PDA

Επιστροφή στο Forum : Energized Xpand (Dymatize)



promitheas25
13-01-09, 23:24
Energized Xpand (Dymatize)
Nitric Oxide Reactor


χαιρετε παιδες :) Η ερωτηση μου ειναι απλη κ πολυ συγκεκριμενη κ ελπιζω να ειμαι στο σωστο τοπικ !Η ερωτηση μου ειναι ειμαι σε περιοδο χασιμο λειπους κ μετατροπης του σε μυικο κανω διατροφη (οπου πολλεσ συμβουλες ηταν απο εδω μεσα) παιρνω μια πρωτεινη dymatize elite κ ενα λειποτροπικο με CLA θελω να χασω 3-4 κιλα ακομα εχω αγορασει της dymatize το XPAND ENERGIZED NITRIC OXIDE REACTOR αλλα περιμενα να χασω πρωτα τα 3-4 κιλα που θελω.Η ερωτηση μου ειναι να το χρησημοποιωσω τωρα θα με βοηθηση στην επιτευξη του στοχου μου η θα με φορτωση με "σαβουρα" μαζι με μυικο ογκο ?

ευχαριστω εκ των προτερων κ καλη χρονια!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20776&stc=1&d=1297013107

RUHL
13-01-09, 23:36
Πεταμενα λεφτα το cla παρε κατι αλλο

Αλλα απο τα πρωτα μελοι του φορουμ εισαι :affraid: :affraid: το διαβαζεις καθολου?

promitheas25
13-01-09, 23:51
στοιχημα εβαζα οτι εσυ θα μοθ απανταγες πρωτα :army2: παντα τρεχεις κ συμβουλευεις κοσμο κ το εκτμω αυτο¨)Δεν ειμαι κ ο τυπικοτερος στα φορυμ αλλα ναι τα διαβαζω μπορει με μια καθηστερηση αλλα ναι κ ο λογος που ρωταω ειναι επειδη εψαξα για το συγκεκριμενο δεν το βρηκα κ επειδη δεν ειναι καθαρα κρεατινη αλλα μια φορμουλα κ η αληθεια ειναι οτο απο κρεατινη δεν εχω κ μεγαλη εμπειρια να πω οσο γιοαα το CLA διαβασα οτι ακομα ψαχνετε το θεμα κ ειπα να το δοκιμασω σιγουρα υπαρχουν καλυτερα...δωσε μου τωρα αυτο που θελω να ακουσω :help:

RUHL
14-01-09, 00:00
Αστο το cla οι δοκημες δεν ειναι πιστηκες δεν αξηζει τα λεφτα του πηγαινε στα σιγουρα sida+cafein
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=324

μαθε λιγα ^ καλυτερο μη απαγορευμενο που υπαρχει τωρα ειναι αυτο και δουλευει αρκετα κιολας εχει τις περισσοτερες ερευνες η εφεδρινη και δουλευει

Για την κρεατινη δεν την ξερω βαλε συστατικα αλλα ξερεις τωρα θα σου πω να γλυτωσεις λεφτα και να εχεις καλυτερα αποτελεσματα περνοντας μια σκετη κρεατινη

promitheas25
14-01-09, 00:15
Dymatize Energized Xpand
1.81 Pounds - Dymatize Xpand Energized Reviews
By: Dymatize

Description

After years of research and development, Dymatize has created the ultimate pre and post-workout product: Energized Xpand. Using the latest technology, combining A-AKG, Creatine Ester Fusion™, Glutamine Fusion™ and our new Energized Matrix, Energized Xpand was designed to give you xplosive energy during workouts, mind blowing pumps, maximize creatine uptake and enhanced recovery. Energized Xpand not only tastes incredible but also mixes instantly. Look no further, Energized Xpand will blow your mind.

Product Benefits:

. Xplosive Energy
. Prolonged Pump
. Creatine Ester Fusion



Dymatize Energized Xpand

Supplement Facts

One scoop 20.5 grams supplies the following ingredients:
Calories - 24
Total Carbohydrates - 6g
Sugars - 0g
Vitamin B3 (as niacin) - 36mg
Vitamin B6 (as pyridoxine hydrochloride) - 36mg
Folic Acid - 420mcg
Vitamin B12 (as cyanocobalamin) - 300mcg

Creatine Ester Fusion™ - 4g
Creatine Ethyl Ester Malate
Tricreatine Malate
Arginine Alpha-Ketoglutarate (A-AKG) - 3g
Betaine-Anhydrous - 2g
Taurine (Micronized) - 2.2g
Glutamine Fusion™ - 1g
Glutamine-AKG
N-Acetyl-L-Glutamine

Xpansion Matrix™ - 3000mg
Glycocyamine, glucuronolactone, l-citrulline, guanidinopropionic acid, MCT's (medium chain triglycerides), vinpocetine 99%, vincamine 99%, silicon dioxide

Energized Matrix - 1600mg
L-tyrosine, caffeine, n-acetyl cysteine, l-phenylalanine, vanadyl sulfate

Other Ingredients:
Maltodextrin, natural and artificial flavors, sucralosε

Οριστε τα στατς ευχαριστω για το λινκ θα το κοιταξω προσεκτικα περιμενοντας την απαντηση σου 8)

