PDA

Επιστροφή στο Forum : Eνεργεια!!!!!!!!



JohnyB
10-01-09, 14:14
Ειχα μια συζητηση εχθες στο gum περι του θεματος και θελω μια ποιο εμπειρη αποψη και γνωμη!!!!
Μερικες φορες το εχω νιωσει και γω λογο δουλειας δεν την παλευω να βγαλω τις ασκησεις οπως πρεπει και η ορεξη δεν ειναι και φουλ!!!!!!!
Ειναι οπως λεμε προθημο το μυαλο αλλα τα χαλαει το σωμα(με δικα μου λογια ετσι!!!!!!!! :green: )
Εγω εκανα το κλασηκο επινα ενα redbull ετρωγα καμια σοκολατιτσα κανα γεμιστο μπισκοτακι και πηγαινα!!!!
Ο συνδιασμος καφεινης-ασπιρινης δουλευει??????????????
Η τσαμπα θα σπασουμε το στομαχι μας?????????????
Να γλυτωσουμε και απο τα γλυκα γιατι θα παθω ζαχαρο στο τελος!!!!!!
:green: :green: :green:

RUHL
10-01-09, 14:22
Aκομα ενας για ενεργεια? :lol: καπου ηδη τα εξηγησαμε σε αλλον

δεν εχει κατι μυστικο αν ειναι σωματικη κουραση τοτε δεν τρως αρκετη ενεργεια=υδατανθρακα η τις λαθος ωρες τρως δεν κοιμασε καλα η δεν τρως καθολου
Μπορει να κανεις παρα πολυ προπονηση η να εισαι σε υπεπροπονηση? η να εφτσες στο οριο της

Αν ειναι ψυχικα τα αιτια τοτε βιντεο του κολεμαν το "απιστευτο" 1 ωρα πριν την προπονηση και καλη μουσικη κατα την διαρκεια


οσο για ασπιρινη ποια ενεργεια? λολ μην ακουτε τον μαντυς δεν ξερει τι λεει

αυτα :drunken:

TRIANTAFYLLOU
10-01-09, 16:23
το σωστότερο είναι το σώμα να έχει αποθέματα γλυκογόνου με σωστά γεύματα και κανένα ρόφημα ενεργειακό πρίν και κατά την διάρκεια της προπόνησης .

το ρεντ μπούλ είναι περισσότερο διεγερτικό δεν είναι για την διάρκεια της προπόνησης γιατί ανεβάζει τους σφυγμούς υπερβολικά σε συνδιασμό με την άσκηση, αλλά πρίν αντί για καφέ η ενας καφές πρίν βοηθάει στην τόνωση .

η ασπιρίνη επειδή έχει αναλγητική δράση πέρνοντας πρίν την προπόνηση μπορεί κάποιους τραυματισμούς να μην τούς καταλαβαίνουμε όταν μας ενοχλεί μια άσκηση λόγω της αναλγησίας που προσφέρει .

δεν υπάρχει όμως πρόβλημα κάποιος αν δεν έχει ευαισθησία στην ασπιρίνη με το στομάχι και να παίρνει μια την ημέρα η κατα διαστήματα γιατί βοηθάει στο κυκλοφοριακό , ειδικά οι χρήστες αας επιβάλετε πολλές φορές να παίρνουν γιατί αραιώνει τα αίμα και κάνει καλύτερη κυκλοφορία.απλά πρίν την προπόνηση υπάρχει αυτή η λεπτομέρεια που προανέφερα ,εγώ που είχα πρόβλημα με τα γόνατα μετά το ατύχημα οταν έπαιρνα ασπιρίνη δεν μου πονούσαν και φόρτωνα κιλά η έκανα ελειπές ζέσταμα επειδη δεν ενιωθα πόνο με αποτέλεσμα την άλλη μέρα να μην μπορώ να περπατήσω.

αυτόν τον συνδιασμό καφείνη ασπιρίνη και εφεδρίνη τον κάνουν για λιποδυάλυση αλλά εγω προσωπικά ούτε το έχω χρησιμοποιήσει ,ούτε πρόκειτε ποτέ γιατί πιστεύω μόνο αυτός που δεν θέλει δεν αδυνατίζει η που επικεντρώνετε σε λάθος κατεύθυνση.

tezaman
10-01-09, 16:57
τι καφέ προτείνεις Ηλία? ελληνικό να υποθέσω? πόσες κουταλιές? :green: :green: :green:

TRIANTAFYLLOU
10-01-09, 17:09
ο καφες όπως ο ελληνικός που δεν πίνουμε τα κατακάθια είναι καλύτερος όπως και ο εσπρέσο που είναι δυνατός αλλά δεν πίνουμε και τα κατακάθια .

αλλά ελλαδα είμαστε έχουμε και τον εθνικό μας φραπέ που εγώ πιστεύω η καταχρηση κάνει την ζημια αν τα κάνουμε όλα τα άλλα σωστά ο καφες θα μας φταίει?

επίσης 2 καφέδες την ημέρα είναι νορμαλ απο μια η μιαμιση κουταλιά , αυτό έχει να κάνει όμως με τον καθένα ξεχωριστά ο καφες δεν είναι φάρμακο να λέμε μην πάρουμε καμια παραπάνω η λιγότερο άλλος πίνει ένα ελληνικό και λέει άνοιξε το μάτι μου και άλλος πίνει καφέ και κοιμάτε .
δηλαδή ενεργεί διαφορετικά στον καθένα.

tezaman
10-01-09, 17:17
χαχαχαχα και εμένα μία με πιάνει μια όχι γμτ :| :| :| η φραπελιά τι είναι φραπές με ελαιόλαδο? :green: :green: :green: :green:

JohnyB
10-01-09, 17:33
Το κακο ειναι οτι δεν πινω καφε!!!!!!!
Αρα θα παραμεινω στα κλασηκα 1σνικερ 4-5 γεμιστα παπαδοπουλου με σοκολατα 1redbull και και μετα προπονηση!!!!!!
Καλα δεν ειναι???? :food: :food: :food:

TRIANTAFYLLOU
10-01-09, 17:49
ενα καλό διεγερτικό είναι το guarana μπορείς να δοκιμάσεις για πρίν την προπόνηση εχει δράση σαν την καφείνη εγω έχω δοκιμάσει αλλά και σε αθλητες του στίβου και ταε κβον ντο πρίν τον αγώνα .

τα μπισκοτα που λές αν δεν έχεις κάνει γεύμα πρίν η είναι πρωινή προπόνηση και δεν έχεις ενέργεια είναι καλά και εγώ το έκανα κάποιες φορές παλιά έτρωγα τα μιραντα παπαδοπουλου αλλά δεν είναι για μεγάλης διάρκειας προπόνήσεις γιατί πρός το τέλος θα αρχίσεις να παθαίνεις υπογλυκαιμία.

JohnyB
10-01-09, 18:58
Ναι το εχω παρατηρησει αυτο!!!!!!!!!!!
Συνηθως παω μετα τη δουλεια για προπονηση το απογευμα οποτε εχω φαει μεσημεριανο εχω φαει και κατι ενδιαμεσα!!!!! :green:
Αυτα ειναι τα προεξασκητικα στο δρομο για το γυμναστηριο!!!!!! :rolf: :rolf:

slaine
10-01-09, 19:05
πάρε ξηρούς καρπούς σε ένα σακουλάκι να τρως κάθε τόσο. δεν είναι και ό,τι καλύτερο αλλά είναι μία εύκολη λύση. μπανάνες κλπ. άσε τα συμπληρώματα-φάρμακα-μυστήρια κόλπα.
μάσα!!!

JohnyB
10-01-09, 19:21
:unsure: :roll: :(
Μια σκεψη ηταν και παει!!!!!

TRIANTAFYLLOU
10-01-09, 19:31
πάρε ξηρούς καρπούς σε ένα σακουλάκι να τρως κάθε τόσο. δεν είναι και ό,τι καλύτερο αλλά είναι μία εύκολη λύση. μπανάνες κλπ. άσε τα συμπληρώματα-φάρμακα-μυστήρια κόλπα.
μάσα!!!

+1 :awesome:

RUHL
10-01-09, 19:40
Καλα κοιταξτε το προγραμμα του και ελατε να μηλησουμε για ενργεια μετα

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=52334#52334

:rolf:

mantus3
11-01-09, 23:53
ακου τον ρουλ... πρωφανος δεν ξερω τι λεω. τωρα αμα ρε φιλε εισαι κουρασμενος οτι κ να παρεις... αλλο να εισαι ξεκουραστος κ να θες κατι παραπανω για εκρικτικοτιτα κ αλλο να εχεις γυρησει απο την δουλια κ ....


αμα θες κ μπορεις, μετα το μεσιμεριανο κοιμισου 2-2.30 ωρες κ μετα πανε για προπονιση. μια χαρα ενεργεια θα εχεις