PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα



thnpaleuw
14-01-09, 18:32
Γεία σας παιδιά. Είμαι νέος στο σάιτ και ειπα να κάνω ενα πόστ για να ρωτήσω διάφορα τους ειδικούς.
Είμαι η γνωστή περίπτωση του 30άρη που μπαινοβγαίνει στα γυμναστήρια χρόνια και δεν μπορεί να "κολλήσει" με το χώρο όσο θα ήθελε.
Ένας λόγος που πιστεύω ότι γίνετε αυτό είναι επειδή αν γυμνάζομαι κανονικά όπως όλοι , το σώμα μου κάθε άλλο παρά ωραίο θα γίνει.
έχω αδύνατα ποδια σε σχέση με το πάνω μέρος του σώματος και αν γυμνάζω τα πάντα κανονικά με την σωστή ένταση πρήζομαι από τη μέση κ επάνω πολυυ εύκολα και γραμμώνω απλά στα πόδια.
Ένα διάστημα έκανα σκουώτ με 120 κιλά , 8άρες επαναλήψεις αλλά πάλι διαφορά δεν έιδα. Σκέφτομαι τώρα που διάβασα στο σάιτ κατι πράγματα να δουλεύω πόδια/κοιλιακούς μια μέρα με πρόγραμμα όγκου και πολύ σκουώτ και τις άλλες πολλές επαναλήψεις και γενικά πιό χαλαρά πράγματα στην ένταση.
Θέλω να μου πείτε αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε.
Θά έπαιζε ρόλο το τί τρώω πρίν απο μια προπόνηση? (Σόρυ αν είναι ηλιθία η ερώτηση). Εννοώ πχ να παίρνω παραπάνω υδατάνθρακες πριν την προπόνηση για πόδια.

Είμαι 1,77 κ 80 κιλά.
Ευχαριστώ για το κόπο που έκανε όποιος διαβάσει την έκθεση. :green:

billys15
14-01-09, 19:00
Καλωσηρθες.

Ναι το τι τρως πριν την προπονηση μπορει να επηρεασει την αποδοση σου.Δοκιμασε να κανεις αυτο που λες,να φας περισσοτερους υδατανθρακες.Επισης,για γραψε λιγο στην καταλληλη ενοτητα τι προγραμμα προπονησης σκεφτεσαι να κανεις για να το δουμε :wink:

Polyneikos
14-01-09, 21:05
καλης ήρθες φίλε μου,καλη διαμονη στο :bodybuildinggr: ,έχεις ερθει στο σωστο μερος.
όλα είναι θεμα σωστου προγραμματισμου προπονησης,διατροφης και γνωσεων,δεν είναι κατι που δεν μπορείς να καταφερεις.
Θα σου πρότεινα να μπεις λίγο στα θεματα διατροφης και προπονησης,θα καλυφθεις σε πολλά ζητηματα και για ότι δεν καταλαβεις άνοιξε ένα τόπικ στην αναλογη ενοτητα.
:wave:

slaine
14-01-09, 21:17
καλώς ήρθες φίλε!

ό,τι σου είπαν τα παιδιά :wink:

Muscleboss
14-01-09, 21:44
welcome :welcome:

ξόδεψε λίγο χρόνο στο φόρουμ και θα σου λυθούν πολλές απορίες.

MB

thnpaleuw
14-01-09, 22:12
Καλωσηρθες.

Ναι το τι τρως πριν την προπονηση μπορει να επηρεασει την αποδοση σου.Δοκιμασε να κανεις αυτο που λες,να φας περισσοτερους υδατανθρακες.Επισης,για γραψε λιγο στην καταλληλη ενοτητα τι προγραμμα προπονησης σκεφτεσαι να κανεις για να το δουμε :wink:


Βασίλη η απάντηση είναι εδώ. http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=53146#53146

Ευχαριστώ για την υποδοχή παιδιά.

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Μήπως παίζει τσάτ για πιο άμεση επικοινωνία με μέλη του φόρουμ ?

TRIANTAFYLLOU
14-01-09, 22:34
καλώς ήρθες και καλό διάβασμα στο :bodybuildinggr: :awesome:

Doctorg
14-01-09, 23:06
Γεία σου φίλε :welcome:

napstor
14-01-09, 23:20
καλωσηρθες :wave:

mantus3
15-01-09, 00:44
καλος ηρθες φιλε μου! ναι τα ποδια ειναι μια δυσκολη υποθεση... διαβασε το φορυμ κ θα βρεις αρκετες απαντησεις...

μην δυστασεις να ρωτησεις οτι δηποτε...

NASSER
15-01-09, 02:44
:wave: :bodybuildinggr:

Kntrns_MD
15-01-09, 13:17
Καιρός να κολλήσεις με τον χώρο! :wink:

Καλωςήρθες!