PDA

Επιστροφή στο Forum : Kre Alkalyn 1500 (Nutrend)



sobral
04-10-15, 09:42
98375

98376

TOLISKON
07-10-15, 19:32
Kre-Alkalyn 1500 (NUTREND)

Ό,τι έχω πάρει από αυτή τη μάρκα μου άρεσε. Γι αυτό λέω και στην κρεαλκαλική να καταλήξω σ΄αυτό. Απ΄ότι είδα το έχετε και στο e-shop. ;) ;)

Noel
26-10-15, 13:31
Την δουλευω εναλλαξ με τη μονουδρικη και την θεωρω απο τα must συμπληρωματα! Ειδικα σε περιοδους γραμμωσης, οπου η σκληραδα και ο καθορισμος παιζουν πρωτευοντα ρολο !! Μου αρεσε πολυ.

Xristos 1
17-06-16, 09:38
Καλημέρα! Το χρησιμοποιώ εδώ και μια εβδομάδα αυτο το προϊόν και δεν έχω δει ακόμα τίποτα... θα το συνεχίσω μέχρι να τελειώσει το κουτί για να δω.... το έχει δοκιμάσει κανείς?

Metalhead|T|
17-06-16, 09:56
Σε. Μια εβδομάδα τι περίμενες να δεις δηλαδή?

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xristos 1
17-06-16, 10:05
Κάποια αλλαγή ίσως στην δύναμη η κάποιο μικρό πρηξιμο είναι και η πρώτη φορά που παίρνω

Xristos 1
17-06-16, 10:06
Από δοσολογία παίρνω 2 κάψουλες το πρωί και δύο πριν το γυμναστήριο

Metalhead|T|
17-06-16, 17:52
Καταρχήν οι 4καψουλες αγγίζουν την συνιστώμενη δόση?? 2ον το διάστημα που χρησιμοποιείς το συμπληρώμα είναι πολύ λίγο για να δεις αυτά που θέλεις..

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xristos 1
18-06-16, 08:42
Καλημέρα ! Η συνιστώμενη δόση είναι ναι. Το έχεις δοκιμάσει?

raziel13epsilon
20-06-16, 19:05
Η κρεαλκαλινη απ ότι ξερω χρησιμοποιείται μονο πριν την προπονηση. Καποιοι την περνουν και μετα για αποθεραπεια. Το πρωι δε νομιζω ότι χρειαζεται να την περνεις.
Αν μπορεις να μας πεις ποσες προπονήσεις κανεις τη βδομαδα και ποσα κιλα εισαι θα βοήθαγαν ...

Xristos 1
20-06-16, 22:46
5 με 6 φορες την εβδομάδα εδώ και 9 μήνες. 1.78 71 κιλά και είμαι στα 12% λίπος ο στόχος μου είναι να ανέβω 2 με 3 κιλά και να πέσω και άλλο σε λίπος το ξέρω είναι πολύ δύσκολο αλλά θα το παλεψω όσο μπορώ. Να πω ότι ήμουν 20 % πριν ξεκινήσω ενταντικα την γυμναστική και προσέχω και αρκετά την διατροφή μου.

kostas kou
21-06-16, 00:51
Την δουλευω εναλλαξ με τη μονουδρικη και την θεωρω απο τα must συμπληρωματα! Ειδικα σε περιοδους γραμμωσης, οπου η σκληραδα και ο καθορισμος παιζουν πρωτευοντα ρολο !! Μου αρεσε πολυ.

κρεατινη σε γραμμωση γιατι? λογου του οτι ειναι κρεακαλικη?

raziel13epsilon
23-06-16, 21:34
κρεατινη σε γραμμωση γιατι? λογου του οτι ειναι κρεακαλικη?

Διοτι δε κραταει νερα !!

Theos
28-06-16, 12:16
Θα συμφωνησω με τον raziel13epsilon εξαλλου το λεει και στο κουτι... δε διαβασες ? 3 - 4 caps 45 - 60 λεπτα πριν την προπονηση το πρωι παει απατη :welcome:

vaggan
28-06-16, 16:04
κρεατινη σε οποιαδηποτε μορφη της αυξανει τα ενδομυικα νερα οχι τα υποδορεια οποτε γιατι οχι κρεατινη και στη γραμμωση?:unsure:

procop
28-06-16, 17:02
Βαγγω,
Αρκετοι τρεχουν 3-5 γρ κρεατινη ημερησιως ακομη και,στην γραμμωση, για να σε κραταει λιγο μπαλαρισμενο...

Xristos 1
28-06-16, 21:11
Όπως είπα είναι η πρώτη φορά που παίρνω και από το γυμναστήριο μου είπαν 2 το πρωί και δύο πριν την προπόνηση από εκεί που το πήρα μου είπε θα παίρνεις 3 μόνο πριν το γυμναστήριο και στο κουτί είδα 2 πριν 2μετα τέλος πάντων αυτό ακολουθώ τώρα και πάει καλά μπορώ να πω.... μετά από πολύ καιρό θα κάνω μια απόχη από το γυμναστήριο μια εβδομάδα και σκέφτομαι να συνεχίσω να παίρνω 2 την ημέρα.να μην το διακοψω μια που το άρχισα

Eggbo
28-09-16, 20:11
Καλησοερα!!επειδη η μονουδρικη με εβγαλε θεμα στο στομαχι φουσκωματα και εντερικα:p και ρεψιματα (ολα τα καλα δηλαδη...) σκεφτομαι να παω σε κρεαλκαλικη...εφοσον παιρνω σαν preworkout to n1 της nutrend,αυτα τα 2 πως και ανθα μπορουσα να τα συνδυάσω? Σκεφτομουν πρωτα το νιτρικο και μετα απο κανα 15λεπτο την κρεαλκαλικη, ειναι σωστο?

Δημητρης 1924
28-09-16, 21:28
Είσαι σίγουρος πως όλα αυτά τα συμπτώματα στο στομάχι στα έβγαλε η κρεατινη και όχι το νιτρικό,γιατίουτε εγώ αλλά και αρκετοί που χρησιμοποιουν μονουδρικη κρεατινη δεν έχουν τέτοια συμπτώματα.

Eggbo
28-09-16, 21:50
Είσαι σίγουρος πως όλα αυτά τα συμπτώματα στο στομάχι στα έβγαλε η κρεατινη και όχι το νιτρικό,γιατίουτε εγώ αλλά και αρκετοί που χρησιμοποιουν μονουδρικη κρεατινη δεν έχουν τέτοια συμπτώματα.

100% γιατι εκανα αρκετα πειραματα με το φαγητο και τα συμπληρωματα να δω τι με ενοχλει και τι οχι, σημερα που δεν πειρα κρεατινη ειμαι ειδη ποιο ξεφουσκωτος. Και απο οσα εχω διαβασει αυτα η κρεατινη τα προκαλει, μιλησα και με τον γυμναστη και ειπε επισης οτι μπορει ειδικα η μονουδρικη.

beefmeup
28-09-16, 23:11
εμενα παλι η αλκαλικη που εχω παρει της efx με εστελνε αδδιαβαστο κ τελικα το εδωσα το κουτι σχεδον αμεταχειριστο..
τεινω κ εγω να συμφωνισω με τον Δημητρη για το νιτρικο..εμενα δλδ ενα 60% των νιτρικων μου κανουν αυτο το θεμα κ ειμαι πολυ προσεκτικος με αυτα που παιρνω πλεον.

Eggbo
29-09-16, 00:45
εμενα παλι η αλκαλικη που εχω παρει της efx με εστελνε αδδιαβαστο κ τελικα το εδωσα το κουτι σχεδον αμεταχειριστο..
τεινω κ εγω να συμφωνισω με τον Δημητρη για το νιτρικο..εμενα δλδ ενα 60% των νιτρικων μου κανουν αυτο το θεμα κ ειμαι πολυ προσεκτικος με αυτα που παιρνω πλεον.

Το pv-7 οταν το επερνα μονο με whey δεν με πειραζε...οταν στακαρα την κρεατινη αρχισε..

beefmeup
29-09-16, 00:47
τεσπα χαλαμε το θεμα εδω..
αν πηρες σκετη μονουδρικη μονο με whey, χωρις καποιο αλλο συμπληρωμα κ σε πειραξε η κρεατινη οκ..αν δεν το εκανες αυτο, δεν ξερεις τι μπορει να σε πειραξε.

Eggbo
29-09-16, 07:22
τεσπα χαλαμε το θεμα εδω..
αν πηρες σκετη μονουδρικη μονο με whey, χωρις καποιο αλλο συμπληρωμα κ σε πειραξε η κρεατινη οκ..αν δεν το εκανες αυτο, δεν ξερεις τι μπορει να σε πειραξε.

Το ξερω οτι χαλαμε το θεμα, αλλα και σε αυτο που ρωτησα δεν απαντησε κανεις ,αλλα αρχίσατε να ρωτατε και δεν εχω λογο να πω ψέματα

beefmeup
29-09-16, 10:13
οπως κ να την παρεις την κρεατινη δεν εχεις θεμα, τι ακριβως ρωτας δλδ εδω?
παρτην οποτε θες, ειτε πριν ειτε μετα την προπονηση..τι 20 λεπτα πριν κ 15.5 λεπτα πιο πριν?
εγω θα την επαιρνα μετα την προπονηση.

Eggbo
29-09-16, 10:39
οπως κ να την παρεις την κρεατινη δεν εχεις θεμα, τι ακριβως ρωτας δλδ εδω?
παρτην οποτε θες, ειτε πριν ειτε μετα την προπονηση..τι 20 λεπτα πριν κ 15.5 λεπτα πιο πριν?
εγω θα την επαιρνα μετα την προπονηση.

Ενταξει ρε man καποιοι δε τα ξερουμε τοσο καλα τι τι το ενα και τι το αλλο, για αυτο δεν ειναι το φορουμ? για να τα ρωταμε. Που ξερω εγω αν το ενα επιρεαζει το αλλο,δεν το χω ψαξει τοσο το θεμα και δεν ειναι να τα αφηνουμε στην φαντασια αυτα. Τωρα αμα ιδρωσες και σε κουρασα που ααπαντησεςσορρυ τι να σε πω. Να σε καλα οπως και ναχει

beefmeup
29-09-16, 10:41
ρε τσακαλι, δεν ιδρωνω εγω, αλλα εσυ εισαι τσακωμενος με την αναζητηση, να κατσεις να διαβασεις 20 λεπτα πριν ποσταρεις την ερωτηση σου, η οποια σε καθε σχετικο θεμα απανταται καθε 4 ποστ..κ το κανεις αυτο επι μονιμου βασεως:welcome:

Eggbo
29-09-16, 10:55
ρε τσακαλι, δεν ιδρωνω εγω, αλλα εσυ εισαι τσακωμενος με την αναζητηση, να κατσεις να διαβασεις 20 λεπτα πριν ποσταρεις την ερωτηση σου, η οποια σε καθε σχετικο θεμα απανταται καθε 4 ποστ..κ το κανεις αυτο επι μονιμου βασεως:welcome:

Επι μονιμου βασεως....υπερβολες :p στο συγκεκριμενο θεμα δεν ειδα να απαντιεται καπου, και γιαυτο και ρωτησα! Καλη μας μερα

Nive
29-09-16, 12:07
Συνηθως μετα την προπονηση ειναι καλα για την αλκαλικη. Εγω επαιρνα 2πριν δυο μετα αλλα δεν εβαζα νιτρικο γιατι ο συνδυασμος με θεριζε.
Αναλογα την δοση της καψουλας ανα εταιρεια πραξε. Την εχω δοκιμασει και δυο πρωι-δυο μετα χωρις διαφορες. Αλλος βαζει και 3-3 αναλογα και τα κιλα σου. :thumbup:

Eggbo
29-09-16, 12:46
Συνηθως μετα την προπονηση ειναι καλα για την αλκαλικη. Εγω επαιρνα 2πριν δυο μετα αλλα δεν εβαζα νιτρικο γιατι ο συνδυασμος με θεριζε.
Αναλογα την δοση της καψουλας ανα εταιρεια πραξε. Την εχω δοκιμασει και δυο πρωι-δυο μετα χωρις διαφορες. Αλλος βαζει και 3-3 αναλογα και τα κιλα σου. :thumbup:

:thumbup: ωραιος ρε φιλε !οταν λες σε θεριζε?

Nive
29-09-16, 13:44
Κοιλιακες διαταραχες! Αφηνω ενα ενδεχομενο να εφταιγε το pre γιατι το κουτι οταν το ανοιξα ειχε ηδη υγρασια μεσα οποτε δεν ξερω πώς ειχε αποθηκευτει ή αν ειχε αλλοιωθει.
Δεν το δοκιμασα βεβαια εκ νεου σαν συνδυασμο ...

beefmeup
29-09-16, 13:51
δεν ειναι θεμα αλλοιωσης η υγρασιας, απλα ολα τα pre, η τα περισοτερα τουλαχιστον εχουν τοσα πολλα γλυκαντικα μεσα σε μεγαλες ποσοτητες που το κανουν αυτο..
γιαυτο του εγραψα κ του eggblo, οτι μαλλον δεν φταιει η κρεατινη αλλα το pre που χρησιμοποιει, αλλα αρνειται να το δεχτει σαν μια πιθανη πραγματικοτητα:P

sobral
29-09-16, 14:18
Από την προηγούμενη συζήτηση καταλαβαίνω πως δεν το δέχεται γιατί όπως αναφέρει όταν χρησιμοποιούσε μόνο το pv-7 δεν το πείραζε κάτι αλλά οι ενοχλήσεις ήρθαν όταν το στάκαρε με κρεατίνη. Οπότε ίσως και να φταίει η κρεατίνη...έχει συμβεί και σε άλλους με μονουδρική. Από τη στιγμή που βρίσκει πιθανόν τι τον ενοχλεί, το κόβει και πάει παρακάτω.

Nive
29-09-16, 14:22
Γι'αυτο ειπα Διονυση πως θεωρω οτι ευθυνεται το νιτρικο, αλλα αφησα την πιθανοτητα της μουφας γιατι το καταστημα ξεστοκαρε καργα...τεσπα!

Υ.γ. οταν λεω υγρασια δεν αναφερομαι στο κλασικο σβολιασμα αλλα σε μια πετρα στο σχημα του κουτιου χαχαχα

Eggbo
29-09-16, 14:29
δεν ειναι θεμα αλλοιωσης η υγρασιας, απλα ολα τα pre, η τα περισοτερα τουλαχιστον εχουν τοσα πολλα γλυκαντικα μεσα σε μεγαλες ποσοτητες που το κανουν αυτο..
γιαυτο του εγραψα κ του eggblo, οτι μαλλον δεν φταιει η κρεατινη αλλα το pre που χρησιμοποιει, αλλα αρνειται να το δεχτει σαν μια πιθανη πραγματικοτητα:P

Χαχαχαχα οχι δεν ειναι γιατι το κανα πειραμα. Εκατσα 2 βδομαδες χωρις τιποτα. Ξεκινησα με whey (ταυτοχρονα αλλαζα και διατροφη) μετα απο 12 μερες εβαλα το νιτρικο...συνεχισα 7 μερες χωρις κανενα απολυτως θεμα. Μολις στακαρα κρεατινη μετα απο καποιες μερες (οχι πολλες) αρχησαν οι ενοχλησεις και φτασαν σε οτι νανε σημειο μολις τελειωσε το pv-7 και συνεχισα 5-6 μερες κρεατινη στα 5γραμμαρια μεχρι που κι αυτη τελειωσε. Σημερα 2η μερα χωρις...ειδη ειμαι λιγο ποιο κομπλε.

sobral
06-10-16, 14:45
109964

109965

Νέες πιο ελκυστικές συσκευασίες από την Nutrend.