PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμμωση η Ογκος ???? ????



beegee
03-12-15, 02:44
100151

lila_1
03-12-15, 02:49
τι ειν αυτά, mutations απ τα x-files?

beegee
03-12-15, 02:50
:rolf::rolf: ε αυτα βρηκα αυτα εβαλα

Mimis26
03-12-15, 02:51
Γράμμωση, γιατί ο Σπαλιάρας κάτι παραπάνω ξέρει :p


100152

VS
100153

dio32
03-12-15, 11:17
γραμμωση και παλι γραμμωση.
στα 38 χρονων που ειμαι,αρχισα απο τα 16 το γυμναστηριο 55 κιλα ανθρωπος.εφτασα τωρα να ζυγιζω 85 κιλα αλλα θα ηθελα να ημουν στα 80 κιλα και γραμμωμενος.πολυ απλα ο ογκος μετα απο καποια χρονια δεν μαζευτε οσο καθαρα και να τρωως.
τα τελευταια δυο χρονια προσπαθω να γραμμωσω και να δειχνω μεγαλυτερος,θελει παρα πολυ κοπο,αλλα πιστευω θα το πετυχω.δεν αναφερομε στα υπερβολικα κορμια γραμμωσης τυπου 6 pack και φλεβα στους κοιλιακους ολοι ξερουμε οτι ειναι αποτελεσμα μονο με φαρμακο και επειδη φαρμακο ποτε δεν γουσταρω να βαλω στο σωμα μου γιατι εχω και την ωριμοτητα και ουτε ποζαρακιας παραλιας ειμαι,οσο μπορω νατουραλ.
οποτε ναι γραμμωση και παλι γραμμωση και νατουραλ.

vaggan
03-12-15, 11:30
ατυχεστατο παραδειγμα ο μικρος στη φωτο μιμη μπερδευεις τον ογκο με την παχυσαρκια:Pκαι οι δυο περιπτωσεις μπορει να γινουν ακρως εκνευριστικες και κατι μπουλιδες δηλαδη που το παιζουν ογκωδεις και φουσκωνουν σαν γαλοπουλες και οταν τους δεις χωρις μπλουζα ειναι χαλια και κατι φτερα στον ανεμο που το παιζουν γραμμωμενοι επιδοξοι μπρους λι οπως ημουν και εγω και μου ελεγαν οι μεγαλυτεροι επειδη τους σφιγγομουν οτι αμα φαω καμια σφαλιαρα θα σκορπισουν τα κοκκαλα μου:rolf::rolf::rolf:στην πλακα παντα γιατι αν τους επιανα θα τους εδενα φιογκο:turtle::turtle:επειδη ομως εγω ειμαι πιο γραφικος απο τα μετεωρα στο ριαλ λαιφ οταν ακουω ογκο η γραμμωση μου ερχεται στο μυαλο παντα αυτο χωρις ομως να ειναι ακραια παραδειγματα ογκου η γραμμωσης και φυσικα ψηφιζω γραμμωση:toast:
https://www.youtube.com/watch?v=RrtP1VdDM54

billy89
03-12-15, 11:58
Προβλήματα των νάτουραλ:P

100156

Πέρα από την πλάκα δεν υπάρχει περίοδος όγκου η γράμμωσης για τους νάτουραλ, υπάρχει μόνο προπόνηση και διατροφή χωρίς ακρότητες.

Αυτό όμως που μπορεί να υπάρξει και πιστεύω συμβαίνει στο 99% των αθλούμενων είναι περίοδοι που ξεφεύγουμε κάπως στο φαί για οποιονδήποτε λόγο και περίοδοι δίαιτας συνήθως πριν την παραλία. Όχι όμως με την έννοια ότι θα πρέπει να επιδιώκει κάποιος να βάζει 10 κιλά το χειμώνα με καταναγκαστικό φαί και μετά να προσπαθεί να τα χάσει με προγράμματα "γράμμωσης". Το καλύτερο (αλλά όχι πάντα εφικτό) θα ήταν lean όλο το χρόνο.

procop
03-12-15, 14:12
Βαγγελη απλα κλαιω με το βιντεο π εβαλες...ασχετο αλλα και εγω ειχα λοξα μετα εργα του βανταμ...
Για να γινω πιο συγκεκριμενος, εγω ψηφιζω μια ενδιαμεση κατασταση(οχι δεν ειναι ΚΚΕ) δηλαδη
Να εισαι λιγο παραπανω απο το υψος σ σε κιλα( πχ 1.70 / 72-75 κιλα) και κοντσ σε μονοψηφιο νουμερο σε λιπος 9-10%
Ετσι εχεις και λιγο ογκο πανω σου και γραμμωση οχι σιξ πακ αλλα οκ φαινεσαι καλος

Απλα πολλοι νατουραλ μπερδευουν τον ογκο με την παχυσαρκια..δεν γινεται να εισαι κοντα στο 15% και να θες να παρεις κιλα...απλα θα γινεις χοντρος.



Εγ

vaggan
03-12-15, 14:46
βαν νταμ ολ δε γουει:green:νταξει αυτο που περιγραφεις γραμμωση ειναι λιπος στο 10-12% εξαρταται και της μυικοτητας σου βεβαια μιλαμε για το κριτιριο του μεσου ανθρωπου τωρα που δεν ξερει πολλα πολλα γι γυμναστικες και ποσοστα απο εκει και περα εχουμε γραμμωμενος πολυ γραμμωμενος κομματια διαβαθμισεις:green:

9 10 εχεις καραμπινατο σιξ πακ αν εχεις μυικοτητα στους κοιλιακους

Mimis26
03-12-15, 14:46
Αυτό που γράφεις απλά δε γίνεται, δε γίνεται να είσαι κιλά πάνω από το ύψος σ κ μονοψήφιο ποσοστό λίπους με φυσικό τρόπο
Για να έχεις μονοψήφιο ποσοστό πρέπει να σαι πολύ πιο κάτω από το ύψος τουλάχιστον 5-10 κιλά

Μάλλον τα μετράτε με καμιά εφαρμογή στο κινητό τα ποσοστά, δεν παίζει κάτι άλλο, δεν κάνετε σοβαρές μετρήσεις οι πιο πολλοί κ λέτε άλλα ντ' άλλων στα φόρουμς

vaggan
03-12-15, 14:52
γινεται αναλογα την γενετικη του καθενος και οχι τρελλα κιλα πανω απο το υψος βεβαια εξαρταται για τι μονοψηφιο μιλαμε 9 με 7 υπαρχει μεγαλη διαφορα μην ξεφυγουμε ομως γιατι το θεμα ειναι γενικο δεν μιλαει για νατουραλ η μη

Mimis26
03-12-15, 14:55
εγώ δεν έχω γνωρίσει ακόμα τέτοιο ατομο, που να είναι κιλά πάνω από ύψος τους και να έχει πχ 8% λίπους. με ΦΥΣΙΚΟ επαναλαμβάνω τρόπο

Ξέρω άτομα που γυμνάζονται μια ζωή κ προσέχουν τι τρώνε κ για να διατηρήσουν χαμηλά ποσοστά λόγω του ότι κάνουν κ κάποια πολεμική τέχνη είναι αρκετά αδύνατοι

beegee
03-12-15, 15:31
εγω παντως ψηφιζω γραμμωση αντε κατι ενδιαμεσο αλλα παλι προς αυτη την κατευθυνση . ο ογκος πολλες φορες ( ειδικα οταν ξεπερναει τα ορια )
φωναζει υπερβολικο και καποιες φορες αγγιζει και το αστειο ...

Mimis26
03-12-15, 16:12
Εννοείται η γράμμωση είναι αισθητικά ανώτερη, αλλά και λειτουργικά και από άποψη υγείας.
Θα αναφέρω ένα παράδειγμα τα μοντέλα στις διαφημίσεις για αρώματα, ρούχα κλπ κλπ Καθώς και τα αγάλματα από τα αρχαία χρόνια δεν είναι σε όγκο αλλά γραμμωμενα.
Αρα ιστορικά αυτό είναι η ανώτερη σωματική διάπλαση. Βέβαια όταν ΄λέμε γραμμωμένος δεν εννοούμε κοκαλιάρης, για να μην παρεξηγούμαστε.

@VAGGAN
Δες ένα που έχει πολύ όγκο με ρούχα κ πες μου αν τον ξεχωρίζεις από χοντρό

billy89
03-12-15, 16:40
Δες ένα που έχει πολύ όγκο με ρούχα κ πες μου αν τον ξεχωρίζεις από χοντρό

Εσύ δες έναν που έχει φοβερή γράμμωση με ρούχα και πες μου αν τον ξεχωρίζεις από τον κοκαλιάρη.

Mimis26
03-12-15, 17:00
Kαμια σχέση ο κοκαλιάρης με τον γραμμωμενο μυώδη, τον ξεχωρίζεις από χιλιομετρα ακόμα κ με ράσα να τον δεις

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-12-15, 17:02
@VAGGAN
Δες ένα που έχει πολύ όγκο με ρούχα κ πες μου αν τον ξεχωρίζεις από χοντρό
Εσυ τι λες; Δεν ξεχωριζεται ενας ογκωδης ΒΒερας απο ενα χοντρο;

Εσύ δες έναν που έχει φοβερή γράμμωση με ρούχα και πες μου αν τον ξεχωρίζεις από τον κοκαλιάρη.
Αυτο σωστο ,σιγουρα ειναι πιο δυσκολο.

Mimis26
03-12-15, 17:08
Και να ξεχωρίζει πάντως αισθητικά δε σου βγάζει το καλλος. Ούτε είναι αρμονική εικόνα, πιο πολύ σε freak show σου κάνει

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-12-15, 17:20
Μα δεν ειπαμε τωρα για ποιος ειναι πιο καλαισθητος ,αλλα ποιος ξεχωριζει μες τα ρουχα του (οχι σε ρασα παντως!):P.
Αλλα κ η ομορφια του μυικου ογκου εξαρταται απο τον βαθμο του κ την συμμετρια του ,απο κει κ περα ειναι υποκειμενικο το θεμα το τι αρεσει στον καθενα.

Mimis26
03-12-15, 17:24
https://www.youtube.com/watch?v=TRGCNlk4RS0

beegee
03-12-15, 17:38
ε ναι τωρα μη λεμε κ οτι μας ερθει ..εννοειται οτι ο ββερας ξεχωριζει απο τον χοντρο ..ουδεμια σχεση ο ενας με τον αλλο για να τους μπερδεψεις

vaggan
03-12-15, 18:18
Kαμια σχέση ο κοκαλιάρης με τον γραμμωμενο μυώδη, τον ξεχωρίζεις από χιλιομετρα ακόμα κ με ράσα να τον δειςπανευκολα ξεχωριζω με ρουχα τον χοντρο απο τον ογκωδη χαχαχα οπως πολυ σωστα ειπε ο μπιλλυ πιο δυσδιακριτα ξεχωριζεις τον γραμμωμενο απο τον κοκκαλιαρη πολλες φορες εχω δει ατομα που με ρουχα τους λεω κοκκαλα η να μην μου γεμιζουν το ματι χωρις ρουχα να ειναι γραμμωμενοι και επειδη μου ανεφερες πιο πανω τον σπαλιαρα τον εχω γνωρισει προσωπικα το 2005 ειχε ερθει απειρες φορες στο καφε ελαιων στην ιστιαια ε με πουκαμισο και παντελονι ενα ορθιο αγγουρι ητα τερμα μονοκομματος με κατι ποδαρελια σαν οδοντογλυφιδες ο ογκωδης γυμνασμενος απο τον χοντρο θα εχει πλατες και λιπος μεν αλλα οχι το σωσιβιο και τα βυζακια που εχουν οι χοντροι

beegee
03-12-15, 18:24
τον σπαλιαρα τον εχω γνωρισει προσωπικα το 2005 ειχε ερθει απειρες φορες στο καφε ελαιων στην ιστιαια

νουμερακι πηρες???? :P:P:P:P:P:P

vaggan
03-12-15, 18:36
δεν στα πανε καλα αυτος ζητησε νουμερακι απο εμενα:P:P:P:P:P:P:P

beegee
03-12-15, 18:40
αχχαχαχαχαχαχ θεος !!!!!
( στο θεμα μας τωρα :P)

Mimis26
03-12-15, 19:20
Είναι θέμα προτιμήσεων, αυτό που για σένα είναι κόκαλο για τον άλλον μπορεί να ναι μια χαρά, αυτό που για μένα είναι "χοντρό" και άκομψο στα μάτια σ μπορεί να φαίνεται τέλειο.
Πάντως αντικειμενικά, ιστορικά το ωραίο σχετίζεται με την αρμονία και το κάλλος. Αυτό σημαίνει όχι υπερβολές ούτε προς τη μία ούτε προς την άλλη κατεύθυνση. Όλα έχουν να κάνουν με τη συμμετρία όπως λέει και ο Χρήστος πιο πάνω.

Kαι αυτόν αν το δείς με ρούχα κόκαλο θα τον πεις;

https://www.youtube.com/watch?v=34ZR3itu91I

TRIANTAFYLLOU
03-12-15, 21:51
απλα είναι τα πράματα , όταν μιλάμε για αγωνιστικό ββ τότε γραμωμένος όγκος και σχηματισμένος όμως όχι απλα κρέας !!
στην καθημερινότητα και ευρεία αποδοχή , τότε δεν χρειάζεται τετοια διλήμματα, απλα ένας γραμμωμένος όγκος χωρίς υπερβολές , γιατι αν είναι αδύνατος ο άλλος γραμμωμένος θα είναι τι να θαυμάσεις τούς κοιλιακούς ? αφου μερικα χιλιοστα πιο κάτω θα πεταχτούν τα εντόσθια :P

αν κάποιος συνδιάζει ενα μέτριο όγκο με γράμμωση , με κάποιον που έχει χυδαία γράμμωση που λέμε , τότε ο πρώτος υπερισχύει στα μάτια των περισσότερων

αυτο είναι εντελώς υποκειμενικό γιατι μετράει η αισθητική αν κάποιος έχει γράμμωση τρελή και χυδαία με αρκετό όγκο αλλα είναι ακαλούπωτος σαν κάβουρας , τότε ενας που δεν εχει αυτη την υπερβολή αλλα έχει ωραίο σχήμα θα δείχνει πιο ωραία

Mimis26
03-12-15, 23:11
Kαμιά φορά ο πολύ ογκώδης είναι νεκρό βαρος όμως, αν παλέψει κανείς με κάποιον αδύνατο, αλλά σβέλτο και νευρώδη μπορεί πάει αδιάβαστος. Δείτε όλους τους πρωταθλητές κικ μποξ και μαι ται, είναι όλοι στεγνοί και νευρώδεις. Και ο λύκος που τριγυρνάει στα βουνά αδύνατος είναι, αλλά κάτι καλοθρεμένα σκυλιά μεγαλόσωμα τα τρώει για κολατσιό.
Το βέλτιστο σε όλους τους τομείς είναι να σε γραμμωμένος και όσο γίνεται πιο γρήγορος και με αντοχή, οι ογκώδεις είναι δυσλειτουργικά άτομα, που δεν μπορούν να σηκώσουν τον πωπό τους να πάνε 2 βήματα

Γιατί να θέλει κάποιος να είναι πολύ ογκώδης σε ποιον τομέα τον βοηθάει στη καθημερινότητα του, απαντήστε μου αυτό το απλό

το να είναι κάποιος γρήγορος το καταλαβαίνω, δυνατός, το καταλαβαίνω, αλλά απλά ογκώδης δεν έχει κανένα απολύτως νόημα

Χριστοφορος123
03-12-15, 23:23
Προσωπικα, δεν εντυπωσιαζομαι ποτε απο καποιον γραμμωμενο και ας εχει φοβερο σωμα. Απο την αλλη μερια, εντυπωσιαζομαι με καποιον με φαρδυ σκελετο που κουβαλαει πολλους μυες πανω του και εννοειται δεν ειναι 100% λιπος :green: . Ας ειναι νατουραλ η οχι δε με ενδιαφερει. Στην αρχικη φωτο της Begee, εννοειται προτιμω τον swole.

vaggan
03-12-15, 23:35
Kαμιά φορά ο πολύ ογκώδης είναι νεκρό βαρος όμως, αν παλέψει κανείς με κάποιον αδύνατο, αλλά σβέλτο και νευρώδη μπορεί πάει αδιάβαστος. Δείτε όλους τους πρωταθλητές κικ μποξ και μαι ται, είναι όλοι στεγνοί και νευρώδεις. Και ο λύκος που τριγυρνάει στα βουνά αδύνατος είναι, αλλά κάτι καλοθρεμένα σκυλιά μεγαλόσωμα τα τρώει για κολατσιό.
Το βέλτιστο σε όλους τους τομείς είναι να σε γραμμωμένος και όσο γίνεται πιο γρήγορος και με αντοχή, οι ογκώδεις είναι δυσλειτουργικά άτομα, που δεν μπορούν να σηκώσουν τον πωπό τους να πάνε 2 βήματα

Γιατί να θέλει κάποιος να είναι πολύ ογκώδης σε ποιον τομέα τον βοηθάει στη καθημερινότητα του, απαντήστε μου αυτό το απλό

το να είναι κάποιος γρήγορος το καταλαβαίνω, δυνατός, το καταλαβαίνω, αλλά απλά ογκώδης δεν έχει κανένα απολύτως νόημαρε δεν υπαρχουν αυτα που λες και κακως την πας εκει την συζητηση τι θα πει νευρωδης και κουραφεξαλα οτι ταχυτητα και σβελταδα να εχει ενας τυπος 70 κιλων αν συγκρουστει με καποιον με μεγαλο ογκο θα φαει το ξυλο της αρκουδας με την προυποθεση οτι θαεχει και ο αλλος νευρο και τσαγανο εσυ τι νομιζεις οτι απαραιτητα καποιος που εχει ογκο ειναι νωθρος?παλι το παραδειγμα με τον λυκο και το σκυλο ειναι ατυχες ναι ενα αγιου βερναρδου που ειναι αγαθος γιγαντας θα το εχει για κολατσιο ενα ροτ βαιλερ η πιτ μπουλ ομως θα του σκισει το ραμα του λυκου τεσπα η συζητηση αυτη δεν εχει νοημα ενας ογκωδης δεν σημαινει απραιτητα οτι εχει αχρηστο ογκο οτι ειναι αργος νωθρος η οτιδηποτε ο μεγαλοσωμος παντα θα κερδιζει τον μικροσωμο υπο την προυποθεση οτι θα ειναι και οι δυο γυμνασμενοι στο ιδιο επιπεδο

Nive
03-12-15, 23:55
Γραμμωση... ;)

Mimis26
04-12-15, 00:05
Αυτά που λες δεν ισχύουν, τότε γιατί σε όλες τις πολεμικές τέχνες είναι στεγνοί; Ο εύσωμος δεν μπορεί ούτε μια κλωτσιά στον αέρα να ρίξει. Επίσης στο ξύλο δεν είναι όπως τα αυτοκίνητα, Ένας 60 κιλά σπάει πέτρες με τα χέρια και ο άλλος δεν μπορεί να σπάσει ούτε λεπτό ξύλο. Αν τη φας πρώτος κ σε καλό σημείο, έχεις βγει νοκ άουτ. Αυτά που λες ισχύουν μόνο για άτομα που δεν έχουν καμία τεχνική και θα μπούνε με ωμή δύναμη στα κουτουρού.
Δεν είναι λειτουργικό να είσαι πολύ ογκώδης γιατί γίνεσαι πάρα πολύ αργός

COBRA_STYLE
04-12-15, 00:25
Γραμμωση εφοσον κατεχεις εναν αξιοπρεπη ογκο....ειδαλλως ο ογκος ο πολυς δε βοηθαει σε κατι,ιαα ισα σου δυσκολευει τη ζωη σε ολα,παυει να ειναι λειτουργικο το σωμα.

Χαράλαμπος
04-12-15, 00:34
Kαμιά φορά ο πολύ ογκώδης είναι νεκρό βαρος όμως, αν παλέψει κανείς με κάποιον αδύνατο, αλλά σβέλτο και νευρώδη μπορεί πάει αδιάβαστος. Δείτε όλους τους πρωταθλητές κικ μποξ και μαι ται, είναι όλοι στεγνοί και νευρώδεις. Και ο λύκος που τριγυρνάει στα βουνά αδύνατος είναι, αλλά κάτι καλοθρεμένα σκυλιά μεγαλόσωμα τα τρώει για κολατσιό.
Το βέλτιστο σε όλους τους τομείς είναι να σε γραμμωμένος και όσο γίνεται πιο γρήγορος και με αντοχή, οι ογκώδεις είναι δυσλειτουργικά άτομα, που δεν μπορούν να σηκώσουν τον πωπό τους να πάνε 2 βήματα

Γιατί να θέλει κάποιος να είναι πολύ ογκώδης σε ποιον τομέα τον βοηθάει στη καθημερινότητα του, απαντήστε μου αυτό το απλό

το να είναι κάποιος γρήγορος το καταλαβαίνω, δυνατός, το καταλαβαίνω, αλλά απλά ογκώδης δεν έχει κανένα απολύτως νόημα

Πιστεύεις ό,τι ένας αδύνατος σβέλτος και νευρώδης μπορεί να στείλε αδιάβαστο έναν σαν τον Σχορτσιανίτη;;;:green::green:

100189

Μόνο με πισώπλατο χτύπημα και σε σημείο που να τον αφήσει στον τόπο.;)

TRIANTAFYLLOU
04-12-15, 00:46
ο όγκος είναι σκέτο σαβουροφορτίο , ακόμη και ο όγκος των ββερ των επαγγελματιών !! απλα εκεί το κάνουν για κάποιο σκοπό και όχι απλα για να αρέσουν κάπου και το κάνουν για να γραμώσουν και να μείνει περισσότερο κρέας

ακόμη και μυς να είναι ο όγκος είναι μπελάς σε όλα , σε ντύσιμο σε ευεξία κτλ και εγω δεν τα λέω έτσι επειδη άκουσα αλλα επειδη τον είχα για πλάκα τον όγκο και μιλάμε για μπελάς , τωρα σε φιγούρα εντάξει σε βλέπει ο άλλος και μπορεί να πεί εντυπωσιακός , αλλα ελα να ρωτήσει και μένα που τα περισσότερα χρόνια τα τελευταια ήμουν κοντα στα 125 κιλά

και τωρα που κατεβηκα στα 115 νιώθω καλύτερα και αν πάω και 110 ακόμα καλύτερα , οπότε φιγούρα και μόνο φιγούρα και όποιος νομίζει επειδη έχει όγκο θα έχει και δύναμη να δείρει κάποιον πλανάτε οικτρά
μετα απο 2-3 λεπτα θα σκάσει και θα μείνει απο δυνάμεις , εκεί μετράει η τρέλα η αντοχή και έκρηξη και ποιός θα σκάσει την πρώτη
γι αυτο λέω οι πιο δυνατοί άνθρωποι είναι οι παλαιστες , επειδη έχουν και δύναμη και αντοχή και φυσική κατάσταση , γιατι αυτοί δουλεύουν σε αγώνες φούλ ένταση επειδη όλοι οι μυς ενεργοποιούνται και η καρδιά δουλεύει σαν πόμπα , το αρνητικό είναι ότι έχουν και αρκετή σαβούρα οι περισσότεροι στα βαρια κιλά

το ιδανικό είναι ενα γραμωμένο σώμα αλλα με μυς όχι σκέλετορ και χωρίς υπερβολές και αυτο το σώμα μπορεί να ανταπεξέλθει στα πάντα , αλλα και σε αισθητική και το ξανατονίζω δεν μιλάμε για αγωνιστικό ββ , αλλα για αισθητική στην καθημερηνότητα σε γυμνασμένους ανθρώπους

μερικοί έτσι φουσκωτούληδες και σχηματισμένοι αν πούν να βγάλουν την σωστη γράμμωση και στοιχειώδη θα χαθούν μεσα στα ρούχα τους και θα φυγει και το σχήμα και όλα
Οπότε τι είναι ο παραπάνω όγκος άχρηστα κιλά , με επιπλέον λίπος και νερά

TRIANTAFYLLOU
04-12-15, 00:51
Πιστεύεις ό,τι ένας αδύνατος σβέλτος και νευρώδης μπορεί να στείλε αδιάβαστο έναν σαν τον Σχορτσιανίτη;;;:green::green:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=100189&stc=1

Μόνο με πισώπλατο χτύπημα και σε σημείο που να τον αφήσει στον τόπο.;)

λάθος σύγκριση μιλάμε για αισθητική και πάει αλλού η δουλεια , ο Σοφοκλής έχει φυσική κατάσταση λόγω πρωταθλητισμού αλλα και σωματότυπο αρκουδιάρη και δυνατό
αυτα τα λέγαμε παιδια , ότι πχ αυτός μπορει να δείρει τον ταδε κτλ , αλλα η πραγματικότητα απέχει πολύ
δηλαδη αν είναι κάποιος μισός απο τον Σοφο και είναι δυνατός η έχει ασχοληθεί με πάλη η κάποια πολεμική τεχνη , γιατι να μην μπορεί να τον αντιμετωπίσει , εφόσον σε ενα καυγα , μετράει κατα πόσο ξέρει και να παλεύει η να δέρνει κάποιος και το ανθρώπινο σώμα έχει τόσα τρωτα σημεία που μπορεί κάποιος να τον κάνει τόπι στο ξύλο και αυτα τα ξέρουν όσοι έχουν ασχοληθεί με πολεμικές τεχνες (όχι με αθληματα ολυμπιακά αλλα καθαρα πολεμικές τεχνες )

vaggan
04-12-15, 00:51
Αυτά που λες δεν ισχύουν, τότε γιατί σε όλες τις πολεμικές τέχνες είναι στεγνοί; Ο εύσωμος δεν μπορεί ούτε μια κλωτσιά στον αέρα να ρίξει. Επίσης στο ξύλο δεν είναι όπως τα αυτοκίνητα, Ένας 60 κιλά σπάει πέτρες με τα χέρια και ο άλλος δεν μπορεί να σπάσει ούτε λεπτό ξύλο. Αν τη φας πρώτος κ σε καλό σημείο, έχεις βγει νοκ άουτ. Αυτά που λες ισχύουν μόνο για άτομα που δεν έχουν καμία τεχνική και θα μπούνε με ωμή δύναμη στα κουτουρού.
Δεν είναι λειτουργικό να είσαι πολύ ογκώδης γιατί γίνεσαι πάρα πολύ αργόςμιλησες ΓΙΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ οχι για στεγνους μην το αλλαζεις δεν μου λες εχεις ακουστα τον φεντορ εμιλιανενκο και τον αδερφο του μην με κανεις τωρα να σου κατεβασω καμια 50αρα βιντεο να δερνουν στεγνους σωματαραδες μιλαμε για το απολυτο ιβεντ πολμικων τεχνων και την απολυτη λειτουργηκοτητα τι ξυλα πετρες και χαζομαρες τωρα μου λες τωρα εσυ αυτα ειναι για να κοροιδευουν τους αδαεις
https://www.youtube.com/watch?v=LK42zojlLXw

Χαράλαμπος
04-12-15, 00:58
λάθος σύγκριση μιλάμε για αισθητική και πάει αλλού η δουλεια , ο Σοφοκλής έχει φυσική κατάσταση λόγω πρωταθλητισμού αλλα και σωματότυπο αρκουδιάρη και δυνατό
αυτα τα λέγαμε παιδια , ότι πχ αυτός μπορει να δείρει τον ταδε κτλ , αλλα η πραγματικότητα απέχει πολύ
δηλαδη αν είναι κάποιος μισός απο τον Σοφο και είναι δυνατός η έχει ασχοληθεί με πάλη η κάποια πολεμική τεχνη , γιατι να μην μπορεί να τον αντιμετωπίσει , εφόσον σε ενα καυγα , μετράει κατα πόσο ξέρει και να παλεύει η να δέρνει κάποιος και το ανθρώπινο σώμα έχει τόσα τρωτα σημεία που μπορεί κάποιος να τον κάνει τόπι στο ξύλο και αυτα τα ξέρουν όσοι έχουν ασχοληθεί με πολεμικές τεχνες (όχι με αθληματα ολυμπιακά αλλα καθαρα πολεμικές τεχνες )

Ναι, το ξέρω ότι είναι λάθος η σύγκριση με βάση το αρχικό ποστ που έχει να κάνει με την αισθητική! Απλά σχολίασα, περισσότερο με δόση χιούμορ, το ποστ του Μίμη.



Kαμιά φορά ο πολύ ογκώδης είναι νεκρό βαρος όμως, αν παλέψει κανείς με κάποιον αδύνατο, αλλά σβέλτο και νευρώδη μπορεί πάει αδιάβαστος.

vaggan
04-12-15, 01:12
συνταγη για να κερδισεις τον σοφοκλη κλωτσα στα φρυδια και μετα ξεκινας να τρεχεις κατοσταρι εκει σιγουρα τον νικας:P:P:Pτωρα κοροιδευομαστε??πρεπει να εισαι κτι πολυ σπεσιαλ για νερδισεις την ωμη δυναμη αυτου του ανθρωπου και σιγουρα δεν μπορει να τον κερδισει ο οποιοσδηποτε πολεμικοτεχνιτης εδω βλεπςις καποιους που ασχολουνται με πολεμικες τεχνες να πλακωνονται εξω και να τρωνε μαπες οι αδερφοι εμιλιανενκο ναι θα μπορουσαν να τον κανουν ζαφτι εν κατακλειδι πντως δεν σημαινει οτι εχω μυς ειμαι στεγνος αρα μαμαω και δερνω νηπιαγωγικη συζητηση αλλα μου αρεσει ερχονται και στο μαγαζι πιτσιρικαδες και λενε κατι τετοια το αγαπημενο μου ειναι οτι υπαρχουν ατομα που πιστευουν οτι ο μπρους λι θα εδερνε τον μαικ ταισον:rolf::rolf::rolf::rolf:οσο και αν θυμαζω τον μπρους λι αυτο δεν θα γινοταν ποτε ειναι απλα ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ και δεν ειναι μειωτικο αυτο για τον μεγαλυτερο θρυλο ολων των εποχων στις πολεμικες τεχνες

Χαράλαμπος
04-12-15, 01:17
συνταγη για να κερδισεις τον σοφοκλη κλωτσα στα φρυδια και μετα ξεκινας να τρεχεις κατοσταρι εκει σιγουρα τον νικας:P:P:P

:rolf::rolf::rolf::bowdown:

Mimis26
04-12-15, 01:25
Vaggan άλλος ενας κοκαλιάρης, στα φρύδια μπορει να μην του ρίξεις αλλά αν του σπάσει ενας που ξέρει με μια κλωτσιά η μπουνιά τη μυτη (πριν προλάβει αυτός να σηκωσει το χέρι του), θα πάει για μπέργκερ ο Σοφος

https://www.μyoutube.com/watch?v=_gN5YISCCAA

beegee
04-12-15, 01:27
οτι υπαρχουν ατομα που πιστευουν οτι ο μπρους λι θα εδερνε τον μαικ ταισον:rolf::rolf::rolf::rolf:

κι εγω το πιστευω :unsure:

vaggan
04-12-15, 01:33
παραιτουμαι:P αυτος δεν μπορει να σταθει με αυτους που παρεθεσα ρε μιμη και ας εχει το ενα δεκατο απο το λιπος τους. ειπαμε αλλη κατηγορια

Χαράλαμπος
04-12-15, 01:38
οτι υπαρχουν ατομα που πιστευουν οτι ο μπρους λι θα εδερνε τον μαικ ταισον


κι εγω το πιστευω :unsure:

Yπάρχει ντοκουμέντο...:green::green:


https://www.youtube.com/watch?v=rpCK7Ta8A1Y

beegee
04-12-15, 01:46
φυσικα υπαρχει :green:


https://www.youtube.com/watch?v=A0hBhpGDos8

Mimis26
04-12-15, 02:02
Οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν πόσο γρήγορα κ δυνατά βαράει ένας τέτοιος αθλητής, νομίζουν πως επειδή αντέχει ο αντίπαλος τέτοιο ξύλο κ τέτοια ωμή βία, θα το αντέχανε κ αυτοί, ενώ το πιο πιθανό ηταν να τους εβγαζε νοκ αουτ στο πρώτο λεπτό. Επισης ένας που ξέρει κικ μποξ η μαι ται, δεν προλαβαίνεις να δεις από που σου ηρθε η μπουνια κ η κλοτσιά, ενω για να τον βαρεσεισ σε καιριο σημειο τα πράγματα είναι δυσκολα αφού θα σου βγάζει άμυνες και θα σε αποφεύγει με ελιγμους

Και το ξαναλέω σε όλα τα αθλήματα θες λειτουργικούς μύες και δύναμη για να αποδίδεις τα μεγιστα, δε σημαίνει ότι είσαι αδύναμος, απλά με ένα συγκεκριμένο βάρος αποδίδεις καλύτερα στους στόχους σου, βέβαια κ τα ογκώδη και μυώδη άτομα έχουν πολλή δύναμη, απλά δεν ειναι λειτουργική δύναμη. Δηλ δεν μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν κάπου στην καθημερινότητα. Επίσης είναι συνηθως πολύ δυσκίνητοι

Ποτέ δε θα ξεχάσω στο τζυμ ογκώδη τύπο που μου ζηταγε βοηθεια να αλλάζει τα κιλά από κάτω στη μπάρα γτ δεν μπορούσε να σκυψει, από τη μέση του

TRIANTAFYLLOU
04-12-15, 02:16
τι μπερδεύετε ρε παιδια όλα αυτα που λέμε με το ξύλο , το ξύλο είναι άλλου παπα ευαγγέλιο και τα φαινόμενα απατούν , όλα είναι νόμος της φυσικής

και θα φέρω ενα παράδειγμα που αποδεικνύει ότι όλα μπορούν να γίνουν απλα ο όγκος είναι ψαρωτικός και ένας που ξέρει να δέρνει δύσκολα αντιμετωπίζεται αν είναι ογκώδης επειδη απλα ξέρει να δέρνει και αν τον βγάλει ξνοκ άουτ απ την αρχή καλώς αλλιως αν τον σκάσει ο άλλος θα πέσει μόνος του :P

το παράδειγμα λοιπόν ... αν βάλουμε ενα μηχανάκι 50αράκι με ενα σκοινί να τραβήξει ενα τρακτέρ και τα βάλουμε να κοντραριστούν , τότε όλοι ξέρουμε πιο θα κερδίσει χωρίς δεύτερη σκέψη

έχω δεί όμως εγω μηχανάκι 50αράκι μπροστα στα μάτια μου με καμια 50-60 χιλιόμετρα να χτυπάει με δύναμη πάνω στη ρόδα απ το τρακτερ και να το κόψει στα 2 , δεν είναι η δύναμη που έχει λοιπόν η ιπποδυναμη αλλα η ταχύτητα
ο Μπρούς Λή λοιπόν είχε τρομερη ταχύτητα σε συνδιασμό με τεχνική και δεν λέμε ότι θα μπορούσε όλους να τούς κερδίσει (άσχετα αν κέρδιζε τον τζακ νορις:P) αλλα σίγουρα μπορεί πολυ πιο ογκώδης και δυνατούς απο αυτόν , όλα είναι σχετικά

Απλά απέχουμε παρασάγγας απο το θέμα μας που είναι γράμμωση η όγκος , αλλα εφόσον αναφέρθηκαν και επιδόσεις στο ξύλο , αυτο έχει να κάνει και με άλλες παραμέτρους και δεν έχει να κάνει με την φιγούρα και αισθητική

beefmeup
04-12-15, 02:17
τι μπερδεύετε ρε παιδια όλα αυτα που λέμε με το ξύλο , το ξύλο είναι άλλου παπα ευαγγέλιο και τα φαινόμενα απατούν , όλα είναι νόμος της φυσικής

.......

Απλά απέχουμε παρασάγγας απο το θέμα μας που είναι γράμμωση η όγκος , αλλα εφόσον αναφέρθηκαν και επιδόσεις στο ξύλο , αυτο έχει να κάνει και με άλλες παραμέτρους και δεν έχει να κάνει με την φιγούρα και αισθητική

ετσι ειναι.
απλα για αλλη μια φορα ο μιμης που δεν ξερει τι του γινεται εχει βγαλει ενα θεμα εκτος με αμπελοφιλσοφιες.

οποτε, η θα συνεχισει οπως πρεπει το θεμα, η θα παει κουβα αν η κουβεντα γυριζει γυρω απο ασχετες χαζομεαρες του στυλ ο κομματιας μπορει να δειρει τον χοντρο.

Feth
04-12-15, 03:19
ή να φαει μπαν ο μιμης και να πάει και αυτος για burger


για μενα ογκος xD

ZipC
04-12-15, 11:19
.......κ τα ογκώδη και μυώδη άτομα έχουν πολλή δύναμη, απλά δεν ειναι λειτουργική δύναμη. Δηλ δεν μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν κάπου στην καθημερινότητα. Επίσης είναι συνηθως πολύ δυσκίνητοι

Πιπερι!!!!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=o0bulzgb66M

procop
04-12-15, 14:54
Mimis πραγματικα ομως εχεις αποψη για τα παντα...
Το 8 τοις εκατο ειναι δυσκολο πολυ.. αλλα κοντα στο δεκα τοις εκατο οριακα προς μονοψηφιο , και εως 5 κιλα πανω απο το υψος εχω δει παιδια να φτανουν ( οπως και εγω) χωρις φαρμακα..

Επισης να σημειωσω οτι η λιπομετρηση που εγινε ηταν με δερματοπτυχομετρο.

Δεν ξερω το επιπεδο σου, κτλ αλλα εισαι μακρυα απο την πραγματικοτητα...(οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια)

Mimis26
04-12-15, 15:01
Στο χωριό μου το 10% δε θεωρείται μονοψήφιος στο δικό σου δεν ξέρω, όσο για τα άλλα που λες όπως λένε και οι Εγγλέζοι "Pics or it didnt happen".
Όταν υποστηρίζεις τέτοιους ακραίους ισχυρισμούς πρέπει να τους τεκμηριώνεις. Έχω μεγάλη εμπειρία από τέτοια ασε, είχα άτομα στο γυμναστηριο που κατέβαιναν και σε αγώνες νατουραλ πάντα, αλλά μετά από πολύ κουβέντα σου λέγαν παίρνω και λίγη τεστο και το ένα κ το άλλο :p
Εν ολίγοις τα ξέρω τα δικά σας τα νάτουραλ ποια είναι. Στη φωτό σου που έχεις για άβαταρ δεν είσαι νάτουραλ

vaggan
04-12-15, 15:07
μιμη για εμενα εισαι ενας καλοπερασοπουλος ζηλοφθονος που δεν εχεις κοπιασει στο ελαχιστο πανω στην γυμναστικη γιαυτο και τα λες ολα αυτα που λες καθεσαι και σπαταλας πολυτιμο χρονο για το τι κανει ο ταδε η ο δεινα αντι να αφιερωσεις αυτον τον χρονο στο να γινεις εσυ καλυτερος να στα πω χοντρα χοντρα εχεις κομπλεξ και σου φταινε ολοι και ολα

beefmeup
04-12-15, 15:26
ελα να μιμη σε παλιοτερη φωτο..ειμαι 10 κιλα περιπου λιγοτερα αποτι ειμαι τωρα, χωρις φαρμακα με οσο λιπος βλεπεις κ πολυ νερο πανω μου, γιατι δεν κοβω ποτε τους υ/ες κ τρωω κ πολλους γενικοτερα κ με αθλια γενετικα εξ'αρχης.

τωρα ειμαι συν 10-12 κιλα απο αυτο που βλεπεις στην φωτο, κ μεσα σε 1μιση-2μηνες με αναλογη διατροφη (που δεν κανω τωρα) , μπορω να φτασω παλι σε αυτο το λιπος που βλεπεις, πραγμα που σημαινει οτι δεν απεχω κ πολυ απο εκει.
αν τωρα μου γραψεις κ μενα αυτα που γραφεις στον προκοπη απο πανω οτι στην φωτο δεν ειμαι νατουραλ, απλα δεν ξερεις τι σου γινεται, κ δεν εχεις κ πολυ σχεση με προπονησεις η διατροφες..αν ηθελα φαρμακα να φτασω να ειμαι οπως στην φωτο, γαματα..
τραβα βρες καποιο φορουμ για ψαρεμα η πλεξιμο να ποσταρεις:thumbup:

επισης ειναι το τελευταιο ποστ, που κανω για να ξαναγραψω να μην ξεφυγει το θεμα γιατι θα παει κουβα..η βασικα μπορει να μην παει κουβα, αλλα θα σβησω ασχετα ποστ με οτι συνεπαγεται αυτο για αυτους που τα κανουν..

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=100192&stc=1

procop
04-12-15, 15:35
Μιμης δεν ξερω απο πιο χωριο εισαι, αλλα μονοψηφιος ειναι ενας φυσικος αριθμος εως 9.9

Και οπως ειπα κι πιο πανω, κοντα στο 10% εννοω
Δηλαδη για να μην κολλας 9.5 εως 9.9 % με εως 5 κιλα πανω απο το υψος εχω δει και εχω υπαρξει..και ευκολα για να ειμαι ειλικρινης.

Τωρα για τις φωτο που λες, εχω στο προφιλ μου καποιες, μονο π σε αυτες ειμαι 8 -12 κιλα πανω ςπο το υψος μου..

Παντως, το καλυτερο σχολιο π μπορεις να κανεις σε νατουραλ ειναι να τον πεις φαρμακωμενο..ευχαριστω εγκαρδια για το υπεροχο σχολιο σ(δεν ειρωνευομαι)

Χριστοφορος123
04-12-15, 15:37
Beef ο μιμης δεν θα πιστεψει οτι εισαι νατουραλ :green:
Μιμη με μια φωτο, οπως του procop το αβαταρ δε μπορεις να βγαλεις συμπερασμα ειδικα σε μια φωτογραφια που υπαρχει πριξιμο πιθανον και οπως βλεπουμε παρα πολυ καλος φωτισμος. Και γω, με καλο φωτισμο και πριξιμο φαρμακωμενος φαινομαι πλεον αλλα δεν ειμαι.

vaggan
04-12-15, 15:41
ελα να μιμη σε παλιοτερη φωτο..ειμαι 10 κιλα περιπου λιγοτερα αποτι ειμαι τωρα, χωρις φαρμακα με οσο λιπος βλεπεις κ πολυ νερο πανω μου, γιατι δεν κοβω ποτε τους υ/ες κ τρωω κ πολλους γενικοτερα κ με αθλια γενετικα εξ'αρχης.

τωρα ειμαι συν 10-12 κιλα απο αυτο που βλεπεις στην φωτο, κ μεσα σε 1μιση-2μηνες με αναλογη διατροφη (που δεν κανω τωρα) , μπορω να φτασω παλι σε αυτο το λιπος που βλεπεις, πραγμα που σημαινει οτι δεν απεχω κ πολυ απο εκει.
αν τωρα μου γραψεις κ μενα αυτα που γραφεις στον προκοπη απο πανω οτι στην φωτο δεν ειμαι νατουραλ, απλα δεν ξερεις τι σου γινεται, κ δεν εχεις κ πολυ σχεση με προπονησεις η διατροφες..αν ηθελα φαρμακα να φτασω να ειμαι οπως στην φωτο, γαματα..
τραβα βρες καποιο φορουμ για ψαρεμα η πλεξιμο να ποσταρεις:thumbup:

επισης ειναι το τελευταιο ποστ, που κανω για να ξαναγραψω να μην ξεφυγει το θεμα γιατι θα παει κουβα..η βασικα μπορει να μην παει κουβα, αλλα θα σβησω ασχετα ποστ με οτι συνεπαγεται αυτο για αυτους που τα κανουν..

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=100192&stc=1πολυ καλος ο παικτης:thumbup::thumbup:υψος κιλα εδω?

procop
04-12-15, 15:44
Οπα εγω πιστευω οτι δεν ειναι ο βεεφ αυτος, δεν φαινεται το κεφαλι..:green:

beefmeup
04-12-15, 15:51
χριστοφορε κριμας, θα σκασω απο την στεναχωρια μου:turtle:

βαγγελη κιλα καπου 72-74 (με μικρη επιφυλαξη) πρεπει να ειμαι με το ιδιο υψος που εχω κ τωρα:green: (1.77-8)..

επισης πανω στο θεμα ξαναγραφω αυτο που ειχα γραψει, στο κλειδωμενο κ αφορα την αρχικη ερωτηση


τι γραμμωσεις κ ογκους, αυτα ειναι για κατι 15χρονους που καθε λιγο κ λιγακι αλλαζουν "φασεις":turtle:
κανεις προπονησεις κ τρως οπως πρεπει να βαλεις μυς, με οσο μπορεις πιο χαμηλα το λιπος σου..
in a nutshell.

Mimis26
04-12-15, 16:25
@beef στα λόγια μου έρχεσαι το ίδιο με σένα λέω και εγώ

@vaggan δε με νοιάζει τι θεωρείς για μένα

beefmeup
04-12-15, 16:30
οτι υπαρχουν πανω κατω αναλογιες υψους/βαρους/μυικοτητας κ ποσοστου λιπους που μπορει να βαλει κανεις ειναι γνωστο, το εχουμε λιωσει σε αλλο θεμα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15839-%CE%9C%CE%AD%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BD%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B1%CE%BB-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%80%CF%84%CF%85%CE%BE%CE%B7)
αλλα ενα 10αρακι στο ιδιο υψος βαρος, μπορει να το πετυχει καποιος, ακομα κ λιγο πιο κατω χωρις να κουμπωνει τπτ.
αν τωρα πεσω στα ιδια πανω κατω με την φωτο, θα ειμαι τουλαχιστον 2-3 κιλα πανω απο το υψος μου με την ιδια μυικοτητα, γιατι με τα χρονια προπονησης βαζεις μυς, πως να το κανουμε..μεχρι ενα σημειο, αλλα βαζεις.

Mimis26
04-12-15, 17:31
Εδώ βλέπουμε ένα αρμονικό και καλαίσθητο συνδυασμό γράμμωσης και όγκου, για τον οποίον δυστυχώς δεν αναφέρθηκε ποτέ κανένας. Γιατί να επιλέξει κάποιος κάτι από τα 2 άκρα; Επίσης είναι φυσικός αθλητης ο συγκεκριμένος Πολωνός γι' αυτό έχει κάποιο περιττό λίπος πάνω του

https://www.youtube.com/watch?v=OT4eZYb1PWU

Καλά τα νούμερα που σχολιάζουν μερικοί έχουν ξεφύγει και αγγίζουν τα όρια του x-files

billy89
04-12-15, 17:43
1) Που το είδες το περιττό λίπος?

2) Ποιος μας λέει ότι αυτός είναι φυσικός?

Mimis26
04-12-15, 17:49
Δεν κάθισα να διαβάσω πολύ νόμισα πως έγραφε 15% ποσοστό, οπτικά μου φαίνεται ότι ειναι κάπου στο 13%, κάτι γράφει για τρόπους υπολογισμού ότι τους μετράνε όλοι λάθος και το βγάζουν πολύ παρακάτω από το κανονικό

Die meisten Leute schätzen Ihren KFA viel zu niedrig ein. Mit einem Caliper könnt ihr euer Körperfett schon recht genau bestimmen. Noch besser ist natürlich ein Dexa Scan. Was glaubt ihr, wie viel KFA ihr habt?

Αν δεις παρακάτω φαίνεται ότι έχει λίπος, προχωρα το βίντεο λίγο μετά τις πόζες

Φυσικός είναι, γιατί δεν έχει κάτι υπερβολικό πάνω του και έχει αρκετό λίπος, δεν είναι μόνο μύες

Fataoulas
04-12-15, 21:18
Εσύ δες έναν που έχει φοβερή γράμμωση με ρούχα και πες μου αν τον ξεχωρίζεις από τον κοκαλιάρη.

Ετσι μπραβο :thumbup:


Kαμια σχέση ο κοκαλιάρης με τον γραμμωμενο μυώδη, τον ξεχωρίζεις από χιλιομετρα ακόμα κ με ράσα να τον δεις


Κανεις πλακα, ετσι δεν ειναι? :unsure:

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-12-15, 21:55
:thumbup:Το βλεμα του βλεπει με ακτινες Χ:green:

TRIANTAFYLLOU
04-12-15, 22:38
δεν υπάρχουν μόνο οι άκρες ρε παιδιά αλλα υπάρχει και μέση και το ιδανικό και κοινα αποδεκτό είναι ενας σεβαστός όγκος με την στοιχειώδη γράμωση , να φαίνονται δηλαδη οι κοιλιακοί και μυικός διαχωρισμός τουλάχιστον

απο κεί και πέρα το πράμα είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με τούς στόχους του καθένα
Ενας ββερ πχ στον όγκο δεν θα τον ενδιαφέρει αν φαίνονται οι κοιλιακοί η ενας παουερ λίφτερ , η γενικότερα αθλητής δύναμης
αλλα γυμνασμένο σώμα για να εμπνέει πρέπει να έχει και γράμμωση και δεν ενοούμε σκέλετορ μη μπερδευόμαστε , γιατι ο κάθε αδύνατος κάτι θα βγάλει , φλέβες γράμμωση κτλ , αλλα τι αισθητική μπορεί να έχει

εκείνος που ξέρει δεν θα πεί τον ββερ στον όγκο χοντρό , αλλα επειδη οι περισσότεροι δεν ξέρουν θα τον πούν χοντρό και το λέω γιατι το ξέρω επειδη το έχω βιώσει και εγω που ενω πάντα και στον όγκο είχα γράμμωση και κοιλιακούς ενοείτε , ένας που με είχε δεί με τα ρούχα με είπε χάσε κιλά χοντρός έγινες και όταν με είδε με μαγιό άλλαξε γνώμη , αλλα λογικό όταν βλέπει κάποιος όγκο με τα ρούχα που να πάει το μυαλό τι κρύβει απο κάτω (απ τα ρούχα ενοώ:P)

Feth
04-12-15, 22:43
:thumbup:Το βλεμα του βλεπει με ακτινες Χ:green:

Να'σαι καλά χρηστο με εκανες να γελάσω :green::green:

Mimis26
04-12-15, 23:33
Θα σας δώσω παράδειγμα, γραμμωμένου και υπερβολικά αδύνατου να δείτε πως φαίνεται ότι είναι γυμανσμένος ακόμα και με φαρδιά μπλούζα. Αυτός είναι κάπου 75 κιλά 187 ύψος Και μην πει ο Mod ΠΆΛΙ ΤΗΝ ΊΔΙΑ ΚΑΡΑΜΈΛΑ οτι είμαι εκτός θέματος και θα φάω μπαν, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟς ΘΕΜΑΤΟς ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΣΧΌΛΙΑ ΑΛΛΩΝ!!! αλλά για τους άλλους φαίνεται δεν ισχύουν τα ίδια με μενα
100195

Σύμφωνα με εσάς δε ξεχωρίζει από τον κοκαλιάρη ο γραμμωμένος

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-12-15, 23:51
Aυτο που διακρινουμε μεσα απο το κολλητο του πουλοβερακι δεν ειναι η γραμμωση αλλα η μυικη του αναπτυξη σε οποιο βαθμο εχει κ φαινεται.
Τωρα με αυτο το στοιχειο κοιταζοντας κ το προσωπο του που ειναι ''κομμενο'' αρα εχει προσεξει κ την διατροφη του ,πιθανολογουμε θετικα οτι θα ειναι κ γραμμωμενος.

billy89
05-12-15, 00:38
Ρε Μίμη έλεος η μπλούζα που φοράει ο συγκεκριμένος είναι τσίτα πάνω του, βάλτου ένα φούτερ και θα σου πω εγώ. Άσε που δεν μου κάνει για 1.87 και 75 κιλά μόνο εκτός αν έχει μονοψήφιο λίπος και 0 πόδια.

Υπάρχουν ρούχα και ρούχα μην παίζουμε με τις λέξεις τώρα, εννοείται ότι ο άλλος αν είναι καλοσχηματισμένος, έστω και αν είναι σχετικά αδύνατος, και φορέσει κάτι κολλητό θα αναδειχθεί.

Όπου_υπάρχει_θέληση_
05-12-15, 00:57
@Mimis26


οι ογκώδεις είναι δυσλειτουργικά άτομα, που δεν μπορούν να σηκώσουν τον πωπό τους να πάνε 2 βήματα

Για τον Vasily Alekseyev, Leonid Taranenko έχεις κάποια άποψη; Ένας αρσιβαρίστας μπορεί να είναι πολύ ογκώδης και ταυτόχρονα λειτουργικός...Οπότε άτοπο αυτό που λες....

Αρχικά είναι ΑΛΛΟ πράγμα η αισθητική και ΑΛΛΟ η λειτουργικότητα του κάθε σώματος. Χρησιμοποιείς επιχείρημα που δεν είναι σωστό και μάλιστα για άλλο ερώτημα.


Kαμιά φορά ο πολύ ογκώδης είναι νεκρό βαρος όμως, αν παλέψει κανείς με κάποιον αδύνατο, αλλά σβέλτο και νευρώδη μπορεί πάει αδιάβαστος. Δείτε όλους τους πρωταθλητές κικ μποξ και μαι ται, είναι όλοι στεγνοί και νευρώδεις

Αρχικά γι'αυτό ΣΕ ΟΛΑ τα μαχητικά αθλήματα υπάρχουν κατηγορίες κιλών και γίνεται ΖΥΓΙΣΗ. Είναι boxer για παράδειγμα 90+ κιλά δεν θα παίξει σε επίσημο αγώνα με έναν που είναι 50 γτ πολύ απλά ο 2ος δεν έχει ελπίδα. Μην ξεχνάς ότι αυτή οι άνθρωποι προπονούνται για να αντέχουν χτυπήματα αλλά και για να κινούν πολύ γρήγορα το σώμα τους.

Μην σκέφτεσαι τις φωτό που έχουν βγάλει στην φωτογράφιση ή τα κιλά που είναι στην ζύγιση...Έχουν εντελώς άλλα κιλά την ώρα του αγώνα.

Mimis26
05-12-15, 01:20
Ρε Μίμη έλεος η μπλούζα που φοράει ο συγκεκριμένος είναι τσίτα πάνω του, βάλτου ένα φούτερ και θα σου πω εγώ. Άσε που δεν μου κάνει για 1.87 και 75 κιλά μόνο εκτός αν έχει μονοψήφιο λίπος και 0 πόδια.

Υπάρχουν ρούχα και ρούχα μην παίζουμε με τις λέξεις τώρα, εννοείται ότι ο άλλος αν είναι καλοσχηματισμένος, έστω και αν είναι σχετικά αδύνατος, και φορέσει κάτι κολλητό θα αναδειχθεί.

Φούτερ θες, πάρε φούτερ. Φαίνεται αυτός που είναι γραμμωμενος και φέρει καλά σχήματα από χλμ, γιατί δεν το αποδέχεστε αυτό; Τα ράσα που εγραψα ήταν σχήμα λόγου. Εννοούσα ότι αλλιώς γράφουν τα ρούχα σε έναν γραμμωμένο αδύνατο, αλλιώς σε έναν που δεν εχει κανει ποτέ γυμναστική και είναι αδύνατος
100201

giwrgos90
05-12-15, 01:30
Αυτός στο βίντεο ξεβρακώθηκε μέσα στο γυμναστήριο στέγνα ρε 'σείς!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ η τρέλα δεν πάει στα βουνά.Τα κατέβασε κανονικά κάτω, αστραγάλους και μετα προσπαθούσε να τα σηκώσει αλλά τα πατούσε αχαχαχαχαχα. Ότι να 'ναι.

TRIANTAFYLLOU
05-12-15, 01:31
το παλικάρι στην φωτο είναι γυμνασμένος και εκτός αυτου έχει καλές αναλογίες σκελετικές αλλιως θα ήταν σαν ινδός φακίρης

και τι ενοώ , όταν βλέπουμε ενα σώμα με ρούχα εκείνο που δείχνει είναι οι αναλογίες και κυρίως αυτες που έχουν να κάνουν με εύρος ώμων και μέση , αν έχει ανοιχτούς ώμους και στενή μέση και δεν είναι πόντιος παραδοσιακός δηλαδη να έχει μεγάλο κεφάλι τότε δείχνει πολύ ωραία και γυμνασμένος , αν είναι σ αυτα τα κιλά και έχει στενούς ώμους και μεγάλο κεφάλι και φουντωτό μαλί τότε καμία σχέση

τωρα θα με πεί κάποιος και τι ρόλο παίζουν αυτα , μα όταν κρίνουμε απο εικόνα και βέβαια παίζουν είναι το περίγραμμα

όπως παίζει ρόλο το φόντο και με ποιους στεκεται δίπλα κάποιος

Χριστοφορος123
05-12-15, 03:33
Εδώ βλέπουμε ένα αρμονικό και καλαίσθητο συνδυασμό γράμμωσης και όγκου, για τον οποίον δυστυχώς δεν αναφέρθηκε ποτέ κανένας. Γιατί να επιλέξει κάποιος κάτι από τα 2 άκρα; Επίσης είναι φυσικός αθλητης ο συγκεκριμένος Πολωνός γι' αυτό έχει κάποιο περιττό λίπος πάνω του

https://www.youtube.com/watch?v=OT4eZYb1PWU

Καλά τα νούμερα που σχολιάζουν μερικοί έχουν ξεφύγει και αγγίζουν τα όρια του x-files

Αυτός εδώ είναι φυσικός...κατα 0%

ZipC
05-12-15, 09:06
Αυτός εδώ είναι φυσικός...κατα 0%
Οπως και αυτος....

https://www.youtube.com/watch?v=w0oBBC7dIwM

beefmeup
05-12-15, 11:59
το θεμα εξαντληθηκε:welcome: