PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυμναστήριο για άρση βαρών (Αθήνα)



mufasa
02-02-16, 23:08
Καλησπέρα, εδώ και λίγο καιρό προσπαθώ να εξασκηθώ στο αρασέ και στο επολέ/ζετέ όμως το γυμναστήριο που πηγαίνω δεν παρέχει αυτήν την δυνατότητα αφού και το έδαφος είναι ακατάλληλο αλλά και τα δισκόβαρα δεν είναι λαστιχένια, ενώ οι μπάρες είναι ψιλο-ψεύτικες. Ψάχνω λοιπόν κάποιο γυμναστήριο που να μπορώ να κάνω τέτοιου είδους προπονήσεις. Μένω Δάφνη αλλά μπορώ να μετακινούμαι με συγκοινωνίες. (Δεν ψάχνω κάποιον όμιλο/σύλλογο)

Polyneikos
03-02-16, 01:02
Ειναι δύσκολο να βρείς προπονητηριο αρσης βαρών, χωρίς να είναι σύλλογος, καθώς το ειδος δεν προσφέρεται για επιχειρηματικο κέρδος.Προσωπικα μου διαφεύγει.
Θα σου πρότεινα τον Πανελληνιο.

Όπου_υπάρχει_θέληση_
03-02-16, 01:14
Απο συλλόγους υπάρχει και ο Εθνικός.

Η άλλη επιλογή είναι να πας σε κάποιο γυμναστήριο crossfit.

mufasa
03-02-16, 13:34
Χμμμ.. ναι.. Το θέμα μου με τα crossfitάδικα είναι ότι απαιτούν τσέπη.. και τσέπη δεν παίζει τώρα :| . Και το θέμα μου με τους ομίλους είναι ότι εκτός από τα χρήματα φυσικά, σε προετοιμάζουν για αγώνες και έχουν την συγκεκριμένη νοοτροπία, ενώ εγώ απλά θέλω να προπονηθώ. Ξέρετε μήπως κάποιο πιο οικονομικό crossfit gym? :P

Όπου_υπάρχει_θέληση_
03-02-16, 14:35
Δεν νομίζω ότι είσαι υποχρεωμένος να κατέβεις σε αγώνες αν δεν το επιθυμείς....Μάλιστα συνήθως οι σύλλογοι κατεβάζουν σε αγώνες τους καλύτερους αθλητές τους εκείνη την περίοδο (και είναι και λογικό).

Τώρα αν στον σύλλογο που θα πας δεν έχει άλλον αθλητή στην κατηγορία σου, τότε ίσως να σε πιέσουν να κατέβεις σε αγώνες αλλά και πάλι δεν μπορούν να σε αναγκάσουν αν δεν θες...Βέβαια ίσως να χεις λιγότερη καθοδήγηση γτ θα στρέψουν την προσοχή τους σε αγωνιστικούς αθλητές αλλά και πάλι δεν χάνεις κάτι να κάνεις μια ερώτηση...:welcome:

mufasa
03-02-16, 14:56
Καλά τα λες. Παρόλαυτα θα προτιμούσα κάποιο τζιμ που απλά έχει και μια γωνιά για άρση βαρών. :hantel: