PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου... τι λέτε?



AntonisOMG
10-01-09, 14:21
Παιδια ειμαι καινουργιος εδω και θελω τη γνωμη σας για ενα προγραμμα που εχω φτιαξει.
ειμαι 20 χρονων, 1,77 + 63κιλα αδυνατος προς κανονικος

λιγο πριν το καλοκαιρι του 2008 ημουν πολυ χαμηλα στα κιλα και πηρα πρωτεινη για να βαλω(πηρα την isogainer NutrabolicS)...και οντος εβαλα...αλλα για πρωτη φορα ειδα οτι πηγαινα για κοιλιτσα και σταματησα...(τωρα μπορει να ηταν και ιδεα μου επειδη ποτε δεν ειχα κοιλια στη ζωη μου λογο του στιβου και του ποδοσφαιρου,παντος ειχα διαφορα)
Μετα απο 3 μηνες την αφησα τη πρωτεινη και συνεχισα γυμναστηριο χωρις συμπληρωματα....το μονο που ειδα ειναι οτι εκανα τελεια γραμμωση...
τωρα εχω κανει ενα προγραμμα για να βαλω και λιγο ογκο(πηρα mia whey 100%) αλλα χωρις να κανω κοιλια και αν γινεται να κρατησω τη γραμμωση οσο το δυνατον περισσοτερο..

αυτο ειναι το προγραμμα και ελπιζω να λειτουργησει...
γυμναστηριο πηγαινω 5 φορες τη βδομαδα και το μενου λεει 3 μερες κρεας 3 μερες οσπρια+1 μερα ψαρια τη κυριακη.+τη πρωτεινη παντα με νερο.
ΤΩΡΑ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟ-ΔΕΚΕΜ..

1ο γευμα πρωινο 10:00>>cherios(αυτα με μελι)+γαλα(0%)+πρωτεινη+φρουτο+βιταμινη>>>μετα 1,5-2 ωρες γυμναστηριο
+με το που τελειωνω το γυμναστηριο 1-2 κουταλιες μελι+πρωτεινη

2ο γευμα μετα απο 40-60λεπτα μεσημεριανο που θα περιεχει απο φαγητο πρωτεινη+υδατανθρακα+φετα μαυρο ψωμι+φετα τυρι+πρασσινη σαλατα+ φρουτο οταν τελειωσω(πρωτεινη απο scoop θα παρω αν δεν εχω πηγη πρωτεινης απο φαγητο)

3ο γευμα μετα απο 2,3-3 ωρες>>> θα περιεχει οτι και το 2 γευμα,+scoop αν χρειαζεται.

4ο γευμα παλι μετα απο 2,3-3 ωρες>>> επειδη κατα πασα πιθανοτητα θα τελειωσε το μαγητο θα παρω scoop πρτωτεινη+οτι εχει φτιαξει η μανα μου εκεινη την ωρα+σαλατες κ.ο.κ

5ο γευμα κατα 11-11,30 για βραδυ>> πρωτεινη+γιαουρτακι 0%

αυτα εχω στο μυαλο μου για τις 5 μερες που θα πηγαινω γυμναστηριο,
σε αυτες τις μερες καμια φορα μπορει να εχω ενα κενο 4ωρων που δεν μπορω να φαω γευμα κανονικο,εκει λοιπον λεω να παρω πρωτεινη scoop με κανα φρουτο για να το αναπληρωσω το χαμενο γευμα.
αλλες μερες που δεν εχω γυμναστηριο λεω να παρω πρωτεινη μια πρωι και μια βραδυ πριν κοιμηθω+να προσεχω περισσοτερο τη διατροφη.

υπαρχει και μια περιπτωση να παρω και 1 μηνα κρεατινη να δω αποτελεσματα,με δοσεις 1 πριν γυμναστηριο 1 μετα χωρις το προγραμμα
loading..

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ SLAINE :thumbup: ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟΥΣ.

ΕΥΧΑΤΙΣΤΩ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΡΕΛΟ ΟΓΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΟΙΠΟΣ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ ΕΕ? :rolf:
ΟΤΙ + Η - ΜΟΥ ΛΕΤΕ..
[/list]

RUHL
10-01-09, 14:27
3 μερες κρεας 3 μερες οσπρια+1 μερα ψαρια τη κυριακη.+τη πρωτεινη παντα με νερο
Φανταρος εισαι? :lol: :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

ελεος ρε σ μην σπαταλας τοσα λεφτα σε σκονη δεν σε χορταινει κιολας αφου τοσο νοστιμο ειναι το ατιμο το κρεας γιατι δεν το τρωτε

AntonisOMG
10-01-09, 14:32
οχι δεν ειμαι φανταρος :P εχω ακομα να παω φανταρος......

λεω οτι η πρωτεινη ειναι σε περιπτωση που δεν εχω αρκετη απο το φαγητο...τωρα λογικα τς μερες που εχω κρεας...αν το τελειωσω το κρεας τοτε περνω και σκονη..

RUHL
10-01-09, 14:43
Απλη απαντηση μαγηρευε κρεας για 2 μερες για να μην τελειωνει :idea:

slaine
12-01-09, 18:18
εγώ στα έχω ήδη πει.
γενικά αυτό που είπε ο ρουλ όσο μπορείς φαγητό και όχι σκόνες.

καλή συνέχεια