PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξιολογη ζυγαρια και με λιπομετρηση?



anthimosxir
29-09-15, 21:30
Καλησπερα μηπως εχετε να με προτεινετε καποια καλη ζυγαρια που να εχει αρκετα χαρακτηριστικα και σιγουρα λιπομετρηση?Εχω βρει καποιες κυριως απο σκρουτζ αλλα ρωταω μηπως καποιος εχει αγορασει καμια που να ειναι value for money. ;)

beefmeup
29-09-15, 23:13
πληροφοριακα να ξερεις, επειδη φανηκες καλο παιδι εκει που προσφερθηκες να rootαρεις αν θελουμε κατι, οι ζυγαριες αυτες ειναι καθολα αναξιοπιστες..
τα λεφτα σου θα πεταξεις..η καλυτερη μεθοδος ειναι αυτη


Mέτρηση λίπους με δερματοπτυχόμετρο (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1104-M%CE%AD%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BB%CE%AF%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF)
αλλα πρεπει να ξερει, αυτος που θα στο κανει.

κ μετα πας σε dexa scan αλλα ειναι ακριβο.

anthimosxir
29-09-15, 23:52
Ευχαριςτω παρα πολυ για την πληροφορία κατι τέτοιο φανταστικά και εγω και για αυτό είπα να ρωτήσω εσάς που σιγουρα ξέρετε καλύτερα όποτε μόνη λύση ειναι σε διατροφολόγο με ειδικό μηχάνημα damn .Οσο για το ροοτ πάντα στην διάθεση σας να σας βοηθήσω σε οτι μπορώ έχω ψώρα με την Τεχνολογία και ιδιαίτερα με τα κινητά pc κτλ.Οτι είπα ισχύει και ειμαι πάντα στην διάθεση σας

TRIANTAFYLLOU
30-09-15, 00:03
επίσης πολλοι λένε εντάξει μπορεί να μην δείχνει σωστα αλλα τουλάχιστον θα βλέπω τις αυξομοιώσεις στο λίπος μου , δηλαδη μπορεί να βγάλει ενα ποσοστο ας πούμε στο 15% και να είναι λάθος με βάση την αξιοπιστία της και εκεί θα πεί κάποιος αν με δείξει 12 πάει να πεί έχασα
ούτε και αυτα είναι αξιόπιστα , βγάζουν ότι ναναι , γι αυτο μια απλη καλή ζυγαρια σε συνδιασμό με ένα δερματοπτυχόμετρο ώστε να βλέπουμε πόσο μειώνετε το λίπος σε συγκεκρημένα σημεία και σε συνδιασμό με το μάτι στον καθρέφτη και τα ρούχα μας

οι σωστες και αξιόπιστες λιπομετρήσεις γίνονται με ειδική διαδικασία σε εργομετρικά κέντρα η εργαστήρια και εκεί μόνο μπορούμε να είμαστε σίγουροι , άλλωστε τι να το κάνουμε το ακριβές ποσοστό ? μήπως θα μας βάλουμε πινακάκι με τα θρεπτικά συστατικά μας και το ποσοστό λίπους :P

anthimosxir
30-09-15, 00:47
Axaxxaxaxa πολυ σωστά τα όσα είπατε κύριε Ηλία και εγω είχα αρκετές αμφιβολίες για την ορθότητα τους αλλα είπα μπας η Τεχνολογία προχώρησε.Παντως καλό ειναι να ξέρουμε το ποσοστό λίπους μας για να γνωρίζουμε ποςο θα πάμε σε καιρό ασιτίας :P:P