PDA

Επιστροφή στο Forum : NO-Shotgun (VPX)



RUHL
10-01-09, 20:22
[/URL]
[URL="http://www.imageshack.gr/view.php?file=ewbtkhzez0qgc0qh9l06.jpg"] (http://www.imageshack.gr/view.php?file=zr8sunonm0zzni84r8j9.jpg)
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6610&d=1258177271


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6611&d=1258177277
To ηπια μια δοση πριν 10 λεπτα και τωρα θα παω να λιωσω τα σιδερα :affraid: :rabbit:

Γευση exotic fruit καλη πηνετε ευκολα κοκους δεν αφησε ομως εκανε εναν αφρο σαν μπυρα ενα πραμα χωρις πλακα και παχυ αχαχαχαχ αλλα ενταξη πολυ καλη γευση δεν καταλαβαινεις καν του εστερες και τα αμινο

Για αποτελεσματα θα σας πω μετα :weights:


Παντως απο συστατικα γηνετε χαμος και πολυ κακο 5-6 ηδη κρεατινης εστερικα παρα πολλα για γρηγορες αφωμιωσης καφεινη μεσα τυροσινη,βιταμηνες, αμινο hydrolized χαχαχαχα τα βλεπετε
edit: Η αναλυση νομιζω ειναι απο το VPX1 εγω εχω το 2 και βγηκε και 3 το οποιο παλι εχω αχαχ αργοτερα θα το ποσταρω

slaine
10-01-09, 22:12
cafeine +creatine μαζί?
:clown2:

RUHL
10-01-09, 23:13
Nαι ειναι τρελη μοιξη συμπληρωματων αχχαχαχα οπως ειπε ο τεζας τα χωνουν μεσα και οτι πιασει :lol:


πλήρωσες γι'αυτό?
Ντροπη σου που εχεις τετοια αποψη για μενα :sneaky: :sneaky: τετοια τρεντυ συμπληρωματα μονο τζαμπα περνω απλος απο αυτο εχω 3 δειγματα δλδ 3 δοσεις

Ε νιτρικα ειναι και καλα "απο την πρωτη χρηση" δουλευουν

Προπονηση χεριων σημερα τι να πω ειχα λιγο παραπανω ωρεξη(παιζει να ειναι πλασεμπο χχεχε) η προπονηση βγηκε κανονικα ε λιγη ενεργεια παραπανω(οχι κατι τρελο ισος και απο την καφεινη) απο το κανονικο που επηνα πριν δλδ κατι bcaa +kreatin

Δεν ημουν κουρασμενος παρα το οτι εκανα15 σετ για τρικεφαλο και 13 για δικεφαλο με τεχνικη 41Χ

Το βασικοτερο κοματι τωρα σε πριζει ναι η οχι? η απαντηση κατι κανει αλλα εχω πιει και καλυτερα ειναι μετριο απο θεμα πριξηματος αφου δεν μπορουσα να πιασω τους ομους μου για 0,5-1 δαχτυλο περιπου οποιος καταλαβε καταλαβε εχω πετυχει μεχρι και 3-4 σε παρομοια προπονηση με citruline malate σκετο
Και δεν εχει διαρκεια μετα απο 5-10 λεπτα τιποτα εχω πετυχει μεχρι 45 λεπτα για αυτο :chinese:
Συμπερασμα πριξηματος μετριο το super pump250 ειναι καλυτερο ελαχιστα καλυτερο ειναι το horse power σε σχεση με το τελιο αποτελεσμα με μια καλη δοση citruline malate




cafeine +creatine μαζί?
Το ποιο αστειο δεν γραφουν ποσο εχει απλος δηνουν μια ποσοτητα και γραφουν γενικα το μοιγαμα τι εχει χωρις αναλογιες ελεος αχαχαχ για αυτο δεν αγωραζω τετοια συμπληρωματα επειδη δεν ξερω τι πηνω αλλα στο τσαμπα δεν λεω οχι :evil2:

mantus3
11-01-09, 23:02
περιμενουμε info κ για το 3...

RUHL
16-01-09, 23:51
Ηπια και σημερα 1 δοση 40 λεπτα πριν την προπονηση περιπου εφαγα και ενα φρουτο οπως συνηθως κανω

Αυτο ειναι η 3η εκδοση γραφει και hardcore απο εξω :lol: :lol: λογικα σε μενα απευθηνετε ετσι με λιγο πλασεμπο για hard core πηγα

Προπονηση χεριων και παλι πηγαινε καπως ετσι

Τρικεφαλα

Πιεσεις κλειστη λαβη 4 σετ
Γαλικες σε κατακλινη 4 σετ
Εκτασεις προς τα κατω με λαβη Λ 3 σετ
Εκτασεις με αναποδη Π τετια λαβη 1 χερι 4 σετ
και 2 σετ με σχοινια εκτασεις για εξωτερικη κεφαλη

Δικεφαλα
καμψεις με μπαρα 4 σετ
Καμψεις με αλτηρα σε παγκο λαρυ σκοτ 4 σετ
αυτοσυγκεντρωση 3 σετ
καμψεις "thor hamer" 4 σετ

Συνολο σετ τρικεφλ= 17
δικεφαλ= 15
Τεχνικη 41Χ Ολα failure



1 ωρα και κατι λεπτα προπονηση τα συνηθησμενα με λιγα λογια απλος λιγα σετ παραπανω απο την προιγουμενη


Δεν ξερω τι εβαλαν σε αυτο πρεπει να δω τα συστικα να συγκρηνω αλλα ειναι καλυτερο απο την 2η εκδοση και σε διαλυτοτητα αφηνει μησο αφρο απο το αλλο αλλα και σε αποτελεσματα πετυχα ενα καλο πριξημο αλλα οχι το καλυτερο τωρα κοντραρηζετε η 3η εκδοση με το super pump250(πρεπει να πιω και αυτο για να αποφασησω)
Αποσταη μεχρι τον ομο vs χερι πηγε 3 δαχτυλα περιπου δλδ κατι καναμε :green:
παντως δεν ηταν το καλυτερο πρηξημο που εχω πετυχει γενικα με CM(σε καλη δοση) αλλα κατι σκετες αργνηνηνες εθυλ εστερες τα νηκαει και το Horse power

