PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυμναστήριο, μια παράξενη κατάσταση, πρώτη φορά μου συμβαίνει.



MALE
27-09-15, 19:56
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Η ιστορία μου, έχω ξεκινήσει εδώ και καιρό σε ένα γυμναστήριο (το τέταρτο στην ζωή μου) και ο ιδιοκτητης-γυμναστής πρώην επαγγελματίας bodybuilder δεν επιτρέπει στο gym οποιαδήποτε αμάνικη μπλούζα και κάνει παρατηρήσεις ακόμα και σε παπούτσια (κόκκινα converse), σορτσάκια, μάρκες σε μπλούζες και γενικά ότι δεν του αρέσει. Τον βρίσκω πολύ υπερβολικό και μόλις λήξει ο μήνας που έχω πληρώσει εννοείτε πως θα φύγω. Σας έχει τύχει ποτέ ανάλογο πρόβλημα? Να επισημάνω οτι ο τρόπος που ντύνομαι ήταν ίδιος σε όλα, πρώτη φορά όμως αντιμετωπίζω τέτοιες καταστάσεις. :-?

lila_1
28-09-15, 15:20
Παίζει να ναι γκέυ και να ερεθίζεται από τα αντρικά μούσκουλα

Ο τύπος δεν τη παλεύει...εγώ θα πήγαινα όπως γούσταρα και στα @@ μου, χωρίς παρεξήγηση. Οι γυναίκες εκεί πως κυκλοφορούν?

chris12234
28-09-15, 15:35
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Η ιστορία μου, έχω ξεκινήσει εδώ και καιρό σε ένα γυμναστήριο (το τέταρτο στην ζωή μου) και ο ιδιοκτητης-γυμναστής πρώην επαγγελματίας bodybuilder δεν επιτρέπει στο gym οποιαδήποτε αμάνικη μπλούζα και κάνει παρατηρήσεις ακόμα και σε παπούτσια (κόκκινα converse), σορτσάκια, μάρκες σε μπλούζες και γενικά ότι δεν του αρέσει. Τον βρίσκω πολύ υπερβολικό και μόλις λήξει ο μήνας που έχω πληρώσει εννοείτε πως θα φύγω. Σας έχει τύχει ποτέ ανάλογο πρόβλημα? Να επισημάνω οτι ο τρόπος που ντύνομαι ήταν ίδιος σε όλα, πρώτη φορά όμως αντιμετωπίζω τέτοιες καταστάσεις. :-?

wtf ρε φιλε κανεις πλακα??πες τον οτι αν συνεχισει ετσι δεν θα παταει κανενας στο gym!Αν ειναι δυνατον να κανει υποδειξης για το τι γουσταρει να φοραει ο καθενας?!:unsure:

Feth
28-09-15, 15:39
Αν δεν έχεις ετησια συνδρομή και βλέπεις ότι συνεχίζεται αυτό το σκηνικο τότε άλλαξε γυμναστηριο. Πάντως , στο δικο μου δεν υπάρχει ουτε πρόβλημα με τον ρουχισμο ούτε με το να γυμναστείς ξυπόλητος. Σε καποια αλλα μεν, έχουν πρόβλημα και με το να κάνεις deadlifts κυρίως αν κάνεις θορυβο καθως τα κάνεις.

MALE
28-09-15, 17:32
Παίζει να ναι γκέυ και να ερεθίζεται από τα αντρικά μούσκουλα

Ο τύπος δεν τη παλεύει...εγώ θα πήγαινα όπως γούσταρα και στα @@ μου, χωρίς παρεξήγηση. Οι γυναίκες εκεί πως κυκλοφορούν?

χαχα τι να πω δεν ξέρω, πάντως έχει ένα θέμα με την συμπεριφορά του. Ήταν να πάνε και κάποιοι φίλοι και την επομενη που μιλήσαμε μου λένε "αυτός έχει πρόβλημα δεν ερχόμαστε εκεί".

Οι γυναίκες ντύνονται κανονικά, άλλες με κολλητές sexy φορμίτσες και άλλες με αλλα στυλ, γενικά όπως τις έχω δει σε όλα τα γυμναστήρια που έχω πάει.


Την πρώτη μέρα ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ μου είπε ότι δεν επιτρέπεται η αμάνικη (σύμπτωση φόραγα ήδη και δεν με ενημέρωσε από την αρχή), για λόγους υγιεινής λέει, ιδρωτοποιούς αδένες και να είμαστε σωστοί. Πελάτης βεβαια μου είπε πως το κάνει γιατί δεν θέλει να προκαλούμε στο gym, να μην φαινόμαστε σαν επιδειξίες. LOL! Μετά από μέρες όμως και με την παρατήρηση του σορτς τα πήρα γιατί λέω τι διάολο? Και με αυτά έχει πρόβλημα? Μετά άλλοι μου είπαν πως τους έχει κάνει και σε αυτούς παρατηρήσεις, σε παπούτσια εκτος από μπλούζες.

Και κάτι τελευταίο γιατί φαίνεται πως είναι γενικό το πρόβλημα. Αν γνωρίζεις κάποιον για πρώτη φορα συνήθως όσο περνάει ο καιρός τον μαθαίνεις καλύτερα. Έκανα την μ@λ@κια να τον ρωτήσω κάτι για το full body, δεν πρόλαβα να τελειώσω την ερώτηση και με διέκοψε "που το διάβασες, ποιος το δημιούργησε αυτό το full body, από που ξεκίνησε, τι πιστοποιήσεις έχει, διαβάζετε από internet ότι γραφει ο καθένας". Έμεινα μ@λ@κας προσπαθούσα να του πω ότι σε ρωτάω! Σου κάνω ερώτηση! Εκεί κατάλαβα τους φίλους μου που δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν μαζί του, ο τύπος έχει ένα ύφος είμαι ο σοφός και εσείς οι άσχετοι. Όπως και να έχει θα συνεχίσω γιατί το έχω πληρώσει και σε λίγο καιρό την κάνω. 1 βδομάδα τώρα ούτε του μιλάω, ούτε τον χαιρετάω, το έχει καταλάβει αλλά στα @@ μου.

Για αυτό ρώτησα περισσότερο, πρώτη φορα δέχομαι παρατηρήσεις για ρούχα και λέω μήπως γίνετε και αλλου αυτό.


wtf ρε φιλε κανεις πλακα??πες τον οτι αν συνεχισει ετσι δεν θα παταει κανενας στο gym!Αν ειναι δυνατον να κανει υποδειξης για το τι γουσταρει να φοραει ο καθενας?!:unsure:
Παρόλο που το γυμναστήριο του είναι γαμάτο και μεγάλο δεν έχει κόσμο. Και στην αρχή απόρησα λέω πως γίνετε τόσο ωραίο gym να έχει τόσο λίγο κόσμο. Μου λέγανε πάνε σπαστά ωράρια, ok το δέχομαι, όμως από τις 8.30-23.00 να μην έχω δει maximum πάνω από 5-6? Τώρα μου φαίνεται πιο ξεκάθαρο το γιατί.


Αν δεν έχεις ετησια συνδρομή και βλέπεις ότι συνεχίζεται αυτό το σκηνικο τότε άλλαξε γυμναστηριο. Πάντως , στο δικο μου δεν υπάρχει ουτε πρόβλημα με τον ρουχισμο ούτε με το να γυμναστείς ξυπόλητος. Σε καποια αλλα μεν, έχουν πρόβλημα και με το να κάνεις deadlifts κυρίως αν κάνεις θορυβο καθως τα κάνεις.

Όχι για 1 μηνα τον έχω πληρώσει και εννοείτε μετά φεύγω, απλά ήθελα να μάθω εαν και σε σας έχει τύχει ανάλογο θέμα γιατί όλα και όλα σε 4 έχω πάει στην ζωή μου.

Αυτό που λες με τον θόρυβο άντε πες εν μέρη να το καταλάβω με τα ρούχα έχεις δίκιο, είναι παράξενο!

lila_1
28-09-15, 17:44
Για όσο διάστημα μένει πήγαινε όπως γουστάρεις, από τη στιγμή που χρησιμοποιείς πετσέτα και δεν λερώνεις τα μηχανήματα δε μπορεί να σου λέει μαλακίες.

Μετά απλά κάντην. Και να τους πεις ότι είναι και τραγικοί πριν φύγεις.

MALE
28-09-15, 19:01
Για όσο διάστημα μένει πήγαινε όπως γουστάρεις, από τη στιγμή που χρησιμοποιείς πετσέτα και δεν λερώνεις τα μηχανήματα δε μπορεί να σου λέει μαλακίες.

Μετά απλά κάντην. Και να τους πεις ότι είναι και τραγικοί πριν φύγεις.

Το σκέφτηκα και αυτό που λες, απλά αναρωτιέμαι μην μου πετάξει κάνα ok δεν μπορείς να κανεις έτσι προπόνηση και μετά δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί αν αντιδράσω. Γιατί τον έχω ικανό όπως έχουν γίνει τώρα τα πράγματα. Το μονο που με νοιάζει είναι να μην τσακωθώ γιατί αυτομάτως δεν θα μπορέσω να συνεχίσω και δεν θέλω να του χαρίσω τα λεφτά μου (ακόμα 2 εβδομάδες έχω). Φαντάσου υπήρχε περίπτωση να πηγαίναμε παρέα 8-9 ατόμων αλλα μόλις μάθανε τα δικά μου έκοψαν μακριά. Kαι μετά αναρωτιούνται κάποιες επιχειρήσεις γιατί δεν έχουν δουλειά.

chris12234
28-09-15, 19:08
εμενα ρε φιλε ποτε δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο σε οσα gym και αν εχω παει!Αυτο ειναι υπερβολη..ενταξει ο ιδιοκτητης μπορει να σου πει να εχεις μια πετσετα μαζι σου...να βαζεις τα βαρακια και τους δισκους στην θεση τους,τα αυτονοητα δηλαδη αλλα μεχρι εκει!Φυγε με την πρωτη ευκαιρια...

MALE
28-09-15, 19:18
εμενα ρε φιλε ποτε δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο σε οσα gym και αν εχω παει!Αυτο ειναι υπερβολη..ενταξει ο ιδιοκτητης μπορει να σου πει να εχεις μια πετσετα μαζι σου...να βαζεις τα βαρακια και τους δισκους στην θεση τους,τα αυτονοητα δηλαδη αλλα μεχρι εκει!Φυγε με την πρωτη ευκαιρια...

Ναι ρε συ φιλε αυτά ήξερα και εγώ, πετσέτουλα, τα βαράκια στην θέση τους, να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου. Εδώ απόρησα, σε κάποια φάση λέω μήπως υπάρχουν και κάποια που είναι πιο πειθαρχημένα? ακολουθούν κάποια άλλη στάση? Γενικά μήπως υπάρχουν και αυτοί οι τύποι γυμναστηρίων για κάποιους που το βλέπουν σε τέτοιον βαθμό τόσο σοβαρά? Wtf!


Ευχαριστώ πάντως για το feedback Chris. :thumbup:

MALE
28-09-15, 19:26
A για μην ξεχάσω και το άλλο, προσπάθησε στην αρχή να μου πουλήσει δικες του πρωτεΐνες, του είπα πως έχω ήδη (Ultra Whey Pro της Universal), την είπε άχρηστη, καλά του λέω για την Gold Standart τι άποψη έχετε και μου λέει δεν κάνουν αυτές δεν είναι καλής ποιότητας. Κρατιόμουν να μην γελάσω. :green: Φυσικά αυτός έχει τις καλύτερες παγκοσμίως. :green: Του λέω μετά επίτηδες να δω αντίδραση πως έχω και κρεατίνη (εκείνη της Muscle Pharm) 12-13 ευρώ από Αμερική. Μου λέει υπάρχει κρεατίνη με 12 ευρώ? Δεν είναι καθαρές αυτές δεν κάνουν. :green: Εντάξει. :green:

Feth
28-09-15, 19:40
Ναι αν δεν εισαι σεΐχης να έχεις χρηματα από πισω δεν μπορείς να αγοράσεις κρεατινη.. ε ρε κατι μπαγλαμάδες που υπάρχουν.. Στην θέση σου απλά θα τον τρολλαρα τον τυπά... δεν ξέρει τι του γινεται και απορώ αν είναι υπάλληλος που πάνε και τους βρίσκουν και τους προσλαμβανουν.

MALE
28-09-15, 19:50
Ναι αν δεν εισαι σεΐχης να έχεις χρηματα από πισω δεν μπορείς να αγοράσεις κρεατινη.. ε ρε κατι μπαγλαμάδες που υπάρχουν.. Στην θέση σου απλά θα τον τρολλαρα τον τυπά... δεν ξέρει τι του γινεται και απορώ αν είναι υπάλληλος που πάνε και τους βρίσκουν και τους προσλαμβανουν.


