις θα έρθει έξτρα κόσμος που θα συμβεί το εξής
" η φτήνια τρώει τον παρά" και αυτο στις μέρες μας ισχύει με το παραπάνω
και αυτό που έγινε πρώτο θέμα στις μέρες μας με την αλυσίδα με την τρελή προσφορά το αποδεικνύει γιατι τέτοια διαφήμιση αν πεί κάποιος να την πληρώσει θέλει εκατομμύρια

και ο συγκεκρημένος ιδιοκτήτης επειδη τον γνωρίζω προσωπικά είναι εξπέρ τού μάρκετινκ και ξέρει πολυ καλα τι κάνει

όταν κάποιο μπαίνει μέσα , αλλα έχεις πολλα γυμναστηρια τότε αυτά που έχουν πλεόνασμα καλύπτουν την ζημιά κάποιων άλλων και αυτό συμφέρει τον πελάτη και συγχρόνως κατιέται ψηλά το όνομα της αλυσίδας

Χρήστος Τριανταφύλλου
14-10-15, 22:35
Ετυχε να κανω 2-3 προπονησεις βραδυνες ωρες , ε λοιπον εβγαλα το τελικο προσωπικο συμπερασμα. Καποιος που παει αυτες τις ωρες κ θελει να κανει μια αξιοπρεπη προπονηση , ε.. οχι δεν αξιζει!
Εγω δεν εχω πια κ τις πολλες απαιτησεις κ ας πουμε οτι βολευτηκα οχι με τις ασκησεις που ηθελα αλλα με οτι βρηκα κ ευχαριστημενος να ειμαι :green:,αλλοι ομως που θελουν να κανουν το προγραμμα τους κανονικα :weights:πρεπει να πατησουν επι πτωματων!:P
* Μιλαω παντα για τις ωρες αιχμης κ δεν αναφερθηκα ποτε απ την αρχη σε ονομα.

Mimis26
14-10-15, 23:03
Εγώ πάλι είμαι ανάποδος κάβουρας, όταν ακούω προσφορά βγάζω φλύκταινες κ πάω στο απέναντι που δεν έχει προσφορά. Και προς Θεού δεν ειμαι πλούσιος, απλά είμαι αντιδραστικός δε μ αρέσει να πάω κάπου, που ξέρω πως πάνε όλοι επειδη ειναι φτηνα κ όχι επειδη το γουστάρουν. Καλυτερα να μαστε λιγοι κ καλοί κ ας κόψω από καπου αλλού λεφτα

Flintz
31-10-15, 15:28
μεγαλητερη απατη δεν υπαρχει απο τετοιου ιδους γυμναστηρια. Απο που να αρχισει κανεις. Καταρχην, λογο κοσμου ΚΑΝΕΙΣ δεν θα σε προσεξει αν εισαι αρχαριος, οποτε δεν προκυτε να μπουνε οι σωστες βασεις. Θα σου δωσουν ενα τυποποιημενο προγραμα και καλα "ενδυναμοσεις" και ολα καλα ολα ανθηρα.


Μετα,λογο κοσμου πρεπει να παιζεις ξυλο για να διεκδικεις παγκους/αλτηρες/μπαρες. Εκτος και αν εισαι καποιος αρκετα γυμνασμενος,που θα μπορεις να εχεις την πυγμη να "οριοθετησεις" την περιοχη σου και να μην σε ενοχλει κανεις. Αν δε εισαι ενας αρχαριος? οι πιο "ντουκια" θα ερθουν και θα σε τραμπουκησουν λεγοντας σου να τελειωνεις γιατι και αυτοι θελουν να κανουν γυμναστηκη. Νομος της ζουγκλας κοινος.