Πριν την προπονηση εγηνε μετρηση ηταν 33 cm μετα 35,7 cm τα χερια

Στην προπονηση τωρα τι να πεις βγηκε κανονικα δεν ξεμηνα απο ενεργεια τιποτα νορμαλ ολα


ΥΓ εγραψα λαθος για την μεγηστη μετρηση με CM ^ που γραφω στο πανω ποστ δεν ηταν 3-4 δαχτυλα αλλα κοντα στα 4-5 πρπ 3,5 cm+

RUHL
06-02-09, 23:41
πηρα ακομα μια δοση σημερα καινουρια δειγματα που πηρα σημερα παλι αλαξαν την γευση αλλα και το χρωμα στην 3η εκδοση

το προιγουμενο ποι ιπια ειχε καλυτερη γευση και χρωμα πως ειναι ο χυμος μηλου
ενω αυτο σημερα ειχε χειρωτερη γευση και ειχε χρωμα ασπρο :rabbit:

δεν ξερω τι παιζει με αυτους :drunken:

KATERINI 144
06-02-09, 23:59
θα επεσε εξω η εταιρια και βαζει μεσα οτι προλαβει :chinese:

αντε ρε με τις μ..κιες θα παθεις και τιποτα στο τελος και θα τρεχουμε στη δραμα για κηδειες :banghead:

kostas247
13-11-09, 23:09
Πρώτα απ' ολα χαιρετώ τους πάντες.Δεύτερον όπως και πολλοί άλλοι θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα.

Πρόσφατα ρώτησα σε ένα κατάστημα συμπληρωμάτων για το καινούργιο νιτρικό της ΒSN N.O. XPLODE NT. Το θέμα είναι ότι για να έρθει στην Ελλάδα θα αργήσει λίγο ακόμα. :(:(:(.Και το ερώτημα μου είναι το εξής. Μου πρότειναν μιας άλλης εταιρίας το αντίστοιχο το NO-SHOTGUN της VPX, και θα ήθελα παρακαλώ να μου πουν τη γνώμη τους κατά προτίμηση οι πολύπειροι στα συμπληρώματα χωρίς να θέλω να θείξω τους υπόλοιπους αλλά για ευνόητους λόγους θα ηταν καλύτερα να μιλήσουν οι "καραβάνες":rolf: (σημείωσ稨χρησημοποιώ αρκετούς μήνες με τους απαραίτητους κύκλους το κλασσικό XLPLODE της BSN και είμαι πολύ ευχαρηστημένος.)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6610&stc=1&d=1258177271


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6611&stc=1&d=1258177277

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.:thumbup:

Φιλε δεν επιτρέπονται λινκ προς καταστήματα παρα μόνο τους χορηγούς. Διαβασε τι μορφή πρέπει να έχουν τα ποστ σε αυτη τη κατηγορια και ξανακάνε το ποστ.

Polyneikos
14-11-09, 08:46
Καλως τον κατ΄αρχήν !Σου διορθωσα λίγο το ποστ γιατί όταν ρωταμε για ένα συμπλήρωμα πρεπει να δίνουμε και πληροφορίες,φωτογραφίες,συστατικα κτλ.
Anyway,το νιτρικο αυτό είναι πολυ καλό,το έχουν χρησιμοποιησει αρκετοι φίλοι μου και τους είχε καλύψει.Μπορείς να το χρησιμοποιησεις,εξαλλου καλο είναι να αλλάζουμε και φόρμουλες γιατί ο οργανισμος συνηθιζει και δεν ανταποκρίνεται το ίδιο μετα από καιρό χρήσης.

primordial
14-11-09, 10:55
Καλημέρα.....
το συγκεκριμένο ψηνόμουν να το δοκιμάσω. Όπως ο polyneikos έστι και εγώ έχω ακούσει πολυ καλά λόγια για το συγκεκριμένο σκεύασμα. Γνώμη μου, προτίμησε το συγκεκριμένο και άσε την bsn να κατασκευάσει και την "πυραυλίνη" την ίδια....!!!

P.S
Σε τι τιμή το βρήκες...??? Αν είναι στείλε μου pm.

P.S.2 - edit

και θα ήθελα παρακαλώ να μου πουν τη γνώμη τους κατά προτίμηση οι πολύπειροι στα συμπληρώματα χωρίς να θέλω να θείξω τους υπόλοιπους αλλά για ευνόητους λόγους θα ηταν καλύτερα να μιλήσουν οι "καραβάνες"
Δεν το είδα από την αρχή.......

crow
15-11-09, 22:59
Εμενα προσωπικα ειναι απο τα αγαπημενα μου....Το εχω ξαναγραψει αυτο σε αλλο ποστ μου για νιτρικα παλιοτερα
Whatever, παρτο σιγουρα δεν θα το μετανιωσεις.
Α!!!! η συγκεκριμενη εταιρεια εχει κ κατι σοκολατες με κολοκυθα που εμενα μου αρεσουν, try one. Ασχετο-sorry

kyriakos23
03-12-09, 16:56
τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο νιτρικο?το δοκιμασατε?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7352&d=1259848471


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7353&d=1259848527

kyriakos23
03-12-09, 21:40
λοιπον εγω εχει 3 εβδομαδες περιπου που το πινο 8α σας πω τις εντυπωσεις μου.
φουσκοματα ειδα οχι κατι μεγαλο ομως νορμαλ,απο δυναμη ισως με βγαλετε τρελο αλλα το αντιθετο ειδα ,μπορω να σας πω οτι επεσε κιολας η δυναμη μου,ισως ειναι συπτωση ,απο γευση ειναι τελιο.ειναι το πρωτο μου νιτρικο που δοκιμαζω.επισης παρατηρησα οτι μου ανοιξε πολυ την ορεξη και μερικες φωρεσ με ζαλιζει η νιωθο τσιμπιματα στο κορμι μου.
τι λετε παιδια?

kyriakos23
03-12-09, 21:42
α επισης ξεχασα να σας πω το πηρα σε καλη τιμη.50 ευρω απο καταστημα οχι απο ιτερνετ.(στην κυπρο)

LeoSake
10-11-10, 04:34
http://www.supplementsdirect.com.au/product_images/z/137/vpx_no_shotgun_v3__57983_zoom.jpg

Έκανα μια σύντομη αναζήτηση στο φόρουμ και δεν βρήκα σελίδα που να μιλάει για αυτό το προιόν, και μιας και στο εξωτερικό (στα φόρα) συζητιέται πολύ, είπα να το ψάξω....Στο official site της εταιρίας μία έκπληξη (ευχάριστη πιστεύω) με περίμενε μιας και υπάρχουν Μελέτες Πανεπιστημίων....
Και μιας και τυγχάνει να σπουδάζω και εγώ σε Αγγλικό πανεπιστήμιο, είδα ότι το Journal είναι γραμμένο ακριβώς όπως γράφουμε και εμείς τις επίσημες εργαστηριακές μελέτες μας....Επίσης διαθέτει "references" σε ακόμα μεγαλύτερες έρευνες...

Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω τις γνώμες σας για αυτό το προϊόν, εάν κάποιος το έχει δοκιμάσει όπως επίσης και την γνώμη σας για τις μελέτες αυτές...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Hercules
10-11-10, 05:20
αν μας ελεγες και τι περιπου λενε οι μελετες αυτες καλο θα ηταν
..

Tasos Green
10-11-10, 08:00
αν μας ελεγες και τι περιπου λενε οι μελετες αυτες καλο θα ηταν
..

+1


το δωκιμασα το καλοκαιρι καλο ηταν ... βοηθησε στις δυνατες προπονησεις. αλλα τωρα που επανηλθα στην βιοπαλη του φοιτητη με τσουζει πολυ το 50αρικο που κοστιζει.... τωρα θελω να δωκιμασω το jack 3d σε αυτην την κατηγορια.

LeoSake
12-11-10, 03:27
αν μας ελεγες και τι περιπου λενε οι μελετες αυτες καλο θα ηταν
..
Στην έρευνα πήραν μέρος 18 υγιής άντρες με μέσω όρο ηλικίας τα 22,8 έτη, μέσο όρο ύψους τα 1,79 και μέσο όρο βάρους τα 79 κιλά...
Οι ασκήσεις ήταν οκτώ για το πάνω μέρος του σώματος και οκτώ για το κάτω....
Τα placebo και τα NO λαμβάνονταν 30 λεπτά πρίν από την προπόνηση, εκτός από τις ημέρες όπου δεν γινότανε προπόνηση όπου και πάλι γινόταν κατανάλωση (και μάλιστα ολοκληρωμένης δοσολογίας) με την μόνη διαφορά ότι γινότανε το πρωί όταν ξυπνούσαν !!!
Στην διάρκεια των 28 ημερών όπου και διήρκεσε το test τέσσερις αθλητές με placebo και τέσσερις με NO ανέφεραν side effects:
PL= Δύο αθλητές ανέφεραν ναυτία, ένας αυξημένο καρδιακό παλμό και ένας προβλήματα με την αναπνοή.
NO= Δύο αθλητές ανέφεραν ναυτία, ζάλη και πονοκεφάλους, δύο αθλητές ανέφεραν αυξημένο καρδιακό παλμό, προβλήματα με την αναπνοή και νευρικότητα.

Παραθέτω το ακόλουθο κείμενο το οποίο είναι μια (σουλουπωμένη) μετάφραση του RESULTS/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ μέρους της έρευνας, το κομμάτι αυτό ειναι πολύ μικρό σε σχέση με την συνολική έρευνα οπώτε όποιος θέλει να διαβάσει την καθε αυτού έρευνα ας πάει στο ακόλουθο link: http://www.jissn.com/content/6/1/16 (προσέξτε ότι η έρευνα είναι ΉΔΗ δημοσιευμένη στο JISSN, το ποιο αναγνωρισμένο επιστημονικό journal, αθλητισμού και διατροφής)
Όπου ΝΟ= VPX NO-SHOTGUN v3 και όπου PL = placebo.....
Η συνολική μάζα σωμάτων αυξήθηκε και στις δύο ομάδες, αλλά χωρίς οποιεσδήποτε σημαντικές αυξήσεις στο συνολικό νερό σωμάτων. Καμία σημαντική αλλαγή δεν εμφανίστηκε με την παχιά μάζα, εντούτοις η χωρίς λίπος μάζα αυξήθηκε με την κατάρτιση, και ΝΟ ήταν σημαντικά μεγαλύτερος από τη PL . Η δύναμη Τύπου πάγκων για το ΝΟ ήταν σημαντικά μεγαλύτερη από τη PL. Η Myofibrillar πρωτεΐνη αυξήθηκε με την κατάρτιση, σημαντικά μεγαλύτερη από τη PL. Ορός IGF-1 και HGF αυξήθηκε σημαντικά με την κατάρτιση και για ΝΟ HGF ήταν μεγαλύτερος από τη PL. Phosphorylated μυών γ-συνερχόμενος αυξήθηκε με την κατάρτιση και για τις δύο ομάδες. Το συνολικό DNA αυξήθηκε και στις δύο ομάδες), ενώ ΝΟ ήταν σημαντικά μεγαλύτερος από τη PL. Για DNA/protein, η PL μειώθηκε και ΝΟ δεν αλλάχτηκε). Όλοι οι myogenic ρυθμιστικοί παράγοντες αυξήθηκαν με την κατάρτιση εντούτοις, ΝΟ παρουσιάστηκε για να είναι σημαντικά μεγαλύτερος από τη PL για το myo-δ και mrf-4. Καμία σημαντική διαφορά δεν βρέθηκε για οποιουσδήποτε από ολόκληρου τους δείκτες αίματος και κλινικής χημείας ορών.

Θέλω επίσης να παραθέσω και την εξής φωτογραφία η οποία βρίσκεται στο Appendix της έρευνας¨
http://www.jissn.com/content/figures/1550-2783-6-16-1.jpg

Devil
12-11-10, 09:47
Competing interests

This study was supported by an internal research grant from Baylor University and a product (dietary supplement) donation from VPX Pharmaceuticals (Davie, FL.). The study Principal Investigator (D.W.) received remuneration from the study sponsor; VPX. None of the co-investigators (co-authors) received financial remuneration from VPX. All other researchers declare that they have no competing interests and independently collected, analyzed, and interpreted the results from this study.



:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

LeoSake
12-11-10, 18:52
Competing interests

This study was supported by an internal research grant from Baylor University and a product (dietary supplement) donation from VPX Pharmaceuticals (Davie, FL.).
Αυτό σημαίνει ότι τα δοχεία δόθηκαν δωρεάν στους ερευνητές και όχι πως χρηματίστηκε η έρευνα, όσο για το εάν χρηματίστηκε κάποιος για τα αποτελέσματα, αμφιβάλλω, διότι πρόκειται για μια έρευνα δημοσιοποιημένη σε επίσημο Journal, τα οποία πολύ απλά δεν τους συμφέρει να ανεβάζουν ψεύτικες μελέτες...

LeoSake
16-11-10, 06:07
Τελικά το έχει δοκιμάσει κανείς το ν3 ?

giorgospet
16-11-10, 10:02
είναι το καλύτερο ΝΟ που έχω δοκιμάσει.

Devil
16-11-10, 13:46
Αυτό σημαίνει ότι τα δοχεία δόθηκαν δωρεάν στους ερευνητές και όχι πως χρηματίστηκε η έρευνα, όσο για το εάν χρηματίστηκε κάποιος για τα αποτελέσματα, αμφιβάλλω, διότι πρόκειται για μια έρευνα δημοσιοποιημένη σε επίσημο Journal, τα οποία πολύ απλά δεν τους συμφέρει να ανεβάζουν ψεύτικες μελέτες...



μαλιστα δλδ εσυ πιστευεις οτι αυτοι ξυπνησαν ενα πρωι και ειπαν οκ γιατι δεν τεσταρουμε το No-shotgun...λενε οκ.... περνουνε ενα τηλ τη vpx.... -ξερετε θελουμε μερικε κομματια για να το τεσταρουμε.... εσεις βαζετε τα κομματια τα αλλα τα εξοδα δικα μας...τους στελενει η vpx τα κομματια κανουν τα τεστ...οκ βγαινουν τα αποτελεσματα...και βγαινουν σε ενα περιοδικο...wwwooowww το no-shot τα σπαει...

και ολα αυτα ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ Α Ε

καλα ναι δεν λεω ο καθενας το ερμηνευει οπως θελει αλλα αυτη κανει μπαμ οτι τα εχουν παρει απο την εταιρια:green:

τωρα για το προιον δεν λεω οτι δεν δουλευει αντιθετος εχει ωραια πραγματακια μεσα εκτος απο τα etyl ester που μου τη σπανε...

Niiick
16-11-10, 13:52
Παντα με πονοκεφαλιαζαν οι ερευνες που εχουν πανω τα συμπληρωματα. Καποια της muscletech εχουν ερευνες απο το ταδε αμερικανικο πανεπιστημιο 15lbs πανω σε δυο βδομαδες, 240% παραπανω αναπτυξη και δυναμη, 486% παραπανω fatloss και τα λοιπα, κοροιδια, απλως αλλη μια παντεντα για να ψαρωνει ο καταναλωτης, να το ψωνιζει και ισως να χει και ενα καλο placebo effect (αφου αποδειχθηκε οτι δουλευει σε ολοκληρη ερευνα, θα δουλεψει και σε μενα)

LeoSake
17-11-10, 04:35
μαλιστα δλδ εσύ πιστεύεις......που μου τη σπάνε... Δεν είπα ότι δεν πήραν λεφτά για να κάνουν την έρευνα...Κάθε άλλο, η εταιρία τους πλησίασε για να κάνουν την έρευνα.... Σε όλα τα πανεπιστήμια έτσι γίνεται η έρευνες χρηματοδοτούνται, και στο δικό μας πανεπιστήμιο, όταν κάνεις Phd, υπάρχει χρηματοδότηση, και ακόμα μεγαλύτερη όταν η έρευνα αυτή ενδιαφέρει μία εταιρία....

Εγώ αυτό που είπα είναι ότι τα αποτελέσματα της έρευνας δεν γίνεται να είναι πλαστά και χρηματισμένα μιας και εχουν αναρτηθεί σε Journal...


Παντα με πονοκεφάλιαζαν....... ολοκληρη ερευνα, θα δουλεψει και σε μενα)
Τις έρευνες αυτές δεν τις έχω δει...αλλά αμφιβάλλω εάν έχουν αναρτηθεί σε επιστημονικά φυλλάδια... Έχει τεράστια διαφορά, και εγώ μπορεί να κάνω έρευνα για την αϋπνία και το ροχαλητό τις φθινοπωρινές μέρες στα βατράχια του αμαζονίου, αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι η έρευνα μου είναι άξια να αναρτηθεί σε παγκόσμια αναγνωρισμένα έντυπα......

Devil
17-11-10, 06:17
Δεν είπα ότι δεν πήραν λεφτά για να κάνουν την έρευνα...Κάθε άλλο, η εταιρία τους πλησίασε για να κάνουν την έρευνα.... Σε όλα τα πανεπιστήμια έτσι γίνεται η έρευνες χρηματοδοτούνται, και στο δικό μας πανεπιστήμιο, όταν κάνεις Phd, υπάρχει χρηματοδότηση, και ακόμα μεγαλύτερη όταν η έρευνα αυτή ενδιαφέρει μία εταιρία....

Εγώ αυτό που είπα είναι ότι τα αποτελέσματα της έρευνας δεν γίνεται να είναι πλαστά και χρηματισμένα μιας και εχουν αναρτηθεί σε Journal...


Τις έρευνες αυτές δεν τις έχω δει...αλλά αμφιβάλλω εάν έχουν αναρτηθεί σε επιστημονικά φυλλάδια... Έχει τεράστια διαφορά, και εγώ μπορεί να κάνω έρευνα για την αϋπνία και το ροχαλητό τις φθινοπωρινές μέρες στα βατράχια του αμαζονίου, αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι η έρευνα μου είναι άξια να αναρτηθεί σε παγκόσμια αναγνωρισμένα έντυπα......

ναι οκ... αλλα δεν κανεις ερευνα πανω σε ενα σημπληρωμα... κανεις ερευνα πανω σε μια χημικη ουσια...

δεν εχει να κανει αν βγηκε σε journal η' οχι... και η mt το ιδιο δηλωνει

απο εκει και περα κανεις αυτο που νομιζεις...

pizzass
22-02-11, 16:31
το δοκιμασα χθες πρωτη φορα και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις..βεβαια δν εχω κ μεγαλη εμπειρια πανω σε τετοιου ειδους συμπληρωματα αλλα ειδα οτι ενω πριν την προπ ημουν πλ πεσμενος και ψιλονυσταγμενος η αληθεια ειναι μετα π το πηγα στο γυμε ειχα πλ ορεξη και πλ ενταση(ισως να ηταν και ψυχολογικο δν ξερω η ισως να με ξυπνησε η καφεινη!).Επισης εβγαλα αρκετα δυνατη και μεγαλη προπονηση χωρις ιδιατερη κουραση! ακομα παρατηρησα πως ενω ειμαι ατομο π δν ιδρωνει γενικα(δλδ και μπαλα να παιζω θα ιδρωσω ελαχιστα) ιδρωσα κατα τη διαρκεια! οχι τρελα αλλα κ παλι ποτε δν ιδρωνα στο γυμναστηριο! κατα τα αλλα απο γευση π πhra rusberry μμμ πινοταν οχι κ τπτ ιδιαιτερο αλλα ουτε αναγουλα! αυτα απ μενα!

pizzass
23-02-11, 01:39
Επισης παρατηρησα οτι ο λαιμος μ ξερενεται τρελα..την πρωτη μερα μονο κατα τη διαρκεια τησ προπονησης αλλα τη δευτερη και μετα απο αυτην...ξερει κανεισ γτ γινεται αυτο??

Devil
23-02-11, 07:50
Επισης παρατηρησα οτι ο λαιμος μ ξερενεται τρελα..την πρωτη μερα μονο κατα τη διαρκεια τησ προπονησης αλλα τη δευτερη και μετα απο αυτην...ξερει κανεισ γτ γινεται αυτο??

απο τα stims λογικα...

primordial
23-02-11, 14:12
Ψήνομαι να το ξαναδοκικάμσω, ή αυτό ή το BodyOctane... έχω ένα μικρό θεματάκι..... στα συστατικά του καθώς και στην συνολική ποσότητα/scoop κάτι δεν μου βγαίνει στις πράξεις....

Κάνω κάτι λάθος...?? Αν ξέρεις κάποιος ας μου εξηγήσει λίγο.. τα 20γρ πρωτεϊνης στα 21γρ που είναι το scoop π΄'ως προκύπτουν όταν έχει επιπλέον περίπου 10γρ κρεατίνες, αργινίνες, κιτρουλίνες κλπ..???

:???::???:...

Devil
23-02-11, 15:55
Ψήνομαι να το ξαναδοκικάμσω, ή αυτό ή το BodyOctane... έχω ένα μικρό θεματάκι..... στα συστατικά του καθώς και στην συνολική ποσότητα/scoop κάτι δεν μου βγαίνει στις πράξεις....

Κάνω κάτι λάθος...?? Αν ξέρεις κάποιος ας μου εξηγήσει λίγο.. τα 20γρ πρωτεϊνης στα 21γρ που είναι το scoop π΄'ως προκύπτουν όταν έχει επιπλέον περίπου 10γρ κρεατίνες, αργινίνες, κιτρουλίνες κλπ..???

:???::???:...

τα εχει υπολογισει ολα σαν αμινοξεα... η πρωτεινη ειναι 10γρ περιπου....

primordial
23-02-11, 16:06
Ok... δλδ έχει συμπεριλάβει κ την κρεατίνη...?? Αυτό εννοείς...??

Devil
23-02-11, 16:08
Ok... δλδ έχει συμπεριλάβει κ την κρεατίνη...?? Αυτό εννοείς...??

ναι ;)

pizzass
24-02-11, 15:32
Devil θα σταματησει μετα απο λιγο ο λαιμος να ξερενεται η ειναι μονιμο οσο παιρνω το συμπληρωμα??

Devil
24-02-11, 17:02
Devil θα σταματησει μετα απο λιγο ο λαιμος να ξερενεται η ειναι μονιμο οσο παιρνω το συμπληρωμα??

σε αυτο δεν εχω ιδεα... εμενα τα στιμς δεν μου το προκαλουν αυτο...

δικιμασε να πινεις περισσοτερο νερο...

pizzass
24-02-11, 18:39
Λες να φταει η cell-tech? πινω μετα την προπονηση μισο σκουπ..αλλα μια μερα π δν πηρα το ΝΟ και πηρα την cell δν ειχα προβλημα..αα btw η cell-tech ειναι η προηγουμενη εκδοση

sobral
28-03-11, 15:58
http://www.raysahelian.com/coumarin.html
χμμμ...δεν μου αρέσουν αυτά τα ευρύματα για την εταιρία...

sofos
28-03-11, 17:23
http://www.raysahelian.com/coumarin.html
χμμμ...δεν μου αρέσουν αυτά τα ευρύματα για την εταιρία...

κατσε κ αυτο κ το cellmass περιεχουν coumarin?κ για να το βαζουν λογικα θα εχει καποια δραση...παντως ειναι αξιοπιστη εταιρια εχω δοκιμασει πολλα προιοντα της κ δν εμεινα ευχαριστημενος χωρις να χω προβληματα :P

COBRA_STYLE
28-03-11, 17:25
κατσε κ αυτο κ το cellmass περιεχουν coumarin?κ για να το βαζουν λογικα θα εχει καποια δραση...παντως ειναι αξιοπιστη εταιρια εχω δοκιμασει πολλα προιοντα της κ δν εμεινα ευχαριστημενος χωρις να χω προβληματα :P
απο αυτη την προταση δεν βγαζω νοημα...για μετεφρασε τη λιγο:rolf::green:

sofos
28-03-11, 17:27
απο αυτη την προταση δεν βγαζω νοημα...για μετεφρασε τη λιγο:rolf::green:

χωρις να μου μ@μησουν την υγεια εννοω....

Devil
28-03-11, 17:31
που την εχει την coumarin γιατι εγω δεν το βλεπω....:unsure:????

sobral
28-03-11, 22:14
που την εχει την coumarin γιατι εγω δεν το βλεπω....:unsure:????

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=6032711

sobral
28-03-11, 22:57
http://www.tga.gov.au/recalls/2007/vpx.htm
βάζω και αυτό το λίνκ που είναι από επίσημο κρατικό σάιτ γιατί το άλλο ίσως να μην συνάδει με τους κανόνες του φόρουμ.:green:

Devil
28-03-11, 23:03
αργησες κανα 3αρι χρονια....:green::green::green:

τοτε δεν νομιζω να ηταν στην αγορα το v 3.0...:green::green::green:

sobral
28-03-11, 23:27
αργησες κανα 3αρι χρονια....:green::green::green:

τοτε δεν νομιζω να ηταν στην αγορα το v 3.0...:green::green::green:

το ξέρω ότι έχει βγει αυτό χρόνια τώρα. Δεν αναιρεί όμως το γεγονός.;) το coumarin βρέθηκε οπότε...αυτό θα έπρεπε να μας απασχολεί.:green:

Devil
28-03-11, 23:30
το ξέρω ότι έχει βγει αυτό χρόνια τώρα. Δεν αναιρεί όμως το γεγονός.;) το coumarin βρέθηκε οπότε...αυτό θα έπρεπε να μας απασχολεί.:green:

αμα τσεκαρεις το link που εχεις ποσταρει και πας και στις αλλες χρονιες οι αυστραλοι εχουν κανει recall σε πολλα γνωστα προιοντα....χιχιχχι:green::green::green:

sobral
28-03-11, 23:36
αμα τσεκαρεις το link που εχεις ποσταρει και πας και στις αλλες χρονιες οι αυστραλοι εχουν κανει recall σε πολλα γνωστα προιοντα....χιχιχχι:green::green::green:

κάτι θα παίζει για να το κάνουν.....;);) άσε που το ''γνωστό'' δεν σημαίνει και αξιόπιστο παντα.:green:

Devil
28-03-11, 23:37
κάτι θα παίζει για να το κάνουν.....;);) άσε που το ''γνωστό'' δεν σημαίνει και αξιόπιστο παντα.:green:

:thumbup::thumbup:;)

miss
05-08-11, 19:11
Το N.O Shotgun το παίρνουμε 30 πριν την προπόνηση?

beefmeup
07-08-11, 19:34
Το N.O Shotgun το παίρνουμε 30 πριν την προπόνηση?

αναλογα..κ 15 πριν μπορεις..δοκιμασε κ δες που εχεις καλυτερα αποτελεσματα πανω σου.

miss
08-08-11, 16:24
αναλογα..κ 15 πριν μπορεις..δοκιμασε κ δες που εχεις καλυτερα αποτελεσματα πανω σου.

Μετά από 10" άρχισε να με πρήζει, ένιωθα έτοιμος να εκραγώ και άρχισα την γυμναστική, νόμιζα ότι είχα γίνει Hulk, θεριό ανήμερο, ψιλομουγκριζα όμως, πρέπει να είναι πολύ καλή η φόρμουλα, απλά δεν ανέφερε τον χρόνο φόρτισης.

O χρόνος φόρτισης σχετίζεται με την δράση. Thanks a lot

Douki
02-09-11, 12:20
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα!
Μηπωσ γνωριζει κανεις να μου πει αν το no shotgun εχει κατι το απαγορευμενο που πιανεσαι ντοπε?
και το coumarin που λεγατε ειναι απαγορευμενη ουσια η δεν κανει γενικα καλο στην υγεια?αυτο το coumarin το χει αποβαλλει πλεον η εταιρεια απ τα σκευασματα?
ευχαριστω..:thumbup:

Devil
02-09-11, 22:37
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα!
Μηπωσ γνωριζει κανεις να μου πει αν το no shotgun εχει κατι το απαγορευμενο που πιανεσαι ντοπε?
και το coumarin που λεγατε ειναι απαγορευμενη ουσια η δεν κανει γενικα καλο στην υγεια?αυτο το coumarin το χει αποβαλλει πλεον η εταιρεια απ τα σκευασματα?
ευχαριστω..:thumbup:

αν και δεν νομιζω αυτο θα πρεπει να το τσεκαρεις στην ομοσπονδια που αγωνιζεσε...

jof
12-09-11, 14:25
Πηρα αυτο το προιον και το χρησιμοποιησα για 2 μερες αλλα δεν βλεπω αυτα που μου ελεγαν απο το μαγαζι δηλαδη φλεβικοτητα και πρηξιμο και ενταση , λυπαμαι δεν ειδα αυτα που περιμενα. Απο το αλλο προιον το N.O. synthesize ειμαι ικανοποιημενος αρκετα απο κει και περα το περνω το shotgun 30 λεπτα πριν και νηστικος οπως λεν οι οδηγιες. Καποιοι διαβαζα οτι το δοκιμαζουν και 10 λεπτα πριν εσεις τι λετε?

Adinamos
28-10-11, 14:30
Χρησιμοποιηση ενα δειγμα απο αυτο...
Γευση καρπουζι: Απεσια. Σαν γλυκος ξεχασμενος εμμετος. 1/10
Διαλυτοτητα: Τελεια ακομα και με λιγο νερο. Υπηρξε αφρος. 9/10
Αποτελεσματα: Αρκετος πονοκεφαλος, πρεπει να εχει ενα σκασμο στιμς. Στην προπονηση τιποτα ιδιαιτερο, ενα καλο πρηξιματακι και πονοκοιλος. Μετα την προπονηση ωραιο κρασαρισμα και επικη μαχη μεχρι τελους στην τουαλετα.

Δεν το προτεινω.

Andreas C.
27-12-11, 16:11
Να κάνω και εγώ κανένα review:)

Είναι το αγαπημένο μου pre-workout! Μου δίνει πολύ καλά πρηξίματα και οταν το συνδιάσω μαζί με το power shock
της ίδιας εταιρίας έχω τα καλύτερα πρηξίματα που είχα μέχρι τώρα! :bbbiceps:
Από θέμα ενέργειας είναι μέτριο καμία σχέση με το jack-3d!
Όταν το αρχίζω μετά από 2 εβδομάδες αρχίζω να βλέπω σταθερή άνοδο στην δύναμη μου:weights:
Το χρησιμοποιώ για 1,5 με 2 μήνες αν και σταματάνε να με πίανουν τα διεγερτικά από την 3
εβδομάδα εγώ το συνεχίζω για τα πρηξίματα και την δύναμη που μου δίνει:green::green::green:

beefmeup
28-07-12, 19:41
η γευση πεπονι πολυ καλη..
διαλυτοτητα καλη,αλλα αφηνει πολυ πραμα στο ποτηρι μετα..θελει κ λιγο νερο επιπλεον για να τα ρουφηξεις ολα:P

το πηρα κ μονο του,αλλα κ με το charge που ρωτησε ενας φιλος..
μονο του,δεν ειδα τπτ.
με το charge ειδα,οτι βλεπω κ οταν περνω σκετο το charge:green:

γενικα δεν το προτεινω ετσι,γιατι πανε πολυ τα στιμς αμα το συνδιασεις..πρεπει να μου βγηκε καπου 400 μιλι καφεινη+το γερανιο συνολο..
εμενα δεν με πειραζει μια στο τοσο,αλλα καποιος αλλος θα φυλαγε "γερμανικο" νουμερακι ευκολα:turtle:

σαν προιον δεν θα το ξαναπερνα..

spartan77
28-07-12, 20:08
γιαυτο προτεινει να μην συνδιαζεται με προιοντα καφεινης και στιμς γενικα ε

παιρνω ηδη καφεινη και γιοχιμβ αυτην τν περιοδο γιαυτο κρατησα αυτην την σημειωση που προτεινουν

θα το δοκιμασω τον επομενο μηνα και το ξεκιναω μονο του την πρωτη βδομαδα να δω
και μετα συμπληρωνω οτι χρειαστει:green:


beef για ενα μηνα δεν ειναι περιπου?

beefmeup
28-07-12, 21:00
νομιζω 28-30 δοσεις βγαζει..
οποτε χρονικα πανω απο μηνα θα σου βγαλει.

raziel13epsilon
28-07-12, 22:11
Εγω ειχα αγορασει το ΝΟ SHOTGUN της VPX πριν 2 μηνες αλλα δεν εγραφε V3 αλλα ΜHF-1. Δε μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενος. Μετα την πρωτη εβδομαδα αρχισε να μη με πιανει. Το μιρμιγκιασμα ηταν εντονο και ενοχλητικο. Φυσικα τα νιτρικα εχουν να κανουν και με τον καθε οργανισμο. Σε καποιον αλλον μπορει να δουλευει super. Το σιγουρο ειναι οτι δε θα το ξαναπαρω.

oldhiphop
05-11-12, 00:50
το εχει κανει καπιος στακ με το NO-Synthesize? λενε οτι δουλευει και εχει αποτελεσματα καλα.

liveris
05-11-12, 01:27
το εχει κανει καπιος στακ με το NO-Synthesize? λενε οτι δουλευει και εχει αποτελεσματα καλα.

το κανω εγω αλλα δεν εβγαλα ακομα συμπερασματα τωρα το ξεκινησα θα δειξει..

oldhiphop
05-11-12, 01:54
κανε ενα ρεβιου αν εχεις την καλοσινη μολις το τελιοσης

COBRA_STYLE
06-11-12, 00:53
το παιρνει ενας φιλος μου απο το gym και εχει τρελαθει.Του χει δωσει τρελη αντοχη και αρκετη δυναμη λεει.Σημαντικο ρολο παιζει κ οτι τον πιανουν καλα οι καφεδες απο ο,τι μου ειπε.

ScumbagVV
06-11-12, 13:48
Το εχω τσεκαρει..not bad.Βεβαια καποιο σχετικο αποτελεσμα θα δει κανεις μετα απο καποιες μερες αλλα ουτε κι εγω θα το ξαναπαιρνα..ειχα παιξει και με 2 scoops λιγες φορες.

liveris
05-01-13, 14:42
εχει λιγο καιρο που τα τελειωσα..απο γευση ειχα το lime splash κ το exotic fruit στο nosunthesize...στην αρχη το επινα ανετα αλλα οσο περνουσε ο καιρος δε μου πολυαρεσε στο τελος το επινα με το ζορι δε ξερω πως μου εκατσε ετσι στραβα στη πορεια..!
δεν ειμαι απο αυτους που ενθουσιαζονται με την μια περνουν κατι κ μετα πανε κ σηκωνουν παραπανω κιλα κτλ αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση σε σχεση με αλλα ειναι οτι ειχα οντως περισσοτερη ενεργεια κ μετα την προπονηση!
ειδικα οταν δουλευω πρωι το οποιο σημαινει 4.30 εγερτηριο συνηθως παω μετα κατευθειαν προπονηση κ μετα δλδ κατα τις 5 -6
ειμαι τεζα με το shotgun μου εβγαινε η κουραση πολυ αργοτερα κ δεν ειναι placebo γιατι εχω παρει διαφορα κ δεν το ειχα αυτο!

STIVAS
05-01-13, 20:10
Είναι σταθερή δύναμη το συγκεκριμένο και τα τελευταία χρόνια έχει και αρκετούς φαν και είναι ψηλά σε πωλήσεις ειδικά στην Αμερική με αρκετούς χιλιάδες ενεργούς χρήστες στα φορουμς. Είναι ίσως το μόνο preworkout αν δεν κάνω λάθος που σου δίνει και 20γρ πρωτεΐνης και συνδυάζει και fat burner μαζί. Είναι στην κατηγορία των preworkouts των all in one στυλ M5 , mp assault , scream κτλ. κατάλληλο ειδικά για αυτούς που κάνουν υποθερμιδική και θέλουν και αμινος ή δόση πρωτεΐνης πριν την προπόνηση . Φυσικά και για αυτό είναι και πιο ακριβό. Εγώ το ξάνα πήρα πάλι μετά από ένα χρόνο σχεδόν για αλλαγή γιατί έπαιζα πολύ το παλιό το jacked3d kai to C4. Εμένα μου κάνει για αλλαγή και δουλεύει καλύτερα πάνω μου από το assault. Για αυτούς όμως που θέλουν ένα preworkout με δυνατά στιμς καλύτερα να πάνε σε κάτι από craze/pharmafreak/ razor 8

beefmeup
05-01-13, 20:26
καλα 20γρ δεν δινει..
τα συστατικα ειναι αυτα πλεον(μιας κ το αναφερουμε τα ανεβαζω) επειδη εχουν γινει διαφορες αλλαγες.
επειδη κ γω κανω διαφορ μιξ γκριλ με τα prewo αυτο το περνω μονο τις μερες που δεν εχω καταφερει να κανω καλο γευμα πριν την προπονα,οποτε ειμαι καπως πχιο σιγουρος οτι εχω αμινο εκει μεσα..

59851

liveris
05-01-13, 23:21
κ γω γιαυτο ειπα να το δοκιμασω λογω της πρωτεινης που εχει οπως κ το synthesize..κ οντως στο αμερικα η εταιρεια ειναι δυνατη ακομα κ σε ταινια εχω δει τα προιοντα..

giorgos!
30-08-13, 15:09
NO Shotgun V.3 by VPX Sports 1.48lbs!!!!!!!!!!!!!!
μια μαπα και μιση
τα θετικα ειναι ειδα λιγο ογκο . πολη ορεα γευση
τα αρνιτικα του ειναι εκτος απο την 1 μερα που ειδα λιγο τσιτομα τπττττττττττττττττττ τις αλες μερες 11 το βραδι ροχαλιζα [γυμναζομε αργα το απογευμα] στην διναμι δεν ειδα διαφορα ασε τη λεει το προιον με λιγα λογια θα το χαρακτιριζα πολι παιδικο και απο φλεβικοτιτα αστο αχαχαχαχαχαχαχ με αριστα το 10 περνει 5

leonman
24-09-13, 19:50
Απο τα τελευταια καλα νιτρικα ομως οπως και η Cell mass 1 εχουν πιαστεί με coumarin μεσα κοινός (thin blooder) παραλίγο να την πατήσω και να το παρω... Μην ξεχναμε πως το πιο σημαντικο ειναι η υγεια μας αλλιως δεν εχουμε τιποτα :unsure:

Nikosportara
09-12-13, 17:09
ρε παιδια τα νιτρικα πρεπει να τα περνουμε κανοντας κυκλο οπως την κρεατινη(μονουδρικη ) ?η οσο θελουμε

cuntface
09-12-13, 17:12
ρε παιδια τα νιτρικα πρεπει να τα περνουμε κανοντας κυκλο οπως την κρεατινη(μονουδρικη ) ?η οσο θελουμε

καλο ειναι να κανεις κυκλους ναι για να μην το συνηθησης και δεν σε πιανει μετα 1 μηνα off ειναι καλα και μετα ξανα περνεις αμα θες

Nikosportara
09-12-13, 21:51
α οκ θανκς για την βοηθεια φιλε μου.!

sobral
10-05-14, 19:19
82923

82924

Εδώ έχουμε reformulation με μικροαλλαγές.

manolisg10
28-09-14, 19:23
Καλησπέρα ! Την περασμένη εβδομάδα πήρα αυτό το προϊόν NO-Shotgun μετά από το NO HELL GEL που έπαιρνα πριν αυτό που έχω να πω είναι πλήρη απογοήτευση ... αντί να με ανεβάσει με << έριξε >> στην προπόνηση ούτε πρηξίματα φοβερή αφίδρωση όσο για τη δύναμη αρκετά πεσμένη .Ίσος να μην δούλεψε σε δεν ξέρω είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει καμία σχέση με το hell gel η το cell tech και ο λόγος που το πήρα ήταν ότι δεν βρήκα το hell gel δεν υπάρχη περίπτωση να το ξαναπάρω....