PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποτελεσματική προπόνηση



RAMBO
07-01-09, 20:42
δευτερα τεταρτη και σαββατο κανω βαρη.τριτη πεμπτη παρασκευη κολυμβηση.
αν σπασω το προγραμμα με τα βαρη ανα ομαδεσ θα εχω καλυτερο αποτελεσμα?? :bodybuilder2:

RUHL
07-01-09, 21:05
ναι χαλαρα

δες εδω για τον διαχωρησμο
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=35099#35099/

και διαβασε οπως δηποτε αυτο
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=48256#48256
δεν ειναι τοσο δυσκολο να φανταστης ενας 15χρονος το εγραψε :lol: :lol:

RAMBO
09-01-09, 16:00
χτεσ ενασ φιλοσ μου ειπε ενα προγραμμα για κοιλιακουσ 5 σετ των διακοσιων[ροκανισματα].στην αρχη τον κοροιδευα αλλα ειμαι στην δευτερη μερα και τα αποτελεσματα ειναι τρομερα ικανοποιητικα!!!

slaine
09-01-09, 16:04
χτεσ ενασ φιλοσ μου ειπε ενα προγραμμα για κοιλιακουσ 5 σετ των διακοσιων[ροκανισματα].στην αρχη τον κοροιδευα αλλα ειμαι στην δευτερη μερα και τα αποτελεσματα ειναι τρομερα ικανοποιητικα!!! :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :banghead:

RUHL
09-01-09, 16:08
χτεσ ενασ φιλοσ μου ειπε ενα προγραμμα για κοιλιακουσ 5 σετ των διακοσιων[ροκανισματα].στην αρχη τον κοροιδευα αλλα ειμαι στην δευτερη μερα και τα αποτελεσματα ειναι τρομερα ικανοποιητικα!!!

Ραμπο ευχαρηστω ρε με τα ποστ που κανεις γελαω τοσο πολυ που οι κοιλιακοι μου ειναι πιασμενοι για 10 μερες

RAMBO
09-01-09, 16:12
ειτε με πιστευεται ειτε οχι δουλεια κανει και πολυ καλη.....

Steve KinG STyLe
09-01-09, 16:12
Πως το κρινεις αυτο ακριβως??? :wink: :idea:

Exci
09-01-09, 16:15
χτεσ ενασ φιλοσ μου ειπε ενα προγραμμα για κοιλιακουσ 5 σετ των διακοσιων[ροκανισματα].στην αρχη τον κοροιδευα αλλα ειμαι στην δευτερη μερα και τα αποτελεσματα ειναι τρομερα ικανοποιητικα!!! :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :banghead:
Παρομοιως, κανω κατι ασκησεις για πλατη το πρωι και το βραδυ ολο κ δυσκολευομαι να περασω απο πορτες :x

RAMBO
09-01-09, 16:16
σιγουρα ειναι νωρισ αλλα απο χτεσ οι κοιλιακοι μου ειναι πρισμενοι και σφικτοι.απο το πρωτο κιολασ σετ που εκανα και ειδα τουσ κοιλιακουσ μου πολυ καλυτερα και τουσ ειχα σταματησει εδω και 2 μηνεσ.σιγουρα σε λιγο καιρο θα μπορεσω να σασ πω καλυτερα αλλα οτι νομιζει ο καθενασ.

RUHL
09-01-09, 16:19
O χαζος μαθαινει απο τα λαθη του ο εξυπνος απο τα λαθη των αλλων

slaine
09-01-09, 16:21
O χαζος μαθαινει απο τα λαθη του ο εξυπνος απο τα λαθη των αλλων

o χαζός δε μαθαίνει από τα λάθη του, ο έξυπνος μαθαίνει από τα λάθη του και ο σοφός από τα λάθη των άλλων.....ο rambo?

peris
09-01-09, 16:21
σιγουρα ειναι νωρισ αλλα απο χτεσ οι κοιλιακοι μου ειναι πρισμενοι και σφικτοι.απο το πρωτο κιολασ σετ που εκανα και ειδα τουσ κοιλιακουσ μου πολυ καλυτερα και τουσ ειχα σταματησει εδω και 2 μηνεσ.σιγουρα σε λιγο καιρο θα μπορεσω να σασ πω καλυτερα αλλα οτι νομιζει ο καθενασ.

και εγο αμα εκανα 200 επαναληψεις σε ολα τα σωματικα τμηματα πιασμενα θα ηταν

καλα περιμενε εσυ 200επαναληψεις κοιλιακοι 3 ωρες βαρη η υπερπροπονηση σου ρχεται

απορω ποτε προλαβαινεις και αναρωνεις αληθεια εισαι πανω απο 50 κιλα? :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

RUHL
09-01-09, 16:23
O χαζος μαθαινει απο τα λαθη του ο εξυπνος απο τα λαθη των αλλων

o χαζός δε μαθαίνει από τα λάθη του, ο έξυπνος μαθαίνει από τα λάθη του και ο σοφός από τα λάθη των άλλων.....ο rambo?

Φτου πανω στην βιασυνη δεν τα ειπα καλα λολ πρωτος μπαινει ο ραμπο στους χαζους λολ τα ιδια και τα ιδια etc μετα μπαινει ο εξυπνος που μαθαινει απο τα λαθη του και ο σοφος οπως τα λες απο τα λαθη τον αλλων :lol:

RUHL
09-01-09, 16:25
σιγουρα ειναι νωρισ αλλα απο χτεσ οι κοιλιακοι μου ειναι πρισμενοι και σφικτοι.απο το πρωτο κιολασ σετ που εκανα και ειδα τουσ κοιλιακουσ μου πολυ καλυτερα και τουσ ειχα σταματησει εδω και 2 μηνεσ.σιγουρα σε λιγο καιρο θα μπορεσω να σασ πω καλυτερα αλλα οτι νομιζει ο καθενασ.

και εγο αμα εκανα 200 επαναληψεις σε ολα τα σωματικα τμηματα πιασμενα θα ηταν

καλα περιμενε εσυ 200επαναληψεις κοιλιακοι 3 ωρες βαρη η υπερπροπονηση σου ρχεται

απορω ποτε προλαβαινεις και αναρωνεις αληθεια εισαι πανω απο 50 κιλα? :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Παπατζης ειναι δεν κανει αυτα που λεει

RAMBO
09-01-09, 16:26
55 κιλα.χωρισα την γυμναστικη σε μερεσ.αν δεν εχετε δοκιμαση μην κρινεται

Steve KinG STyLe
09-01-09, 16:30
καλα καλα...εγω πριν 6-7 μηνες εκανα καθε μερα 10*100 κοιλιακους χαχαχα και μου λες εσυ τωρα για 5σετακια??? :rolf:

Απαντησε μου αν θες...στηθος ή χερια θα εκαναες 100επαναληψεις ποτε??? :idea:

RAMBO
09-01-09, 16:32
καραρχασ 10 των 100 και 5 των 200 ειναι το ιδιο δεν πειραζει το προσπερναω.οχι δεν θα εκανα.

slaine
09-01-09, 16:32
55 κιλα.χωρισα την γυμναστικη σε μερεσ.αν δεν εχετε δοκιμαση μην κρινεται :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

peris
09-01-09, 16:54
55 κιλα.χωρισα την γυμναστικη σε μερεσ.αν δεν εχετε δοκιμαση μην κρινεται
:cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tezaman
09-01-09, 18:47
τα σπασ :banghead: :banghead: :banghead:

TRIANTAFYLLOU
10-01-09, 01:44
οι κοιλιακοί είναι όπως όλοι οι μυς του σώματος όπως για το στήθος δεν κάνουμε 200 επαναλήψεις , γιατί να κάνουμε για τους κοιλιακούς απλά οι κοιλιακοί ανταποκρίνονται καλύτερα στις πολλες επαναλήψεις όχι όμως υπερβολές .

υπαρχουν όμως περιπτώσεις που μπορεί να κάνουν τόσο πολλες επαναλήψεις όταν αυτό που ενδιαφέρει είναι καθαρά η αντοχή η θέλει κάποιος να κάνει ένα εγχείρημα η αγώνισμα όπως το αιρον μαν εκεί που δοκιμάζουν διάφορα αγωνίσματα αντοχής πχ ποιός θα κάνει τούς περισσότερους κοιλιακούς κτλ .

ένας που έκανε κάποιες χιλιάδες κοιλιακούς και γράφτηκε στο βιβλίο γκίνες δεν είχε κοιλιακούς γιατί δεν αρκεί για να φανούν μόνο να μην έχεις λίπος, αλλά πρέπει να έχεις και μυς με τόσες επαναλήψεις θα τούς εξαφανήσει .

πάρτε παράδειγμα τούς μαραθωνοδρόμους υπάρχει περίπτωση να δείτε μαραθωνοδρόμο να έχει πόδια σαν κατοστάρη αδύνατον , έτσι ένα παράδειγμα να γίνω κατανοητός .

αυτό που λές για το πιάσιμο ότι διαφορετικό κάνεις που δεν το έχεις συνηθίσει θα πιαστείς , ένας ποδοσφαιριστής με τρομερή φυσική κατάσταση αν του βάλεις 100 κιλά στον πάγκο ασε που δεν θα τα σηκώσει την άλλη μέρα δεν θα μπορεί να κουνηθεί αν εγώ που μπορώ να σηκώσω περισσότερα πάω να παιξω μπάλα , το πολύ πολύ να μείνω στο γύπεδο και να με πάρουν με φορείο .

εσύ αν πάρεις την τσαπα να τσαπίσεις τον μπαξέ την άλλη μέρα θα πιαστούν και οι κοιλιακοί τι σημαίνει οτι γυμναστηκαν και θα γίνουν καλύτεροι αν ήταν έτσι όλοι οι αγρότες που δουλεύουν στα χωράφια θα ήταν φέτες , δεν είναι έτσι άλλο κουράζομε απλά και άλλο γυμνάζομε γι αυτό λέμε έχουμε πρόγραμμα πχ τόσα σέτ τόσες επαναλήψεις.

RAMBO
10-01-09, 02:03
θα το σωνεχισω για ενα μηνα και μετα θα πραξω αναλογα με το αποτελεσμα :lift2hand:

slaine
10-01-09, 02:07
οι κοιλιακοί είναι όπως όλοι οι μυς του σώματος όπως για το στήθος δεν κάνουμε 200 επαναλήψεις , γιατί να κάνουμε για τους κοιλιακούς απλά οι κοιλιακοί ανταποκρίνονται καλύτερα στις πολλες επαναλήψεις όχι όμως υπερβολές .

υπαρχουν όμως περιπτώσεις που μπορεί να κάνουν τόσο πολλες επαναλήψεις όταν αυτό που ενδιαφέρει είναι καθαρά η αντοχή η θέλει κάποιος να κάνει ένα εγχείρημα η αγώνισμα όπως το αιρον μαν εκεί που δοκιμάζουν διάφορα αγωνίσματα αντοχής πχ ποιός θα κάνει τούς περισσότερους κοιλιακούς κτλ .

ένας που έκανε κάποιες χιλιάδες κοιλιακούς και γράφτηκε στο βιβλίο γκίνες δεν είχε κοιλιακούς γιατί δεν αρκεί για να φανούν μόνο να μην έχεις λίπος, αλλά πρέπει να έχεις και μυς με τόσες επαναλήψεις θα τούς εξαφανήσει .

πάρτε παράδειγμα τούς μαραθωνοδρόμους υπάρχει περίπτωση να δείτε μαραθωνοδρόμο να έχει πόδια σαν κατοστάρη αδύνατον , έτσι ένα παράδειγμα να γίνω κατανοητός .

αυτό που λές για το πιάσιμο ότι διαφορετικό κάνεις που δεν το έχεις συνηθίσει θα πιαστείς , ένας ποδοσφαιριστής με τρομερή φυσική κατάσταση αν του βάλεις 100 κιλά στον πάγκο ασε που δεν θα τα σηκώσει την άλλη μέρα δεν θα μπορεί να κουνηθεί αν εγώ που μπορώ να σηκώσω περισσότερα πάω να παιξω μπάλα , το πολύ πολύ να μείνω στο γύπεδο και να με πάρουν με φορείο .

εσύ αν πάρεις την τσαπα να τσαπίσεις τον μπαξέ την άλλη μέρα θα πιαστούν και οι κοιλιακοί τι σημαίνει οτι γυμναστηκαν και θα γίνουν καλύτεροι αν ήταν έτσι όλοι οι αγρότες που δουλεύουν στα χωράφια θα ήταν φέτες , δεν είναι έτσι άλλο κουράζομε απλά και άλλο γυμνάζομε γι αυτό λέμε έχουμε πρόγραμμα πχ τόσα σέτ τόσες επαναλήψεις.
+++++++++++++++++