RUHL
14-01-09, 00:24
παρε σκετη κρεατινη και κοιτα πως να την συνδιασεις στο τοπικ "οτι εχει σχεση με την κρεατινη"
Εχει πολλα εξτρα-αχρηστα-επικυνδινα που δεν χρειαζοντε κατα την γνωμη μου


Energized Matrix - 1600mg
L-tyrosine, caffeine, n-acetyl cysteine, l-phenylalanine, vanadyl sulfate
Το βαλαντινε με 30 μγ ηδη αρχηνανε τα κακα μαντατα και δεν λεει ποσα εχει μεσα μονο λεει το γενικο μοιγμα γενικα μηνε μακρια απο τετοια συμπληρωματα που δεν λενε ακριβως τι ποσοτητες βαζουν τι απο το καθενα

mantus3
14-01-09, 00:39
ειναι καθαρα για ενεργεια κ τιποτα αλλο... για αυτο συνδιαζει κρεατινη κ καφεινη μαζι...

εγω θα συμφωνισω με τον ρουλ, μια καθαρη ειναι πολυ καλητερη. η μπορεις να συνδιασεις μια καθαρη για πρωι - μετα την προπόνηση κ μια με πολους υδατανθρακες για πριν την προπόνηση για περισοτερη ενεργεια

promitheas25
14-01-09, 00:44
Με προβληματισες η αληθεια ειναι θα ανοιχω κ ενα τοπικ στην αξιολογηση για να δουμε ¨)Σε ευχαριστω για τη βοηθεια σου κ για της αμεσες απαντησεις σου :lol:

saggitarius
13-07-09, 18:33
καλησπέρα κάνω διατροφή για να χάσω λίγο λίπος στην κοιλια οι πάνω κοιλιακοί προς το πάρο έχουν αρχίσει να φαίνονται,οποτε ότι κάνω το κάνω κύριος για τους κάτω
το πρωί έπινα κανονικά προτείνει αργότερα το πρωί ένα tost και ένα χυμό πορτοκαλι,το μεσημέρι και το βραδυ μονο σαλάτα.
αυτό το έκανα για 2 μέρες τι δεύτερη μέρα πήρα την κρεατίνη πριν την προπόνηση λέγεται xpand energized
κατά τι διάρκεια τις προπονήσεις ένιωσα μια αδιαθεσία με τάση λιποθυμίας.
σταμάτησα την προπόνηση και με δυσκολία περπάτησα σπίτι λόγο ζαλάδας.
Δε κατηγορώ το προϊόν ούτε με σιγουριά λέω ότι φταίει αυτό μπορεί να φταίει ότι δεν έτρωγα σωστά 2 μέρες μπορεί το προϊόν να με έκανε έτσι?

manos_
13-07-09, 18:43
Να το ξαναγραψω λοιπον το νιτρικο θελει ΦΑΙ αλλοιως τι θα μεταφερει μαν? Γιαυτο και οι ζαλαδες.Ειχες φαει καλα δυο ωρες πριν το παρεις?Και αν δεν στο ειπε αυτος που στο δωσε αυτο ειναι προιον ογκου με κρεατινη αργινινη.

saggitarius
13-07-09, 18:54
σε ευχάριστο πολύ φιλε μάνο.μου είπε ότι είναι για όγκο,λες να φταίει η διατροφή δηλαδή e?
να σου πω την αλήθεια φοβήθηκα να το ξαναπάρω και να παο γυμναστήριο ήταν μεγάλο σοκ αυτό που έπαθα.
σήμερα "τοχαναπιρα" με τι διαφορα ότι έκανα καλο γεύμα και για δοκιμη θα μείνω σπίτι να δω μην το ξαναπάθω.
διάβασα ότι περιέχει αρκετή καφεΐνη μέσα και νόμιζα ότι επειδή έχω υπόταση με ζάλιζε

kostasbuilding
06-02-11, 20:15
Καλησπέρα!μια ερωτηση για το προιον..παρατηρησα οτι εχει καποια ειδη κρεατινης μεσα σε μικροποσοτητες φανταζομαι ομως(η οχι)..θα ηταν υπερβολη η χρηση του παραληλλα με μονουδρικη(βαση των προβλρπομενων δοσολογιων)..θα επελεγα καποιο αλλο χωρις κρεατινη αλλα ενδοιαφερομαι για το συγκεκριμενο για καποιους λογους..

Polyneikos
06-02-11, 21:38
Αν το κανεις για ενα μηνα και το χρησιμοποιείς μόνο τις ημερες των προπονησεων ως preworkout ,θεωρω ότι εισαι οκ.Τις μερες οφ ετσι κι αλλιως δεν εχει ουσία να το χρησιμοποιεις.

kostasbuilding
07-02-11, 12:59
Ευχαριστω για την απαντηση..!και κατι ακομα να ρωτησω που δεν εχω καταφερει να εντοπισω,ισως να εχει αναφερθει..οταν κανεις οφ την μονουδρικη καλο ειναι να μην περνεις τιποτα που να περιεχει κρεατινη οπως το xpand ας πουμε??η καλυτερα να γινει διαμοιρασμος οστε να υπαρχει παντα ενας "συμμαχος" διπλα..