PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA Δοσολογία



ds mitsi
02-12-15, 22:24
παιδια να ρωτησω..πηρα καψουλες bcaa κ η δοσολογια ειναι η εξης 2 πριν τν προπονηση κ 2 μετα. τις μερες π δεν γυμναζομαι ομως τι γινεται?ν παιρνω?κ αν ναι ποια δοσολογια να ακολουθω κ ποτε?

beefmeup
03-12-15, 02:04
ανοιξες το θεμα σε λαθος ενοτητα...το μετεφερα στην σωστη.
απο εκει κ περα δεν μπορουμε να σου δωσουμε πληροφοιρες γιατι δεν ξαρουμε τι ακριβως ειναι αυτο το προιον, κ τι ακριβως περιμενεις εσυ να δεις με την χρηση του.
ριξε μια ματια εδω μπας κ σε βοηθσει..

Αμινοξέα: Για αρχάριους και όχι μόνο (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24678-%CE%91%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%AD%CE%B1-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF)

ds mitsi
03-12-15, 02:16
ανοιξες το θεμα σε λαθος ενοτητα...το μετεφερα στην σωστη.
απο εκει κ περα δεν μπορουμε να σου δωσουμε πληροφοιρες γιατι δεν ξαρουμε τι ακριβως ειναι αυτο το προιον, κ τι ακριβως περιμενεις εσυ να δεις με την χρηση του.
ριξε μια ματια εδω μπας κ σε βοηθσει..

Αμινοξέα: Για αρχάριους και όχι μόνο (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24678-%CE%91%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%AD%CE%B1-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF)

σε ευχαριστω π μετεφερες τν ερωτηση μου στ σωστο αρθρο γιατι δεν ηξερα π να την γραψω.εκει π θελω βοηθεια ειναι στο αν τα αμινοξεα τα παιρνουμε κ τις μερες π δεν προπονουμαστε. οι καψουλες μου λενε πανω 2 πριν τν προπονηση 2 μετα.εγω προπονουμαι 3-4 φορες τη βδομαδα τις αλλες μερες να μην παιρνω? κ αν ναι τοτε ποτε?μετα το πρωινο πχ? δεν θελω να κανω λαθη με το τροπο δοσολογιας συμπληρωματων αν μπορειτε βοηθηστε με σ αυτο. το προιον ειναι καψουλες BCAA 2:1:1

beefmeup
03-12-15, 02:19
δεν με διαφωτισες κ πολυ, αλλα γενικα δεν σου ειναι ιδιαιτερα χρησιμα τις μερες που δεν κανεις προπονησεις.
αν διαβασεις το αρθρο, μπορει να καταλαβεις γιατι δεν σου ειναι χρησιμα τοτε.

ds mitsi
03-12-15, 02:36
δεν με διαφωτισες κ πολυ, αλλα γενικα δεν σου ειναι ιδιαιτερα χρησιμα τις μερες που δεν κανεις προπονησεις.
αν διαβασεις το αρθρο, μπορει να καταλαβεις γιατι δεν σου ειναι χρησιμα τοτε.

αυτο κανω τωρα το διαβαζω προσεκτικα μια γιατι καποια πραγματα μ φαινονται "ακαταλαβιστικα" κοινως.. σ ευχαριστω πολυ κ παλι!γιατι ημουν ικανη να αρχισω να τα παιρνω κ μερες π ουσιαστικα δν χρειαζονται!

beefmeup
03-12-15, 02:38
ε θελει λιγο διαβασμα, αλλα θα την βρεις την ακρη..γενικα αυτο που σε ενδιαφερει στα bcaa ειναι η λευκινη κυριως..

ds mitsi
03-12-15, 02:56
ε θελει λιγο διαβασμα, αλλα θα την βρεις την ακρη..γενικα αυτο που σε ενδιαφερει στα bcaa ειναι η λευκινη κυριως..

το κοιταξα τωρα 6,4γρ λεει το μπουκαλακι λευκινη ανα 4 καψουλες ειναι οκ σαν ποσοτητα? εγω πιο πολυ παω για γραμμωση κ επισης γ αυτο το λιπος π με απασχολει ολα τα χρονια. 2 βδομαδες ξεφυγα το καλοκαιρι κ απο 19 εφτασα 21% κ δυνοπαθησα να κατεβω παλι 18-19 π κυμαινομαι τωρα. διαβαζοντας αρθρα ειναι σαν να ανακαλυπτω ενα καινουργιο λιγο "χαοτικο" κοσμο :P