PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολεμικη τεχνη με χρονιο προβλημα



George.S
07-01-16, 01:33
Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα!!Θα ηθελα να σας συγχαρω για το φορουμ σας καθως ειναι ακρως βοηθητικο!
Ενδιαφερομαι εδω και καιρο να αρχισωμια πολεμικη τεχνη η οποια θα με βοηθησει αρχικα ως μεσο αυτοαμυνας και αν ηταν δυνατον ως μεσο εκγυμνασης αλλα δυστυχως μου εχει διαγνωστει χρονια τενοντιτιδα στο δεξι γόνατο και θα ηθελα την αποψη σας για το ποια πιστευετε οτι θα ηταν καταλληλη για μενα λαμβανοντας υποψη οτι με δυσκολευουν ορισμενες κινησεις με ιδιαιτερη εμφαση τα καθισματα (Squats).
Ειμαι 1,73 και 54 κιλα.
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας,οποιαδηποτε συμβουλη θα ηταν χρησιμη :) :)

George.S
11-01-16, 03:42
Οποιαδηποτε συμβουλη παιδια θα μου ηταν πραγματικα πολυ χρησιμη! Χρειαζομαι αληθεια τις προτασεις και την οποιαδηποτε βοηθεια και καθοδηγηση μπορειτε να μου δωσετε

Ευχαριστω

billy89
11-01-16, 20:10
Μαν, ο λόγος που δεν παίρνεις απαντήσεις είναι πρώτον επειδή το συγκεκριμένο φόρουμ δεν ειδικεύεται στις πολεμικές τέχνες, και δεύτερον επειδή έχεις ιατρικό θέμα, άρα είσαι ιδιαίτερη περίπτωση.

Να μιλήσεις πρώτα με το γιατρό σου για το τι σου επιτρέπει να κάνεις και τι όχι, και μετά με δασκάλους σε σχολές που σε βολεύει να πηγαίνεις για να δεις τι είδους είναι η προπόνηση. Αλλιώς δε θα βγάλεις άκρη.

Θεωρητικά οποιαδήποτε πολεμική τέχνη μπορεί να έχει κάποιο είδος καθίσματος (που από ό,τι λες σε δυσκολεύει) στην προπόνησή της.

George.S
12-01-16, 00:58
Ισως και να ναι οτι καλυτερο θα μπορουσα να κανω στην προκειμενη περιπτωση..Σε ευχαριστω Billy

Nive
12-01-16, 01:19
O Περπερογλου εχει το ιδιο προβλημα και κανει πρωταθλητισμο. ;)

Συμβουλευσου αρχικα αθλητιατρο για ν'αντιμετωπισεις την παθηση και επειτα να σου δωσει σαφεις και υπευθυνες οδηγιες.

George.S
12-01-16, 10:19
Αληθεια ?? Αυτο βασικα δν το ηξερα..Ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα