PDA

Επιστροφή στο Forum : Μία γνώμη plz



codi
11-01-09, 19:30
Καλησπερα. Βλεπετε φωτο απο την καλοκαιρινη περιοδο στο τελος της διαιτας.
Επαιδη για μενα μετραει η γνωμη σας θα ηθελα μια εποικοδομητικη κριτικη απο μερους σας οσον αφορα στη γραμμωση, πυκνοτητα, συμμετρια.
P.S. Δυστυχως δεν εχω τραβηξει αλλες φωτο απο τα ποδια μου αλλα σας διαβεβαιωνω οτι ειναι ισως και λιγο πιο υπερτροφικα απο τον πανω κορμο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.imageshack.gr/files/25hdigehlwxzna7co775.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=25hdigehlwxzna7co775.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/1gz576odljpzsdgpoy0b.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=1gz576odljpzsdgpoy0b.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/co78dh7vhoch9t2a2bm9.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=co78dh7vhoch9t2a2bm9.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/sn1i3ojcnze3a7g0pal8.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=sn1i3ojcnze3a7g0pal8.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/dchakjjmw6k6wnkr0ueg.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=dchakjjmw6k6wnkr0ueg.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/qpipuohvkgasrrtmh7co.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=qpipuohvkgasrrtmh7co.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/2jb7xln5fx020ehdkalc.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=2jb7xln5fx020ehdkalc.jpg)

RAMBO
11-01-09, 19:33
με τα χρονια εμπειριασ που εχω πιστευω οτι το αποτελεσμα ειναι αρκετα ικανοποιητικο.συνεχισε ετσι :bodybuilder2: :bodybuilder2: :bodybuilder2:

tezaman
11-01-09, 19:35
ράμπε είσαι θεός 8)

εδώ αφήνουμε τους ειδικούς να κρίνουν :awesome:

εγώ έχω να πώ απλά πολύ καλός :awesome:

Doctorg
11-01-09, 20:11
Μπράβο, κομμάτια είσαι :thumbup:

Muscleboss
11-01-09, 20:21
το ότι η γράμμωση σου βγάζει μάτια είναι περιττό να το πώ... άνετα κατεβαινεις αγώνες fitness όπως είσαι στις φώτο. :bbbiceps:

και ποδιά οκ, αν και από τη φώτο δε μπορούμε να συμπεράνουμε και πολλά. στις φώτος μου φαίνεσαι ψηλός, δώσε προσεοχή σε άκρα (χέρια-πόδια)

πάντως από τις φώτος, σχήμα και συμμετρρία είσαι μια χαρά... συνέχισε δυναμικά και ελπίζω το επόμενο καλοκαίρι να μας βάλεις νέες φώτος και να παρατηρήσουμε βελτιώσεις! :clap:

ΜΒ

Polyneikos
11-01-09, 20:43
Φίλε μου κατ΄αρχην συγχαρητηρια για την πολύ καλή δουλεια που έχεις κάνει!!
Γράμμωση-συμμετρία είναι σε φούλ αγωνιστικό επίπεδο,χτυπας ανταγωνιστικη θεση στην κατηγορία fitness.
Και η πυκνότητα σου πολύ καλή,ποιοι ειναι οι στόχοι σου;Πάντως αυτα τακιλα τα βλέπω πολύ δουλεμενα,δεν θελω να σου χαϊδεψω τα αυτια,σε παιρνει με το σκαρί σου να ανεβεις και άλλο σε κιλα και να έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα1!
Περιμενουμε να σε εχουμε στην ππαρέα μας και όποτε θες ξανανεβασεε φωτό !!

Polyneikos
11-01-09, 20:50
με τα χρονια εμπειριασ που εχω πιστευω οτι το αποτελεσμα ειναι αρκετα ικανοποιητικο.συνεχισε ετσι :bodybuilder2: :bodybuilder2: :bodybuilder2:

ΡΑΜΠΟ απλά τα σπάς :rifle: ,κάθε πόστ σου είναι εύστοχο !!

NASSER
11-01-09, 22:32
codi αυτο που βλεπω ειναι πολυ ικανοποιητικο απο θεμα γραμμωσης.
Δεν γνωριζουμε πιοι ειναι οι στοχοι σου. Αν ειναι να ανεβασεις κιλα ή να παραμινεις σε fitness style.
Οπως και να εχει αυτο που μπορεις συνεχεια να κυνηγας ειναι να τελειωποιησεις την συμμετρια γιατι εκει σηκωνει πολυ δουλεια εφοσον οπως λες τα ποδια σου ειναι μεγαλα σε σχεση με τον ανω κορμο σου.

Καλες προπονησεις να εχεις :awesome:

codi
12-01-09, 02:00
Πραγματικα θελω να σας ευχαριστισω για τα σχολια σας.

Ασχολουμαι 7 χρονια με το αθλημα αλλα καθαρα για παρτυ μου. Δεν εχω κανει ποτε μου λιπομετρηση και ο στοχος μου ειναι να φτασω το σωμα μου στο μεγιστο σε διαστασεις fitness για προσωπικη και μονο ικανοποιηση. Στις φωτο ειμαι στα 85 κιλα 1,87 Υψος. Δεν ξερω αν ειναι πολλα η λιγα γιατι παντα εκρινα οπτικα την εμφανηση μου. Παντως αρκετα απο τα κιλα μου οφειλονται στα ποδια μου που αποτελουν και τις βασικες μου λιποαποθηκες.

Ο στοχος μου ειναι μαλλον τα 85 κιλα επισης αυτο το καλοκαιρι αλλα με καλυτερη γραμμωση και 2 παραπανω κιλακια στον ανω κορμο. Και τωρα θα μου πουν καποιοι "τι παραπανω γραμμωση?" Ομως επειδη εχω την τυχη να εχω εναν πολυ καλο φιλο μαζι μου στην προπονηση ο οποιος δουλευει κι αυτος καθαρα για παρτυ του, εχω βαλει τον πηχη ψηλα.

Ειδου ο φιλος:
http://www.imageshack.gr/files/1we84mp0utr2hptsvs1y.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=1we84mp0utr2hptsvs1y.jpg)

Ακομη και με απειρο ματι φαινεται η διαφορα στη θολουρα κατι που πιστευω να ξεπερασω φετος.

billys15
12-01-09, 02:07
Πολυ καλος φιλε! Φλεβες ακομα και στην κοιλια και στα ποδια ε :) :thumbup:

Muscleboss
12-01-09, 02:24
καλή φάση, είναι σημαντικό να έχεις ανθρωπους γύρω σου με αγάπη για το άθλημα και κοινούς στόχους. μπράβο και στους 2 σας.

ΜΒ

pikolo
21-01-09, 23:20
sorry φιλε αλλα χρησιμοποιεις αασ?Απλα ρωταω no hard feelings.Παντως για τον φιλο σου αναφερθηκε σε αλλο φορουμ οτι περνει φαρμακο..
αν θες πες μας και την διατροφη σου!

the_big_litho
21-01-09, 23:37
φιλε, κατ αρχην συγχαρητηρια για την δουλεια που εχεις κανει....

ειναι καλο να εχεις καποιον φιλο που ασχολειται με το αθλημα και απο οσο εχω την ικανοτητα να βλεπω τον φιλο σου τον λενε μανωλη και μηπως ειασι και εσυ απο κρητη? :D :D

embrance
22-01-09, 19:46
Παρα πολυ καλο αποτελεσμα!Παρομοιο στοχο εχω και εγω πλεον!Βεβαια δεν με απασχολει να ειμαι τοοοοσο γραμμωμενος λλα ειδωμεν!

SiCkOheL
22-01-09, 20:16
με τα χρονια εμπειριασ που εχω πιστευω οτι το αποτελεσμα ειναι αρκετα ικανοποιητικο.συνεχισε ετσι :bodybuilder2: :bodybuilder2: :bodybuilder2:

e τον rambo..
ποσα χρονια πάνω κάτω είναι αυτά τις εμπειρίας σου by the way απλά να ξέρω :D

TRIANTAFYLLOU
22-01-09, 21:02
αυτό που βλέπω μου θυμίζει φόρμα αγώνων φίτνες ,πολύ καλό αποτέλεσμα και αν γίνει στέγνωμα γιατί παρ όλη την γράμωση το στεγνωμα το κάνουμε μόνο για τους αγώνες δεν έχει νόημα αλλιώς ,είναι το κερασάκι που λέμε και είναι μόνο για την σκηνή γιατί δεν πρέπει να είναι το σωμα σε ακραία κατάσταση για περισσότερο απο μια μέρα.

πάντως μπράβο και καλή συνέχεια :awesome:

RUHL
22-01-09, 23:45
ωραια γραμμωση

σε αυτο εδω διαφωνω

Στις φωτο ειμαι στα 85 κιλα 1,87 Υψος
Επειδη εχω ιδιο υψος και σε αυτα τα κιλα με τοσο λιπος θα επρεπε να ειχες περισσοτερα κρεατα πανω σου νομιζω εισαι στα 78 καπου εκει περα

muscleboss επειδη και με σενα εχω ιδιο υψος οσο θυμαμε στο αβαταρ σου ποσα κιλα εισαι 87?

Muscleboss
23-01-09, 00:06
^ μπορεί να ναι τα κιλά που λέει, είναι και θέμα οστεικής μάζας και κατασκευής.

δεν είμαι καλό μέτρο σύγκρισης γιατί είμαι κοντίτερος και γώ ήμουν αφυδατωμένος για αγώνα.

πάντως είναι ψηλός RUHL δε με προβληματιζει το βαρος του, αν και από όσο βλέπω τα πόδια δε με πείθουν ότι είναι πιο υπερτροφικά από τον πάνω κορμό... από τις γωνίες των φωτογραφιών μάλλον πιο πίσω μου φίανονται.

απλά απορώ γιατί χάθηκε ο τύπος...

pikolo: το τι έχει χρησιμοποιήσει δεν είναι το θέμα. απλά σχολιάζουμε αυτό που βλέπουμε.

ΜΒ

ioannis1
23-01-09, 00:25
poλυ καθαρος και σκληρος μπραβο.βαλε κιλα μπορεις.

pikolo
23-01-09, 02:10
οχι δνε ειναι το θεμα αλλα απλα ρωτησα..να μη ξερουμε?μπορει το παιδι να θελει να πει..! :D

peris
23-01-09, 02:15
οχι δνε ειναι το θεμα αλλα απλα ρωτησα..να μη ξερουμε?μπορει το παιδι να θελει να πει..! :D

κατευθειαν ο pikolo να απαντησει :lol: :lol:

και γιατι να ξερουμε αντιντοπινκ κοντρολ ειμαστε :sneaky:

pikolo
23-01-09, 02:32
εγω θελω εσυ π δνε θες μην ρωτας!δημοκρατια εχουμε...

peris
23-01-09, 02:40
εγω θελω εσυ π δνε θες μην ρωτας!δημοκρατια εχουμε... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

η δημοκρατια που κολαει :lol: :lol: :lol: ειπα εγω να μη ρωτησεις :drunken:

pikolo
23-01-09, 02:45
τοτε μη μιλας καθολου....χαχαα ασε το παιδι να πει αν θελει...μπορει απλα να τρωει μπανανα μετα την προπονηση...μπορει να μας χρησιμευσουν οι συμβουλες..π ξερεις εσυ? :idea: :cyclops: :D

codi
24-01-09, 18:32
Ναι τον φιλο μου τον λενε μανωλη και ειμαι και φιλος του σερσεμη απο το αλλο φορουμ.

Ο Μανωλης απο οσο χερω στη φωτο δεν εχει κανει χρηση καποιας ουσιας. Και παρεπιπτοντως φιλε μου πικολο δεν ξερω τι ειναι το αασ.

Εχω σπουδασει βιολογια και διαβαζω αρκετα χρονια διατροφογνωσια. Κανοντας αρκετα ακρεα πραγματα στη διαιτα μου καταφερα αυτο στη φωτο. Εαν φανταζει αποτελεσμα ουσιων καθε αλλο παρα θηγμενος μπορω να ειμαι αφου το αποτελεσμα ειναι τοσο καλο οσο λετε.

Muscle τα ποδια μου δεν ειναι τοσο υπερτροφικα μυικα εχεις δικιο αλλα ειναι οι λιποαποθηκες μου εκει και αναγκαστηκα εχω βαρος που δε φευγει γιαυτο και τα 85 κιλα. Νομιζω αυτο φαινεται και απο τη φωτο. Εχετε να μου προτεινετε κατι?

Και ειμαι φανταρος τωρα παρεπιπτοντως οποτε θα με συγχωρησετε για τις αραιες επισκεψεις μου.

pikolo
24-01-09, 20:44
μακαρι φιλε να σαι alla the way natural!!Μακαρι δεν ειανι αυτο το θεμα μας ομως απλα ρωτησα.Αν μ λεγαν ομως αν εισαι η οχι οχι θα λεγα...τωρα αν δνεεισαι οντως πρεπει να σαι περοφανος γι αυτο το αποτελεσμα!!

RUHL
24-01-09, 22:16
Ναι τον φιλο μου τον λενε μανωλη και ειμαι και φιλος του σερσεμη απο το αλλο φορουμ.

Ο Μανωλης απο οσο χερω στη φωτο δεν εχει κανει χρηση καποιας ουσιας. Και παρεπιπτοντως φιλε μου πικολο δεν ξερω τι ειναι το αασ.


Με τετοιους φιλους θα επρεπε να ξερεις τουλαχιστον την λεξη αας(ανδρογωνα αναβολικα στεροιδη) γιατι ο ενας κατεβαινει αγωνες και περνει(τα αυτονοητα δηλαδη και πριν επερνε δεν το κρηβουμε ματια εχουμε) και ο μανωλης τοτε που ηταν στα καλα του με πιο πολλα κιλα και ιδιο λιπος και ακομα και τωρα οπως βγηκε στο αλλο το φορουμ η κουβεντα κατι περναει απο τα χερια του οποτε ολο και κατι θα ξερεις για αυτη την λεξη αας εκτος αν ειστε φιλοι και δεν μιλατε για το τι περνει ο καθενας

Θα μοιραστεις εδω τις γνωσεις σου πως καταφερες να κατεβασεις τοσο χαμηλα το λιπος χωρις φαρμακο τους δρομους ακολουθησες η αποτελει καποιο μυστικο?

pikolo
24-01-09, 22:18
+1 φιλικα παντα! :wink:

the_big_litho
24-01-09, 22:36
Ναι τον φιλο μου τον λενε μανωλη και ειμαι και φιλος του σερσεμη απο το αλλο φορουμ.

Ο Μανωλης απο οσο χερω στη φωτο δεν εχει κανει χρηση καποιας ουσιας. Και παρεπιπτοντως φιλε μου πικολο δεν ξερω τι ειναι το αασ.


Με τετοιους φιλους θα επρεπε να ξερεις τουλαχιστον την λεξη αας(ανδρογωνα αναβολικα στεροιδη) γιατι ο ενας κατεβαινει αγωνες και περνει(τα αυτονοητα δηλαδη και πριν επερνε δεν το κρηβουμε ματια εχουμε) και ο μανωλης τοτε που ηταν στα καλα του με πιο πολλα κιλα και ιδιο λιπος και ακομα και τωρα οπως βγηκε στο αλλο το φορουμ η κουβεντα κατι περναει απο τα χερια του οποτε ολο και κατι θα ξερεις για αυτη την λεξη αας εκτος αν ειστε φιλοι και δεν μιλατε για το τι περνει ο καθενας

Θα μοιραστεις εδω τις γνωσεις σου πως καταφερες να κατεβασεις τοσο χαμηλα το λιπος χωρις φαρμακο τους δρομους ακολουθησες η αποτελει καποιο μυστικο?

+1

ξερω και τα δυο παιδια την πορεια τους ειδικα για τον μανο που ημασταν καποτε και στην ιδια πολη και στο ιδιο gym.....

και εμενα μου φαινεται δυσκολο μεσα στην παρεα σας να μην συζητατε και να μην ξερεις διαφορα.....

παντως εγω θα στο ξαναπω, συγχαρητηρια για την δουλεια που εχεις κανει, ειτε on ειτε off δεν μειωνει τιποτα την προσπαθεια σου και το αποτελεσμα ,

.......αυτα τα λενε οσοι τα κανουν κρεμασταρια.....

φιλικα,

keep pumping....

RUHL
24-01-09, 22:49
ωπα εγω δεν μειωσα κανεναν περνεις η δεν περνεις αας δεν σημαινει δεν πηγαινεις γυμναστηριο η δεν πηνας οταν κανεις διετα και οι 2 εισπρατουν καλα λογια για το ωραιο αποτελεσμα και μερικες φορες αυτοι που περνουν εχουν και την δυνατοτητα λογω υπερξεκουρασης γρηγορης αναρωσης και ανεβασμενων ορμονων να κανουν και 2πλασια προπονηση απο αυτους που δεν περνουν τιποτα




απλος να μην δουλευομαστε μεταξυ μας δεν ειμαστε εξω οπου ζει ο κοσμος με τις "αναβολικες πρωτεινες" ξερουμε και 1-2 πραγματα εδω μεσα ουτε δειχνουμε με το δαχτυλο ουτε κραζουμε

the_big_litho
24-01-09, 22:54
δεν το πα για σενα ρε........

δεν μιλησα για το τι γνωμη σχηματιζουν οι πραγματικοι γνωστες οπως οι περισσοτεροι συχνοι σε αυτο το φορουμ, αλλα για τους αλλους, τους τριγυρω :geek: :geek:

Muscleboss
24-01-09, 22:55
Ο άνθωπος είναι πολύ καλός.. τέλος.

Τι μας νοιάζει κιόλας αν ξέρει ή αν δεν ξέρει για τη χημεία. Αφού υππστηρίζει ότι είναι φυσικό το σώμα, δικαίωμά του.

Αν θέλει να μας πεί και τη διατροφή του και τη προπόνησή του ακόμη καλύτερα.

Μη δίνουμε συνέχεια στο θέμα σε λάθος κατεύθυνση. Τα περίεργα σχόλια εμένα μου βγάζουν ζήλεια.

codi, καλός πολίτης φίλε.

ΜΒ

tezaman
24-01-09, 22:55
o καθένας μπορεί να χρησιμοποιεί πάνω του οτιδήποτε γουστάρει, απλά όπως λέει ο Άλεξ, ας μην κοροϊδευόμαστε :wink:

για να λέει το παλικάρι οτι δεν κάνει χρήση αας έτσι θα είναι, δεν νομίζω πως είναι ντροπή για κάποιον να το πεί :lift2hand:

RUHL
24-01-09, 23:00
Μη δίνουμε συνέχεια στο θέμα σε λάθος κατεύθυνση. Τα περίεργα σχόλια εμένα μου βγάζουν ζήλεια.

Eνταξη οχι και ζηλεια αλλα το δουλεμα δεν ειναι κατι προτοφανες στον χωρο αυτο ακομα και απο τοπ σωματα

Αν ειναι ζηλεω τον max charles που τροωει 1 γευμα την ημερα ζυρι και φασολια για ολη μερα ενω ζυγηζει 125+ κιλα κανει διετα 2 εβδομαδες πριν απο τον αγωνα και σηκωνει σε παγκο δικεφαλων 160 κιλα
http://www.youtube.com/watch?v=cA1Jz3hsZ6o&feature=related



ας μην κοροϊδευόμαστε :wink:

tezaman
24-01-09, 23:06
αυτός είναι έτσι απο τα φασόλια??? δλδ εμείς οι Έλληνες που είναι και εθνικό μας φαγητό θα έπρεπε να ήμαστε όλοι MrO

TRIANTAFYLLOU
25-01-09, 00:19
ένας που έχει το ταλέντο και προπονείτε και τρώει σωστα ,εμένα δεν μου φαίνετε υπερβολικό να είναι έτσι ,έχω σας ξαναείπα πολλά παραδείγματα μην σας κάνει εντύπωση αν σ αυτήν την γράμωση είχε καμια δεκαριά κιλά πάνω τότε εντάξει δεν γίνετε φυσικά .

εγω είχα βάλει και φοτο όπως και ο στρατής και φαίνετε τουλάχιστον για κείνες δεν είχα λόγο αμφιβολίας ,γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να μην ξέρω για μενα η να κάνει κάποιος κάτι και να μην το ξέρω ,οπωσδήποτε θα ρωτούσε.

και λέω είμασταν τυχεροί γιατί εκεινα τα χρόνια υπήρχε μυστικοπάθεια δεν μιλουσαν καθόλου για φάρμακα ασε που ήταν ντροπή αφου το 87 έκανα προπόνηση στο γυμναστήριο του μπουρναζου με έναν φίλο μου και έρχετε κάποιο παιδί απο κεί και μας ρωτάει τι παίρνετε παιδιά ? λέω αμινοβιτ και αμινοξεα γουάιντερ κτλ , και λέει αυτός όχι ρε παιδια απο φάρμακα ενοώ, λέω τωρα τίποτε πριν κανενα μήνα πήρα αντιβίωση και νόμιζε οτι τον κοροιδεύαμε ,αλλά πραγματικά δεν ξεραμε όχι ότι είμασταν τα καλά παιδια και οι άλλοι οι κακοί αλλα δεν γινόταν κουβεντες γύρω απο το θέμα και όταν πήγαινα σε αγώνες και έβλεπα κανέναν τεράστιο έλεγα αυτός πρέπει να κάνει περισσότερη προπόνηση και σε έναν αγώνα το 86 ρώτησα έναν πολύ καλό αθλητη τον γουλτίδη τον γιώργο, ρε γιώργο κανένα πρόγραμμα για όγκο και κατάλαβε οτι είμαι άσχετος και λέει χτύπα ,χτύπα και ρωτησα μετά κάποιον και μου εξηγησε . απλά δεν ξέραμε . :idea:

codi
26-01-09, 16:52
Καταρχας θελω για μια ακομη φορα να σας ευχαριστησω για τα καλα σας λογια.

Πραγματικα οσο απιστευτο κι αν σας φαινεται δε μιλαμε με κανενα απο τα 2 παιδια για ουσιες παρα μονο για προπονηση και διαιτα πανω απο ολα. Νομιζω αυτα ειναι και τα πιο σημαντικα.

Το Νικο δεν τον ξερω παρα πολυ καιρο οποτε δε μπορω να πω κατι αλλα φανταζομαι οτι για να αποφασισεις να κατεβεις σε αγωνες και μαλιστα ανταγωνιστικος πρεπει να παρεις κατι παραπανω για να κρατησεις τη μαζα σου πανω απο ολα οχι τοσο για να καθαρισεις.

Το μανωλη τον ξερω πολλα χρονια και πραγματικα δεν εχω αναφερθει ποτε σε τετοιο θεμα αλλα δεν εχει αρνηθει ο ιδιος στο παρελθον τη χρηση καποιου φαρμακου αλλα σε μεγαλυτερα κιλα. Στη συγκεκριμενη φωτο τα κιλα του ειναι καπως λιγοτερα απο παλαιοτερα αλλα πραγματικα λεει οτι δεν εχει χρησιμοποιησει φαρμακο. Δεν θα το εκρυβε εξαλλου.

Η αληθεια ειναι οτι εχω γνωσεις πανω σε καποιες ουσιες αφου οπου και να μπω για να διαβασω κατι, θα γινει λογος και για καποια ουσια. Αλλα και οι σπουδες μου στη Βιολογια μου δινουν τη δυνατοτητα να γνωριζω σε βαθος τι ακριβως κανει καθε ουσια ειτε ειναι νομιμη ειτε παρανομη, ειτε προκειται για συμπληρωμα ειτε και τροφη. Πραγματικα ομως το "αασ" δε μου λεγε τιποτα φιλε μου Ruhl δεν το παιζα κινεζος. Απο τη στιγμη που πραγματικα δεν ενδιαφερομαι να βαλω κιλα πανω μου, η να κατεβω σε αγωνες και εχω ενα αρκετα καλο ερασιταχνικο αποτελεσμα δε βρισκω λογο να παρω κατι παραπανω.

Τα συμπληρωματα μου ειναι πρωτεινη, κρεατινη για 1,5 μηνα το χειμωνα, γλουταμινη, δεξτροζη και λιποδιαλυτες.

Οσο για τις μπανανες πικολο σε μεταπροπονητικο γευμα, δε με τρελαινει η ιδεα της φρουκτοζης οποτε επιλεγω δεχτροζη στην περιπτωση αυτη.


Γενικα η διαιτα μου 3εκιναει μεσα Φλεβαρη και περιλαμβανει κλιμακωτη μειωση υδατανθρακα μεχρι το τελος της που καταληγω στα 50 γραμμαρια υδατανθρακα. Επισης περιλαμβανω και αυξομειωση στις θερμιδες μεσα στη βδομαδα ( ευχαριστω το Muscleboss μου με ενεπνευσε απο το ποστ του). Δεν μετραω θερμιδες, ακουω απλα το σωμα μου και επικεντρωνομαι στον ελεγχο της ινσουλινης κατα τη διαρκεια της ημερας. Α και δε μ'αρεσει να σπαω τη διαιτα μου!

Αυτες ειναι γενικες πληροφοριες που δε λενε και πολλα αλλα τις αφιερωνω στον πικολο.

Οποιαδηποτε ερωτηση ειναι ευπροσδεκτη.

peris
26-01-09, 17:13
παντως φιλε codi εχεις κανει τρομερη δουλεια :clap: :clap: :clap:

τωρα ανα καποιος λεει για φαρμακα απο τη στιγμη που βαζεις φοτο και περιμενεις κριτικη λογικο να ακουστουν και αυτα σε τετοιο αποτελεσμα παντα φιλικα ελπιζω να μη παρεξηγησεις το υφος μου

αλλα απο τη στιγμη που λες δεν εχεις παρει ουσιες οπως λες καποια τετοια σχολια μονο σα φιλοφρονηση να τα ακους οπως ειπες και καποιο αλλος :awesome:

Polyneikos
26-01-09, 17:18
Φίλε codi κατ΄αρχην δεν έχεις αναγκη να απολογηθεις σε καποιον,αλίμονο,απλώς έχεις ενα ωραίο κορμί,πολύ καλα δουλεμενο,σίγουρα σε ευνοουν και τα γενετικα σου χαρακτηριστικα, και ίσως σε πολλους γεννιεται αυτη η απορία ,δικαιολογημενα ή όχι.
Δυστυχως πάντα υπάρχει η προκαταληψη σε ότι καλό βλέπουμε και σίγουρα καποιος που θα έπαιρνε φαρμακο θα μπορουσε να φτασει σε αυτα τα επίπεδα αν το ευνοουσαν και οι παραμετροι που εχεις εσυ(βλέπε γνωσεις σε διατροφη-βιολογία-προσπάθεια στην διαιτα κ σίγουρα ποιοτικη προπόνηση).
Τωρα που εισαι στρατιωτης σε τι επίπεδο είσαι;

codi
26-01-09, 17:31
Ευτυχως ειμαι στρατιωτης σε 10 λεπτα αποσταση απο το σπιτι μου. Ειμαι στο στρατοπεδο απο 8 πρωι μεχρι 2 μεσημερι και κανω κανονικα την προπονηση μου το απογεμα και τα γευματα μου κατα τη διαρκεια της ημερας (με ταπερακι το πρωι βεβαια).

Ειμαι στα 94 κιλα και ελπιζω να παρω αλλο 1,5 κιλο μεχρι να αρχισω να καθαριζω το φαγητο.

Polyneikos
26-01-09, 17:37
Ωραιος!!Εξακολουθω να σου λεω πως αν βαλεις μερικα μυικα κιλα και τα κρατησεις θα είσαι εντυπωσιακος!!Θα περιμενουμε update των φωτογραφιών σου!!

pikolo
26-01-09, 18:01
φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση δνε στο πα ειρωνικα...οσο για την μπανανα καποιο το κανουν και απλα τους κοροιδεψα..χεχε ξερουν αυτοι..χεχε για σενα απλα απορρισα αλλα ολα καλα ..δνε ηθελα να στην μπω η κατι!no hard feelings! :wink: