PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντε να δουμε θα σωθουμε...?



Fuhrer
14-01-09, 01:24
Το υπεροχο προγραμμα που μου εβγαλε μια ψυχη...

Στηθος-Δικεφαλοι

Πιεσεις παγκου--->3χ6
Πιεσεις επικλινη--->3χ6
Εκτασεις αλτηρων--->3χ8
Pullover--->3χ8
Βυθισεις--->3χ8

και δικεφαλοι...

Ελευθερη μπαρα--->3χ6
Lary Scott--->3χ6
Αυτοσυγκεντρωσης--->3χ8

------------

Ποδια-Τρικεφαλοι


Πρεσσα--->3χ10
Καμψεις μοιριαιων δικεφαλων--->3χ12
Γαμπες--->4χ20

και τρικεφαλοι...

Γαλλικες--->3χ6
Πιεσεις στην τροχαλια--->3χ8
Εκτασεις πανω απτο κεφαλι--->3χ8


-------------------


Πλατη-ωμους


Εμπροσθολαιμια--->3χ8
Οπισθολαιμια--->3χ8
Με κλειστη λαβη--->3χ8
Χαμιλη κωπ--->3χ8
Κωπ με αλτηρα--->3χ8
Καθιστη κωπ--->3χ8
Μονοζυγο με ανοιχτη--->3χ6

και τελος ωμοι-τραπε

Εμπροσθολαιμιες πιεσεις--->3χ6
Οπισ πιεσεις--->3χ6
Εκτασεις αλτηρων--->3χ8
Εκτασεις αλτηρων σκυφτος--->3χ8
Ορθια κωπ--->4Χ10



Αυτο ειναι το προγραμμα μου εδω κ 4 μηνες.Κανω με τα ανωτερα κιλα που μπορω να βαλω.Δεν ξερω αν στεκει γιατι ο πιτσιρικας που μου το εβγαλε δεν ηταν γυμναστης απλα εκανε bb.Κανω 3-4 φορες την βδομαδα κανω ανα ημερα η κανω ενα πληρη κυκλο (3 μερες συνεχομενα) κ μια μερα διαλλειμα κοκ.Την παλευει...?

slaine
14-01-09, 01:47
πόσα κιλά/ύψος ηλικία είσαι? και ποιός είναι ο στόχος σου?

κατ'αρχάς ποτέ δεν κάνουμε το ίδιο πρόγραμμα ακριβώς για τόσο καιρό ακόμα κι αν είναι γαμάτο.

κατά δεύτερον είναι πολύ λάθος αυτό το πρόγραμμα κάνεις πολλά, μείωσε ασκήσεις και άλλαξε σπλιτ. επίσης πόδια πολύ λίγα και δεν κάνεις τις βασικές ασκήσεις.

όταν θα κάνεςι δύο ομάδες μαζί. θα κάνεις 4 ασκήσεις το πολύ για τη μεγάλη και 2 για τη μικρή.

πόδια που είναι το μισό σου σώμα είναι λίγα.

Fuhrer
14-01-09, 02:02
Για να μην κουραζω---->

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4317&highlight=

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4323&highlight=

αυτα για μια γενικη εικονα.

Τωρα:
1)Το ξερω οτι δεν κανει να το εχω τοσο καιρο αλλα ημουν μονος.Παρακαλουσα για προγραμμα...
2)Τι ειναι το split?
3)Για τα ποδια ειχα αλλες 2 ασκησεις αλλα ακομα κ σε αυτες που κανω δεν βαζω πολλα κιλα γιατι το δεξι μου γονατο τα παιζει αν το πιεσω με πολλα κιλα.
4)Γινε λιιιιγο πιο σαφης οσο αναφορα τον διαχωρισμο στην τελευταια σου προταση.

slaine
14-01-09, 02:34
σπλιτ = πόσες μέρες θα κάνεις προπόνηση και ποιές μυικές ομάδες

τι ακριβώς έχεις στο γόνατο και τι εννοείς όταν λες τα παίζει?
ζέσταμα κάνεις όπως πρέπει ή... :smash:

προτείνω να κάνεις πρόγραμμα πρόγραμμα 5 ημερών δηλαδή μία μυική ομάδα τη φορά αν μπορείς να πηγαίνεις τόσες μέρες. το να σου πω τι λάθη έχει το πρόγραμμα εκτός του ότι είναι πολλά είναι και άσκοπο αφού θα το αλλάξεις.

Fuhrer
14-01-09, 02:40
Msn.Πες Msn παλικαρε γιατι απο εδω θα παρει καιρο.

Steve KinG STyLe
14-01-09, 15:12
Συμφωνω με τον Slaine.Ειναι λιγο υπερβολικο ειδικα για το επιπεδο σου πολλα set,πολλες ασκησεις κτλ...
Διαβασε το αρακατω και πιστευω θα ληθουν αρκετες αποριες...μετα αμα δεν σου ληθει κατι εδω ειμαστε
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4096

Και καλως ηρθες :awesome:

peris
14-01-09, 16:02
βασικα βλεπω ομους εχεις περισοτερα σετ απο στηθος γιατι? 16 σετ για ομους υπερβολικα πολλα

σκουοτ γιατι δε κανεις για τα ποδια?

συμφωνω και εγω οτι ειναι υπερβολικο οι ασκησεις των ομων και της πλατης μιωσε ασκησεις σετ 3 λειτουργικα καλα ειναι

γενικα κανε 12-15 λειτουργικα για τις μεγαλες μιικες ομαδες και 6-9 για τις μικροτερες

και ο αριθμος επαναληψεων δε ειναι και οτι καλυτερο να ειναι σταθερος :bbbiceps: :bbbiceps:

Fuhrer
14-01-09, 23:15
Το παλικαρι που μου ειχε βγαλει το προγραμμα εκανε bb αλλα ηταν κανα 2 χρονια μικροτερος απο μενα κ μου εβγαλε απο οτι καταλαβα ενα προγραμμα αναλογα με αυτα που εκανε εκεινος.Απλα του ειχα πει οτι λατρευω την πλατη κ τους ωμους.Ε και λογικα για αυτο με τεντωσε ετσι...Το εβγαζα αυτο το προγραμμα με τα ανωτερα κιλα για εμενα δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα,απλα δεν ξερω αν εν τελει οφελει τοσο φορτωμα η οχι.Τωρα μου ειπε ενα παλικαρι απο το φορουμ ενα καινουριο προγραμμα πανω κατω.Θα το ποσταρω καποια στιγμη οταν βρω τον χρονο να μου πειτε γνωμες...οχι για μενα αλλα να...για την καημενη την μανουλα μου... :P

Fuhrer
20-01-09, 20:44
Στηθος

Επικλ παγκο αλτηρες πιεσεις 3χ8
Ισιο παγκο αλτηρες εκτασεις 3χ8
βυθισεις στο διζυγο 3χ8
παγκο με μπαρα 4χ12-6
επικλ παγκο με μπαρα 4χ12-6

Πλατη

Μονοζυγο κλειστη λαβη 4χ6-12
Μονοζυγο ανοιχτη λαβη 4χ6-12
Μονοζυγο οπισθολαιμια λαβη 4χ6-12
Αρσεις θανατου 4χ6-12
καθιστη κωπ 4χ6-12
η
κωπ με αλτηρα 4χ6-12
η
dorsil 4χ6-12

Δικεφαλοι

Ισια μπαρα 4χ8
η
Lary scott 4x8
Σφυρια 4χ8

Τρικεφαλοι

Πιεσεις μπαρας με κλειστη λαβη 4χ8
βυθισεις στο διζυγο 4χ8

Ωμοι

Οπισθολαιμιες πιεσεις 4χ6-12
εκτασεις αλτηρα 4χ12
εκτασεις σκυφτος 4χ12

Τραπεζοειδης

Αρσεις μπαρας 4χ6-12

Ποδια

Squat 3χ10
Προβολες 3χ15
Leg Extension 3χ15
αρσεις θανατου 3χ8
Γαμπες 4χ25
η
Γαμπες καθιστος 4χ 25



Αυτο ειναι το προγραμμα που μου προτεινε ενα παιδι πανω κατω.Ακου σχολια να ξερω αν θα συνεχισω με αυτο οπως ειναι η με τπτ μικρο αλλαγες.Thnx :D

slaine
20-01-09, 20:56
εγώ ήδη στα εχω πει αλλά θα ρίξω μία ματιά:

δε μας είπες το σπλιτ απλά έγραψες-ασκήσεις και σετ ούτε τεχνική, υποθέτω μέχρι κόπωση.

στήθος
πολλά θα έλεγα βγάλε κάποια άσκηση ή μείωσε λίγο τον όγκο, αυτο με τα 8άρια σετ δε μου πολυαρέσει.

πλάτη
πάλι χλωμό σε κόβω να τη βγάζεις καθαρή. θα κάνεις 3 ασκήσεις στο μόνοζυγο σερί? πόσο καιρό είπαμε ασχολείσαι? και δε βλέπω κωπηλατική με μπάρα.

τα άλλα αν τα κάνεις μόνα τους είναι λίγα

πόδια ίσως να μείωνα το λεγκ εξτένσιον

stavro
20-01-09, 21:13
Πλατη


Αρσεις θανατου 4χ6-12
καθιστη κωπ 4χ6-12
η
κωπ με αλτηρα 4χ6-12




φιλε μου αν σου ειναι ευκολο πες μας με ποσα κιλα <<παιζεις>> στις συνκγεκριμενες ασκησεις

Fuhrer
21-01-09, 03:05
Παιδια ενας ενας.Μη βαρατε.Το προγραμμα δεν το εχω κανει ακομα.Τελευταια φορα εκανα με το πρωτο προγραμμα.Στο δευτερο ισχυουν, 3 φορες την βδομαδα θα πηγαινω.Μερα παρα ημερα κ εχουμε Στηθος-δικεφαλοι
Ποδια-ωμοι
Πλατη-τρικεφαλοι



Απο εκει κ περα τα σχολια δικα σας κ παλι :D

Fuhrer
27-01-09, 02:00
Παιδια αρσεις θανατου γενικα μου ειπαν να μην κανω.Ειναι πολυ advanced αυτα.Ειναι για bodybuilding κ παιζει να εχω προβλημα με την μεση ασχετως αν κανω σωστα την ασκηση.Να πω την αμαρτια μου τις φοβαμαι κ εγω ο ιδιος γιατι κουραζουν την μεση αρκετα.