Μετα ειναι η φασαρια, βλεπεις ατομα που δεν εχουν πραγματικους στοχους και απλα ερχοντε να περασουν την ωρα τους. Θα μου πεις δικο τους προβλημα. Το θεμα ειναι οτι το περιβαλλον παιζει τεραστιο ρολο στο ποσο μπορει καποιος να θελει να βελτιωθει. Ας δωσω ενα παραδειγμα. Αν εισαι σε ενα γυμναστηριο με μπυροκυλιαδες, το μετρο συγκρισης ειναι αυτοι,οποτε πετιχενοντας ενα απλο αποτελεσμα (τιποτα το wow,αλλα ενα ικανοποιτηκο αποτελεσμα πχ λεπτος με λιγη μυικη μαζα) τοτε θεωρεις οτι εισαι σε πολυ καλα πλαισια και ορισμενες φορες δεν βελτιωνεσε περαιτερο.
Στην αντιθετη περιπτωση εισαι σε ενα σιδεραδικο. Ξερεις οτι πεφτει το φαρμακο τις αρκουδας. Ακομα και να μην παρεις φαρμακο, παντα θα θες να φτασεις στο επιπεδο τους και παντα θα παλευεις. Εκει ο πυχης ειναι ανεβασμενος,και απετεις και απ τον εαυτο σου να εχεις αποτελεσμα. Συν της αλλης, σε γυμναστηρια με μαναδες και μπυροκυλιαδες δεν μπορεις να κανεις σωστη βαρια προπονηση με φονες και κοπανηματα. Και οχι,αυτο ειναι ΟΝΤΟΣ κομματη τις ΣΩΣΤΗΣ γυμναστηκης. Αν καποιος δεν φοναζει,δεν κανει γκριματσες ή δεν κοπαναει, απλα δεν γυμναζετε οσο σκληρα νομιζει οτι γυμναζετε.

Ποτε μου δεν καταλαβα τα ατομα που ερχοντε στο γυμναστηριο και το βλεπουν σαν το καφενιο της γειτονιας τους. Αυτος ητανε και ο λογος που αγορασα ακουστηκα με extra ενυσχηση για να μην ακουω κανεναν οταν μου μιλαει,ακομα και αν μου μιλαει ακριβως διπλα μου. Δε λεω,καλη ευκερια να γνωρισεις κοσμο ειναι, αλλα να βλεπεις ατομα να ερχοντε με αποτερο σκοπο μονο να πιασουν κουβεντα, ε κατι δεν ειναι σωστο απλα.

Χριστοφορος123
31-10-15, 16:37
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με το από πάνω ποστ. Καλύτερα να δώσεις μερικά γκαφρά παραπάνω και να κάνεις σωστά τη δουλειά σου.

beegee
02-11-15, 20:53
Δεν ξερω αν ισχυει τωρα μου το εστειλαν ... αν ισχυει παντως λεει πολλα ...


http://www.fitnesspulse.gr/portal/%CF%89%CF%80%CE%B1-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC-%CE%BE%CE%B1%CF%86%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1-yava/

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-11-15, 21:29
Χμμ.. κατι βρωμαει εδω ,εκτος εαν κανει καμια μεταστεγαση οπως ειχαν πει εδω κοντα μου οτι θα πανε σε μεγαλυτερο χωρο.
Αλλα κ παλι δεν θα επρεπε να βγαλουν μια ανακοινωση; Ισως παλι να ετυχε καποιο απροοπτο πρωσορινο για το συγκεκριμενο ,θα δειξει!

lila_1
02-11-15, 22:34
Τι παπαριές είν αυτές μωρέ.... Διακοπή ρεύματος είχαν και έκλεισαν για λίγο μέχρι να επανέλθει

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-11-15, 22:45
Kαι δεν χασανε χρονο οι δημοσιογραφοι κορακια να βγαλουνε βρωμα. Να τους χαιρομαστε!

beegee
02-11-15, 22:52
χαχαχαχα καλα ειναι τραγικοι :bowdown: εν τω μεταξυ ειναι σε αμετρητες ιστοσελιδες ... μα καλα δεν διασταυρωνουν τιποτα???

giwrgos90
02-11-15, 23:05
Άρθρο filler.Πάραυτα δεν έγραψαν τίποτα μακιαβελικό.Απλά ότι ήταν κλειστά χωρίς να υπάρχει ενημέρωση.Όλο το υπόλοιπο άρθρο αναμασούσε τον "χαμό" που επικράτησε αρχές Σεπτέμβρη με τις συνδρομές.

beegee
02-11-15, 23:27
σωστο κι αυτο ...

beefmeup
03-11-15, 00:15
Διακοπή ρεύματος είχαν και έκλεισαν για λίγο μέχρι να επανέλθει

για τα παλιοτερα μελη του φορουμ που ξερουν..

δεν ειναι τυχαιο οτι την τεταρτη ειχα παει για προπονηση εκει..γουτου, γουτου..:green:

σαν εμπειρια ηταν αθλια..ζαλιστηκα κ δεν μπορουσα ουτε να συγκεντρωθω..να μην πω κ για τα υπολοιπα, ασε καλυτερα..

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-11-15, 01:17
Άρθρο filler.Πάραυτα δεν έγραψαν τίποτα μακιαβελικό.Απλά ότι ήταν κλειστά χωρίς να υπάρχει ενημέρωση.Όλο το υπόλοιπο άρθρο αναμασούσε τον "χαμό" που επικράτησε αρχές Σεπτέμβρη με τις συνδρομές.
Ναι αλλα ετσι πως το παρουσιαζουν συνδεοντας το με την προσφορα ,παραπεμπουν σε ''μακιαβελικες'' υπονοιες.

για τα παλιοτερα μελη του φορουμ που ξερουν..

δεν ειναι τυχαιο οτι την τεταρτη ειχα παει για προπονηση εκει..γουτου, γουτου..:green:

σαν εμπειρια ηταν αθλια..ζαλιστηκα κ δεν μπορουσα ουτε να συγκεντρωθω..να μην πω κ για τα υπολοιπα, ασε καλυτερα..
Καλα αμα ανεφερες κ τα υπολοιπα θα ειχαμε να λεγαμε!:green: Οποτε καλυτερα που τα αφησες.:P

beefmeup
03-11-15, 01:18
ε, μην πουν οτι κανω κ δυσφημιση..:green:

lila_1
03-11-15, 01:33
ε καλα τωρα κ εσύ πως κάνεις έτσι....επειδή μύριζε λιγη μασχαλίλα παραπάνω? Γινε λίγο άντρας επιτέλους

TRIANTAFYLLOU
03-11-15, 02:06
και γω το άκουσα σήμερα αλλα δεν έδωσα σημασία , επειδη ξέρω τον Δημήτρη Παπαδογιωργάκη δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να έγινε κατι παρόμοιο όπως σε άλλες αλυσίδες που έκλεισαν πχ γιουνιβέρσαλ κσια
αυτο αν γινόταν δεν θα γινόταν μόνο σε ένα συγκεκριμένο γυμναστήριο , όλο αυτο το νταλαβέρι όμως πάλι θα λειτουργήσει ώς διαφήμιση τζάμπα για την αλυσίδα YAVA , εφόσον αποκατασταθεί η λειτουργία του
για πολλους λόγους μπορεί να κλείσει ενα γυμναστηριο πχ κανένα θέμα με άδεια που ενω δεν υπήρχε θεμα μπορεί κάποια καταγγελία και να έκλεισε ώστε να αποκατασταθεί και να επαναλειτουργήσει

γιατι οι νόμοι στην Ελλάδα είναι σαν τα βρακολάστιχα ανοίγουν και μαζεύουν και μπορεί πχ ενας να κατήγγειλε επειδη δεν έχει ράμπα η τουαλέτα για ΑΜΕΑ , η επειδη η μια πόρτα δεν ήταν πυρασφάλειας η δεκάδες λόγοι παραπλήσιοι , αυτα όμως έχουν λύσεις και λύνονται

επίσης όποιος παει σε γυμναστηριο λόγω οικονομικού δέλεαρ , δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι σύγχρονο και με όλες τις ανέσεις αλλα τον συνωστισμό δεν τον γλυτώνει , αρα και ξέρει που πηγαίνει και η μασχαλίλα θα έχει την τιμητική της και η αρχιδ@λα κι η αιδoiiλα , εδω μόνος άλλος γυμνάζετε και αν είναι ασβός δεν αντέχει ούτε την δική του μυρωδιά :P

lila_1
03-11-15, 02:11
εγώ τους μόνους που λυπάμαι είναι τα παλιά μέλη που γράφτηκαν με 180 ευρώ και τώρα σνιφάρουν την ιδρωτίλα απο όλες τις πλευρές του γυμναστηρίου:turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-11-15, 02:41
E υπομονη θα κανουν! Ενας χρονος - περναει γρηγορα.:wcourt::P

beefmeup
16-06-16, 19:11
εχει μια διαπλανητικη προσφορα για 50 ευρω, μεχρι το τελος του χρονου..
παω λοιπον σε ενα καινουριο εδω που εχει ανοιξει..αρχικα ηταν ακομα ολο γιαπι..η αιθουσα με τα ομαδικα απλα υπηρχε σαν ιδεα ακομα..δεν κανω πλακα.
βαρια 10 μηχανηματα σκορπια μεσα, ενα σμιθ, 2 παγκοι, κατι διαδρομοι κλπ κλπ...
παω στους αλτηρες, βλεπω μεχρι 20 κιλα..ρωταω το παλικαρι που δουλευε εκει, αν θα φερουν κ αλλους, κ μου λεει "οχι μεχρι 20 κιλα":unsure::unsure:

δεν ξερω, εχω ηδη συνδρομη αλλου, απλα λογω του χαμηλου χρηματικου ειπα να γραφτω κ εκει να καλυψω καμια κυριακη γιατι το δικο μου δεν ειναι ανοιχτο, κ καμια αργια..
αλλα δεν ξερω δεν μου παει η καρδια με αυτα τα δεδομενα..
ωστοσο ειναι ξεκαθαρο που στοχευουν πλεον ολοι αυτοι..σε καμια θεια, κανα μπαρμπα, καμια κοπελιτσα κ κανα καγκουρα..
κριμας.

ippokratis
16-06-16, 19:50
Κι εγώ για Κυριακές και αργίες είχα γραφτεί σε ένα πολύ γνωστό με 50 ευρώ για όλο το χρόνο και ούτε Κυριακές και αργίες μπορώ να κάνω τη γυμναστική μου εκεί. πέταξα τα 50.
από μένα αιώνιο άκυρο σε αυτά.

lila_1
16-06-16, 20:38
ippokrati να ξερεις ο κοσμος έχει σπάσει, μέχρι τις 5-6 κάνεις άνετα και τα σαββατοκύριακα επίσης όλες τις ώρες

ippokratis
16-06-16, 22:50
ippokrati να ξερεις ο κοσμος έχει σπάσει, μέχρι τις 5-6 κάνεις άνετα και τα σαββατοκύριακα επίσης όλες τις ώρες

πιάσανε τις παραλίες??? :green::turtle:

aepiskeptis
16-06-16, 23:50
Εμ λες και δεν το έχεις ξαναζήσει

Τέλη Μαρτιου μέχρι μέσα Ιουνίου,αρχες Σεπτ με τέλη Οκτ και λίγο το Γενάρη.


Καλά....
πριν 3 καλοκαίρια σκηνικο έπος, πιο επικο σκάει ο Τζέιμι Λαννιστερ καβάλα στ άλογο του φάση.

31 Αυγ ώρα 21.00 ειμασταν 4 μλκες στο τζυμ και οι 4 κάναμε σκουοτ, πω πω τι ωραία ακόμα είναι διακοπές οι άμπαλοι και μόνοι μας είμαστε έχουμε και κάτι γκομενακια στο βάθος κάνουν διάδρομο
Τι ωραία που παίρνανε εδώ

1 Σεπτ ώρα 21 σε 30 σύνολο πάγκους-Σμιθ-μηχανηματα περίμεναν από 3 δυάδες βγαζανε αριθμακια

Δεν υπήρχε αυτό τη μία ημέρα είχε 10 άτομα και την επόμενη 200

orck
16-06-16, 23:56
Μια χαρα ειναι, παω αργα μεσημερι-νωρις απογευμα. Κανω τα παντα, οπως θελω (εχω μια δυσκολια με το crossover μονο γιατι πρεπει να κανονισω εναλλαξ με τρεις, ενας απο την μια ενας απο την αλλη και ο τριτος στο μονοζυγο επανω). Τα ΣΚ ειναι αρκετα πιο χαλαρα. Αναβουν και τον κλιματισμο. Υπαρχει σεβασμος αναμεσα στους αθλουμενους. Τι αλλο να ζητησω;
Συνδρομη οσο μια πρωτεινη.

ippokratis
17-06-16, 00:42
Εμ λες και δεν το έχεις ξαναζήσει

Τέλη Μαρτιου μέχρι μέσα Ιουνίου,αρχες Σεπτ με τέλη Οκτ και λίγο το Γενάρη.


Καλά....
πριν 3 καλοκαίρια σκηνικο έπος, πιο επικο σκάει ο Τζέιμι Λαννιστερ καβάλα στ άλογο του φάση.

31 Αυγ ώρα 21.00 ειμασταν 4 μλκες στο τζυμ και οι 4 κάναμε σκουοτ, πω πω τι ωραία ακόμα είναι διακοπές οι άμπαλοι και μόνοι μας είμαστε έχουμε και κάτι γκομενακια στο βάθος κάνουν διάδρομο
Τι ωραία που παίρνανε εδώ

1 Σεπτ ώρα 21 σε 30 σύνολο πάγκους-Σμιθ-μηχανηματα περίμεναν από 3 δυάδες βγαζανε αριθμακια

Δεν υπήρχε αυτό τη μία ημέρα είχε 10 άτομα και την επόμενη 200

Είναι οι σημαδιακές αυτές ημερομηνίες που ο κόσμος βάζει στόχους: 1η Σεπτέμβρη, πάει το καλοκαιράκι ααα ξεκινάει η σεζόν, 1η Γενάρη, μετά Μάρτη - Απρίλη φτάνει το καλοκαίρι!
μέχρι και στα συνοικιακά που πάνω κάτω είμαστε όλοι γνωστοί ως φάτσες οι σταθεροί, παρατηρείται το φαινόμενο αυτό.
να εδώ και κανά μήνα ήρθαν 2 αεροσυνοδοί στο δικό μου άλλο πράγμα:shock: κάνουν λίγο ελλειπτικό λίγο ποδηλατάκι, νομίζουν ότι κουράζονται και φεύγουν...:turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-09-16, 15:40
Επειδη τυχαινει να θελω να κανω κ καμια προπονηση βραδακι της ωρες αιχμης κ τα πραγματα εχουν ξεφυγει σε ολους τους τομεις που εχουν αναφερθει παραπανω:thumbup: , τα κουβαδακια μου κ σε αλλη παραλια!:P
Σε παραλια πιο ησυχη ,πιο εμπνευστικη κ με καλυτερο κλιμα ,δεν γμτ το κοστος μιας πρωτεινης θα δωσω για εναν χρονο.

Περυσι στη προετοιμασια του Τολη τον τελευταιο μηνα που ειχε ζορι αναγκαστηκαμε να παμε σε συνοικιακο ,δεν γινοταν αλλιως.

Τωρα εαν ενδιαμεσα γινει κ καμια υπερξευτιλα προσφορα ,οποιος μπορει γραφεται ,ετσι για αλλαγη.