Άσε φιλε.
Ο ιδιοκτητης είναι, πρώην bodyduilder. Έχει κοτσάρει και φωτογραφίες του μόλις μπαίνεις στο gym από αγώνες με μετάλλια. Και μου κάνει "μα καλά ασχολείσαι με τα βάρη και δεν με γνωρίζεις? Δες τις φωτογραφίες μου, πρωταθλητής Ελλάδος." Α καλά λέω. :green:

chris12234
28-09-15, 20:21
αχαχαχαχαχαχαχχα ο τυπος δεν παιζεται με τιποτα!!:rolf:

Nive
28-09-15, 20:46
Χαχα ε ρε ζορια που εφερε η νεα φορολογια! Εκτος και αν αυτος μικρος ειχε πεσει στην μ@λ@κι@!!
Γραψτον και πηγαινε με ολοσωμο μαγιω αδερφε!!

Ανδρεας
28-09-15, 21:02
Δηλαδή αν πάει κάποιος με weightlifting / powerlifting singlet, θα τον κρεμάσει ανάποδα:turtle:

φίλε κανονικά αυτά υπάρχουν στο συμβόλαιο που υπογράφεις στην αρχή, δε γίνεται να κάνει οτι του γουσταρει. Δεν νομίζω να κανουν πουθενα αλλου θεμα για τα ρούχα:shock:
μόνο απο αυτά που σου λέει για συμπληρώματα κλπ καταλαβαίνεις τι γνώσεις έχει...

chris12234
28-09-15, 21:31
Δηλαδή αν πάει κάποιος με weightlifting / powerlifting singlet, θα τον κρεμάσει ανάποδα:turtle:

φίλε κανονικά αυτά υπάρχουν στο συμβόλαιο που υπογράφεις στην αρχή, δε γίνεται να κάνει οτι του γουσταρει. Δεν νομίζω να κανουν πουθενα αλλου θεμα για τα ρούχα:shock:
μόνο απο αυτά που σου λέει για συμπληρώματα κλπ καταλαβαίνεις τι γνώσεις έχει...

:thumbup:

ippokratis
28-09-15, 21:49
Δες και το θετικό, ότι δηλαδή θα κάνεις γυμναστική με την ησυχία σου, σε ένα άδειο γυμναστήριο!
Από περιέργεια, πόσο χρεώνει την ετήσια συνδρομή;

MALE
28-09-15, 23:56
αχαχαχαχαχαχαχχα ο τυπος δεν παιζεται με τιποτα!!:rolf:
Είναι μορφάρα! :green:


Χαχα ε ρε ζορια που εφερε η νεα φορολογια! Εκτος και αν αυτος μικρος ειχε πεσει στην μ@λ@κι@!!
Γραψτον και πηγαινε με ολοσωμο μαγιω αδερφε!!

χαχαχα θα τον γράψω να δω αντιδράσεις και θα το γυρίσω στο τρολαρισμα, στην αρχή ένιωθα θυμο τώρα τον βλέπω και γελάω. Που θα πάει πάντως σε 2 βδομάδες φεύγω απλά ήθελα να μάθω εάν συμβαίνει και αλλου μήπως είμαι εγώ λάθος.


Δηλαδή αν πάει κάποιος με weightlifting / powerlifting singlet, θα τον κρεμάσει ανάποδα:turtle:

φίλε κανονικά αυτά υπάρχουν στο συμβόλαιο που υπογράφεις στην αρχή, δε γίνεται να κάνει οτι του γουσταρει. Δεν νομίζω να κανουν πουθενα αλλου θεμα για τα ρούχα:shock:
μόνο απο αυτά που σου λέει για συμπληρώματα κλπ καταλαβαίνεις τι γνώσεις έχει...

χαχαχα εννοείτε κρέμασμα και μόνιμο ban από το γυμναστήριο του. Θα ελεγχθούν και τα παπούτσια μην ξεχνιόμαστε. :green:

E ναι φαντάσου, μου είπε για την Gold Standart πως δεν είναι καλή, χαμηλής ποιότητας συγκεκριμένα! :bowdown:


Δες και το θετικό, ότι δηλαδή θα κάνεις γυμναστική με την ησυχία σου, σε ένα άδειο γυμναστήριο!
Από περιέργεια, πόσο χρεώνει την ετήσια συνδρομή;

Να σου πω την αλήθεια την τόση ησυχία δεν την θέλω, είναι υπερβολικά ήσυχα σε βαθμό που σου βγάζει ένα αίσθημα βαρεμάρας. Είχα συνηθίσει με την παρέα και το κλίμα ήταν γαμάτο, έμπαινες full ορεξάτος να βγάλεις πρόγραμμα. Το gym του είναι καλο, ακόμα και πολύ κόσμο να είχε πάλι θα έβγαζες άνετα πρόγραμμα. Έχει σχεδόν από 3 ίδια μηχανήματα για την κάθε άσκηση, εκτος από πάγκους και πολλά μηχανήματα με ελευθερα βάρη και ακριβώς από πίσω stand με μπάρες να μην κουβαλάς από μακριά. Και 2 μεγάλα stand με αλτήρες. Γενικά και με κόσμο δύσκολα θα έχεις θέμα. Τα θετικά είναι πως έχει καλο gym και novasports στις τηλεοράσεις.

Δεν ρώτησα φίλε για ετήσια, 35 ευρώ είναι ο μήνας (επαρχία το gym).

lila_1
29-09-15, 00:19
Τα θετικά είναι πως έχει καλο gym και novasports στις τηλεοράσεις.



αυτό κ αν είναι.... :turtle:

TRIANTAFYLLOU
29-09-15, 00:56
το πιθανότερο ο τυπος να είναι καμένος , δεν εξηγείτε αλλιώς
σ'ημερα προσωπικα με έτυχε μια περίπτωση παρόμοια και το παιδί που ήρθε να γραφτει με ρώτησε αν επιτρέπετε με σορτσάκι να γυμναστει και αμάνικο και επίσης τι χρώμα παπούτσια επιτρέπετε και διαβάζοντας αυτα λέω μπάς και αυτός πήγαινε στον ίδιο?:P:P

όταν τον ρώτησα πως σε ήρθε και τα ρωτας αυτα με είπε εκεί που γυμναζόταν υπήρχαν περιορισμοί

και τον εξήγησα πολυ απλα ότι φοράει ότι γουστάρει και αισθάνεται άνετα ανάλογα με την εποχή , παπούτσια αρκεί να είναι καθαρα και για ευνόητους λόγους όχι για μένα αλλα για το κοινό όφελος , πετσέτα στα όργανα , γιατι όταν ξαπλώσει ένας ιδρωμένος δεν λέει να πάει μετα ο επόμενος πάνω στον υδρώτα του προηγούμενου και αυτο είναι για το συμφέρον και την υγιεινή όλων

απλα οι γυναίκες να μην ντύνονται επικίνδυνα πολυ απλα να μην υπάρξει κανένα ατύχημα :P

MALE
29-09-15, 00:56
αυτό κ αν είναι.... :turtle:
Εμ... :cool: όχι παίζουμε. :D :clown2:

MALE
29-09-15, 01:04
το πιθανότερο ο τυπος να είναι καμένος , δεν εξηγείτε αλλιώς
σ'ημερα προσωπικα με έτυχε μια περίπτωση παρόμοια και το παιδί που ήρθε να γραφτει με ρώτησε αν επιτρέπετε με σορτσάκι να γυμναστει και αμάνικο και επίσης τι χρώμα παπούτσια επιτρέπετε και διαβάζοντας αυτα λέω μπάς και αυτός πήγαινε στον ίδιο?:P:P

όταν τον ρώτησα πως σε ήρθε και τα ρωτας αυτα με είπε εκεί που γυμναζόταν υπήρχαν περιορισμοί


χαχαχα δεν το πιστεύω. :D Το gym που λέω είναι στην δυτική Ελλάδα. :green:





και τον εξήγησα πολυ απλα ότι φοράει ότι γουστάρει και αισθάνεται άνετα ανάλογα με την εποχή , παπούτσια αρκεί να είναι καθαρα και για ευνόητους λόγους όχι για μένα αλλα για το κοινό όφελος , πετσέτα στα όργανα , γιατι όταν ξαπλώσει ένας ιδρωμένος δεν λέει να πάει μετα ο επόμενος πάνω στον υδρώτα του προηγούμενου και αυτο είναι για το συμφέρον και την υγιεινή όλων

απλα οι γυναίκες να μην ντύνονται επικίνδυνα πολυ απλα να μην υπάρξει κανένα ατύχημα :P

Ακριβώς! :thumbup::thumbup::thumbup: