PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρος και πολεμικες τεχνες πανε μαζι???



metaxakis
11-01-09, 20:17
Ειμαι 17 Χρονων και μενω επαρχια τα καλοκαιρια οσο μπορουσα πηγαινα γυμναστηριο στο Ρεθυμνο γιατι εδω που μενω δεν εχει. Επισης μ'αρεσουν πολυ οι πολεμικες τεχνες και μου ηρθε χαρτι να παω στρατολογια στις 19 του μηνα. Και θα παω εθελοντης και σκεφτομαι για ειδικες δυναμεις. Και αναρωτιεμαι τι πρεπει να δηλωσω ωστε να σκληραγωγηθω καλα (ή μαλλον αριστα) και να μαθω καποια πολεμικη τεχνη (π.χ krav maga). Οποις ξερει ας βοηθησει

slaine
11-01-09, 20:22
ξέχνα το. δεν πρόκειται να μάθεις τίποτα από αυτά που φαντάζεσαι. μην πας ειδικές δυνάμεις έχει καψόνι κατά κύριο λόγο, ελάχιστη γυμναστική (έως πολύ ανάλογα) και μερικές ασκήσεις που μπορεί να σου αρέσουν αλλά στο σύνολο δεν αξίζει.

RAMBO
11-01-09, 20:40
5ετεσ ε??θα περασεισ καλα.και γω εκει θα παω :army2: :army2: :army2: :army2:

slaine
11-01-09, 20:45
5ετεσ ε??θα περασεισ καλα.και γω εκει θα παω :army2: :army2: :army2: :army2:
rambo τα σπας! ε8ελοντής δε σημαίνει αυτό που λες. :banghead:
απλα θα πάει νωρίς

RAMBO
11-01-09, 20:50
ειδικεσ δυναμεισ πασ μονο μονιμοσ η 5 ετεσ ωσ θητεια εχει καταργηθει εδω και 3 χρονια περιπου :army2: :army2: :army2:

slaine
11-01-09, 20:52
δεν τα ξέρεις καλά :evilno:

RAMBO
11-01-09, 20:54
για πεσ..................... :wcourt:

RAMBO
11-01-09, 21:07
λοιπον μπεσ στο www.ellinikos-stratos.gr και μαθε απο κει .εκτοσ αυτου μου τα ειπε ενασ ουκασ.βεβαια δεν ξερω που ακριβωσ θελει να παει το παιδι :army2: :army2: :army2:

slaine
11-01-09, 21:13
απολύθηκα πριν από 8 μήνες, λες να άλλαξαν τόσο πολύ?
ξέρεις τι είναι ειδικές δυνάμεις? δεν είναι μόνο τα όυκ. και στα όυκ αν πας τι να σου πω, φονιάς θα γίνεις σίγουρα... :turtle:

RAMBO
11-01-09, 21:16
εγω ειδικευομαι μονο στα ουκ.μην ανησυχησ ξερω τισ συνεπειεσ και οτι θα υποστω :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank:

RAMBO
11-01-09, 21:21
metaxakis
που ακριβωσ θεσ πασ????

JohnyB
11-01-09, 21:35
Αν την παλευεις ειναι καλα εχει καψονι αλλα εχει και γυμναστηκη αρκετη σε σχεση με το πεζικο που θα βαφεις τοιχους ολη μερα και θα καθαριζεις χορτα!!!!!
Αν την παλεψεις πηγαινε αλεξιπτωτα ειναι και καλη εμπειρια!!!!!
Εγω την πατησα στα δηλωματα και κατεληξα πεζοναυτης!!!!!
Αλλα εκανα καλες γνωριμιες!!!!!
(slaine με καταλαβες πιστευω!!!!) :green: :green:

slaine
11-01-09, 21:36
:wink:

RUHL
11-01-09, 22:19
ΕΣ και να μαθεις κατι??? σε καποια μοναδα? η σωμα? ελεος

Η καλυτερη καθαρηστρια θα γηνεις παντως αυτο εχω να σου πω η σκουπα μαπα και το καψονι συνεφο τιποτα αλλο δεν εχει

JohnyB
11-01-09, 22:27
Καλα αυτο ειναι το στανταρ οπου και να πας!!!!!!!! :green:

RUHL
11-01-09, 22:29
Καλα αυτο ειναι το στανταρ οπου και να πας!!!!!!!! :green:
Τα προβλεπομενα ψηλε :P

mantus3
11-01-09, 23:38
φιλε πανε. μια χαρα θα περασεις, αρκει να σαρεσει ο στρατος. αν πας ειδ.δυναμεις θα γινεις προκομενο παιδι, θα εισαι παντα ξιρισμενος κ αργοτερα η γυναικα σου θα σε ευχαριστει που θα σκουπιζεις/σφουγκαριζεις γρηγορα κ ανετα...

παντως αμα εξερεσουμε την υπηρεσια που μποορει να μην σου πιγενει οπως αλου, το φαγιτο κ το κλημα στην μοναδα θα ειναι κλασεως ανωτερο απο αυτον του πεζικου η πυροβολικου...

JohnyB
12-01-09, 00:05
φιλε πανε. μια χαρα θα περασεις, αρκει να σαρεσει ο στρατος. αν πας ειδ.δυναμεις θα γινεις προκομενο παιδι, θα εισαι παντα ξιρισμενος κ αργοτερα η γυναικα σου θα σε ευχαριστει που θα σκουπιζεις/σφουγκαριζεις γρηγορα κ ανετα...

παντως αμα εξερεσουμε την υπηρεσια που μποορει να μην σου πιγενει οπως αλου, το φαγιτο κ το κλημα στην μοναδα θα ειναι κλασεως ανωτερο απο αυτον του πεζικου η πυροβολικου...

+1000 Και σε αυτο!!!!

Doctorg
12-01-09, 00:11
Εγώ ξέρω πως συνήθως ο στρατός σε χειροτερεύει σαν άνθρωπο...

Kwstas
12-01-09, 15:52
o στρατος ειναι σαν το γ...μενο το σχολειο απλα πας για να τελειωσει.... δεν μαθενεις τιποτα,βαριεσε που ζεις και γενικα και στα δυο πας γιατι "ΠΡΕΠΕΙ"..Α! ΚΑΙ τα 2 ειναι κρατικος μιχανισος,σου στερουν τισ εξοδους,την ελευθερια κ.λ.π κ.λ.π απλα μια ΦΥΛΑΚΗ...

mantus3
12-01-09, 18:14
o στρατος ειναι σαν το γ...μενο το σχολειο απλα πας για να τελειωσει.... δεν μαθενεις τιποτα,βαριεσε που ζεις και γενικα και στα δυο πας γιατι "ΠΡΕΠΕΙ"..Α! ΚΑΙ τα 2 ειναι κρατικος μιχανισος,σου στερουν τισ εξοδους,την ελευθερια κ.λ.π κ.λ.π απλα μια ΦΥΛΑΚΗ...


Καλο θα ηταν κωσΤΑ μου να κραταμε καποιες απολιτες αποψεις μακρια απο ενα αθλητικο φορουμ... υπαρχουν κ καποιοι που μαθενουνκ στο σχολειο κ στον στρατο...

TRIANTAFYLLOU
12-01-09, 18:18
εγώ δεν ξέρω κατα πόσο άλλαξαν τα πράγματα γιατί είχα πάει το 85 φαντάρος, μπορεί να είναι καλύτερα τώρα αλλά τότε λέγαμε εκεί που σταματάει η λογική αρχίζει ο στρατός.

δεν είναι λόγος να πάς κάπου επειδή σ αρέσει η γυμναστική καλύτερα να γυμνάζεσε μόνος εκεί που θές και όσο θές.

αν το κάνεις για βιοποριστικούς λόγους και σ αρεσει σαν δουλειά είναι καλά ο στρατός και βέβαια είναι επιλογή του καθενός όπως και κάποιον αν του αρέσουν οι ειδικές δυνάμεις και όταν λέω να του αρεσουν όχι όσο είναι 17 η 20 χρονών αλλά μέχρι να βγεί στην σύνταξη γιατί έτσι πρέπει να το δεί κάποιος .

RUHL
12-01-09, 19:19
γιατί είχα πάει το 85 φαντάρος
Ποσοοοοοοο :lol: :eleph: :eleph: :eleph:

Ενταξυ μονο καμια 250 σειρες μπηκαν απο τοτε :green: :P

ρε τον δεινοσαυρο :greenalien:


Παντως η λογικη δεν αλαξε ακομα :rocking: :rocking: χαρακτηριστικα 1 απο τις πολλες περιπτωσεις μας δωσαν 9 τσαπες να παμε να κοψουμε χωρτα επειδη ηταν μακρια σε μια αποσταση που επιανε οσο ενα γηπεδο ποδοσφαιρου ενω ειχαν 3 χορτοκοπτικα στην αποθηκη οπως αποκαληφτηκε μετα :rolf: :rolf: :rolf: :joker:

TRIANTAFYLLOU
12-01-09, 19:54
δεινόσαυρος καλά το είπες αλλά ο στρατός δεν έκανε και τραγική αλλαγή απ ότι κατάλαβα αρα ισχύουν αυτα που προανέφερα. :eleph: :turtle:

slaine
12-01-09, 20:00
θες σκληρή εκπαίδευση?

βάλε βύσμα πήγαινε ναυτικό να έισαι όλο έξω και κάνε όση προπόνηση θες :P

στρατός από "κουφά" άλλο τίποτα.

με βάλανε να βάψω 2 παγκάκια μία φορά με μπογιά που είχε "χαλάσει" και ηταν σαν νερο όσο και να την ανακάτευες με... ένα κομμάτι ξύλο για να μη χαλάσουμε τα καινούρια πινέλα και όταν τα έβαψα αποφάσισαν ότι δεν έιναι ωραία παγκάκια και να τα πετάξουμε καλύτερα οπότε όπως ήταν βαμένα έπρεπε να τα κουβαλήσουμε περίπου 500 μέτρα για να τα πάμε στα σκουπίδια. :banghead: :banghead: :banghead:

peris
12-01-09, 20:21
επρεπε να τους τα πεταξεις στο κεφαλι τα παγκακια :2guns: :evil2: :lol:

slaine
12-01-09, 20:28
άσε ρε, σκάει μύτη ο συνταγματάρχης με τους απο κάτω του και εγώ με το κοντομάνικο να βάφω ούτε χαιρετούρες ούτε τίποτα, του λέω: θα μας δώσετε κανά πινέλο να κάνουμε δουλειά?

και λέει: για να τα χαλάσετε και αυτά όπως τ'άλλα????
και αρχίζει να φωνάζει και να ωρύεται οπότε του γύρισα την πλάτη και τον έγραφα και συνέχισα το έργο μου.

και δίπλα ένας ανθυπολοχαγός να βαράει προσοχές.

ότι να ναι. και αφού τελείωσα και λέω τέλος. έρχεται ο δοίκας και λέει δεν είναι όμορφα κλωτσάει τα παγκάκια κάτω. πετάξτε τα.

λαλάκες!!!!!!!!!! πάω αθήνα άυριο. στο γυρισμό λέω να κάνω μία στάση στην κόρινθο και να τους σφυρίξω μερικά φωνήεντα :cursing: :cursing: :cursing: :rifle:

peris
12-01-09, 20:31
κορινθο ημουνα ατην αρχη και εγω

καλα ο συνταγματαρχης αν ειναι ο ιδιος που λογικα θα ειναι πολυ π@π@ρας για πολλες κλωτσιες ομως :cursing: :cursing: :banghead: :banghead: :banghead:

JohnyB
13-01-09, 21:58
o στρατος ειναι σαν το γ...μενο το σχολειο απλα πας για να τελειωσει.... δεν μαθενεις τιποτα,βαριεσε που ζεις και γενικα και στα δυο πας γιατι "ΠΡΕΠΕΙ"..Α! ΚΑΙ τα 2 ειναι κρατικος μιχανισος,σου στερουν τισ εξοδους,την ελευθερια κ.λ.π κ.λ.π απλα μια ΦΥΛΑΚΗ...


Καλο θα ηταν κωσΤΑ μου να κραταμε καποιες απολιτες αποψεις μακρια απο ενα αθλητικο φορουμ... υπαρχουν κ καποιοι που μαθενουνκ στο σχολειο κ στον στρατο...

+1000000