PDA

Επιστροφή στο Forum : Flapjack 100gr (Nutrend)



Source Of Energy
31-10-15, 14:26
Νέο προϊόν απο Nutrend

99221

99222

99220


Nutrition information of NUTREND FLAPJACK (Chocolate-Coconut flavor with dark chocolate)
Ingredients Serving Size: 1 bar (100g)
Calories 1747 kJ/417 kcal
Fat 17,8 g
of which saturated fatty acids 11,1 g
Carbohydrate 54,6 g
of which sugars 19,7 g
Fiber 8,5 g
Protein 5,7 g
Salt 0,05 g
Salt is present exclusively as a result of naturally occurring sodium.

sobral
31-10-15, 14:36
Σου άλλαξα τις εικόνες γιατί ήταν μικρές και έβαλα άλλες μεγαλύτερες κ πιο καθαρές. :) Όσο για το προϊόν, είναι κάτι που σου προσφέρει εύκολες θερμίδες ειδικά αν δεν έχεις χρόνο και είσαι κάπου έξω. Τα 8γρ φυτικών ινών επίσης θετικό.

Source Of Energy
31-10-15, 15:24
Thanks: )
φαίνεται αρκετά καλή και βλέπω επίσης οτι ειναι σε καλή τιμή και σε πολλές γεύσεις! θα δοκιμάσουμε σίγουρα!

Metalhead|T|
06-11-15, 14:32
Ειμαι λάτρης των flapjack και μεχρι προσφατα ειχα στάνταρ προιόν που αγόραζα απο τον Αθλητή...

Ετυχε και δοκιμασα προχτες το συγκεκριμένο σε γευση μηλο-καρυδι.κ αφηνω ενα μινι review..

Oi γευσεις πολλές και ποιοτικές,για όλα τα γουστα...

Ποιότητα και γευση 10/10
τιμη επισης 10/10

Γενικά το flapjack ειναι κατι που εγω το προτιμώ στην φυσικη του μορφή,αντε με μια ελαφριά γευση...για αυτο επελεξα το πιο ουδετερο μηλο καρυδι σε αντιθεση με αλλα (ολο σοκολατενια κλπ). Αυτο βεβαια ειναι καθαρα προσωπική προτίμηση.

Ειναι ενα πολύ καλό σνάκ για ολες τις ωρες της ημερας (κυ΄ριως με τον καφε χεχε) και προσφέρει και καμποσες θερμίδες..

Το μοναδικό μέιον για εμενα ειναι η παρουσία μεγαλης ποσότητας ζάχαρης...

κατα τα αλλα best value for money :thumbup::thumbup:

raziel13epsilon
07-11-15, 21:34
Eφαγα με τη σοκολατα και είναι φοβερο. Η τιμη επισης είναι τζετ . Ενεργεια στο φουλ !!!

NASSER
11-11-15, 13:47
Απίστευτη γεύση!!! Και η τιμή καλή.

Nive
11-11-15, 22:39
Ο,τι πρεπει. Αρκετους υδατανθρακες και ωραια γευση. Τωρα που ειναι χειμωνας τις τρωω μπολικες-μπολικες!!

sobral
06-01-16, 14:08
Αυτές τις μπάρες τις έχω δοκιμάσει καιρό, αλλά ξέχασα να αφήσω κριτική. Εμένα μου αρέσουν πολύ αυτές περισσότερο από τις άλλες σοκολάτες λόγω του ότι έχουν πολύ βρώμη. Βέβαια είναι υψηλές σε θερμίδες αλλά εντάξει δεν τις τρως και κάθε μέρα. Καλή κ φθηνή γρήγορη λύση.

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-10-16, 01:00
Δοκιμη της νεας εκδοσης (δεν ξερω εαν επρεπε να ανοιχτει σε νεο θεμα) κ επαθα πραγματικα πλακα (ευχαριστη):)
Πλουσια γευση κ υφη τρωγεται ευκολα χωρις καθολου υπερβολη γλυκυτητας ,καταλαβαινες οτι ετρωγες κατι ποιοτικο με κομματια δημητριακων κ φρουτων.
Την παλια εκδοση δεν θυμαμαι να την εχω δοκιμασει κ δεν εχω μετρο συγκρισης ,αλλα μια κ η νεα ειναι χωρις γλουτενη μονο καλο μου ακουγεται.
Εαν θελεις κατι γρηγορο για ενεργεια η εχουν πεσει πεινες:green:,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε αυτην την κατηγορια , εχει κ 5 γρ πρωτεινης κ η τιμη μου φαινεται σουπερ. Ειναι καλυτερο σαν ποιοτικα θρεπτικο σνακ η κολατσιο μια ζαμπονοτυροπιτα η ενα πιροσκι πχ; Καμια σχεση!
109818

psonara
02-10-16, 13:00
κριμα η παραγγελια μου απο αθλητη ηρθε χθες και δεν προλαβα να δω αυτο το νεο προιον.στην επομενη παραγγελια σιγουρα θα υπαρχει.;)
βεβαια μου εστειλαν δωρακι της ιδιας εταιρειας ενα παστελακι;)
αναμενεται η δοκιμη

ΑΘΛΗΤΗΣ
03-10-16, 14:04
H NUTREND έβγαλε αυτό το προϊόν ως «Gluten Free» συνεχίζοντας όμως παράλληλα και την προηγούμενη έκδοσή του.
Υπάρχει μία μικρή διαφορά τιμής μεταξύ τους και γι’ αυτό στο e-shop φαίνονται με διαφορετικό κωδικό.

ΕΔΩ (http://athlitis.gr/simpliromata/snackenergeias/flapjack-100gr-nutrend/) βλέπετε την αρχική έκδοση και ΕΔΩ (http://athlitis.gr/simpliromata/snackenergeias/flapjack-100gr-gluten-free-nutrend/) την «Gluten Free».

Και τα δύο έχουν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις σε όσους τα έχουν δοκιμάσει.

Χρήστος Τριανταφύλλου
27-11-16, 00:17
Ειπαμε...σοκολατοθεραπεια σημερα:green: κ επιβεβαιωνω τα ιδια με την προηγουμενη φορα:thumbup: , τελειο κ πληρες σνακ ενεργειας κ ...χορταστικο;)

NASSER
27-11-16, 21:38
Δοκιμασμένες επιπλέον οι γεύσεις σοκολάτα με αμύγδαλο και σοκολάτα με μπανάνα!!! :shock:
Πραγματικά οι γεύσεις τους έχουν άλλο επίπεδο!! ΚΑι το πιο σημαντικό είναι πως είναι πολύ χορταστικά.